Kuźnia w lesie

Tłumaczenie: Mateusz Łuczak
Cykl: Zima świata (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The forge in the forest
fantasy, przygoda, mit,
hunter

Jest to druga część sagi Zima świata, opowiadającej o życiu i bohaterskich czynach młodego Alva-Elofa, nawiązującej do mitologii staroskandynawskiej.

noname | 2015-03-06
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 06 marca 2015

Kontynent w kształcie Ameryki Północnej. Kanada to (lód) lodowiec, Meksyk to pustynia. Na zachodnim wybrzeżu "Stanów Zjednoczonych" żyją dwie rasy ludzkie, grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo; na wschodnie wybrzeże zostaje wysłana ekspedycja, w celu znalezienia pomocy; najpierw musi się przeprawić przez las na środku kontynentu.

Bez emocji. Przewraca się kartki książki, czekając aż zacznie się dziać coś ciekawego. "Oklepane" motywy + sporo opisów

Wiles | 2011-03-14

Doskonała kontynuacja części pierwszej i podobnie jak ona jest dla mnie absolutnym klasykiem literatury fantasy. Pełna rozmachu opowieść, kipiąca wręcz od emocji. Dużo już czasu minęło od kiedy poznałem losy Elofa i tak niewiele znalazłem książek tego typu, które by wywarły na mnie równie wielkie wrażenie, a było ich sporo...

Piotr Wysocki | 2011-02-27

Rewelacyjna książka którą przeczytałem kolejny raz. Zawsze wywiera na mnie wrażenie. Wrócę na pewno jeszcze kilka razy do świata kowala-maga Elofa.......

anfauglith | 2012-05-23
Przeczytana: 07 września 2011

Godna kontynuacja, która podtrzymuje klimat stworzony w części pierwszej.

Shani | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

Kontynuacja serii "Zima Świata". Koniecznie czytać całość!

GeeN | 2016-10-04
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane