Truciciel

Million
2021-12-09
2021-12-09
Truciciel Karolina Kasprzak-Dietrich Literatura kobieca Romans Suspens Erotyk

Nie wiem dlaczego myślałam, że sięgam po kryminał :( Nie odkładam żadnej książki i tak było w tym przypadku. Przyznam, że nie podobała mi się - za dużo seksu, za dużo opisów ("beżowe...") niezrozumiałe zachowania, naiwne przemyślenia ("Wojciech czyli Wojtek"),postaci mało realistyczne. Nie polecam!

To chyba pierwszy raz od dawna, kiedy odkładam książkę z poczuciem rozczarowania. Z reguły nie zostawiam nic niedoczytanego i tak było też tym razem. Jednak, słowo honoru, robiłam tutaj kilka podejść i jeszcze w połowie miałam ochotę zrezygnować.

Autorka przedstawia nam perypetie z perspektywy dwójki bohaterów w ich narracji. Dosłownie przez połowę książki miałam wrażenie, że czytam dokładnie to samo, ubrane w inne słowa. Jak to Kas upokorzyła Wojtka zrywając z nim zaręczyny podczas firmowej imprezy. Ale w sumie nadal go kocha, choć wolałaby nienawidzić. Jak to Wojtek nienawidzi jej też, ale po prawdzie nadal chyba kocha, ale wolałby by była mu obojętna. I jak to oboje dadzą sobie popalić podczas zbliżającej się imprezy z okazji 18. urodzin ich wspólnej chrześnicy.

I dopiero tutaj zaczyna się cała akcja rozkręcać, bo okazuje się, że obecny chłopak Kasandry prowadzi jakieś nieczyste interesy, co Wojtek chce wykorzystać w planie zemsty na dziewczynie. Nie spodziewa się tylko, że ktoś może chcieć mu plany pokrzyżować.

Sam pomysł na historię miał potencjał, jednak niewykorzystany. Trudno było rozpisać go na stu stronach, gdy drugie tyle zajęło lanie wody o jednym i tym samym. Trochę wyglądało mi to jak gra na ilość słów i znaków wymaganą do zaliczenia eseju na studiach. Kojarzycie ten schemat?

No i sami bohaterowie. Rozchwiani i niepewni ani swoich uczuć, ani swoich działań. On ją upokarza, chcąc odegrać się za wydarzenia sprzed lat, ona pozwala mu na niestosowne zagrywki w miejscach publicznych. I żeby nie spojlerować - w pewnej sytuacji wypacza definicję gwałtu. Myślę, że tu potrzeba świadomego czytelnika, który jednak będzie w stanie dokonać moralnego rozróżnienia pojęć.

Zarys fabuły świetny nawet I chętnie przeczytałabym drugą część lub tę bardziej bym urozmaiciła w zemstę "upokorzonego Wojtka", którego lata temu na oczach tysięcy ludzi porzuciła Kas.
Bardzo mnie się podobała historia dojrzałych ludzi, nareszcie bohaterowie w podobnym wieku i przybliżonym do mojego, a nie 20 letnie lolitki 🤣
Jedyny minus to długi wstęp, jak dla mnie za długi, bo czytamy Jej perspektywę związku i Jego co prawda super widzieć, jak to widzę dwie strony, aczkolwiek było to troszkę przeciągane.
Podsumowując, jeżeli jesteś ciekawa zemsty głównego bohatera na swojej byłej to zachęcam...
Czy odgrzewany kotlet jest dobry ?

Jedyny minus to długi wstęp, jak dla mnie za...

Na początek kieruje podziękowania @opetanaprzezslowa za możliwość udziału w BT.

"Wyobraź sobie, że kończysz związek jednym zdaniem... A potem latami rozrywa ci serce z tęsknoty..."

