Rówieśniczka diabła

Okładka książki Rówieśniczka diabła Caroline Angel
Okładka książki Rówieśniczka diabła
Caroline Angel Wydawnictwo: Editio Cykl: Rówieśniczki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rówieśniczki (tom 1)
Editio
2023-01-24
2023-01-24

Historia choć krótka, to bardzo intensywna. Książka ma zaledwie 264 strony, a ja mam na myśli to, że akcja rozpoczyna się od samego początku i trzyma do samego końca. Autorka nie pozwala czytelnikowi na przerwę. Lubię takie pozycje, od których ciężko się oderwać, ponieważ lektura pyka niezauważalnie i mam niedosyt. Świadczyć to może tylko o tym, że książka jest dobra i godna polecenia.
Historia bohaterów jest porównywana do Romea i Julii za wytrwałość, odwagę i nadzieję. Mae i Gabe dali sobie 10lat na wyjście z sytuacji i ponowne znalezienie drogi do siebie. I kiedy Mae z determinacją dąży, by uwolnić się od brata tyrana, historia Gabriela potoczyła się nieco inaczej.
Maeve nieoczekiwanie znajduje pomoc, lecz nie ma nic za darmo. Jej brat Dirk od zawsze przypomina jej, że znajdzie ją wszędzie. Czy ona znajdzie swojego ukochanego Gabriela? Czy Dirk znajdzie ją? Jaką przyjdzie zapłacić jej cenę?
Tego dowiecie się sięgając po tą właśnie książkę. Pooleecaam.

Uwielbiam romanse. Nie mam nic przeciwko mafii, gangom motocyklowym czy różnicą wieku. "Romeo i Julia " to klasyka, którą mogłabym rzec, że kocham, ale niestety ta książka to lekkie nieporozumienie. Rozczarowałam się ją czytając.

Chyba nie było bohatera, który by mnie nie irytował swoim zachowaniem. Również ogólne zachowania postaci były dziecinne, a sama chemia między głównymi bohaterami była sztuczna. Główną bohaterką przekraczała wszystkie moje limity. Naprawdę jak głupim trzeba być by z nową tożsamością w nowym miejscu przedstawiać się swoimi prawdziwymi danymi i obcym ludziom spowiadać się ze swojego nielegalnego mafijnego swiata?

Fabuła nie trzymała się kupy. Dla mnie w ogóle nie było to logiczne i prawdopodobne, a wątki nierealne i dość naciągane.

Dziesięć lat... Tyle czasu minęło od złożonej obietnicy przez Gabriela dla Mae. Kobieta przez tyle lat, czeka na swojego ukochanego jednak niestety on nie wraca. Kobieta parę dni przed końcem daty złożenia obietnicy, bierze życie w swoje ręce. Udaje jej się uciec od zwyrodniałego brata z pomocom jednego z groźniejszych osób z grona gangu. Wierzy, że gdzieś w świecie czeka na nią ukochany i tak się składa, że ma rację...

Twórczość autorki znam od dawna. Przeczytałam do tej pory wszystkie książki spod pióra Karoliny i ani razu się nie zawiodłam. W tym przypadku jest tak samo a ta historia jest chyba jedną z mocniejszych napisaną przez autorkę. Chociaż osobiście jestem fanką serii o Collinsach to dałam szansę Mae i Gabrielowi. Fabuła idzie szybko ale tak musi być. Towarzyszą zwroty akcji, zbiegi okoliczności a każda postać w książce ma swoje znaczenie. Bohaterowie świetnie wykreowani a w dialogach bardzo dobrze pokazują swoje charaktery. Książki słuchałam jako audiobook i muszę przyznać, ze było to świetnym pomysłem! Serce przyspieszało mi na niektóych scenach a podczas rozmów uśmiechałam się bądź śmiałam. Cieszę się, że miałam okazję poznać tą książkę a sięgnięcie po drugą część jest tylko kwestią czasu :) Polecam! 🥰

"RÓWIEŚNICZKA DIABŁA"
@carolineangel_autor_
@editio.red

Maeve poznajemy w wieku siedemnastu lat, jest szaleńczo zakochana w Gabrielu. Niestety bycie dziećmi największych mafiozo Teksasu niczego nie ułatwia. Wojna jaka się toczy między rodzinami rozdziela tych dwoje, ale przysięgają sobie, że jeżeli przez 10 lat Gabriel nie wróci po Mae to każde pójdzie w swoją stronę.
To brzmi jak wyrok …

Niestety Mea nie ma łatwego życia.Najpierw apodyktyczny ojciec, a później jej brat - bezwzględny tyran nie pozwalają jej żyć po swojemu. Poniża ją, zamyka w domu i faszeruje środkami nasennymi.
Postanawia od niego uciec co nie jest łatwe.
Z pomocą przychodzi jej inny gangster, który za przysługę fałszuje dokumenty i pomaga jej zacząć nowe życie.
Mea jest wolna na trzy dni przed tym jak upłynie 10 lat …
Czy zdoła odnaleźć ukochanego? czy nadal na nią czeka ? A może nie będzie miała tej szansy, bo brat ją znajdzie i ukarze za ucieczkę?
A może całe życie Meave to stek kłamstw i nic nie jest takie jak się wydaje.

