Heart breaker

Okładka książki Heart breaker Michelle Hercules
Okładka książki Heart breaker
Michelle Hercules Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Buntownicy z Rushmore (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Buntownicy z Rushmore (tom 2)
Niegrzeczne książki
2022-03-09
2022-03-09
Sylwia Chojnacka

fajna, chodź jak dla mnie za bardzo przesłodzona.

fajna, chodź jak dla mnie za bardzo przesłodzona.

Cóż, ,,jaki Pan, taki kram,,. Jaki styl, taka książka. Nerwowo, agresywnie, wulgarnie, przez to infantylnie. Bohaterzy - ratunku. Zero szacunku do nikogo i niczego. Każda matka to suka. Z daleka od takich treści.

💔"Nigdy nie jest za późno, by za­cząć do­ce­niać w życiu dobre rze­czy".
Obłędnie pachnąca apetycznymi wypiekami opowieść o młodych dorosłych z determinacją dążących do realizacji swoich własnych marzeń oraz celów. To niepozbawiona wad, nieco infantylna, momentami przesłodzona typowa młodzieżowa historia nasączona mnóstwem licealnych dramatów, a także dylematów. Lekka jak piórko, przyjemna niczym spacer w promieniach zachodzącego słońca, a jednocześnie przewidywalna fabularnie. Poruszająca istotne problemy współczesnego świata, takie jak: przemoc domowa czy wykorzystywanie nieletnich. Obrazująca niezdrowe relacje nastolatków z rodzicami pragnącymi za wszelką cenę kontrolować swoje dzieci. Z rodzicami, którzy nie zważają na pragnienia swoich pociech, podcinają im skrzydła i jedynie unieszczęśliwiają, zamiast wspierać ich obiecującą wizję przyszłości.
Nie ukrywam, że pierwszy tom z serii “Buntownicy z Rushmore” okazał się dla mnie niemałym rozczarowaniem. Aczkolwiek pomimo tego postanowiłam obdarować Michelle Hercules jeszcze jedną szansą, co za tym idzie sięgnąć po inną lekturę spod jej pióra. Miałam ogromną nadzieję, iż tym razem spędzę z jej tekstem miło czas, ale niestety nie do końca tak się stało. Z ręką na sercu stwierdzam, że “Heart breaker” to historia po prostu nijaka, sztampowa, dziecinna, bezbarwna, pozbawiona realizmu, a w dodatku jeszcze słabsza od poprzedniej części. Kreacja głównych postaci, czyli Jane oraz Andreasa zupełnie do mnie nie przemówiła. On dosłownie jednego dnia położył się spać z łatką playboya, łamacza damskich serc, a obudził się już jako pantoflarz. Ciągle powtarzał, iż nigdy nie będzie w związku, lecz nagle się w nim znalazł. Ona natomiast z nieśmiałej, potulnej osiemnastolatki, z dnia na dzień zmieniła się w buntowniczkę i waleczną lwicę. Nie rozumiem też zbytnio czynów protagonistki, które zostały opisane w pierwszym rozdziale. Dlaczego skłoniła podstępem chłopaka, którego skrycie darzyła sympatią do tego, aby się z nią przespał? Czy młode dziewczyny właśnie tego pragnął w dzisiejszych czasach – utraty dziewictwa z pijanym, nieświadomym ich tożsamości facetem? Jakby tego było mało po niecałym tygodniu związku nie mogła znieść faktu, iż jej ukochany nie wyznał jej jeszcze miłości. Bolało ją to i chciało jej się płakać, w końcu ona kochała go już od ponad trzech lat. Nie przyszło jej przecież do głowy, że po zaledwie kilku dniach wspólnego życia nie każdy bywa stuprocentowo pewien swoich uczuć. Między bohaterami nie wyczułam żadnej chemii, magnetycznego przyciągania czy iskrzącej się energii. Jeśli już coś ich łączyło to niestety jedynie to, iż oboje mieli pochrzanionych rodziców – ojciec karał Andreasa pięścią, natomiast matka Jane słowami i czynami. Muszę zaznaczyć, że nie przypadło mi do gustu dziwne słownictwo użyte w opisach scen erotycznych. Sformułowania typu: “wchodzę w jej ciepły tunel”, “ciągnie ci druta”, “drąg” czy “szparka” spowodowały, iż podczas śledzenia tego tekstu towarzyszyło mi głównie uczucie zażenowania.
Michelle Hercules stworzyła historię, która z pewnością spełniłaby moje oczekiwania, gdybym miała aktualnie osiemnaście lat i dopiero wkraczała w ten niezwykły świat romansów. “Heart breaker” to według mnie podobna do wielu innych książek, pozbawiona humoru, emocji, wyrazistości, zwrotów akcji lektura na dość niskim poziomie, z uwagi na to raczej już nie sięgnę po inne powieści spod pióra tej autorki. Komu polecam tę książeczkę? Myślę, że spodoba się ona w szczególności wiernym fanom niezbyt skomplikowanych powieści new adult!

