Miłość za zakrętem

2022-02-16
2022-02-16
9788381958271
literatura polska

No to mamy wrzesień. Zimne wieczory, ciemne poranki. Ja mam jeszcze kilka zaległych książek do przeczytania z typowo letnią aurą.

Pierwsza z nich to #miłośćzazakrętem
Ciepła, z letnią okładką ale nadająca się pod jesienny kocyk. Losy trzech kobiet, fryzjerki, bibliotekarki i biznes women, splatają się. Co mogą mieć ze sobą wspólnego? W różnym wieku, z różnym doświadczeniem życiowym. Oj zdziwicie się na pewno.

Lektura z zaskakującym zakończeniem. Nawet przez myśl mi nie przyszło jak zakończy się współpraca z Panem doktorem 😜. Nie będę Wam tu spojlerować 🤣. Po prostu warto 😘

Akcja toczy się w Poznaniu, dlatego jest mi trochę bardziej bliska. Znam miejsca w których bywają bohaterki a słynny klub gogo zrobił furorę na całą Polskę. (Gigantyczne rachunki za drinki i inne usługi). Najbardziej do gustu przypadła mi Joanna, twarda kobieta, którą miałam wrażenie poradzi sobie w każdej sytuacji.

Polecam, jest miło i przyjemnie ♥️

Pierwsza z nich to #miłośćzazakrętem

Bardzo fajna historia. Kilka fajnych mądrości życiowych. Perspektywa życia trzech kobiet, w różnym momencie swojego życia. Momentami każdy z nas może się z nimi utożsamić. Lekki styl pisania i krótkie rozdziały sprawiają, że czyta się bardzo szybko.

Na miłość nigdy nie jest za późno, lecz czy na pewno?
Głównymi bohaterkami opowieści są Jadwiga, Joanna i Ewelina. Każda z nich ma za sobą swój bagaż doświadczeń.
Jadwiga jest bibliotekarką, która coraz bardziej udziela się na swoim blogu. Ma za sobą dwa niedane małżeństwa i nową miłość – psa, któremu daje na imię Lucky. Ewelina jest fryzjerką i ma córkę, dla której zrobiłaby wszystko. Teraz zawraca w głowie lekarzowi. Joanna zaś trzyma wszystkich na dystans. Jest typową bizneswoman. Będąc po rozwodzie z Pawłem na nowo próbuje ułożyć sobie życie.

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, której książki są dość rozchwytywane. Nie mogę napisać, że książka powaliła mnie na kolana, jednak coś w sobie ma. Na pewno odpowiada mi styl autorki i sposób prowadzenia opowieści. Z trzech bohaterek mnie najbardziej zauroczyła Jadwiga, jej postawa, zachowanie i radość z życia.
Ja książkę oceniam na 6,5 pkt.

Na miłość nigdy nie jest za późno, lecz czy na pewno?

2090

Fajna,życiowa opowieść o trzech kobietach,które połączył jeden mężczyzna.
Jadwiga matka Pawła spełnia się jako blogerka,Ewelina jego siostra pracuje w salonie fryzjerskim i rozkręca go co raz bardziej,Joanna była żona prowadzi karierę bizneswoman.Polecam!!

Fajna,życiowa opowieść o trzech kobietach,które połączył jeden mężczyzna.

Ewelina, Joanna i Jadwiga, to kobiety, które znamy już z poprzednich części trylogii autorstwa Kingi Gąski.
Połączył je mężczyzna i sporo w ich życiu namieszał.
„Miłość za zakrętem” to historia kobiet, które potrafią podnieść się po upadku i walczyć o lepsze życie. Pokazuje, że nie warto oglądać się za siebie, chociaż przeszłość czasami wraca i to w najmniej oczekiwanym momencie. To historia o podejmowaniu decyzji, nie zawsze prostych i łatwych oraz o radzeniu sobie z ich konsekwencjami.
To książka o problemach, które są jak najbardziej realne i mogą dotknąć każdego z nas. Pełna życiowych rozterek naszych bohaterów, ale nie zabraknie też w niej różnorakich emocji.
Czyta się ją szybko i przyjemnie, a to za sprawą lekkiego pióra autorki.
Jeżeli macie ochotę sięgnąć po tę książkę, to zachęcam Was również do przeczytania poprzednich części.

