Oczko 5

Okładka książki Oczko 5 Karolina Kasprzak-Dietrich
Okładka książki Oczko 5
Karolina Kasprzak-Dietrich Wydawnictwo: Karolina Kasprzak-Dietrich literatura dziecięca
31 str. 31 min.
31 min.

Świetny zbiór rymowanek dla Dzieci

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 01.12.2023 r.

Twórczość Karoliny Kasprzak — Dietrich znam nie od dziś i wiem, że w przypadku tej Autorki można liczyć na wysokiej jakości lektury. Tym razem miałam ogromną przyjemność objąć patronatem medialnym kolejną, już piątą, książeczkę z serii Oczko. Są to zbiory wierszy skierowane do najmłodszych Czytelników, w którym dzięki poetyckiemu światowi Autorka zgłębia z małymi Odbiorcami ważne i życiowe tematy.

Karolina Kasprzak — Dietrich pisze bardzo lekko, przystępnym dla Dzieci językiem, opisując przyrodę i otaczający nas wszystkich świat. W wierszykach przeczytamy o kwiatach, krzewach i drzewach — ich pięknie, urodzie i barwie. Wszystkie one są bliskie Odbiorcy, gdyż możemy je znaleźć w ogrodzie czy sadzie. Autorka pisze także o tym, jak dbać o otaczający nas przyrodniczy świat, by był jak najpiękniejszy i cieszył oko. Opis i zwrócenie uwagi na przyrodę uwrażliwia nas na jej piękno, wyjątkowość i niepowtarzalność, a także zwraca uwagę na to, jak jest dla nas ważna.

Podobnie jak w poprzednich książeczkach i tym razem Autorka przygotowała dla Czytelnika mały bonus — wiersz niespodziankę. W rymowance pisze o pszczołach i pomaga dziecku odróżnić te owady od osy.

Tym razem zbiór wierszy idealnie się nada dla młodego ogrodnika. Ale które dziecko nie kocha przyrody, natury i nie jest zainteresowane światem, który je otacza? No właśnie! Dlatego też Oczko 5 prawdopodobnie spodoba się każdemu Dziecku, które wraz z Rodzicami wyruszy do tego wyjątkowego poetyckiego świata.

Każdy wierszyk jest wyjątkowy i nie znajdziecie tutaj dwóch podobnych, a to kolejny argument za tym, że każde Dziecko i niejeden Dorosły znajdą tutaj coś dla siebie. Wszystkie utwory są jednak świetnie napisane i poruszają istotne przyrodniczo, jak również życiowo tematy.

Forma wierszy, a także długość książeczki sprawiają, że nie jest to lektura, która zajmie nam dużo czasu. Zapewniam jednak, że czas spędzony przy niej z Maluchami zaowocuje świetnymi czytelniczymi doświadczeniami i rozbudzi w nich jeszcze bardziej małych ogrodników. Zdecydowanie polecam!

Ebooka do recenzji otrzymałam od Autorki, bardzo dziękuję również za możliwość objęcia książki patronatem medialnym.

Świetny zbiór rymowanek dla Dzieci

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 01.12.2023 r.

Na półkach: , , , , , ,

**PATRONAT MEDIALNY**
Karolina Kasprzak-Dietrich to osoba pisząca w każdym gatunku. Zaglądając na mój blog, możecie poczytać o świetnych kryminałach (które uwielbiam!),powieściach obyczajowych, poradniku kosmetycznym, poradniku o rzucaniu palenia, erotykach, a nawet książce fantasy. Autorka nie zapomina również o najmłodszych czytelnikach, i tym razem przychodzę z kolejną książką dla dzieci.
A ja ponownie zostałam poproszona o patronat nad książką, i jestem z niego bardzo dumna. Tak jak z wszystkich poprzednich "Oczek".

"Oczko V. Poradnik małego ogrodnika" to piąta część serii "Oczko" która każdorazowo uczy, bawi i zachwyca. Tym razem przy pomocy barwnych rymowanek młody czytelnik przeniesie się świat kwiatów, krzewów i drzew, które możemy znaleźć w naszym ogrodzie bądź sadzie.
Dziecko (a także dorosły, bo i ja wiele się dowiedziałam o pielęgnacji kwiatów) pozna nazwy poszczególnych roślin, zaczynając od Astrów, a kończąc na Złocieniu, i robi to w bardzo przyjemny sposób. Z przyjemnością czyta się tę książkę.
W książce znajdują się aż dwadzieścia cztery wierszyki (w tym wierszyk-niespodzianka, podpowiadający jak rozróżnić pszczołę od osy),jedne dłuższe, drugie krótsze, ale każdy z nich pokazuje piękno i wielobarwność otaczającego nas świata.
Zdecydowanie każde dziecko znajdzie tu coś tylko dla siebie- choć zdradzę, że trudno jest też wybrać jeden ulubiony wierszyk, bo każdy jest inny i wyjątkowy.
Świetnie czyta się je na głos, a przy odrobinie dobrej woli i szczypcie wyobraźni można pokusić się o wspaniałe przedstawienia i naprawdę można się świetnie bawić.
Jak wiecie, mój syn nie czyta samodzielnie, więc trudno mi pisać o odczuciach dziecka, ale sądzę, że to, że potrafiłam go zainteresować głośnym czytaniem na dłuższą chwilę, może być wystarczającą rekomendacją.
Udały się ta książeczki autorce. Gratuluję z całego serca.

