Planeta Zmierzchu

Wydawnictwo: Amber
Planet of twilight
star wars
Drzewko

Luke Skywalker ląduje na planecie, gdzie użycie Mocy stanowi dla Mistrza Jedi śmiertelne zagrożenie. Han, Chewbacca i Lando wyruszają mu na ratunek. Ich działania budzą nieznaną formę życia, która, by opanować całą galaktykę, zamierza zniszczyć zarówno Imperium jak i Nową Republikę...

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nie ma się tu o czym rozpisywać.
Pomysł na fabułę jest całkiem oryginalny i dobry, ale gdyby powiedzieć, że realizacja leży i kwiczy, obrażało by to wszystkie świnie odpoczywające w chlewiku.
Książka napisana jest w taki sposób, że sama lektura powoduje ból głowy. Monotonne, nudne opisy skał na pustyni (!!!), nieprzekonujące dialogi i ogólna rozwlekłość tej książki sprawia, że nadaje się ona tylko dla zatwardziałych fanów Gwiezdnych wojen.
Plusy? Scena, w której jedna z bohaterek znajduje się pod wpływem środków odurzających jest bardzo wiarygodna, gdyż męczący styl pisania autorki doskonale pozwala się wczuć w stan oszołomienia szkodliwymi substancjami...
Naprawdę wielka szkoda, że książka jest tak napisana, bo miała potencjał.

Janush Jarosh | 2014-06-03
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Ostatni tom tzw. trylogii Calisty. Ksiazka slabiutka. Wieje nuda i nieciekawa akcja. Autorka ma chyba jakis ciezki styl, bo meczylem sie niemilosiernie czytajac te czesc (podobnie bylo z pierwsza czescia trylogii, dwojke napisal Kevin Anderson). Luke probuje odszukac Calliste, Leia zostaje porwana, Han jej szuka, a roboty probuja powrocic do Leii przezywajac nudne przygody. Jedyne co mnie umiarkowanie zaciekawilo to motyw zarazy o nazwie Posiew Smierci i (co sobie trudno wyobrazic) Hutt - byly Jedi.

Eufrozyna | 2013-09-07

Ta pani lepiej niech już nic nie pisze o świecie SW.

| 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Niby SW, ale jakoś tak mętnie i mało wartko. Dobry pomysł na postać Dzyma, ale mam wrażenie, że niewykorzystany. Są zdecydowanie lepsze pozycje.

erso | 2016-08-24
Przeczytana: 03 lipca 2016