💔"Nigdy nie jest za późno, by za­cząć do­ce­niać w życiu dobre rze­czy".

Książka nużąca, nudnawa (przez pierwsze 15 rozdziałów nie dzieje się praktycznie nic) i niestety gorsza od 1 tomu.
To co uderza od samego początku to postać Jane - dziewczyna która w pierwszym tomie wydawała się dojrzała i inteligentna tutaj od początku wydaje się głupiutką gąską. Andreas choć lepiej wykreowany niż w pierwszej część to z kolei przesadnie męski neandertalczyk.

Książka jest w pewien sposób dopasowana do wieku swoich bohaterów, więc trudno szukać tu ambitnej lektury, jednak czyta się całkiem miło i (mimo dość sporej ilości wad) szybko.

Na pewno zabiorę się za 3 tom i liczę że będzie lepszy niż ten. Czy żałuje że przeczytałam tą książkę? Nie. Czy polecę ją innym osobną? Może i tak pod warunkiem że przeczytają pierwszy tom i będą brać pod uwagę że to ciągle niewymagający romans dla nastolatków.
6/10

Książka jest świetna! Bohaterowie są idealnie jak na swój wiek. Nie oczekujmy, że ktoś mając 18 czy 21 lat będzie się zachowywał na 40... Może niektórzy tak wyglądają, ale w środku mogą być dziećmi. I mają do tego prawo! Książka jest napisana tak ciekawie, że dosłownie ledwo się mogłam odezwać. Problemy głównych bohaterów... No tu było nieco aż strasznie 😂 i ponownie, zwracam uwagę na błędy!!! Styl autorki jest świetny w porównaniu z tym, co się stało w polskiej wersji.

Piękniś o reputacji męskiej dziwki kocha się skrycie w siostrze kumpla z drużyny. Młoda zaś uwodzi pijanego pięknisia. Stąd mnóstwo niepotrzebnych rozterek, licealnych przepychanek oraz innych szczeniackich rozgrywek przed ponownym spółkoprzebywaniem. A - jeszcze są wrotki. Niepotrzebnie infantylne, z przemocą rodzicielską w tle.

“Nie mogę uwierzyć, że ta słodka dziewczyna, którą kiedyś znałem, zmieniła się w prawdziwą żyletę. A najgorsze jest to, że ta nowa wersja podoba mi się jak cholera.”

“Heart breaker” to drugi tom cyklu Buntownicy z Rushmore. Z pierwszym tomem nie bardzo się polubiłam, ale chciałam jeszcze dać szansę tej serii i nie skreślać jej po jednej książce. Tym razem poznajemy Andreasa i Jane. Jeśli czytaliście pierwszy tom, to zapewne kojarzycie siostrę Troya - Jane, a Andy to jego najlepszy przyjaciel. Dwójka nowych bohaterów ma się ku sobie, ale oczywiście nie mają o tym pojęcia. Między nimi dojdzie do pewnej sytuacji, która tak naprawdę ich połączy, choć Andreas nie będzie tego świadomy. Mimo wszystko i tak kocha się w młodszej siostrze swojego przyjaciela i nie wie, co z tym fantem zrobić.

