Zabierz tę miłość Tom 1

Okładka książki Zabierz tę miłość Tom 1 Patrycja Zdanowska
Okładka książki Zabierz tę miłość Tom 1
Patrycja Zdanowska Wydawnictwo: Ridero IT Publishing Seria: Efekt Motyla literatura obyczajowa, romans
Efekt Motyla
Ridero IT Publishing
2022-03-08
2022-03-08
biznesmen mrok milosc romans

Książka rewelacyjna. Niestety trzeba czytać wszystkie tomy bo inaczej nie wiadomo o co chodzi, ale naprawdę warto. Bardzo dobrze wykreowane postacie co rzutuje na całokształt fabuły. Romans z podgatunku klasyka. Polecam

Na półkach: , , , , , , , ,

Książka z serii czytaj wszystkie tomy, bo po pierwszym nie za bardzo wiesz po co o na co to wszystko.

Jest to romans z dużą różnicą wieku.
Liam Black ma własną firmę zatrudnia Elenę na swoją asystentkę jest to skryta, zamknięta dziewczyna która została skrzywdzona. Może się wydawać że Liam i Elena wodzą ułożone swoje życia lecz wszystko trzymają w sobie. Liam ukrywa za "maską" swoje prawdziwe ja.
Wszystko zmienia się w momencie wyjazdu w ramach podróży służbowej.

Jest to pierwsza książka która została przeze mnie przeczytana którą napisała Patrycja.
Ta dwójka skrywa w sobie przeszłość w której oboje zostali zranieni i nie jest to tak oczywiste tego co się wydarzyło.
Wydaje się że Liam to gburowaty stanowczy facet ale poznając go z każdym przeczytanym słowem można zauważyć że trapi go przeszłość.
A Elena nikomu o swojej przeszłości nie opowiada

Pojawiają się pytania po przeczytaniu ☺️!

Jest to romans z dużą różnicą wieku.
Wszystko zmienia się w momencie wyjazdu w ramach podróży służbowej.

Jest to...

Recenzja patronacka

[…]Bo nasze życie to niekończąca się opowieść. Gdy już myślisz, że za moment postawisz ostatnią kropkę, okazuje się, że ta ostatnia kropka nie jest wcale ostatnią. Koniec stanowi początek zupełnie nowego rozdziału. I to tak bardzo powiązanego z poprzednim, że odnosisz wrażenie, że ścieżki, które zostaną wkrótce odkryte, poprowadzą w zupełnie inne, odległe strony. Jednak każda z nich na samym końcu łączy się w jedną, najważniejszą tworzącą dopełnienie całości. Każdy dokonuje wyborów. A decyzja, nawet ta najbardziej błaha, może się okazać istotną(…). A każdy trzepot skrzydeł będzie słyszalny, ponieważ oddziałując na siebie, tworzą Efekt Motyla[…]

Emocje, emocje, emocje. Tak mogę podsumować tą pozycję. Pozycję, która sprawiła, że moje serduszko rozpadło się na milion kawałków.

Ona i on. Oboje walczą z demonami. Oboje borykają się z duchami przeszłości. Ona czyli Elena i on Liam. Spotykają się w pewnego dnia w biurze, gdy Liam zatrudnia ją jako swoją asystentkę. Ona z początku wycofana, zakreślająca swą pozycję, powoli otwiera się na niego. On również nie chce skrzywdzić jej, więc trzyma się z daleka. Jednakże jedna noc, jedno spotkania sprawiają, że poukładany świat Eleny zaczyna się sypać jak domek z kart. A jego przeszłość okazuje sie zupełnie inna. Czy Elena wybaczy? Co sie stało? Tego przekonajcie sie sami, czytając tą pozycję.

Wciągnęłam się tak bardzo, że nawet nie zauważyłam, że przeczytałam ostatnie zdanie. Zdanie, które utkwiło mi tak bardzo w pamięci. Autorka dała mi szeroki wachlarz emocji, które jeszcze mnie trzymają. Począwszy od bycia zaintrygowaną, skończywszy na szoku. Podczas czytania wielokrotnie byłam przerażona, moje serce biło bardzo szybko, adrenalina działała na najwyższych obrotach. Gdy myślałam, że w końcu życie Liama i Eleny będzie szczęśliwe oczywiście autorka mi tego nie dała, fundując mi załamanie i roztrzaskane serce, które oj bardzo ciężko będzie je poskładać. Bo droga autorko nie taki koniec sobie wymarzyłam. Dlaczego?!

Bo życie w kłamstwie i niewiedzy jest moim zdaniem najgorszym stanem jaki nas może spotkać. Lepiej poznać gorzka prawdę niż żyć ze słodkim kłamstwem. Bo jak to mówią kłamstwo ma krótkie nóżki i czym prędzej wyjdzie.

