AMADEA Złamane Zasady

Okładka książki AMADEA Złamane Zasady Anna Goszczyńska
Okładka książki AMADEA Złamane Zasady
Anna Goszczyńska Wydawnictwo: Ridero IT Publishing Cykl: Złamani (tom 1) Seria: (Nie) Złamani literatura obyczajowa, romans
Złamani (tom 1)
(Nie) Złamani
Ridero IT Publishing
2022-03-10
2022-03-10
erotyk mafia donna kobieta krew porwanie zdrada romans komisarz

Miłość, seks, intrygi, pościgi.
To właśnie znajdziemy w tej powieści.
Historia napisana jest lekkim językiem, z puntu widzenia obu głównych postaci, więc możemy wczuć się w emocje Amadei i Mickeya.
Historia opowiada o kobiecie, która rządzi twardą ręką mafijnym światem w Nowym Orleanie. Robi to z głową, troszcząc się jednocześnie o bliskich i podwładnych.
Na jej drodze staje policjant - Mickey, który pragnie ją zapuszkować za jej przewinienia, ale nie wszystko idzie po jego myśli.
Amadea i Mickey zbliżają się do siebie, choć działają bo różnych stronach barykady. Jednak połączyło ich pożądanie oraz wspólna, choć niechciana, przeszłość.
Bardzo mi się podobała to powieść. Serdecznie polecam.

Miłość, seks, intrygi, pościgi.
To właśnie znajdziemy w tej powieści.
Na jej drodze...

#recenzja
Witajcie Moliki 👋
Dzisiaj przychodzę do Was z booktorem w którym miałam przyjemność wziąć udział.
#btamadeazlamanezasady
♦️Autor: @an_gos_autorka
♦️Tytuł: ,,Amadea" #zlamnezasady tom 1

Spotkaliście się już z piórem tej autorki ?
Jeżeli nie to może tych kilka słów was zachęci.

Amadea wkracza do bezwzględnego świata mafii w wieku dwunastu lat. Głową rodziny i szefem tej organizacji był jej ojczym Pedro. Ama odkryła ze to jest to co na tą chwilę chce robić więc zozlstala do tego szkolona jednak nie spodziewała się, że czas szybko zweryfikuje jej plany. I zamiast stać przy boku ojczyma jako jego żolnierz będzie musiała zająć jego miejsce. Nowe zadanie, natłok obowiązków sprawia, że Amadea zaczyna tracić czujność a problemh zaczynają się piętrzyć. W mieście pojawią się nowy policjant Mic­key Wal­ker to on wziął sobie na cel Amadea Biloxi i jej organizacje. Jednak nie tylko on ma taki plan. W Nowym Orleanie zaczy się dziać niebezpiecznie. Nie wyjaśnione morderstwa, strzelaniny i kradzieże samochodów.... I brak jakichkolwiek śladów sprawiają że policja musi zjednoczyć siły z Amadeą. Czy to oznacza rozejm ? Czy Mickey dostrzeże coś więcej w Amadei niż tylko szefa mafii ? A może Ama pozna w końcu wartość miłości?

Książka ta to świetny romans mafijny. Potrafi czytelnika trzymać w napięciu. Świetnie się ją czyta. W wielu momentach potrafi zaskoczyć.
Haryzma, ciety język Amadei dodają tej książce niezwykłego uroku. Książka pokazuję wartości i więzy rodzinne, a także jak ważne jest wsparcie przyjaciół. Ukazuje ona także jak rodzi się miłość od samiotkiego początku ❤️
Świetna Książka bardzo polecam. Dostępna w wersji tradycyjnej jak i w e-booku napewno na #Legimi.
,,Bo o to chyba cho­dzi w tej całej mi­ło­ści, praw­da? Że wła­sne dobro sta­wia się ponad swoje"
Droga autorko dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym jakże świetnym booktorze❤️ niebawem wrzucę #opinie ,, Luisa" I mam nadzieję, nie dasz mi długo czekać aby odkryć dalsze losy bohaterów tej świetnej historii ❤️❤️ #świetna #swietnaksiazka #polskaautorka #mafia #romans #rodzina #głowarodziny #miłość #tajemnice #przyjaźń #oddanie #bezwzględność #narkotyki #samochody #wróg

