Pan Strach

Okładka książki Pan Strach Alex Sand
Okładka książki Pan Strach
Alex Sand Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Pan Strach (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Pan Strach (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2022-05-19
2022-05-19

Okładka książki Transfer. Pradawny dzwon Tomasz Niedzielski, Alex Sand
Transfer. Prad... Tomasz Niedzielski,...
Okładka książki Tęczowa Bartosz Brzeziński, Jacek Fleiszfreser, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Sil Ky, Mateusz Rogalski, Alex Sand, Michał Widomski, Kamil Zinczuk
Tęczowa Bartosz Brzeziński,...

"Pan strach" autorstwa Alex Sand to intrygująca powieść, której główna bohaterka, pewna siebie copywriterka Amelia, zostaje wplątana w niebezpieczną intrygę. Książka eksploruje temat pozorów i prawdziwych emocji, pytając, czy w świecie udawania istnieją jeszcze autentyczne uczucia.

Anton, sąsiad Amelii, dodaje do historii nutę tajemniczości instalując kamery w jej domu. Gdy dziewczyna zostaje uprowadzona, podejrzenia skierowane są w stronę Antona, choć jego charakter budzi wątpliwości. Czy słusznie go podejrzewają?

W miarę rozwijającej się fabuły odkrywamy, czy przeszłość Amelii kryje coś, co staje się zagrożeniem. Powieść buduje napięcie, gdy młoda kobieta budzi się w nieznanych okolicznościach związana i z workiem na głowie. Cisza, która ją otacza, staje się nie tylko elementem narracji, ale też prawdziwym niebezpieczeństwem. "Pan strach" to thriller pełen zwrotów akcji, skonstruowany wokół pytań o to, co jest prawdziwe, a co tylko pozorne w świecie emocji i ludzkich relacji.

W miarę jak fabuła książki się rozwija, jesteśmy zmuszeni do zastanowienia się nad złożonością postaci i prawdziwością wydarzeń. Alex Sand zgrabnie układa elementy zagadki, pozostawiając nas z dreszczem emocji i pragnieniem poznania rozwiązania.

Zadanie pytania, czy w świecie pełnym pozorów istnieją jeszcze prawdziwe emocje, stanowi istotny wątek powieści. Amelia, mimo swojej pewności siebie, staje przed wyborem między pozorami a autentycznymi uczuciami, podczas gdy tajemnicza sytuacja, w jakiej się znalazła, zmusza ją do odkrywania swojej prawdziwej siły wewnętrznej.

Wartka dynamika pomiędzy głównymi postaciami, zwłaszcza między Amelią a Antonem, dodaje historii smaku psychologicznego thrillera. Zagadkowe elementy oraz zaskakujące zwroty akcji utrzymują w napięciu, czyniąc tę powieść nieprzewidywalną. Jednak pewne partie tekstu wydają się rozwlekłe, podczas gdy inne są zbyt skondensowane, co wpływa na trudność w utrzymaniu ciągłego zainteresowania. Lubię nieoczekiwane zwroty akcji, jednak niektóre z nich w "Pan strach" wydają się zbyt sztuczne i wymuszone, co wpłynęło na autentyczność narracji. Co więcej, tempo narracji w niektórych fragmentach jest nieregularne, co wpływa na płynność czytania.

Podsumowując, Alex Sand stworzyła powieść, która nie tylko urzeka swoją intrygującą fabułą, ale także stawia ważne pytania dotyczące natury ludzkich emocji i relacji. "Pan strach" to lektura dla miłośników psychologicznych thrillerów, którzy cenią tajemnicze zakamarki ludzkiej psychiki i nieoczekiwane zwroty akcji. Książka pozostaje fascynującym thrillerem, ale z pewnością wymaga pewnego stopnia cierpliwości i skupienia od czytelnika.

Po prostu dobry thriller. Jest akcja, tajemnica, zbrodnia. Dla bardziej doświadczonego czytelnika niemal od razu wyłania się pełen obraz ale historia ma w sobie to coś więc polecam.

Główna bohaterka - wyzwolona Amelia z luźnym podejściem do seksu. Zakochany kundel chciało by się rzec Anton,sąsiad zza ściany. I kilku kochanków w tle.
Trzymająca w napięciu książka,momentami dość drastyczna w opisach. Świetny wątek,ciekawi bohaterowie. Końcówka rewelacyjna,całkiem fajny film mógłby z tego powstać 😉

Polecam 👍

Polecam 👍

Budzi się i czuje przerażający paraliż odbierający zdolność ruchu. Pozbawiona zmysłu wzroku i możliwości swobodnego zaczerpnięcia oddechu przez ciężki worek narzucony na głowę. Czuje ogarniającą panikę, czuje się osamotniona a jej umysł, kreśli makabryczne scenariusze.
Ból atakujący każdą komórkę jej ciała odbiera zdolność logicznego myślenia. Wtedy instynktownie wyczuwa zmianę... Amelia nie jest już sama.
Bohaterka to niezależna kobieta biorąca życie we własne ręce wraz ze wszystkimi jego przyjemnościami. Świadoma własnej atrakcyjności nieskrępowanie korzysta z atrakcji jakie dają ramiona przypadkowych mężczyzn. Nagle kobieta znika. Nie pojawia się na umówionym spotkaniu, nie przychodzi również do pracy. Pozostaje pytanie Co się stało?
W gronie podejrzanych o zniknięcie dziewczyny obok mężczyzn, z którymi Amelia utrzymywała niezobowiązujące relacje jest również Anton jej sąsiad. Staje się on głównym podejrzanym ponieważ zamontował kamery w mieszkaniu kobiety :/ Teraz aby oczyścić swoje imię i udowodnić niewinność musi odnaleźć dziewczynę.
Fabuła książki przesycona bólem, torturami i przede wszystkim wszechogarniającym strachem sprawia, iż czytelnik unosi się na fali emocji miejscami rtak gęstych, że można je kroić nożem.
Thriller trzyma w napięciu do samego końca, a jego lektura dostarczy niezapomnianych wrażeń miłośnikom "mocnych" lektur. Ja polecę ją również tym czytelnikom, którzy lubią czuć STRACH