Książka jest poruszająca, ale z dreszczykiem emocji. Z powieści dowiadujemy się, że jednak warto wierzyć w miłości i o nią walczyć.

"RÓWIEŚNICZKA DIABŁA"
@carolineangel_autor_
@editio.red

To...

Ojjj jak wiele tu było niedociągnięć. Albo nie ogarnęłam tego albo były niespójności w czasie między wydarzeniami teraźniejszymi a z przeszłości. Niestety nie chciało mi sie wracać aby to sprawdzić. Co do samej Mae….. serio?? ucieka od brata psychopaty z nowymi dokumentami ale i tak postanawia posługiwać sie swoim starym imieniem…… i serio ??? Opowiada swoją historię dopiero co poznanym dziewczynom ?! I barmanowi ?? Nie wierzyłam jak to czytałam…. Dialogi niestety tez nie powalają. A absurdalność niektórych sytuacji az razi po oczach jak np wydarzenia po postrzale, sytuacja na końcu z bratem Mae…… Niestety o klubie motocyklowy jest tu tyle co nic. Chciałam przeczytać druga cześć ale nie wiem czy mam tyle siły.

2006

Bardzo lubię powieści o tematyce klubów motocyklowych i mafii, więc z ciekawością sięgnęłam po tę książkę, która cieszy się tak wielką popularnością na Wattpadzie.
I strasznie się rozczarowałam.
W książce według mnie jest mnóstwo nielogicznych ale również nierealnych scen , które aż śmieszą np. zachowanie Gabriela, który po ciężkiej operacji rany brzucha na następny dzień wyrusza w podróż.
Nie polubiłam Mae, która strasznie irytowała mnie swoim zachowaniem np, żeby uciec od swojego brata chciała uwieść zastępce swojego brata ale poniosła klęskę i została srodze przez niego ukarana ranami na plecach.
Nie tylko Mae mnie irytowała, bo pojawia się też ekscentryczny Bailey, którego odzywki grały mi na nerwach.
Dużo się w tej powieści dzieje, ale jakoś mnie wcale ta historia nie wciągnęła, bo dla mnie była bardzo dziecinna, jakby pisała ją bardzo młoda osoba.
Nastawiłam się na zupełnie inny typ powieści o klubach motocyklowych o których tu prawie w ogóle nie ma tak samo jak i mafii.
Sam pomysł na powieść bardzo ciekawy, tylko według mnie niewykorzystany.
Ale po wysokich ocenach i pochlebnych opiniach widać, że powieść się podoba, więc trzeba przeczytać, żeby mieć na ten temat własne zdanie.

I strasznie się rozczarowałam.

Książka krótka , ale historia super . Bardzo szybko ją się czytało. Szybka akcja , dużo wyjaśnione. Bardzo sympatyczne postacie Gabriela i Mae. Książka do polecanie do przeczytania. Aż nie mogę się doczekać 2 części , mam nadzieję że tam się również pojawia nasi bohaterowie z 1 część.

Dziś przychodzę do Was z książką, która miała swoją papierową premierę początkiem tego roku, a wcześniej stała się hitem na Wattpadzie. „Rówieśniczka diabła” Karoliny Kołbuc rozpala wyobraźnię i pokazuje, że prawdziwa miłość trwa pomimo upływu lat. Bohaterowie odnajdują się po dekadzie, a aby móc to zrobić muszą pokonać wiele przeszkód.

W książce poznajemy Maeve oraz Gabriela. Ta dwójka zakochała się w sobie bez pamięci, ale bez względu na mafijne powiązania i motocyklowe wyścigi musiała się rozstać. Młodzi jednak złożyli sobie obietnicę. Powiedzieli sobie, że w ciągu następnych dziesięciu lat postarają się odnaleźć. Jeśli to im się nie uda, zwalniają się z danego sobie słowa, mogą o sobie zapomnieć oraz ułożyć sobie życie z innymi partnerami.

