Po urlopie się żegnamy

Okładka książki Po urlopie się żegnamy Alex Sand
Okładka książki Po urlopie się żegnamy
Alex Sand Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Po urlopie się żegnamy
Wydawnictwo WasPos
2023-08-25
2023-08-25
romans obyczajowe niesulice lubuskie jezioro wakacje golf księgowa dziecko matka romanse nadjeziorem książki wakacyjne

Okładka książki Transfer. Pradawny dzwon Tomasz Niedzielski, Alex Sand
Transfer. Prad... Tomasz Niedzielski,...
Okładka książki Tęczowa Bartosz Brzeziński, Jacek Fleiszfreser, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Sil Ky, Mateusz Rogalski, Alex Sand, Michał Widomski, Kamil Zinczuk
Tęczowa Bartosz Brzeziński,...

Bardzo fajna, ciekawa i typowo wakacyjna historia. Letni i niewinny romans, pobyt z nastolatkiem, detoks od telefonu, czy lekcja życia, która mówi, że nie należy oceniać po pozorach. Tę tematykę można znaleźć w tej powieści. Umiejętnie wykreowani bohaterowie, pozytywne i napędzające fabułę zwroty akcji oraz śmieszne dialogi szczególnie wśród nastolatków. Książka lekka, przyjemna i sprawiająca, że czytelnik chciałby spędzić już urlop. Jest to całkiem inna odsłona twórczości autorki, ale bardzo pozytywna. Widać, że potrafi odnaleźć się również w takim gatunku literackim. Pisarka potrafi zainteresować odbiorcę oraz pozostawić go z dobrym odbiorem powieści. Zakończenie powieści to typowy happy end, bardzo pożądany w tej historii. Polecam

[Recenzja w ramach booktour u @librariada ❤️]
"Chłopiec nic nie mówił, a potem nagle się do niej przytulił.
- Ja przecież mam już tylko ciebie...- stwierdził z rozdzierającym smutkiem.
Dopiero wtedy do Martyny dotarło, jak on się teraz czuł. Uświadomiła sobie, że nigdy nie myślała o tym, że jej dziecko mogłoby się bać utraty drugiego rodzica."
Macie ochotę na historię w wakacyjnym klimacie, podczas której zatęsknicie za urlopem?
Po urlopie się żegnamy to książka lekka i przyjemna, która jednocześnie pokazuje nam, jak ważna jest rodzina i poczucie bezpieczeństwa u dziecka.
Martyna samotnie wychowuje syna, który z roku na rok ma z nią coraz mniejszy kontakt, a większość czasu spędza z nosem w telefonie.
Brzmi znajomo?
W pogoni za tym, by zabezpieczyć finansowo ich rodzinę kobieta jest wiecznie zapracowana.
Pod wpływem impulsu postanawia wyjechać z dwunastoletnim synem na wakacje.
Pomysł świetny, jednak tuż po przyjeździe o mało nie potrąca jej samochód, którego kierowcą jest przystojny instruktor golfa z pobliskiego pola.
A gdy jej syn dowiaduje się, że na tych wymarzonych wakacjach mama zamierza zrobić mu detoks od telefonu, Maks chodzi naburmuszony.
"Jaki jest pierwszy foch dziecka po odebraniu mu ulubionej zabawki? Nie jem, nie lubię, nie chcę, nie pójdę, nie, nie, nie."
Czy mimo wszystkich przeciwności urlop okaże się udany? Czy Maks będzie umiał obyć się bez telefonu i dostrzec inne zalety pobytu nad jeziorem?
Powiem wam, że sama chętnie wybrałabym się na takie dwutygodniowe wakacje. A detoks od telefonu zdecydowanie się dzieciom przydaje.
Wiecznie zapracowani rodzice poświęcają coraz mniej czasu swoim pociechom, a one już świata nie widzą poza internetem.
Aż miło jest sobie przypomnieć czasy, gdy byłam dzieckiem. Nie było telefonów, a gdy zebrała nas się grupa kilkunastu rówieśników nie było mowy o nudzie.
Tak więc czasem wystarczy dobre towarzystwo, by znaleźć świetne pomysły na zabawę wśród otaczającej nas przyrody.
Książkę czyta się bardzo szybko, a postacie są dobrze wykreowane. Niewątpliwym atutem tej historii jest fakt, że Niesulice, jezioro Niesłysz, jak i ośrodek Kormoran, w którym rozgrywa się akcja istnieją naprawdę. I muszę przyznać, że sama chętnie wybrałabym się nad to jezioro, bo jest opisane tak zachęcająco, że zamarzył mi się odpoczynek w tym miejscu.
Poza historią wakacyjnego romansu autorka porusza ogromnie ważny wątek. Mianowicie nie powinniśmy nikogo oceniać po pozorach, ponieważ nie wiemy, co kieruje zachowaniem, czy działaniem drugiej osoby.
Piękna i mądra historia. Polecam.