#recenzja
Witajcie Moliki 👋
Dzisiaj przychodzę do Was z booktorem w którym miałam przyjemność wziąć udział.
#btamadeazlamanezasady
♦️Autor: @an_gos_autorka
♦️Tytuł: ,,Amadea" #zlamnezasady tom 1

Spotkaliście się już z piórem tej autorki ?
Jeżeli nie to może tych kilka słów was zachęci.

Amadea Biloxi to kobieta przebiegła i przesiąknięta mafią. Po śmierci ojczyma to ona obejmuje stanowisko szefa zorganizowanej grupy przestępczej. Zasady, których uczył ją ojczym, są dla niej jak motto. Pilnuje terytorium jak oka w głowie. Doskonale sobie radzi jako Donna. Lecz pewnego dnia łamie najważniejszą zasadę. Jaką zasadę złamała Ama? Jakie będą tego skutki?

Jest to debiut, który uważam za udany. Książkę czytało mi się bardzo szybko i z przyjemnością. Bohaterowie zostali tutaj w ciekawy sposób przedstawieni. Łatwo można było ich sobie wyobrazić. Czas przy książce bardzo szybko mi zlecał, gdyż autorka ma lekki i przyjemny styl.

Autorka stworzyła historie, w której nie ma miejsca na nudę. Raz jest spokojnie, a raz dynamicznie. Uważam, że autorka stworzyła cudowną historię, którą spokojnie można przeczytać w dwa dni. Z wielką chęcią niedługo przeczytam kolejny tom. Ta historia mi się podobała, więc polecam ją wam z całego serduszka. 😘

Ocena: 8/10.

Jest...

📕Recenzja:

Silna osobowość kobieca, dowodząca zorganizowaną grupą przestępczą, to jest to. Duża ilość dawkowanych emocji, chemia między bohaterami i lawiracja między perspektywami, a także przyjemne pióro autorki, daje poczytną, ciekawą, mocno niebezpieczną lekturę. Za to zestawienie mocnej postaci kobiecej i policjanta, daje niezłe powinowacenia międzyrodzinne. Szyk fabuły jest dość dawkowany, przez co zaciekawienie rośnie. Jednak pojawiają się błędy stylistyczne, które bardzo nie przeszkadzają, mając oczywiście na względzie, że jest to debiut autorki.

📕Recenzja:

Tytuł Amadea - złamane zasady
Autor Anna Goszczyńska
Tom 1
Wydawnictwo Ridero
Ocena 9/10

Jest to debiut autorki oraz romans mafijny, gdzie kobieta też ma pazury i potrafi rządzić. Od dziecięcych lat była przygotowana do rządzenia w mafii , ojczym ją uczył wszystkiego od podstaw, bo uważał że jest godna tego stanowiska.Nikt nie potrafił jej złamać , więc nikt tego biznesu nie poprowadziłby lepiej niż Ama.Warsztat samochodowy jest tylko przykrywką,czym naprawdę po śmierci ojczyma zajmuje się ta młodziutka dziewczyna, jak bardzo brudnymi interesami? Mamy tu kluby,narkotyki, handel bronią. Luis jej pomocnik jest jej bardzo wierny, jak nikt inny. Może mu zaufać.
Poznanie przystojnego policjanta który próbuje ją zniszczyć i wsadzić do więzienia odmienia jej życie o 180 stopni.Ale nikt nie spodziewał się chyba takiego obrotu sprawy: groźna przestępczyni, której nikt nie potrafił złapać , oraz policjant czy taki związek może przetrwać? Ama ma też przecież uczucia, potrafi chronić swoich bliskich i rodzinę.

Książka jest pełna emocji , pełna wrażeń i akcji która się non stop dzieje,nic nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, mafia kieruje się zasadami, których trzeba przestrzegać, by nie dać się złamać, jedna z nich brzmi zero uczuć między pracownikami - taki związek nie wchodzi w grę.