Dziesięć lat to szmat czasu, w trakcie którego praktycznie wszystko może się zmienić. A jednak prawdziwa miłość jest tym uczuciem, które się nie starzeje i trwa pomimo upływu lat. Gdy zbliża się koniec danych sobie dziesięciu lat Mae postanawia działać. Do teraz żyła w klatce stworzonej jej przez brata. Dziewczyna żyje jak w więzieniu i każdy jej krok jest kontrolowany. Teraz jednak postanawia postawić na swoim, uwolnić się i odnaleźć miłość swojego życia.

Nasi bohaterowie mają przed sobą daleką drogę. W ciągu dekady bardzo się zmienili, dojrzeli, podjęli wiele różnych decyzji, które wpłynęły na to, jak aktualnie wygląda ich życie. Mae przechodzi bardzo daleką drogę ku wolności i spokojowi. Gabriel także ma za sobą wiele niełatwych doświadczeń. Ich historię można porównać do losów Romea i Julii, tylko w bardziej współczesnej wersji.

Przed Tobą romans, w którym nie brak niebezpiecznych wydarzeń, oszustw i zagrywek. Jeśli lubisz książki, w których pojawia się mafijny wątek, to i ta przypadnie Ci do gustu. Znajdziesz tutaj wiele emocji i rozbudzisz swoją wyobraźnię. Nie sposób nie wspomnieć także o języku autorki, dzięki któremu z łatwością płynie się przez kolejne rozdziały. To powieść, która niesamowicie wciąga, możesz więc zarwać dla niej noc. I zdecydowanie warto.

W książce poznajemy Maeve oraz...

🖤 RECENZJA 🖤

TYTUŁ:"Rówieśniczka diabła"

AUTOR:@carolineangel_autor_

WYDAWNICTWO:@editio.red

Maeve i Gabriel są dziećmi dwóch przywódców gangów motocyklowych. Zakochują się w sobie mimo zakazu rodziny. Zostają rozdzieleni. Dają sobie 10lat,w nadziei że ich miłość przetrwa i będzie dane im być razem.
Brat dziewczyny jest bardzo zaborczy,nie cofnie się przed niczym aby nie dopuścić do ponownego spotkania Mae i Gabriela. Dziewczyna wykazuje się niezwykłą odwaga aby zawalczyć o wolność i odzyskanie miłości.

"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."

"Rówieśniczka diabła"to moje drugie spotkanie z piórem autorki. Dlatego spodziewałam się świetnie napisanej książki. Przyznam że trochę się rozczarowałam. Historia Maeve i Gabriela miała duży potencjał. Pomysł na fabułę bardzo fajny. Jednak zabrakło mi tu emocji, choć z treści można było wyczytać sporo,to nic z tego nie czułam podczas czytania. Do tej pory znany mi styl autorki, który wcześniej mnie zachwycil,w tej powieści kompletnie do mnie nie trafił. Mimo to książkę czytało się dość szybko.
Bohaterowie stworzeni w ciekawy sposób. Niewiele jest tu pozytywnych postaci,ale chyba tych niegrzecznych polubiłam najbardziej. Książka napisana z perspektywy Gabriela i Maeve. Pojawiają się też fragmenty trzecioosobowe, opowiadające wspomnienia i chwilę z przeszłości.
"Rówieśniczka diabła"ma swoje plusy i minusy. Ale żeby wyrobić sobie opinię,trzeba przeczytać. Ja oczywiście zachęcam i myślę że jest wiele osób które polubi historię zakazanej miłości tej pary.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję @editio.red (współpraca reklamowa)

#rówieśniczkadiabła #editioredwydawnictwo #reklama #wspolpracareklamowa #swiatrecenzentów #zksiazkaminainstagramie #czytamwszystko#bookflatlay #readingbooks #ksiazkaikwiaty #zmiloscidoksiazek #ksiazkowelove #ksiazkaraczyta #ksiazkidlakobiet #ksiazkiomilosci #mafijnyromans #romans#czytajzemną #polskibookstagrammer #postbooks #womenbooks #polskibookstagram

🖤 RECENZJA 🖤

TYTUŁ:"Rówieśniczka diabła"

AUTOR:@carolineangel_autor_

WYDAWNICTWO:@editio.red

Brat dziewczyny jest bardzo zaborczy,nie cofnie się przed niczym aby...

Poprzednie książki o niebo lepsze były niż ta.
Męczyłam się czytając tę książkę.
Nie polecam.

Poprzednie książki o niebo lepsze były niż ta.
Męczyłam się czytając tę książkę.
Nie polecam.

• Wattpad