Czy tej dwójce uda się być razem?

A może będą ukrywać swoje uczucia i będą do siebie wzdychać z daleka?

Na te pytania znajdziecie odpowiedź tylko w tej książce.

Może zacznę od tego, że tym razem fajnie się bawiłam podczas czytania. Nie jest to opowieść górnych lotów, ale taka, którą da się przeczytać i spędzić z nią miło czas. Oczywiście było kilka rzeczy, które mi się nie podobały, ale uważam, że ten tom wyszedł autorce znacznie lepiej. Mamy tu dwójkę bohaterów, którzy tak naprawdę się znają. Podobają się sobie ze wzajemnością i Jane nawet idzie o krok dalej, ale Andreas nawet nie ma o tym pojęcia. Wzdychają do siebie, jednak udają i starają się zachowywać tak, żeby nie rozpoznać po sobie żadnych uczuć. Miejscami mnie to trochę irytowało, bo ich zagrania były wtedy takie dziecinne. Andreas to chłopak z przyczepioną łatką kobieciarza i łamacza serc, ale za tym wszystkim kryje się drugie dno. Nie chcę Wam tu spojlerować, ale Andy ma za sobą traumatyczną przeszłość. Bardzo często w książkach mamy taki schemat i trzeba go fajnie przedstawić, żeby było ciekawie i autorce się to udało. Polubiłam tego bohatera, bo był taki słodki i wzięłabym go do siebie, chociażby, dlatego że ma pewne umiejętności (nie mam na myśli seksualnych),których sobie nigdy nie potrafię odmówić. Natomiast Jane to fajna dziewczyna. Pomimo tak młodego wieku nie jest głupią i pustą laską. Jej matkę to bym najchętniej rozszarpała, ale Jane sobie z nią radziła i stawiała jej się. Nie dała się zapędzić w kozi róg. Zakochana była od trzech lat w Andreasie, ale chłopak był dla niej zakazanym owocem. No, bo jak mogła związać się z przyjacielem jej brata. Bała się tego i nie starała się go zdobyć. W pewnym momencie nawet odpuszcza i wykazuje chęć pójścia dalej.

Ogólnie książkę czyta się bardzo szybko. Mnie niestety zajęło jej skończenie kilka dni, ale to tylko dlatego, że się dosyć mocno rozchorowałam i nie byłam w stanie czytać. Na pewno ta historia jest ciekawa mimo niektórych sytuacji, które da się przewidzieć. Bohaterzy mi pasowali, jednak było kilka momentów i odzywek, które dla mnie były zbyt dziecinne. Wyłapałam trochę literówek, ale przymknęłam na nie oko :D Było gorąco, były tajemnice, problemy, borykanie się z przeszłością i dzięki tym zabiegom całość wypadła dobrze. Narracja dwutorowa jeszcze dopełniła całokształtu. Muszę jeszcze wspomnieć o wątku, który autorka dodała do tej historii, czyli Roller derby. Uważam, że ten sport wrotkarski dodał uroku tej opowieści. Jeszcze chyba o czymś takim nie czytałam i za to daję autorce ogromnego plusa. Naprawdę wyszedł z tego fajny dodatek.

Chociaż “Heart stopper” nie bardzo mi się podobał to “Heart breaker” już tak. Polecam Wam tę książkę na letnie wieczory. Jeśli Wam się nudzi i nie wiecie, co następnego macie przeczytać, to śmiało sięgajcie po opowieść Jane i Andreasa :)

Oceniam książkę 7/10.

Tym razem zapraszam na drugi tom Buntowników z Rushmore! Głównymi bohaterami jest Andreas, playboy, łamacz serc, wręcz męska dziwka drużyny z Rushmore i Jane, kończąca liceum, będąca pod kloszem matki, ale jednak buntowniczka, młodsza siostra Troya - Jane.