Czekam z niecierpliwością na drugi tom. Mam nadzieję, że jednak życie oszczędziło bohatera, a Wam polecam przeczytać bo Efekt Motyla jest warty tego.

Recenzja patronacka

Czy zagłębialiście się kiedyś w znaczenie zjawiska o nazwie Efekt motyla?
Co byście powiedzieli gdybyście dostali od losu szansę naprawienia swoich błędów z przeszłości? Taką szansę dostał główny bohater książki @patrycjazdanowska Liam Black. Czy podejmie rękawicę i spróbuje odkupić swoje winy?

Mężczyzna ma wszystko co chce, jest szefem w dobrze prosperującej firmie, bryluje na salonach gdzie kobiety wzdychają do niego a mężczyźni zazdroszczą mu tego powodzenia u płci przeciwnej. Gdy więc w drzwiach jego biura pojawia się niepozorna szara myszka Elena, jako jego nowa asystentka. Czas jakby się dla tej dwójki zatrzymał. Oboje borykają się z jakąś osobistą traumą o której żadne nie chce rozmawiać. Jak wiele może zmienić w ich życiu jedna rozmowa? Kim okaże się tajemnicza Kelly której imię często wzywa Liam tkwiąc w swoich koszmarach z przeszłości ?

Muszę przyznać,że strasznie żałuję, że tak zwlekałam z lekturą tej historii. Może po prostu musiała nabrać mocy urzędowej a ja musiałam do niej dojrzeć? Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i mogę śmiało je uznać za niezwykle udane. Niby mamy tu romans,relację między szefem a podwładną. Jednak była ona dla mnie tylko tłem dla tej ważniejszej, tajemniczej historii dwójki bohaterów. Lektura dała mi do myślenia w kwestii skomplikowania psychologii człowieka. Jak można sobie radzić z traumą z przeszłości i jak przeszłość wpłynąć może na przyszłość człowieka. Czy przygodne niezobowiązujące znajomości, alkohol, czy walki lub pracoholizm są najlepszym wyjściem dla Liama? Autorka dała bohaterom a tym samym też czytelnikom inne bezpieczniejsze wyjście czyli po prostu rozmowę, otwarcie się przed drugim człowiekiem.Jedna noc zmieni wszystko co udało im się zbudować a za zakończenie mam ochotę pogrozić autorce palcem. Czekam na ciąg dalszy.

Czy zagłębialiście się kiedyś w znaczenie zjawiska o nazwie Efekt motyla?

Mężczyzna ma wszystko co chce, jest szefem w dobrze prosperującej firmie,...

Liam, charyzmatyczny, zabójczo przystojny, agresywny prezes świetnie prosperującej firmy. Mężczyzna jest dobrze poukładany jednak ma za sobą mroczno -traumatyczną przeszłość, która niesie za sobą dużo bólu oraz koszmarów i nie daje o sobie zapomnieć. Pewnego dnia na jego drodze staje Elena, młoda kobieta oraz jego nowa asystentka, która wywróci jego dotychczasowe życie do góry nogami.
„Nie przypominała kobiet, z którymi miałem do tej pory do czynienia”. Bardzo współczułam głównemu bohaterowi, ponieważ bardzo trudno jest się uporać z bolesną przeszłością, oraz że jego własna matka tak naprawdę, zamiast go wspierać to w moim odczuciu była przeciwko niemu...
Elena, młoda dziewczyna, którą w przeszłości spotkało coś strasznego, coś, co do tej pory ją prześladuje. Jej nowy szef obudził w niej uśpione dotąd uczucia. Czy dziewczyna pozwoli sobie, żeby znowu nie umarły? Według mnie była wykreowana trochę powierzchownie, ponieważ nie było rozdziałów z jej punktu widzenia, czego mi zabrakło.
Czy Liam i Elena uporają się z własną przeszłością?
„Tak bardzo jesteśmy różni, a jednak łączy nas strach. Strach przed samym sobą? Strach przed ponownym zmierzeniem się z przeszłością? A może strach przed bólem, który pielęgnowaliśmy latami?”
A może nie?
Książka w moim odczuciu była bardziej oparta na emocjach głównych bohaterów niż na relacji między nimi, co stało się interesującą odmianą...
Szczerze mówiąc pierwszy raz, przeczytam książkę z perspektywy pierwszoosobowej męskiej, natomiast zabrało mi perspektywy Eleny.
To moje pierwsze spotkanie z Patrycją Zdanowską, aczkolwiek nie wiem, czy sięgnę po kolejną część tej serii.

Fajna, lekka książka, w której przeszłość bohaterów odgrywa dużą rolę.

Elena, przez dramatyczną przeszłość wraz z mamą i bratem przeprowadzają się. Dziewczyna chcąc wrócić do normalnego życia dostaje prace jako asystentka w biurze Liama.

