Smoczy cień

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Lord John Aversin nazywany jest Zgubą Smoków. W szlachetnym dziele uwalniania ludzi od tych okrutnych stworzeń pomaga mu obdarzona magiczną mocą Jenny Waynest. Wkrótce jednak okazuje się, że na ziemi pojawiły się istoty od smoków znacznie groźniejsze demony. Pochłaniają one magię i dusze czarodziejów od smoków, czyniąc ich swoimi niewolnikami... Teraz wszyscy muszą połączyć swe siły, bo pokonać potęgę demonów. Walka toczyć się będzie na niebie, pod ziemią i... w duszy każdego z bohaterów.

Kaga | 2017-12-04
Przeczytana: 13 listopada 2017

Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/12/172-smoczy-cien-barbara-hambly.html

Książki o smokach zawsze są dość interesującą opcją, jeśli chodzi o fantastykę. Inteligentne bestie, które albo są zagrożeniem albo pomocą... Nie ma co, ja to lubię. Ale co, jeśli mam przed sobą książkę, o której w zasadzie nie da się powiedzieć wiele, patrząc na okładkę? I której treść przyprawia o zawrót głowy - bo najwyraźniej już gdzieś coś było, jakaś część, ale my nie wiemy o niej nic? No cóż - dostajemy nie lada zagadkę...
[...]

fantastykolog | 2018-05-10