[Recenzja w ramach booktour u @librariada ❤️]
"Chłopiec nic nie mówił, a potem nagle się do niej przytulił.
- Ja przecież mam już tylko ciebie...- stwierdził z rozdzierającym smutkiem.
Macie ochotę na historię w...

Martyna to zapracowana księgowa i samotna matka nastolatka. Zdaje sobie sprawę jak mało czasu spędza z synem, dlatego bierze urlop i postanawia spędzić z nim dwa tygodnie nad jeziorem. Jak każdy nastolatek, Maks nie jest zachwycony tym pomysłem i nie podziela entuzjazmu mamy.
Czy Martyna odbuduje relację z Maksem? W jakie kłopoty wpadnie chłopak wraz z nowo poznanym kolegą? Kim jest tajemniczy sąsiad i jaką skrywa tajemnicę? Kim jest przystojny golfista i jak rozwinie się jego relacja z Martyną?
Sięgnij po książkę i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania. Autorka porusza problem odbudowania relacji rodzinnych, uzależnienia od telefonu, pogodzenia się ze stratą najbliższych i otwarciu się na nowe znajomości. Polecam.

📚 ⓄⓅⒾⓃⒾⒶ 📚

Książka przeczytana w ramach booktouru zorganizowanego przez

"Twardo stąpała po ziemi, nieraz musiała w życiu walczyć o swoje, więc chyba bardziej określałaby siebie jako realistkę niż optymistkę. A już na pewno nie nazywałaby siebie marzycielką."

Martyna jest samotną mamą 12letniego syna. Kobieta, zeby utrzymac siebie, dziecko i dom non stop pracuje. Z tego.powodu jej relacje z synem są bardzo kiepskie, a chłopak cały dzień siedzi z nosem w telefonie. Kobieta postanawia to zmienić, bierze urlop, wynajmuje domek w ośrodku "Kormoran" na dwa tygodnie i zabiera syna na wczasy.
Lasy, jezioro i oni we dwójkę - taki jest plan Martyny. Niestety na początku się to nie udaje. Dla Maksa ważniejszy jest zasieg internetu ni, spędzanie czasu z matką. Martyna w dość niefortunnej sytuacji poznaje Piotra - przystojnego instruktora golfa. Mężczyzna zaczyna być dość częstym gościem u nich, a między tą dwójką nawiązuje się romans. Ustalają, że kończy się on z dniem zakończenia urlopu kobiety.
Czy na pewno on się zakonczy?
Czy Maks odłoży w końcu telefon i będzie korzystać z uroków wakacji?
Jakie przygody czekają na nich?

Świetna książka, nie tylko na wakacje, ponieważ sama autorka nas przenosi w ten wakacyjny klimat. Książka jest nie tylko romansem, ale również pokazuje nam do czego zdolni są nastolatkowie i to jakie potrafią mieć pomysły. Ukazuje trudy samotnego macierzyństwa, uzależnienia od internetu. Książka jest świetna, napisana lekkim i przyjemnym piórem. Bohaterowie, ich dialogi I teksty nastolatków - rewelacja. Nie czytałam nigdy jeszcze nic spod pióra autorki i bardzo tego żałuję, muszę nadrobić! A Wam polecam tą lekka książkę na spędzenie fajnego wieczoru.📚 ⓄⓅⒾⓃⒾⒶ 📚

Książka przeczytana w ramach booktouru zorganizowanego przez @librariadia 😊

Czy na pewno on się zakonczy?
Czy Maks odłoży w końcu telefon i będzie korzystać z uroków wakacji?
Jakie przygody czekają na nich?