Bohaterów od zawsze do siebie ciągnie, jednak z obaw, że ich związek nie zostanie zaakceptowany, głównie przez Troya nie chcą nawet spróbować. Ponadto, Jane jest ciągle krytykowana przez matkę, która chce zrobić z niej gwiazdę nadchodzącego balu debiutantek. Zaś sama zainteresowana woli zawody wrotkarskie. Andreas natomiast, przez ciągłe kłopoty z ojcem i wciąż podrywającą go macochą chce pomóc bratu by nie cierpiał jak on. Jednocześnie, pragnie realizować swoje marzenia, które dotyczą otworzenia własnego biznesu. Czy związek tych dwojga, mimo wielu przeciwności ma szanse? Czy uda im się pokonać wszelkie trudności?

Po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam czego mogę się spodziewać po piórze Autorki. To kolejna lekka historia, którą czyta się naprawdę szybko. Oczywiście pojawiają się niezbyt łatwe tematy jak przemoc w rodzinie zarówno ta psychiczna jak i fizyczna, czy motyw molestowania nieletnich. Jednak Autorka tak to w przystępny sposób pokazuje, że książka nie jest ciężka, a poruszenie tych spraw powoduje po prostu urozmaicenie i wzbogacenie fabuły.

W mojej ocenie to dobra lektura na wieczór z winem i czekoladą :D ot, trochę romansu z problemami w tle.

Fajna książka o miłości dwojga ludzi i walce o lepsze życie.

Fajna książka o miłości dwojga ludzi i walce o lepsze życie.

Nie będę ukrywać - sięgając po "Heart breakera" nie nastawiałam się na nic wielkiego. Właściwie to przygotowywałam się na taki typowy odmóżdżacz, który przeczytam i o którym zaraz zapomnę, przerywnik pomiędzy cięższymi pozycjami. Nie myliłam się za bardzo, to rzeczywiście taka książka na umilenie czasu, ale zaskakująco mocno mnie wciągnęła i miała w sobie to coś, co sprawiło, że czytałam ją (a właściwie słuchałam, bo skusiłam się na audiobooka) z ogromną przyjemnością. Czy jest to książka idealna i jakoś niesamowicie wartościowa? Jasne, że nie. Ale jest to jednocześnie jeden z przyjemniejszych "przerywników", jaki miałam ostatnio okazję przeczytać.

Jane była zakochana w Andreasie odkąd spotkała go po raz pierwszy trzy lata temu. Była jednak przekonana, że to tylko jednostronne zauroczenie, zwłaszcza, że gdy pocałowała go pod wpływem chwili, nie okazał jej żadnego zainteresowania. Dla Andy'ego zawsze była tylko młodszą siostrą jego najlepszego przyjaciela, Troy'a. Teraz, lata później, gotowa jest wreszcie o nim zapomnieć i dać sobie spokój z tym prowadzącym donikąd zauroczeniem.

Andy, znany z bycia kobieciarzem i łamaczem serc, tak naprawdę skrywa wiele tajemnic i traumatyczną przeszłość. Wychowywany przez znęcającego się nad nim ojca i wykorzystywany przez macochę, nie zna prawdziwego uczucia miłości. Przekonany jest, że nadaje się tylko do jednego - do bycia przygodą na jedną noc. Tylko jedna kobieta wzbudziła w nim zainteresowanie, gdy był nastolatkiem i do tej pory uważa to za swój brudny sekret. Potem pojawiła się Jane - słodka, niewinna, mała Jane, siostra jego najlepszego kumpla i owoc zakazany. Zawsze odmawiał sobie popchnięcia tej relacji do przodu, bo wiedział, że dziewczyna jest poza jego zasięgiem. W końcu jednak nadchodzi moment, gdy ma dość - pragnie Jane i zamierza ją zdobyć za wszelką cenę. Jedyny problem? Teraz to ona pragnie o nim zapomnieć.