ciekawa pozycja

ciekawa pozycja

Zapowiadało się dobrze, ale od połowy książka staje się zwyczajnie tandetna i absurdalna.

🖇️🖇️🖇️ Recenzja Booktour 🖇️🖇️🖇️

Alex Sand " Pan strach " #1
@alex._.sand

Cykl : Pan strach #1

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w BT organizowany przez @opentanaprzezslowa ❤️

🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️

Autorka ma wyjątkowy styl pisania, którym potrafi wciągnąć czytelnika od pierwszych stron.. Jej narracja jest płynna, a opisy pełne detali, które ożywiają historię..
Autorka ma niezwykłą zdolność do tworzenia postaci, które są realistyczne i łatwe do związania emocjonalnego.. Jej historie są pełne niespodzianek i zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w niepewności..

Bohaterowie stworzeni przez autorkę są zróżnicowani i pełni głębi.. Mają swoje unikalne cechy i tajemnice, które odkrywamy w miarę czytania.. Mają również swoje mocne strony, słabości i rozwijają się w trakcie fabuły..

" Na świecie nie ma nic bardziej rzeczywistego niż ból. I strach. Kiedy przestajesz czuć jedno z nich - nie żyjesz, już jest po tobie. Kiedy przestajesz odczuwać oba, kończysz jak roślina, która jakoś tam dożyje końca swoich dni, ale to tylko forma przetrwania, nie życia... "

Amelia, pewna siebie i czasami bezczelna copywriterka, mieszka w Trenton..
Jej sąsiadem jest Anton, który nie ma za grosz charakteru, ale lubi podglądać kobiete.. Pewnego dnia, Anton instaluje kamery w domu Amelii, aby ją podgladać..
Jednak pewnego wieczoru, kamery rejestrują coś bardzo niepokojącego.. Amelia zostaje uprowadzona przez nieznajomego, a wszystkie podejrzenia padają na Antona.. Młoda kobieta budzi się związana i z workiem na głowie.. Teraz musi stawić czoła niebezpieczeństwu i znaleźć sposób, aby uciec..
Czy uda jej się przeżyć i odkryć tożsamość swojego oprawcy?

🖇️🖇️🖇️ Recenzja Booktour 🖇️🖇️🖇️

Alex Sand " Pan strach " #1
@alex._.sand

Cykl : Pan strach #1

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️🖇️

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego...
Nie przypadła mi do gustu, wcale.

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego...
Nie przypadła mi do gustu, wcale.

"Prawdziwe emocje wymagają prawdziwej uwagi."

Nawiązując do powyższego cytatu: istnieje możliwość, że nie potrafiłam poświęcić tej książce prawdziwej uwagi, bo nie wzbudziła we mnie żadnych emocji. No, może za wyjątkiem uczucia głębokiego zażenowania.
W moim odczuciu "Pan Strach" to nie kryminał i nie thiller, a tylko słabo napisany romans z elementami soft porno i brutalnymi scenami tortur. Bardzo, bardzo mizerna pozycja, której opis sugeruje, że ma przerażać, a bardziej śmieszy. Dla przykładu taka scena: ""Szukajcie go! Gdzieś tu jest! -wściekał się Stark i biegał nerwowo dookoła domu" - dodam, że Stark to porucznik prowadzący śledztwo podczas szukania groźnego zbiega- psychopaty :-)))
Najgłupszy jest jednak dialog pomiędzy uwięzionymi Amelią i Antonem, który jest tak idiotyczny (z punktu widzenia sytuacji, w której się znaleźli),że wstyd w ogóle wspominać.
Jak na razie najgorsza książka, jaką czytałam w tym roku...

"Prawdziwe emocje wymagają prawdziwej uwagi."

🦓
Uwielbiam książki w tych czuję adrenalinę, strach, w których krzywie się na myśl o cierpieniu.
Otrzymałam świetną historię!
Autorka przełamała schematy, które znałam dotychczas w książkach, gdyż porywacz wcale nie jest nam tak nieznany... Zostajemy nakierowani, możemy poczuć się jak bohater, który uwolni Amelię z opałów.
Jeśli jesteście wrażliwi, uprzedzam, znajdują się tutaj brutalne opisy tortur. I jakkolwiek to nie zabrzmi, podobało mi się to. To w jaki sposób autorka nie bała się nam przekazać realiów porwania. Nie znajdziecie tutaj zakochania się w porywaczu, opisów zadawania ran napisanych po łebkach... Porywacz ma swój cel i nikt mu w tym nie przeszkodzi.
Gdy do pomieszczenia wchodzi PAN, Amelia odczuwa przeogromny STRACH.

Ja polecam, zabieram się od razu za drugą część.

🦓
Otrzymałam świetną historię!
Jeśli jesteście wrażliwi, uprzedzam, znajdują...

• Thriller