📚 ⓄⓅⒾⓃⒾⒶ 📚

Książka przeczytana w ramach booktouru zorganizowanego przez

Martyna jest samotną mamą 12letniego syna....

Książkę czytało się szybko. Choć z pozoru lekka historia, to miała wyczuwalne drugie dno.

Martyna zapracowana księgowa, która mało czasu poświęca swojemu synowi Maksowi, postanowiła wziąć urlop w pracy i wyjechać odpocząć wraz z synem nad jezioro. Okolica, do której dotarli, nie bez przygód po drodze, jest iście bajkowa. Nie bez przyczyny wspomniałam, że nie bez przygód po drodze. Otóż, gdy byli już zaledwie dziesięć minut drogi od polany, na której mieli wynajęty domek, Maks zarządził natychmiastowy postój, bo już nie mógł dłużej wytrzymać. Wiadomo, że w drodze potrzeby fizjologiczne rządzą się swoimi prawami 😅. Żadno z nich nie spodziewało się jednak tego, że to mogły być ich ostatnie chwile razem. Kiedy Maks udał się między drzewa za potrzebą, to Martyna postanowiła sprawdzić telefon. Jednak co nią kierowało by stanąć na środku drogi? Co prawda nie wyglądała ona na często uczęszczaną, a jednak wtedy była. Kobieta jednak miała na tyle szczęścia, że uniknęła o włos zderzenia z autem.
Kierowcą owego auta okazał się jednak bardzo przystojny instruktor golfowy, który w ramach rekompensaty za ewentualne potrącenie, jak to wgl brzmi 😂, postanowił odeskortować matkę z synem do wynajętego domku, a także pomóc im z walizkami.

Martyna jest mamą nastolatka, który jak chyba każdy w dzisiejszych czasach, siedzi za dużo w telefonie. Nasza bohaterka zamierza spędzić z nim nieco więcej czasu by odbudować relacje. Po śmierci męża oddaliła się nieco od syna. Jako zapracowana księgowa chce również odpocząć od codzienności i wyjechać w miejsce gdzie będzie mogła odetchnąć świeżym powietrzem. Postanawia, że wybiorą się wspólnie z synem na dwa tygodnie wakacji do Niesulic. Małej miejscowości położonej nad jeziorem. Młody oczywiście nie jest zachwycony i trochę utrudnia całe pakowanie. Chwila marudzenia, ale w końcu udaje im się wyjechać.

Na trasie robią małą przerwę. Podczas, gdy Martyna odpisuje swojemu szefowi na smsa o mało nie dochodzi do jej potrącenia. Jak się okazuje przez przystojnego instruktora golfa, który jedzie w tym samym kierunku co oni. Nietypowe spotkanie przeradza się szybko w wakacyjny flirt, który urozmaica naszej bohaterce cały dwutygodniowy urlop.

W między czasie oprócz romansu tych dwojga poznajemy sąsiadów z domku obok i ich syna, który skutecznie odrywa Maksa od telefonu. Chłopcy będą mieli nieco przygód, ale jakich to już trzeba doczytać samemu.

Książka nie przypadła mi do gustu. To pozycja dla tych, którzy lubią romanse. Miałam okazję ją przeczytać w ramach BT u @zycnieumieracania

Więcej na https://www.domowyklimacik.pl/2024/01/alex-sand-po-urlopie-sie-zegnamy.html

"Po urlopie się żegnamy" to pierwsza publikacja Alex Sand, po którą miałam okazję sięgnąć. Książka trafiła do mnie w ramach BookToura organizowanego przez @zycnieumieracania. Zgłosiłam się do udziału, ponieważ bardzo spodobała mi się okładka, która od razu kojarzyła mi się z lekkim wakacyjnym romansem. Czy moje oczekiwania względem tej publikacji, miały odzwierciedlenie w jej wnętrzu? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Główną bohaterką historii jest Martyna — matka, która po śmierci męża samotnie wychowuje swojego dwunastoletniego syna. Niestety kobieta z roku na rok ma z nim coraz słabszy kontakt. Aby utrzymać finanse rodziny na przyzwoitym poziomie, kobieta każdą wolną chwilę poświęca pracy jako księgowa, dlatego pozostawiony samopas chłopiec najczęściej spędza czas z nosem w smartfonie.