Ta książka to będzie idealna pozycja dla fanów wątku "najlepszy przyjaciel brata", bo autorka spisuje się idealnie, zawierając wszystkie związane z tym emocje - mamy skrywane przez lata uczucia, zazdrość (ale uwaga, nie taką toksyczną, jakiej zazwyczaj w romansach nie mogę znieść),zakazaną miłość, a wszystko to połączone z niesamowitą chemią między bohaterami. Chociaż określiłabym tę książkę mianem erotyka, nawet sceny łóżkowe są wyważone i nie przytłaczają czytelnika, bo autorka naprawdę skupia się na tym, aby w swoim czasie rozwinąć relację między bohaterami. Są emocje, jest napięcie, pragnienie i tęsknota, a także frustracja związana z ukrywaniem przez lata uczuć, które nie dają o sobie zapomnieć. Mnie Andy i Jane sobą zauroczyli.

Najważniejszym powodem, dla którego ta książka do mnie przemówiła, jest sama kreacja Andreasa. Jestem jedną z tych osób, które narzekają na schematyczność i brak oryginalności przy tworzeniu bohaterów romansów, dlatego nie spodziewałam się wiele po opisie mówiącym, że to kobieciarz i playboy. W końcu takich bohaterów znajdziemy w co drugiej książce. Ale jego historia kompletnie poruszyła moje serce. Do tego stopnia, że w pewnym momencie powstrzymywałam łzy, cierpiąc razem z nim. Andy pochodzi z rozwalonej rodziny - jego matka zmarła lata temu, a jego ojciec od razu wymienił ją na kogoś innego. Nigdy nie okazywał mu miłości, za to nie stronił sobie od wyrażania gniewu pięściami. Na dodatek jego historia związana z macochą (trigger warning: pedofilia, wykorzystywanie seksualne) odbiła się na nim tak mocno, że nie potrafi zmusić się do tego, by w pełni się przed kimś otworzyć i kogoś pokochać, więc obserwujemy jego powolną drogę, która pozwala mu zmierzyć się z jego demonami przeszłości. Ten bohater skradł moje serce przede wszystkim tym, że pomimo traumy i cierpienia, starał się z całego serca, aby być jak najlepszym partnerem dla Jane - wspierającym ją, dającym jej wolną rękę i okazującym jej zaufanie.

Mój problem i też główny powód, dla którego odjęłam tej książce kilka gwiazdek, związany jest właśnie z samą Jane. Nie jest to bohaterka zła sama w sobie - cechuje ją determinacja, pragnie udowodnić swojej okrutnej i kontrolującej matce, że ma prawo do bycia sobą, nie pozwala też nikomu sobą pomiatać. Natomiast to jej czyny, a konkretniej scena z samego początku książki, wzbudziły we mnie niesmak i do tej pory nie do końca potrafię się z tym pogodzić. To była bardzo dziwna decyzja ze strony autorki, aby tak rozpocząć książkę i popchnąć romans do przodu. Jednym pewnie nie zrobi to różnicy, a inni się przyczepią. Dla mnie to było za dużo, pojawiły się syreny alarmowe i gdyby nie to, że sytuacja zostaje wyjaśniona w dalszej części książki, pewnie oceniłabym tę historię jeszcze niżej.

Pomijając tę jedną rzecz, "Heart breaker" to była naprawdę bardzo przyjemna lektura. Nie spodziewałam się, że tak się wciągnę, a słuchanie tej książki w audio sprawiło, że to było jeszcze lepsze doświadczenie. Oczywiście nie twierdzę, że to literatura wysokich lotów, czy też książka bez wad, bo z pewnością nie jest to historia idealna. Jeśli jednak ktoś szuka takiego przerywnika, niezobowiązującego romansu z odrobiną pikanterii i uczuć, to polecam.

Recenzja z bloga http://weronikarecenzuje.blogspot.com/2022/06/michelle-hercules-heart-breaker.html
Instagram/TikTok: @swiatromansow

• Romans
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Heart breaker