Historia Kasandry i Wojtka daje wiele do myślenia.
Główni bohaterowie nie wiedza tak naprawdę do końca czy chcą ze sobą być czy raczej się wyzabijac;)

Czy polecam?? Myśle ze tak. Ciekawa historia, która szybko się czyta ;)
A polecam między innymi dlatego, żeby poprzez tą historię zobaczyć ile nie fajnych sytuacji w związku wynika z niedomówień i z milczenia.
@opetanaprzezslowa#bttrucicuel#booktourzopetana#btzopetanaprzezslowa

Na początek kieruje podziękowania @opetanaprzezslowa za możliwość udziału w BT.

Historia Kasandry i Wojtka daje wiele do myślenia.

Czy polecam?? Myśle ze tak. Ciekawa...

„Ona naprawdę żałowała, tak jak powtarzała, a ja jej nie wierzyłem. Uważałem, że mówi tak, bo chce do mnie wrócić dla pieniędzy. To są esemesy sprzed dziesięciu lat. Ona nie chciała moich pieniędzy, kochała mnie, ta-kiego, jakim byłem na początku, kiedy nie śmierdziałem groszem. Usiadłem bezradnie na skórzanym narożniku i miałem ochotę się popłakać. Jestem debilem…”
Karolina Kasprzak-Dietrich - Truciciel

Witajcie kochani💓

Dziś przynoszę Wam moją recenzję książki Karoliny Kasprzak-Dietrich „Truciciel.”

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, niestety jak dla mnie niezbyt trafione i udane...😢 No, ale o tym w swoim czasie...

Ona i on. Są jak ogień i woda kochają się i jednocześnie nienawidzą.

Czytając tę książkę wciąż miałam gdzieś z tyłu głowy piosenkę Krzysztofa Krawczyka w duecie z Edytą Bartosiewicz. „Trudno tak”Jak to szło?🤔„Trudno tak razem być nam ze sobą, bez siebie nie jest lżej”🎵🎶

Ona Kasandra jest bardzo utalentowaną krawcową,a jej umiejętności mogły równać się z możliwościami twórczymi projektantów wielkich znanych na całym świecie marek. Jednak dziewczyna nie chce być specjalnie sławna, pracuje w niewielkim zakładzie krawieckim szyjąc niepowtarzalne sukienki własnego projektu.

On Wojtek właściciel firmy którą współtworzą. Pewny siebie idący do przodu po swoje,marzy o tym by ich firma stała się ceniona znana i rozpoznawalna, ponadto przynosiła jak najwięcej zysków.

Oboje mają różne wizje tego jak powinno to wszystko wyglądać i wyrzucają sobie wzajemne żale co istotne nie robią tego bezpośrednio, a każde samotnie w myślach bez omówienia tego w żaden sposób z drugą stroną. Ponadto kochają się ponad wszystko, a poza wyjątkowym jakby się na pierwszy rzut oka wydawało uczuciem łączy ich gorąca namiętność. W ich związku przede wszystkim brakuje komunikacji, za bardzo panoszy się podejrzliwość i zaborczość.

Do czego doprowadzi brak komunikacji❓Czy dzika, gorąca namiętność wystarczy,by utrzymać relacje między dwojgiem ludzi, którzy nie potrafią się porozumieć❓Jak potoczą się ich dalsze losy i jak tym wszystkim znajdzie się mafia❓A także do czego doprowadzi zemsta❓

Książka niespecjalnie mi się podobała, owszem gdzieś w tle można wychwycić ważny przekaz, ale styl w jakim jest napisana, oraz mnogość i intensywność scen erotycznych nie przypadły mi do gustu. Ponadto strasznie irytowała mnie główna bohaterka ze swoim niezdecydowaniem, Wojtek też wiele razy mnie wkurzył. Mocno zmęczyłem mnie ta książka, za mało w niej pozytywów i brakuje mi pozytywnej postaci, która swoją osobą przyciągnie czytelnika i przytrzyma go na dłużej. Owszem byłam ciekawa jak to się wszystko potoczy, zakończy,ale w ogólnym rozrachunku słabo to wszystko wyszło.