Liam jest prezesem dużej firmy, a przez przeszłość nie szuka miłości. Kiedy na jego drodze stanie pewna dziewczyna jego życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie ukrywam, że jak polubiłam go z początku to jak tylko dotarłam do końcówki książki zawiodłam się na nim. Mam nadzieję, że w kolejnej części się to zmieni i znowu będę go lubić.

Z każdą kolejną książką, autorka pisze coraz lepiej! Każda kolejna książka podoba mi się jeszcze bardziej. Aż strach pomyśleć, co będzie przy następnych.

Cała historia jest pisana z męskiej perspektywy, co bardzo mi się spodobało. Dodatkowo pojawia się również Nico, bohater wcześniejszych książek! Byłam bardzo miło zaskoczona.
Co więcej, Elena jest silna i mimo swojej przeszłości pozytywną postacią. Z kolei Liam to twardy facet, który lubi się rządzić. Oboje są tajemnicy i skrywają sekret, który jak wyjdzie na światło dzienne może odmienić ich dotychczasowe życie.

Czekam na kolejną część, która tak myślę, będzie jeszcze lepsza! Historia Liama i Eleny pokazuje, że nie można nic w życiu ukrywać i być szczerym, nawet w trudnej sytuacji.

Fajna, lekka książka, w której przeszłość bohaterów odgrywa dużą rolę.

"Zabierz tę miłość" to powieść, w którą nie umiałam się wczuć w bohaterów czy też fabułę, która na domiar złego pędziła za szybko. Pióro autorki jest proste, ale jednak z nutą wyniosłości, która kompletnie nie wpasowuje się w ten schemat prostoty. Irracjonalność pewnych sytuacji i zdarzeń typu tekst "Twoje ciało jest tak gorące że paży" albo adonis i f*ut to się nie kalkuluje, jest totalnym gwoździem do trumny tej książki. Bardziej się rozbawiłam jej bajkowością i brakiem realizmu przez  bohaterke która może miała znamiona syndromu sztokholmskiego? Plus - dołączając scenę seksu, która wywołała u mnie rozbawienie -  już mamy kombo do nie polecenia jej. Jednak sami się przekonajcie.

Liam Black jest mężczyzną, którego dręczą demony przeszłości. Pewne wydarzenie sprawiło, że stał się wycofany z życia, agresywny i pozbawiony nadziei. Gdy w swojej firmie zatrudnia jako asystentkę Elenę, jego zamrożone serce drgnęło. Coś przyciąga go do tej niepewnej siebie dziewczyny. On jednak w ramach pokuty za dokonane grzechy odmawia sobie szansy na zaznanie szczęścia.
Czy będzie potrafił wybaczyć sobie popełnione błędy i żyć pełnią życia?

Pozytywem tej książki jest brak scen erotycznych, których obecnie w literaturze mamy zalew.( jest tylko jedna)
Dobrze przedstawiona została także relacja między bohaterami. Elena nie jest uległą mimozą bojącą się wyrażać własne zdanie. Za co duży plus.

,, Pojawiła się tak nagle i sprawiła, że zapragnąłem wydostać się z mroku. Może stanęła na mojej drodze, bym odkupił winy?”

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,,Zabierz tę miłość” autorstwa Patrycji Zdanowskiej. Jest to pierwszy tom serii ,,Efekt Motyla”.

Liam na co dzień jest szanowanym biznesmenem. Mężczyzna od lat toczy walkę z demonami przeszłości. Nie potrafi poradzić sobie z traumatycznym zdarzeniem z przeszłości. Każdego dnia męczą go wyrzuty sumienia.

Pewnego dnia w progu jego biura pojawia młoda kobieta o imieniu Elena. Wszystko za sprawą rozmowy o pracę na stanowisko asystentki Liama, która kończy się sukcesem dla Eleny. Dziewczyna jest bardzo nieśmiała, ubiera się bardzo skromnie i nie wierzy w siebie.

Z każdym kolejnym dniem Elena łapie coraz lepszy kontakt ze swoim nowym szefem. Okazuje się, że ona też skrywa jakąś tajemnicę z przeszłości. Czy los ich połączy? Czy dwie zranione dusze mają szansę na miłość? Co wydarzy się, gdy skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po ,,Zabierz tę miłość”!

Znakomita historia o miłości i demonach przeszłości. Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Z każdą kolejną przeczytaną stroną miałam ochotę na więcej. Ciekawy pomysł na fabułę oraz świetnie wykreowanie bohaterowie, których nie dało się nie polubić. Wraz z nimi przeżywałam ich losy. Z całego serca polecam tą powieść. Dawno nie czytałam tak przyjemnej w odbiorze powieści. Dziękuję Patrycji Zdanowskiej za zaufanie oraz możliwość objęcia książki patronatem medialnym.

• Romans
  • Patronat