Anna napisała genialny debiut od którego nie da się oderwać, który przerasta rzeczywistość, którego nie da się zapomnieć . Książka jest inna niż wszystkie, napewno będę szukala jej kontynuacji.Miałam wrażenie że autorka zafundowała nam niezła huśtawkę emocjonalną pełną wrażeń a to uwielbiam w książkach.

Polecam ją każdemu, kto chce poznać szefową mafii z poczuciem humoru i dobrym językiem, która potrafi nas zaskoczyć i do tego jest bardzo twardą kobietą. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z " Amadeą "
Za przeczytanie tej książki dziękuję autorce , za jej debiut a mój patronat medialny.

Tytuł Amadea - złamane zasady
Autor Anna Goszczyńska
Tom 1
Wydawnictwo Ridero
Ocena 9/10

Pierwszy raz spotkałam się, że to kobieta jest mafiosem. Jest to niebanalny pomysł na książkę. Silna, piękna i inteligentna Amadea wychowana na donnę brutalnego świata i żyjąca według określonych zasad, gdzie przeważnie dominują mężczyźni. Do tego przystojny policjant, Mickey który ma za zadanie zatrzymać i osadzić w więzieniu Amadeę. Stojący na dwóch skrajnych końcach, ale okazuje się że namiętność która rodzi się pomiędzy nimi jest silniejsza niż wyznawane zasady.
To swojego rodzaju odmiana w romansach mafijnych. Warta przeczytania.

Amadea Biloxi to silna, piękna 20-letnia kobieta. Po śmierci ojczyma dziedziczy w spadku fabrykę samochodów, która służy jako przykrywkę rodzinnego biznesu, tak naprawdę zostaje szefową zorganizowanej grupy przestępczej w Nowym Orleanie. Grypy, przed którą wszyscy mieszkańcy miasta trzęsą się ze strachu.

Mickey Walker to przystojny policjant. Mężczyzna postanowił przyjechać z Chicago, w celu dołączenia do zespołu, który zajmuje się sprawą kradzieży samochodów i handlem ich częściami, ale również złapania Amadei i wsadzenia jej za kratki.

Czy to mu się uda, czy jednak pożądanie, które do niej odczuwa mu w tym przeszkodzi?

,,Amadea” z serii Złamane zasady jest romansem mafijnym, czyli gatunek, który uwielbiam
najbardziej czytać . Już od samego przeczytania prologu byłam zaintrygowana tą historią. Nie wiecie jaki szok i miłe zaskoczenie miałam jak dowiedziałam się, że role się odwróciły i to główna bohaterka jest czarnym charakter i ona ma tu władzę, a nie typowy zabójczo przystojny, bezwzględny mężczyzna jak to bywa w większości książek o takiej tematyce. Brutalność oraz rozlew krwi, czyli to co powinno być, to również się tu znajduje. Poza światem mafijnym autorka daje nam w tle gorący romans miedzy Amadeą a panem policjantem. Chemia, która ich łączy widać już od samego pierwszego ich spotkania. Musze dodać, że jest to debiut autorki, a czytając z rozdziału na rozdział to zastanawiałam się czy naprawdę tak jest. Dlatego z mojej strony ogromne gratulacje tak świetnego debiutu i życzę pisania więcej takich wspaniałych historii!

,,Amadea” jest świeżością w wcześniej wspomnianym gatunku, jest to coś nowego i wartego przeczytania, także bez żadnych wątpliwości polecam poznać bliżej ta książkę. Gwarantuje wam, że czytając tą historię nie będziecie się nudzić!

Mickey Walker to przystojny policjant. Mężczyzna postanowił...

An. Gos „Amadea. Złamane zasady”

„Myślicie, że w tej historii, czarnym charakterem będzie znowu groźny przestępca? Może mroczny i seksowny mafioso? A może nieśmiała, niewinna kobieta, wiecznie mająca w życiu pod górkę? Otóż nie. Czarnym charakterem jestem tu ja, Amadea Biloxi. Moje imię po łacinie, oznacza „kochającą Boga”, ale uwierzcie mi, nie mam z tym nic wspólnego. Bóg daje życie, a ja je odbieram. Odbieram każdemu, kto próbuje wtargnąć do mojego świata nieproszony.”