Z racji formy wydania i ilości stron książeczkę czyta się dosłownie w kilka minut, szkoda, że na razie wszystkie "Oczka" są dostępne tylko w formie elektronicznej, ale że nadzieja umiera ostatnia, to może się kiedyś doczekamy wydania papierowego. Na razie mogę powiedzieć, że to jeszcze nie koniec przygody z "Oczkami", ale więcej zdradzę w odpowiednim czasie ;)

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. "Oczko. Poradnik małego ogrodnika" cudownie sprawdzą się w coraz dłuższe wieczory, wystarczy odrobina czasu i wyobraźni i mamy sposób na cudowny wieczór w gronie rodzinnym.

**PATRONAT MEDIALNY**

Bardzo lubię książeczki dla dzieci, które w ciekawy sposób uczą nas czegoś nowego. Tym razem, mam coś dla małych czytelników, którzy lubią różne kwiatki 🌺🌸🌷🌹 Zaciekawieni? Jeśli tak, to zapraszam na moją patronacką opinię.

Pani Karolina zastosowała w tej publikacji ciekawy schemat. Bowiem, użyła tutaj liter z alfabetu. I tak poznajemy różne kwiaty 🌸🌺🌻🌹🌷🌼💐 od A zaczynając a na Z kończąc. Poznajemy ich charakterystykę, kolory, pory występowania. Ciekawym zabiegiem, jest użycie rymów, dzięki czemu jest nam znacznie łatwiej zapamiętać opis danej roślinki. W lekturze, przeczytamy między innymi o różach, narcyzach, fiołkach czy krzakach kaliny. Każda z roślinek czymś się wyróżnia, co dzięki rymowankom dużo łatwiej zapamiętamy ;)

Podoba mi się bardzo to, że Autorka przedstawiła nam te opisy kwiatków w taki przystępny, prosty i przyjemny sposób. Dzięki temu, możemy się sporo nauczyć o roślinkach i poznać je lepiej. Z pewnością, rozwinie to wyobraźnię u dzieci i być może sprawi, że z większym zainteresowaniem, będą przyglądać się różnym napotkanym kwiatkom.

Jedyne, czego mi zabrakło w tej publikacji, to ilustracje ;( Wiem, że ta książeczka jest dostępna jedynie w forme e-booka, ale jestem przekonana, że dzięki obrazkom zyskałaby jeszcze bardziej 😀A tak pozostaje tam tylko wyobraźnia i ewentualnie, na podstawie przedstawionych opisów, sami możemy spróbować narysować przedstawiane roślinki. To moja jedyna uwaga.

Podoba mi się też wierszyk niespodzianka, w którym Autorka zręcznie przedstawia nam, jak możemy odróżnić pszczołę od osy. Sama mam z tym problem 😅, dlatego też z zainteresowaniem czytałam to, co przedstawia nam Pani Karolina.

Oczko 5, jest to już 5 cześć z serii "Oczko". Każda z nich traktuje o czymś innym, jednak wszystkie są przeznaczone dla dzieci. Znajdziemy w nich i rymowanki i prozę. Każda z tych książeczek, uczy nas czegoś nowego i interesującego. Dzięki nim, nasze dzieci mogą poznać wiele ciekawych informacji w łatwy i przystępny sposób. Dlatego, bardzo sie cieszę, że kolejny raz, wspólnie z Rozalką, miałam okazję dowiedzieć się czegoś nowego ;)
Bardzo dziękujemy Autorce za egzemplarz do recenzji oraz możliwość objęcia kwietnikowego abecadła patronatem medialnym. Polecamy Wam serdecznie tę książeczkę jak i pozostałe z serii "Oczko". Z pewnością przyjemnie wraz z waszymi pociechami, spędzicie czas podczas ich czytania. ;) Przyznajmy 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekamy z niecierpliwością na następne części "Oczek" :)

• Patronat medialny
  • Patronat