Okładka książki Niezwykła miłość Krystyna Mirek
2022-02-09
2022-02-09
literatura polska miłość

Niezwykła miłość

"Jeszcze wtedy nie wiedziała, że cena za ten pocałunek będzie wysoka."

Miłość zazwyczaj pojawią się wtedy, jak się jej człowiek nie spodziewa, potrafi czasem nieźle zaskoczyć.

Hania przez taką miłość miała złamane serce, nie szukała nowej znajomości, bo bała się, że znowu skończy tak jak poprzednio.

Bartosz ma narzeczoną i niby szczęśliwy związek. Ale czy na pewno? 🤔
Nawet planują ślub. Czy dojdzie do jego? 🤔
W związku Bartosza bardzo często coś zgrzyta, są kłótnie, niedomówienia. Skąd się to wzięło? 🤔
Życie lubi plątać figle, czasem jest tak, że gwałtownie wszystko się zmienia. Czy tu też tak będzie? 🤔
Mężczyzna będzie musiał się zmierzyć z prawdą, która wydaje się nie do uwierzenia. Co takiego się dowie? 🤔
Co się dzieje, gdy miłość pojawia się w niewłaściwym momencie? 🤔
Jak zachowa się Bartosz? 🤔
Czy mężczyzna pójdzie za głosem serca, czy rozumu? 🤔
To zawsze jest ciężko wybór, ale trzeba coś wybrać. Za czym pójdzie jednak mężczyzna? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

To była moja pierwsza pozycja od autorki, która przeczytałam w ekspresowym tempie. Historia opisana tu jest wzięta z życia, takie odnoszę wrażenie. Autorka nie zawiodła mnie i na pewno to nie jest ostatnia książka. Mam już kilka na oku, które muszę przeczytać. Autorka pisze prostym językiem, przez co książkę czyta się dobrze i szybko. Moją uwagę bardzo przykuła okładka, jest taka o miłości.

Polecam Wam ogromnie 😍 😁.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂 😊.

Niezwykła miłość

"Jeszcze wtedy nie wiedziała, że cena za ten pocałunek będzie wysoka."

Bartosz ma narzeczoną i niby szczęśliwy związek. Ale...

Kolejna książka obyczajowa z romansem w tle. Jest uczucie między dwojgiem ludzi, ale oczywiście pojawiają się trudności, przeszkody, które mogą zniszczyć tę relację. Tyle, że pani Mirek zazwyczaj tak prowadzi swoich bohaterów i fabułę, że wszystko dość dobrze się kończy. I taka lektura na pochmurne, jesienne dni była mi potrzebna.

Hania była narzeczoną Franka. I słowo 'była' jest tu kluczowe. Obecnie jest zrażona do płci męskiej i leczy swoje złamane serce. Próbuje żyć normalnie, udawać, że wszystko jest w porządku, jakoś sobie radzi. Ale ciężko idzie jej wychodzenie z dołka. Niechętnie godzi się pójść z siostrą, Darią, na imprezę. Nawet tam szuka odosobnienia. I właśnie w ciemnym pokoju rezydencji przez przypadek trafia na pewnego mężczyznę, którego nie widzi, a jedynie słyszy. Oboje chcieli chwili wytchnienia i nie spodziewali się, że w ten czas wejdzie inna osoba. Rozpoczynają ze sobą rozmawiać. W sumie żadne nie musi się krygować. Hania nieco się otwiera przed nieznajomym, bo jest przekonana, że nigdy więcej go nie zobaczy. A nawet po wyjściu z pomieszczenia nie rozpozna tego mężczyzny, ani on jej. Okazuje się, że czas szybko leci podczas miłej rozmowy, a Hania stwierdza, że jednak są na świecie interesujący osobnicy płci brzydkiej.

Kiedy więc Hania spotyka Radka i Angelikę wie, że to on jest owym tajemniczym nieznajomym. W dodatku bardzo przystojnym, takim w jej typie. Inteligentnym, szarmanckim i zainteresowanym jej osobą. I ma jedną poważną wadę: narzeczoną. Zaborczą, choć niezmiernie miłą Angelikę, która wkrótce zaprzyjaźnia się z Hanią. Jak w takim układzie walczyć o swoją miłość?

Czy "Niezwykła miłość" jest naprawdę taka niezwykła? Trudna, z przeszkodami, może nawet niezbyt etyczna. Ale prawdziwa, rozkwitającą, z nadzieją na wspaniałą przyszłość.

Hania była narzeczoną Franka. I słowo...

Książka to raczej było opowiadanie.
Taka sobie.

Książka to raczej było opowiadanie.
Taka sobie.

Sam początek podobał mi się bardzo i że zniecierpliwieniem czytałam dalej. Niestety reszta, pomimo ciekawej fabuły, nie trafiła do mnie. Jakoś topornie mi szło, brakowało mi czegoś. Szkoda, bo generalnie historia jest fajna.

Książka którą można przeczytać sobie dla przyjemności jako przerywnik od thrillerów psychologicznych i kryminałów.
Podobała mi się, ale moim zdaniem brakowało między bohaterami tej iskry namiętności, tego żaru uczuć, no i szkoda że nie doczekałam się randki będącej rozkwitem uczuć.

Co to była za historia. Czytałam tak długo aż jej nie skończyłam. Ona po przejściach, on tkwi w związku z którego chce sie uwolnić, ale na drodze stoi mu choroba narzeczonej. Nie wpadłabym na to, że to może bycć udawana choroba i jaka jest faktyczna.