Połączył je mężczyzna i sporo w ich życiu namieszał.

"Miłość za zakrętem" to całkiem interesująca powieść obyczajowa, w której przedstawione są losy trzech kobiet - matki, córki i synowej. Każda z nich zmaga się z własnymi problemami i troskami, żadnej życie nie oszczędziło zmartwień. Wszystkie po trudnych miłosnych przejściach, a jednak nie zamykają się na coś nowego. Jadwiga ma za sobą nieudane małżeństwa, Ewelina doświadcza trudów samotnego macierzyństwa a Joanna sama nie wie na czym właściwie stoi w sprawach sercowych. Ale to nie jedyne i nie najpoważniejsze problemy z jakimi przychodzi się zmierzyć owym paniom w tej historii...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Nabrałam po nim ochoty na więcej. Na pewno sięgnę do poprzednich części, ale jeśli ktoś tak jak ja zacznie lekturę od tej, to bez problemu i większych spoilerów wkręci się w historię, którą czyta się lekko i z zaciekawieniem. "Miłość za zakrętem" to powieść obyczajowa i miłośnikom gatunku na pewno przypadnie do gustu, choć brak tu porywających serce scen i nie ma powodów do przeżywania skrajnych emocji, to jednak historie każdej z kobiet wciągają. Jest czas na smutki i problemy, jest też czas na relaks i odprężenie. Powieść zyskuje również swoją życiowością i płynącą z niej nieprzewidywalnością. Warto po nią sięgnąć.

„Miłość za zakrętem” – Kinga Gąska

Po raz kolejny spotykamy się z Jadwigą, Joanną i Eweliną. Każda z nich już jest po przejściach. Życie ich nie oszczędzało. Kobiety z niemałym bagażem doświadczeń, które mimo tego co przyniosło im życie, nie poddały się. A wręcz przeciwnie, każda z nich z tych złych momentów wyciągnęła lekcje, które zaowocują w przyszłości.

„Była przyzwyczajona do życia z kimś”

Jadwiga uświadamia nam, że człowiek w każdym wieku zasługuje na miłość. Dwa nieudane małżeństwa. Ale czy to jest oznaką, że nigdy już nie zazna szczęścia? Nic bardziej mylnego. Znajduje dodatkowe zajęcie jako blogerka, która inspiruje i daje rady jak dbać o rośliny. A dodatkowo na swojej drodze spotyka psa, któremu daje na imię Lucky. Ileż on wniesie radości w jej życie. A może również przyniesie ze sobą nową miłość dla swojej pani, któż to wie.

Ewelina za swoją córkę oddałaby życie. To jej życiowa rola. A poza tym jest fryzjerką, która rozwija się i co rusz wprowadza coś nowego, dzięki czemu jej klientki są zadowolone. Mąż, który wyjechał i je zostawił było jedynie dodatkowym kopem aby stać się niezależną kobietą. A może i jej serce zabije mocniej na czyiś widok.

Joanna kobieta po rozwodzie. Paweł, który miał być tym jedynym okazał się, że nie dorósł do swojej roli. Postanawia na nowo ułożyć sobie życie. Pojawia się mężczyzna, który ma już wobec niej pewien plan, który jak się okaże jest szemrany. Czy Asia oprze się jego urokowi?

Kobiety, które inspirują. Pomimo, że miewały gorsze chwile, to nie pozwoliły, aby smutek wkradł się na dłużej w ich życie. Nie popadły w depresje, a wręcz przeciwnie, działały, udzielały rad i jeszcze pomagały innym kobietom stanąć na nogi.

