Miłość aż po rozwód

Okładka książki Miłość aż po rozwód Kinga Gąska
Okładka książki Miłość aż po rozwód
Kinga Gąska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2020-03-11
2020-03-11
9788381950619
Literatura polska

Debiut pierwsza klasa

Ciekawa historia,przejmująca poruszająca problem kobiet w trzech związkach.
Wyraziści,barwni bohaterowie,zachwycona jestem tą powieścią.
Przyjemnie mnie się czytało książkę.
Kinga Gąska uwielbiam książki pisze piórem wspaniałym,piękne i dobre powieści.
Z przyjemnością przeczytałam tę cudowną lekturę.

Ciekawa historia,przejmująca poruszająca problem kobiet w trzech związkach.
Wyraziści,barwni bohaterowie,zachwycona jestem tą powieścią.
Przyjemnie mnie się czytało książkę.
Kinga Gąska uwielbiam książki pisze piórem wspaniałym,piękne i dobre powieści.
Z przyjemnością przeczytałam tę cudowną lekturę.

Momentami ciekawa. Jednak przez większość męczyłam się by dobrnąć do końca.
Książka opowiedziana z perspektywy trzech kobiet które na końcu postanowiły się rozwieść.

Momentami ciekawa. Jednak przez większość męczyłam się by dobrnąć do końca.

Książka składa się z trzech opowieści, w każdej mamy inną główną bohaterkę. Trzy kobiety i trzy historie ich losów, a łączy je jeden mężczyzna niejaki Paweł. Oczywiście oprócz niego łączy ich fakt, że każda z nich się rozwiodła lub właśnie się rozwodzi.

Joanna – bizneswoman, prowadzi swoją firmę i odnosi sukcesy zawodowe. Praca jest dla niej najważniejsza i wcale nie szuka materiału na męża. Nie planowała tego jednak tak jej los się potoczył, że została żoną właśnie wyżej wspomnianego Pawła.

Na początku było miło i szybko się skończyło. Mężczyzna okazał się tajemniczy i zamknięty w sobie. Ich związek zaczął się sypać kawałek po kawałku, aż nie było już czego ratować. Chociaż Joanna starała się, nawet chodzili na terapię małżeńską, ale to też nie pomogło.

Jadwiga – bibliotekarka, matka dwójki dzieci, rozwódka. To właśnie ona jest matką Pawła, który żyje w swoim świecie fantazji od najmłodszych lat. Z biegiem czasu nic się nie zmienia on nadal kłamie czym niszczy swoje, a także innych życie.

Kobieta przez całe życie dostaje cięgi od losu, cały czas musi się kimś opiekować. Najpierw dziećmi, potem swoimi rodzicami tuż przed śmiercią. Potem byłym mężem, później matką drugiego męża. Jadwiga jest bardzo silną kobietą, ale również naiwną i łatwowierną. Ma dobre serce i przez swoją dobroć do innych nieustannie cierpi.

Ewelina - z zawodu fryzjerka z zamiłowania instamama. Jest córką Jadwigi i siostrą Pawła, a także żoną Sebastiana i matką Zosi. Jej życie również nigdy nie było łatwe. Kiedy była nastolatką nie miała z kim porozmawiać, bo matka pracowała na dwa etaty, żeby na wszystko starczyło.

Zakochała się w Sebku i myślała, że jej życie będzie usłane różami. Na początku tak było, ale później poznała swojego męża i zrozumiała jaki błąd popełniła. Do pewnego czasu prowadziła życie kury domowej, aż w końcu zrozumiała, że chciałaby czegoś więcej od życia.

Trzy kobiety, rozwody i On (kłamca),który łączy ich losy. Niestety ta książka mnie rozczarowała, liczyłam na coś innego. Myślałam, że będzie ciekawiej, spodziewałam się zawziętych batalii sądowych. Niestety tutaj rozwody przeszły bez echa, bo były tylko informacje o nich.

Rzadko zdarza mi się czytać obyczajówki, bo nie jest to mój ulubiony gatunek, jednak czasami po nie sięgam w ramach odskoczni do romansów i kryminałów. Mnie szczególnie nie zainteresowała ta książka, ale myślę, że wiele kobiet chętnie by po nią sięgnęło.

Według mnie ta książka będzie ciekawa dla kobiet 40+, 50+ i starszych. Może ktoś młodszy też ją polubi, to wszystko zależy od gustu. Myślę, że fanki obyczajówek miałyby inne zdanie niż ja i super każdy ma do tego prawo.

Szału nie bylo

Szału nie bylo

1970

Paweł i trzy związane z nim kobiet -żona, matka i siostra. To one są postaciami pierwszoplanowymi. A jednak on też odgrywa ważną rolę w życiu bohaterek i rozwoju akcji. Jest pasożytem jak jego ojciec. Rozczarowuje każdą z bohaterek. Wykorzystuje na tyle, na ile może. Jego żona - Joanna to twardo stąpająca po ziemi bizneswoman, więc nieco dziwi jej spolegliwość wobec męża. Niby zdaje sobie sprawę z jego stylu życia, ale dlaczego go usprawiedliwia, nie podejmuje wcześniej odpowiednich działań? Jadwiga - budzi współczucie i irytację. Jej córka nie chce powielać błędów matki, chce szybko "wyrwać" się z toksycznego domu, a zachodzi w ciążę i musi podołać obowiązkom związanym z macierzyństwem.
Autorka podejmuje ważne problemy dotyczące relacji, postrzegania własnej roli w związku, rodzinie i związanych z nią powinności.