Jak ja dawno nie czytałam książek autorki. Nawet nie wiem czemu, bo bardzo lubię, ale jakoś tak nie wpadały mi w łapki :P
Ostatnio za to w końcu jedna taka trafiła i mogłam sobie przypomnieć za co lubię twórczość autorki.

"Niezwykła miłość" to historia dwójki osób, których życie miłosne nie układa się tak jak powinno.
Ona ma do wyleczenia złamane serce, a on pozornie jest szczęśliwy. Ma narzeczoną, z którą planuje przyszłość. No właśnie, z pozoru jest tu kluczowym stwierdzeniem, gdyż nie wszystko zawsze jest takie jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka.

Żadne z nich nie szuka miłości, ale co jeśli to miłość będzie szukać ich. Słuchać rozumu czy serca, to kolejny odwieczny problem, tym bardziej, że opinie obu tych organów są tak sprzeczne?

Pani Krystyna umie zaczarować czytelnika swoją historią. Wzruszyć i bawić. Nie inaczej jest tutaj. Przepiękna choć niejednokrotnie bolesna powieść, w której rozum walczy właśnie z sercem o pierwszeństwo w dokonaniu decyzji. Chwytająca za serce historia, którą Wam polecam!

Ona ma do wyleczenia złamane serce, a on pozornie jest...

Kolejna książka tej autorki, która trafiła w moje ręce. Jest ciekawa, zaskakująca, ale też przewidywalna mimo wielu zawiłych wątków wprowadzonych przez Mirek. W jej historiach zawsze chodzi o to samo, czyli o relacje, miłość i kobiety. Tak jest i tym razem.

Hania świeżo po rozstaniu poznaje tajemniczego Bartosza. Od razu widać, że między tą dwójką coś iskrzy, ale jest jedna przeszkoda – narzeczona i zbliżający się ślub. Coś jednak jest nie tak, o czym oboje wiedzą. Nie mają jednak pojęcia, co. Oboje będą musieli zawalczyć o ten związek. Wszystko zmieni się, gdy odkryją prawdę, która zaskoczy wszystkich.

"Niezwykła miłość" to bardzo życiowa historia. Bez lukru i zbędnego patosu opowiada o zawiłościach, rozterkach oraz smutkach czy uniesieniach. Niby nic takiego, ale jednak nie jest to pozbawione morału.

Poznajemy bowiem zwyczajnych ludzi, takich jak my – ze wszystkimi ich wadami i zaletami wplątanych w okrutną intrygę. A wszystko to dzieje się za sprawą najbliższych, co sprawia, że pełno w fabule emocji, smutku, a nawet żalu. Każdy stara się tutaj działać w słusznej sprawie, być poprawny, aby nie skrzywdzić tej drugiej strony. Ale czy warto poświęcać się aż tak bardzo? W imię czego? Na te pytania bohaterowie poznają odpowiedzi dopiero przy końcu. Co jednak muszą zrobić, aby móc wreszcie zaznać szczęścia? Walczyć i nie dać się zmanipulować, ponieważ właśnie o tę manipulację chodzi w tej historii.

W mojej ocenie mamy tu do czynienia z trzema rodzajami miłości: romantyczną, w której nie ma nic niezwykłego, ponieważ ona zawsze jest pozytywna; z miłością rodzicielską – bezwarunkową i ślepą do granic możliwości, więc ostatecznie prowadzącą do zachowań aspołecznych oraz z miłością zaborczą, o którą walczy się wbrew rozsądkowi, przekraczając wszelkie możliwe granice. Ten niszczycielski aspekt sprowadza człowieka do roli przedmiotu, który ktoś koniecznie musi posiąść. To zawsze doprowadza do tragedii, jeśli w porę nie zatrzyma się machiny.

To też historia o tym, że czasem dostajemy za dużo atencji, a nawet uwielbienia w dzieciństwie i potem to wykorzystujemy w dorosłym życiu, co już staje się niebezpieczne, ponieważ wciągamy w swoją grę najbliższe nam osoby, nie mając wobec nich zahamowań, wyrzutów sumienia. Sprytnie poukładana fabuła na przykładzie bohaterów pokazuje, jak wielką krzywdę wyrządzamy nie tylko sobie, ale też innym. Jednak dobrze wykreowane postaci zapraszają nas do swojego świata, wplątują w swoje historie, co przekłada się potem na sposób myślenia o sobie, własnym życiu. Czytelnik, pochłaniając fabułę strona po stronie, myśli sobie: "już gdzieś to słyszałam / słyszałem", ale mimo to nie przestaje czytać. Chce poznać szczegóły, mimo że zakończenie może wydawać się przewidywalne.

Mimo że znajduję w tej historii mnóstwo moralnych przemyśleń, to jednak wiara w pozytywne zakończenie płynąca z kart "Niezwykłej miłości" jest równie niezwykła, jak książka. Tutaj nie ma przegranych. Każdy zasłużył na swoją miłość.

Lekkość, z jaką Krystyna Mirek pisze o rzeczach ważnych, niezmiennie mnie przyciąga. Z pewnością więc nie będzie to ostatnia przygoda czytelnicza z jej twórczością.

Książka trochę zbyt infantylna jak dla mnie, ale był to miły przerywnik od kryminałów. Sama historia bardzo przewidywalna, wiadomo było, że i tak główni bohaterowie będą razem, kwestia tylko w jaki sposób do tego dojdzie.

Opowieść o zaborczej osobie która za wszelką cenę chce osiągnąć swoje nawet nie kochając.

• Przeczytane 2022

Krystyna Mirek Niezwykła miłość Zobacz więcej