„Miłość za zakrętem” to już trzecia część serii, którą stworzyła dla nas pani Kinga Gąska. Uważam, że to bardzo wartościowa seria, która uczy, że nie warto nigdy się poddać, a wręcz przeciwnie trzeba walczyć, i wysoko nieść głowę, aby stać się inspiracją dla innych.
Ja z całego serca polecam abyście zapoznali się z twórczością pani Kingi. Każdą inną powieść będę brała w ciemno. Mądra życiowo, pełna nadziei i miłości oraz wzajemnego zrozumienia, które daje kopniaka do dalszego działania.

„Miłość za zakrętem” – Kinga Gąska

„Była...

Wyobraźcie sobie, że po skończeniu książki dowiedziałam się, że to trzeci tom z serii. Jakie było moje zaskoczenie. Z treści nie wynikało, żeby były jakieś wcześniejsze pozycje. Jednak teraz myśląc o tej książce, nasuwa mi się myśl, że faktycznie warto było by poznać podłoże wszystkich wydarzeń.
Autorka przedstawia trzy różne historie, trzech kobiet, które w swoim życiu spotkały nie takich mężczyzn, z którymi można budować szczęście. Każda z nich stara się zapomnieć o wydarzeniach z przeszłości, iść przez życie z podniesioną głową i być aktywną.
Początkowo nie rozumiałam o czym jest ta książka. Miałam wrażenie, że fabuła nie ma puntu zaczepienia, że jest troszkę o wszystkim i o niczym. Dopiero końcówka książki sprawiła, że udało mi się poskładać to wszystko w całość. I uważam, że nawet spójnie to wyszło.
Autorka ma lekkie pióro, które bardzo dobrze się czyta. Było to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością, ale zdecydowanie nie ostatnie.

Autorka przedstawia trzy różne historie, trzech kobiet, które w swoim życiu...

Przyjemna lektura :)

Przyjemna lektura :)

Nikt nie wie, co czai się za niewidocznym zakrętem. Może przeszkoda, może niespodzianka, a może miłość? Przypomniało mi się, jak kiedyś mi mama powiedziała: "Idąc wyrzucić śmieci, powinnaś być schludnie ubrana i uczesana, bo nigdy nie wiadomo, kogo spotkasz". I jest w tym trochę racji. Trzeba brać życie w swoje ręce, tak jak zrobiły to bohaterki.

Jadwiga pokazuje, że w każdym wieku, nawet po ciężkiej chorobie, można zacząć żyć od nowa. Wystarczy tylko pomysł, odrobina chęci i wsparcie najbliższych. Ze statecznej, staroświeckiej bibliotekarki przeobraża się w pewna siebie blogerkę z pasją. Zawsze pomocna i ciepła, z sercem na dłoni.

Ewelina coraz prężniej rozwija się zawodowo. Ma tysiąc pomysłów i je wykorzystuje. Jednak jej największą życiową rolą jest rodzicielstwo. Bycie matką to nie tylko zalety, ale i ogromny stres, o czym sama się przekonała.

Joanna zaś, po rozwodzie, próbuje ułożyć sobie życie, spotykając się z pewnym mężczyzną. Jednak on okazuje się mieć plan wobec Asi. Czy uda jej się w porę go rozszyfrować?

Te trzy kobiety mają wiele ze sobą wspólnego. Oprócz tego, że są rodziną, mają w sobie siłę i odwagę. Nie poddają się, a przede wszystkim mogą liczyć na wzajemne wsparcie.

"Miłość za zakrętem" stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych powieści: "Miłość aż po rozwód" oraz "Czas na nową miłość". To mądra, życiowa książka z humorem, którą warto przeczytać. Uświadamia, że nie na wszystko mamy wpływ, że czasem popełniamy błędy, ale najważniejsze, by na nich się uczyć i przeć do przodu, realizować swoje marzenia.

Jadwiga pokazuje, że w...

• Przeczytane 2022
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Miłość za zakrętem