W tym romansie mafijnym role się odwróciły.
Piękna, uwodzicielska, niezwykle twarda i bez skrupułów Amadea Biloxi przejęła po ojczymie działalność gospodarczą, a dokładniej zarządza światem przestępczym. Brzmi ciekawie prawda? Do akcji wkracza nowy policjant Mickey Walker, który zacięcie chce dorwać Amę i zamknąć w więzieniu. Nikt inny nie zdołał jej zatrzymać. Czy mężczyzna sobie poradzi? Czy ulegnie pokusie i zawładnie sercem kobiety?

💀

Miła odmiana dla miłośnika tego gatunku. I to zdecydowanie dodaje uroku książce. Nie przypominam sobie, żebym wcześniej czytała, by to płeć żeńska dowodziła gangiem. Także, to jest zaskakujące. 👍
Zdarzają się małe błędy, pewne wątki rozwinęłabym i nieco zwolniła tempo powieści, ale suma sumarum jest to dobry debiut z ciekawą intrygą. 😺

An. Gos „Amadea. Złamane zasady”

Czy kobieta może sprawdzić się jako szef mafii?
Oczywiście, że tak. Amadea jest doskonałym przykładem, że kobieta jako Boss grupy przestępczej to połączenie idealne. Nie ma problemu z bezwzględną egzekucją czy nawet połączenia sił z potencjalnym wrogiem, aby ochronić stołek i rodzinę.
Tak, mafia to też ludzie, dla których bliscy są ważni i starają się trzymać ich jak najdalej od swojego świata. Jednak jakie jest zdziwienie, kiedy oni wiedzą i nawet rośnie następne pokolenie.
Jak to bywa z przestępcami, są oni bardzo pewni siebie. Nie inaczej jest z Amą. Ma budzić respekt i nic, ani nikt jej nie powstrzyma.
Byłam zaskoczona, że dogadała sie Mickey'em, choć wkurzyła mnie w momencie, gdy uznała, że ją zdradził.
Nie będę ukrywać, że to jak potoczyły się ich losy było trochę do przewidzenia, choć takich powiązań rodzinnych się nie spodziewałam.

Książka jest debiutem autorki, bardzo udanym.
Przyjemna, lekka, z motywem kryminalnym, ale i elementami romansu. Mieszanka wybuchowa tak jak Ama.

Czy kobieta może sprawdzić się jako szef mafii?

Amadea, tracąc ojca, obejmuje po nim jego stanowisko. Zostaję szefową zorganizowanej grupy przestępczej. Swoją rodzinę trzyma z dala, od tego niebezpiecznego świata. Za życia jej ojciec nauczył ją wiele zasad, których przestrzegała... do czasu...

No drodze kobiety staje Mickey, policjant, który chce wsadzić Amadeę za kratki na wiele lat.

💀 Czy uda mu się dopaść Amadeę?

Jestem zaskoczona tak wspaniałym pomysłem na fabułę. Nigdy nie spotkałam się z książką, w której w mafii rządziła kobieta. Jest to miła i zaskakująca odmiana. Jak najbardziej na plus. Autorka idealnie wykreowani bohaterów, każdy z nich ma swoją historię i swoje tajemnice. W trakcie czytania pojawia się tak wiele emocji, że czytelnik nie jest w stanie się od niej oderwać. Postać Mickey'a bardzo mnie zaciekawiła i cieszę się, że stanął na drodze Amadei.

Wielkie brawa dla autorki za tak wspaniały debiut. Gratuluję tak lekkiego pióra. Książkę czytało się bardzo szybko. Polecam osobą, które lubią trochę brutalności, mafii oraz silne i odważne kobiety.

💀 Czy uda mu się dopaść Amadeę?...

• Nie przeczytam
  • Szkoda czasu