Pola

Okładka książki Pola Danuta Noszczyńska
Okładka książki Pola
Danuta Noszczyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wnuczka wariatki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wnuczka wariatki (tom 1)
Prószyński i S-ka
2022-04-21
2022-04-21
Literatura polska

Lekka i zabawna opowieść. Dotyka jednak spraw zdecydowanie istotnych. Polubiłam bohaterów, poczytam o ich losach w części drugiej i trzeciej.

Czytadełko przyjemne, lekka lektura świąteczna. Akcja toczy się wartko, sporo tajemnic, nieco romansu, obowiązkowa ekologia i barwne postacie. Sięgnę po kolejny tom, ale sama nie wiem, czy polecać... Jeśli ktoś potrzebuje niewymagającej intelektualnie rozrywki:):)

PRZYJEMNA HISTORIA NA ODSTRESOWANIE

Książka pełna jest zaskoczeń, niesamowitego humoru i kolorytu. Autorka wykreowała barwne i charakterystyczne postaci. Mamy tutaj dużo życzliwości, ciepła i odkrywania ludzi oraz starych historii na nowo.

Bardzo przyjemna lektura na oderwanie, zrelaksowanie i pośmianie się.

PRZYJEMNA HISTORIA NA ODSTRESOWANIE

Trzy pokolenia kobiet, trzy różne historie razem zaplecione. Pola „ukarana” przez mamę zamiast to Hiszpanii jedzie na wieś do swojej babci, której nigdy nie poznała, a która owiana jest złą legendą. Ekstrentyczna babcia i jej nietypowy dom z przyległościami wprowadzą duże zamieszanie w życiu Poli i odkryją też pewne tajemnice....

Bardzo sympatyczna powieść. Dobrze napisana, czyta się błyskawicznie.

Lekkim stylem o ważnych sprawach: relacjach rodzinnych i nie tylko.

Kocham dziarskie, niekonwencjonalne, a przy tym mądre, choć nie doskonałe bohaterki - staruszki. Nic nie poradzę - taką mam słabość od pewnego czasu :).

Bardzo sympatyczna powieść. Dobrze napisana, czyta się błyskawicznie.

Lekkim stylem o ważnych sprawach: relacjach rodzinnych i nie tylko.

Zaczynamy opowieść o trzech kobietach: babce, matce i córce. Pierwszy tom serii to opowieść o Poli która mając lat 27 ciągle jest pod wpływem matczynej opieki. Alina wysyła swoją córkę do babci na wieś tam gdzie nie da się nie żyć zgodnie z naturą. Czy Pola postawi się energetycznej babci i zazna spokoju na wsi? Czytajcie, czyta się super.

2090

Pierwsza część cyklu o trzech pokoleniach kobiet.W tej części poznajemy Polę,roztrzepaną dziewczynę przed trzydziestką.Zasadnicza matka wysyła ją na wakacje to swojej niezwykle zakręconej matki na wieś.Jak miastowa dziewczyna wytrzyma na końcu świata??O tym już przekonacie się z książki.Polecam!!

Świetne czytajło. Lekkie, pogodne, momentami bardzo komiczne z majaczącą tajemnicą w tle. Do tego napisane lekkim, zręcznym piórem. Pozycja wybitnie rozrywkowa. Powiedziałabym, że odstresowująca. Polecam na smutne, jesienne wieczory po długim, męczącym dniu.

Moim zdaniem książka porusza ważne tematy:
1. Nieporozumienia międzypokoleniowe;
2. Trudne relacje pomiędzy matkami a ich córkami przy równoczesnym co najmniej poprawnym porozumieniu na poziomie babcia-wnuczka (motyw ten poruszany był nawet w "Przeminęło z wiatrem"};
3. Brak mężczyzn w rodzinie, niczym w schemacie boleborzańskim;
4. Tajemnice z przeszłości (w tym niejasna, komunistyczna przeszłość babci).

Osobiście czułam większą nić porozumienia z matką Alicją niż z babcią Carmen, czy jej wnuczką. Wyczułam, że Autorka książki bardziej jednak sympatyzuje z babcią i wnuczką. Ale nie przeszkadzało mi to w ogólnym odbiorze przesłania książki. Fabuła nie jest skomplikowana, wielu wątków domyśliłam się w trakcie jej czytania, mimo wszystko bardzo ją polecam.

Moim zdaniem książka porusza ważne tematy:
1. Nieporozumienia międzypokoleniowe;
3. Brak mężczyzn w rodzinie, niczym w schemacie boleborzańskim;
4. Tajemnice z przeszłości (w tym niejasna,...

Taka luźna na sobotnie popołudnie, dla relaksu :)

Taka luźna na sobotnie popołudnie, dla relaksu :)

Książka napisana bardzo przyjemnym językiem, a kreacja bohaterek niesamowita. Od razu masz ochotę przeczytać kolejne tomy!

• Ebooki
  • Egzemplarz recenzencki