📚📚 Słabiutka

Historia Kasandry i Wojtka pokaże Nam- czytelnikom Jak ważna w związku jest komunikacja. Chociaż myślę, że w każdej relacji jest ona bardzo kluczowa. Kasandra porzuciła Wojtka podczas jednej z imprez. Oboje prowadzili interes, ale Kasandra miała dość poniżania przez Wojtka. Mija 10 lat, a oni nadal o sobie myślą. Kasandra jest krawcową, która utrzymuje swojego chłopaka - on potrafi się wplątać w nieczyste interesy. A Wojtek? Prowadzi dobrze prosperujący biznes. Ta dwójka spotka się na osiemnastce chrześnicy. Czy wszystkie uczucia do nich wrócą? Czy będą się nienawidzić?

Historia jest przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów. Autorka stworzyła naprawdę lekką lekturę na jeden wieczór. Uczucia, które tu znajdziemy idealnie się mieszają- miłość, pożądanie, nienawiść i namiętność. To był całkiem dobry erotyk.

Książkę miałam okazję przeczytać w ramach booktour organizowanego przez @opetanaprzezslowa za co bardzo dziękuję 💓

Poznajemy historię skromnej krawcowej Kasandry i dość bogatego projektanta mody Wojtka. 10 lat wcześniej dziewczyna pod wpływem chwili publicznie upokorzyła Wojtka zrywając z nim publicznie. Od tej pory oboje darzą się nienawiścią i nie chcą słyszeć o sobie. Czy aby na pewno? Wojtek planuje nawet zemstę po tych 10 latach, zwłaszcza że będzie ku temu idealna okazja, 18-ste urodziny ich chrześnicy. Jak to wszystko się potoczy? Przekonajcie się sami 😉

Przyznam że pierwsze pół książki męczyłam. Strasznie irytowało mnie zachowanie Kasandry. Miałam wrażenie że mam przed sobą młodą, głupią dziewuchę. Po pierwsze jak można zerwać zaręczyny publicznie? Na tym przykładzie autorka za pewne chciała pokazać jak ważna jest rozmowa w związku. Do tego naiwność Kas grała mi na nerwach.
Wojtek kolejny niedojrzały bohater w tej historii. No nie trzymało mi się to kupy że przez 10 lat się nienawidzą i kochają równocześnie i nic z tym nie robią.
Na szczęście po połowie akcja w książce ruszyła dzięki wątkowi kryminalnemu i to uratowało wg mnie tą historię. Zrobiło się ciekawie i nie mogłam się oderwać.
W książce znajdziemy motyw hate-love i wątek kryminalny z nutą erotyzmu.

Z twórczością autorki spotykam się po raz pierwszy, jednak mnie osobiście nie urzekła aż tak bardzo.

Skromna i młoda krawcowa Kasandra, 10 lat wcześniej rozstała się z Wojtkiem, projektantem mody. Dziewczyna nie mogła znieść ciągłych rozkazów i poniżania przy innych. Wybuchła i związała się z bezrobotnym i nudnym Danielem.

Wojtek, kiedy Kas wybuchła wśród wielu ludzi oniemiał, a swoje emocje zamienił w nienawiść i niezrozumienie do dziewczyny. Kiedy po 10 latach spotykają się, w jego głowie rodzi się plan zemsty. Tylko czy ich uczucia na pewno już wygasły?

Historie fajnie się czytało, szybko. Bohaterowie, pomimo że całkiem fajnie wykreowani pod względem osobowości, to jedno i drugie było tak bardzo irytujące. Często sami sobie przeczyli. Zakończenie w przypadku takich historii było do przewidzenia, ale już nawet nie o zakończenie chodzi, które właściwie podobało mi się jak się zakończyło.
Książka nie trafi do ulubionych, ale ma w sobie pewien potencjał.

Wojtek, kiedy Kas wybuchła wśród wielu ludzi...

Karolina Kasprzak-Dietrich „Truciciel” 🔞

Kasandra to uzdolniona krawcowa, która publicznie zerwała związek z Wojtkiem, po tym jak została perfidnie upokorzona. Teraz jest z bezrobotnym i nudnym Danielem. Myślami odpływa do wspomnień z byłym. Wojtek to projektant mody odnoszący same sukcesy. Gdy dowiaduje się o imprezie organizowanej przez jego i Kas chrześniaczkę obmyśla plan zemsty.