Mój książkowy czerwiec kończę z powieścią Kingi Gąski "miłość aż po rozwód". Muszę przyznać, że to bardzo udany debiut.
Trzy kobiety: Joannę - twardo stąpającą po ziemi businesswoman, Jadwigę - naiwną bibliotekarkę o dobrym sercu, Ewelinę - zadziorną, młodą mężatkę dość szybko pozbawioną złudzeń, łączy jeden mężczyzna - Paweł. Nie, nie jest ich kochankiem. Dla pierwszej jest on mężem, dla drugiej synem, a dla trzeciej bratem. Oprócz skomplikowanych relacji między nimi poznajemy historię życia bohaterów bynajmniej nie usłane różami.
Joanna samodzielnie stworzyła własną firmę, ale przypłaciła to samotnością w życiu prywatnym. Jadwiga całe swoje życie poświęciła dzieciom oraz pierwszemu mężowi, a później drugiemu mężowi. Nowoczesne kobiety już tak nie robią. Nie poświęcają się innym.
Ewelina zakochała się w Sebastianie będąc jeszcze w gimnazjum. Uparcie parła do celu, jakim było usidlenie go, czego efektem była ciąża, a potem ślub.
Podsumowując, autorka w swej powieści oprócz ciekawych postaci przedstawia ich rozterki, zwyczajne problemy, ale też i alkoholowe, choroby członków rodziny, zdrady i kłamstwa. Ot zwyczajne życie.
Serdecznie polecam.

Książka Kingi Gąski to powieść obyczajowa napisana łatwym, zwięzłym językiem. Spodobała mi się bardzo za lekkość słowa , a że dawno nie czytałam nic tak lekkiego, to książkę pochłonęłam w 2 dni

3 kobiety. Każda z inną historią. Każdą z nich łączy jeden mężczyzna... Każda z nich przeżywa piękną miłość, która niestety kończy się rozwodem... W książce poruszony jest bardzo dobrze aspekt problemów w związku. O tym jak to kobiety często przed lekiem i wstydem przed innymi udają na pozór szczęśliwe związki... Ale czy warto? A co łączy te 3 kobiety? Paweł... który w tej książce odgrywa 3 postacie męża, brata i syna... Czy to postać uczciwa? Przekonajcie się same 😉😊

Książka ciekawa, która porusza ważne tematy. Problemy kobiet w związkach z mężczyznami to bolączka każdej z nas. Nie znajdziecie tu wylukrowanej historyjki o miłości tylko prawdziwe, realistyczne i brutalne życie.
Autorka opisuje losy trzech kobiet, które łączy jeden facet o imieniu Paweł. Joasia to pewna siebie kobieta, ciesząca się życiem, prowadząca własny biznes. Podczas podróży po Włoszech poznaje trzech mężczyzn. Jednym z nich jest właśnie Paweł. Na kursie gotowania młodzi ponownie spotykają się już w Poznaniu. Od tej chwili wybucha między nimi uczucie, które kończy się małżeństwem. Sielanka nie trwa zbyt długo i ich związek kończy się rozwodem.
Jadwiga to bibliotekarka, którą porzucił dwukrotnie pierwszy mąż. Z tego związku wychowała dwoje dzieci Pawła i Ewelinę. Kobieta jest spokojna, pracowita, uległa, słucha rodziców i męża. Jej zdanie w ogóle nie liczy się dla nikogo. Po rozwodzie i śmierci rodziców jedyną jej rozrywką jest uprawianie warzyw na działeczce za miastem. Gdy spotyka Jana myśli, że wreszcie odnalazła szczęście, jednak bardzo się myli.
Trzecia z kobiet to siostra Pawła. Bardzo młodo wyszła za mąż i urodziła dziecko. Będąc w ciąży zdała egzamin na fryzjerkę. Prowadzi konto na instagramie i udziela porad różnym ludziom. Dużo starszy mąż niestety nie sprostał zadaniu bycia ojcem i mężem.
Muszę przyznać, że książka dała mi wiele do myślenia. Widzimy tu jak wszystkie trzy małżeństwa psuły się powoli a żadna z kobiet tego nie zauważała. Brak rozmów, tajemnice, niedopowiedzenia i zero czasu dla partnera doprowadzają do rys w związku, który kończy się rozwodem.

Bardzo fajna konstrukcja książki, kiedy to poznajemy 3 różne kobiety, które łączy osoba jednego mężczyzny. Czytało mi się lekko i przyjemnie. Może jedynie ten 3 rozdział - o siostrze był zbyt "młodzieżowy" i tak trochę nie pasował mi do reszty książki.

Historia trzech kobiet, które łączy jeden mężczyzna. Paweł jest mężem, synem i bratem. Od małego przysparzał kłopotów. Matka wychowała jak umiała, siostra była oparciem w złych chwilach, żona dała co miała.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2020