Ludzie uważają, że powinni coś dostać, na przykład szansę od losu, pomoc od państwa, wygraną na loterii lub w czarodziejski sposób spełnią s...
Najnowsze artykuły
ArtykułyCzytamy w weekend. 27 marca 2026
LubimyCzytać400
ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Zbrodnia w rezydencji“
LubimyCzytać1
ArtykułyTylko że życie nie zna słowa „kiedyś”. Życie zna tylko „teraz” - Gabriela Gargaś radzi
LubimyCzytać3
ArtykułyJak czytać Harry’ego Hole? Kolejność książek Jo Nesbø i dlaczego warto zacząć dziś
Iza Sadowska11
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Aleksandra Tabor

Pisze książki: literatura obyczajowa, romans, literatura podróżnicza
Aleksandra Tabor autorka książki Vir w kategorii literatura obyczajowa, romans.
Skontaktuj się z Bibliotekarzami serwisu, jeśli chcesz uzupełnić opis autorki.
Skontaktuj się z Bibliotekarzami serwisu, jeśli chcesz uzupełnić opis autorki.
6,8/10średnia ocena książek autora
54 przeczytało książki autora
25 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Ten autor należy do naszej społeczności, ma 0 książek w swojej biblioteczce.Sprawdź co czyta autor
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Aleksandra Tabor, Vir
- Aleksandra Tabor , Vir
Chciałam kończyć relacje w elegancki sposób, pożegnać się bez żalu i poczucia straty. Być zapamiętaną w jak najlepszy sposób. Tylko jak to z...
Chciałam kończyć relacje w elegancki sposób, pożegnać się bez żalu i poczucia straty. Być zapamiętaną w jak najlepszy sposób. Tylko jak to zrobić? Szukałam i przyjaźni, i namiętności. Zostałam sama dla siebie. Nic, a jakże dosyć.
1 osoba to lubi - Aleksandra Tabor , Vir
Wychodzenie z zakochania jest jak żałoba. Dzieli się na kilka etapów i każdy trzeba przejść, aby znów zacząć żyć.
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Vir Aleksandra Tabor 
7,3

,,To wir, który bezlitośnie wkręca "
Anna to singielka która lubi się dobrze zabawić i nie gardzi przygodnymi spotkaniami z mężczyznami.
Od niedawna pracuje w Warszawskiej korporacji, gdy kobieta zostaje przydzielona do bardzo ważnego projektu, pomimo że brak jej doświadczenia stara się podołać obowiązkom, zostaje również zapewniona że dołączą do niej inni którzy pomogą jej w projekcie. Niestety pomimo upływu czasu, nic takiego nie miało miejsca.
Gdy w jej życiu pojawia się Sebastian kobieta zauważa że zaczyna łączyć ich coś więcej. Jednak los bywa przekorny i na pozór poukładane życie Anny zaczyna się sypać. Sebastian pokazuje swoje drugie oblicze, a w pracy zaczynają się kłopoty.
Przez to wszystko dziewczyna wpada w sidła alkoholu…
Czy podniesie się z tego dołka?
Co przyniesie jej los?
,, Wychodzenie z zakochania jest jak żałoba. Dzieli się na kilka etapów i każdy trzeba przejść aby znowu zacząć żyć."
,,Vir" to historia która mogłaby wydarzyć się naprawdę. Historia o poszukiwaniu sensu życia i popełnianiu wielu błędów.
No cóż Anna to kobieta która według mnie która dążyła do autodestrukcji. Brakowało jej szacunku do samej siebie, wiodła trochę rozwiązłe życie. Ale nie powiem ta historia jest bardzo prawdziwa. W tych czasach dużo jest takich kobiet.
Styl autorki jest naprawdę fajny, lekki i pomimo tego że trochę przeszkadzał mi brak rozdziałów to dzięki temu udało mi się przeczytać tę książkę. Fajnym dodatkiem był też bardzo zrozumiały język i dawka humoru.
Jak na debiut autorki, książka jest naprawdę fajna choć niektórym może brakować kilku rzeczy. Uważam że zakończenie zwiastuje nam kontynuację a sama autorka nas jeszcze zaskoczy.
Tajlandia. Notatki z życia i pracy Aleksandra Tabor 
6,3

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
Byliście kiedyś w Tajlandii? 🇹🇭 Ja niestety nie, ale dzięki książce Aleksandry Tabor moja wiedza o tym fascynującym kraju znacznie się poszerzyła.
📝☕🌷
Od zawsze uwielbiałam pozycje, w których autor opisuje swoje doświadczenia z życia w obcym kraju. Oczywiście można przeczytać przewodnik, ale jednak to nie to samo! 😉
Dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po "Notatki z życia i pracy", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Bookedit.
Aleksandra Tabor pracowała przez pewien czas w firmie w Bangkoku. Dzięki temu mogła poznać Tajlandię i mentalność jej mieszkańców od "przysłowiowej podszewki". Autorka zżyła się z ludźmi, oswoiła z odmienną religią i kulturą. Czy było łatwo? Z pewnością, nie! 😊
Na początku czytelnik dowiaduje się, jak zorganizowana jest praca w tajskiej firmie, jakie są zarobki i warunki, aby obcokrajowiec mógł taką pracę dostać. Następnie otrzymujemy informacje o tajskim jedzeniu, religii i kulturze. Opisy pysznych tajskich potraw sprawiały, że od razu stawałam się głodna. 😍
Mnie najbardziej zainteresował rozdział zatytułowany "Ludzie", w których Autorka kreśli sylwetki osób, które stanęły na jej drodze. Opowiada o ich marzeniach, celach życiowych i problemach. Tajowie jawią się jako niezwykle życzliwi ludzie, bardzo pozytywnie nastawieni do obcokrajowców.
Całość napisana jest przystępnym językiem, w lekkim stylu i opatrzona pięknymi fotografiami. 💝
Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego Tajowie tak młodo wyglądają, o co chodzi z tą słynną seksturystyką, kim jest ladyboy, a kim gik, to śmiało sięgnijcie po tę świetną książkę. 😊
Dla osób wybierających się na urlop bądź do pracy, to lektura wręcz obowiązkowa.🌷🌷🌷
Na koniec zacytuję Autorkę:
"Dla mnie Tajlandia to nie tylko piękny kraj o fascynującej kulturze, to przede wszystkim kraj pełen sprzeczności."
Polecam serdecznie! 💙😘




