Oto jak przewrotny może być los. Czy miłość po latach ma szansę ponownie sobie zaufać?

Ciekawie poprowadzona akcja z motywem hate-love. Erotyk z nutą kryminału. Bohaterowie miotają się, nie mogą zdecydować, czy chcą być razem czy uciec od siebie. Ich relacja jest burzliwa, nieco obsesyjna i intrygująca. Lekturę czyta się ekspresowo i można spędzić miły wieczór, chociażby przy lampce wina. 😈

Dużo czytacie erotyków? Czy omijacie tę literaturę?

Karolina Kasprzak-Dietrich „Truciciel” 🔞

💦💦💦💦 Recenzja 💦💦💦💦

Karolina Kasprzak - Dietrich " Truciciela"
@refleksjekaroli
Wydawnictwo : Milion studio wydawnicze
Www.STUDIOMILLION.pl
E-book
🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋
"Ona naprawdę żałowała, tak jak powtarzała, a ja jej nie wierzyłem. Uważałem, że mówi tak, bo chce do mnie wrócić dla pieniędzy. To są esemesy sprzed dziesięciu lat. Ona nie chciała moich pieniędzy, kochała mnie, ta-kiego, jakim byłem na początku, kiedy nie śmierdziałem groszem. Usiadłem bezradnie na skórzanym narożniku i miałem ochotę się popłakać. Jestem debilem…"

Przyznam się, powieść porwałam mnie od początku do samego końca, po prostu nie mogłam się oderwać. Fabuła dobrze przemyślana i niepowtarzalna, bohaterowie dobrze wykreowani. Historie poznajemy z perspektywy obojga bohaterów.
Autorka stworzyła emocjonującą historię, w której romans przeplata się z wątkiem kryminalnym. Znajdziemy tutaj, sceny erotyczne które zostawią nam wypieki na policzkach, wiele różnych emocji (,miłość, nienawiść, strach, zagubienie i radość) oraz dreszczyk grozy.

Daniel z Kasandrą poznali się na studiach, oboje się w sobie zakochali , planowali wspólną przyszłość i planowali ślub. Otworzyli razem firmę krawiecką " Fauda kontra Kas" marka Gold Skay robiła się rozpoznawalna na terenie Polski, a także w Europie przez co Wojtek stał się egoistą, skąpcem, bezwzględny i zły a narzeczoną traktwoał przedmiotowo.
Wszystko się zaczęło psuć, Kas czuła się przez Wojtka wykożystywana i niedoceniona, na każdym kroku krytykowana że wszystko źle robi. W końcu nie wytrzymuje i na firmowej imprezie zerwała zaręczyny na oczach wszystkich i ucieka.

Wojtek odnosi same sukcesy, jest znanym i cenionym projektantem. Ale nie może pozbyć z siebie trucizny w postaci Kasansry.. Planuję zemstę, za to jak go potraktowała i ośmieszyła. Doskonała okazja się trafia na 18 - urodzinach jego i Kas chrześnicy Gabi.

W życiu Kasandry pojawia się Daniel czuły i opiekuńczy, nieporadny, całowite przeciwieństwo Wojtka.. Nawet po tylu latach Kasandra nie może zapomnieć o Wojtku, ciągle o nim myśli , uważgo go, za Truciciela bo zatruł jej duszę i serce.
Daniel chwilowo bezrobotny i na utrzymaniu Kasandry. Dostaje niezła pracę i dobrze płatną, o której nie może mówić Kas. Z paczątku wszystko idzie dobrze, ale w pewnym momencie wszystko się zaczyna spać, zaczynają się spore problemy z których ciężko się wyplatać.

Jakie konsekwencje poniasą, za decyzję z przed lat?
W jakie problemy wpakował się Daniel?
W jaki sposób Wojtek zemści się, na Kasandrze?
Jak to się wszystko skończy?

💦💦💦💦 Recenzja 💦💦💦💦

Karolina Kasprzak - Dietrich " Truciciela"
@refleksjekaroli
Wydawnictwo : Milion studio wydawnicze