Pewnego dnia Martyna uświadamia sobie, że gdy jej syn dorośnie, będzie miał do niej pretensje z powodu zmarnowanego dzieciństwa, dlatego pod wpływem impulsu decyduje się wziąć dwa tygodnie urlopu i zabrać dwunastolatka na wspólne wakacje, na których nie byli od bardzo dawna. Chociaż Martyna jest zachwycona swoim pomysłem, Maks nie podziela jej entuzjazmu. Czy Martynie i Maksowi uda się odbudować rodzinne relacje? Czy wakacyjna przygodna na zawsze odmieni ich życie? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że chociaż zazwyczaj wybieram bardziej gorące romanse, lektura "Po urlopie się żegnamy" była dla mnie miłą odmianą.

Bardzo podobało mi się, że autorka nie skupiła się tylko na romansie pomiędzy główną bohaterką a poznanym przez nią mężczyzną. W zasadzie to można spokojnie uznać, że sama romantyczna relacja, była tylko miłym dodatkiem do innych poruszonych w tej historii tematów, które w mojej ocenie były zdecydowanie ważniejsze. Chodzi mi tutaj między innymi o kwestie odbudowania relacji głównej bohaterki z synem, otwieraniu się na nowe znajomości oraz poruszenie tematu pogodzenia się ze stratą.

Myślę, że na uwagę zasługuje również umiejscowienie historii w tak malowniczym miejscu, dzięki któremu w środku zimy mogłam poczuć się, jakby za oknem był właśnie środek lata. Chociaż nie miałam nigdy okazji być nad jeziorem Niesłysz, po lekturze nabrałam ochoty, żeby tam pojechać i przekonać się na własnej skórze, czy opisane miejsca wyglądają równie cudownie na żywo, jak w mojej wyobraźni oraz zdjęć znalezionych w Google. I oczywiście nie piszę o tym bez powodu, bo zwykle nie przepadam za historiami, których akcja rozgrywa się w Polsce, ponieważ niejednokrotnie zdarzało mi się trafić na opisy miejsc, które dobrze znam, z tą różnicą, że to, co znalazło się w książce, niekoniecznie miało odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wiem, że być może nie powinnam mieć pretensji, bo jednak książki, po które sięgam to najczęściej fikcja literacka, ale jednak strasznie mi to przeszkadza.

"Po urlopie się żegnamy" było bez wątpienia lekturą, która jeszcze przynajmniej przez chwilę pozostanie w mojej pamięci. Dlatego polecam ją wszystkim miłośnikom literatury obyczajowej. Szczególnie tym, dla których romans wcale nie musi grać pierwszych skrzypiec.

Lekka, dobrze i szybko się czyta. Jedna z wielu książek, o której po przeczytaniu zapominamy.

Ta historia to zdecydowanie nie typowy słodki romans, dlatego tak mi się podobała, jest pełna emocji i świetnego humoru. Między Martyną a panem od golfa iskrzy od początku, ale żadne z nich nie planuje się wiązać, postanawiają spędzić ze sobą miło czas, a dodając do tego upartego nastolatka i jego pomysły, oraz tajemniczego sąsiada, mamy mieszankę wybuchową
Świetnie się bawiłam czytając i mimo iż od początku para nie dawała sobie szans na żyli długo i szczęśliwie, to romantyczka we mnie miała nadzieję że jednak zmienią zdanie, czy mają szansę na wspólną przyszłość, musicie sprawdzić sami

Świetnie się...

RECENZJA BT

„PO URLOPIE SIĘ ŻEGNAMY”

AUTOR: ALEX SAND

WYDAWNICTWO: WasPos

Książkę przeczytałam dzięki udziałowi w Booktour, która zorganizowała @zycnieumieracania.

„Odwróciła się niemal w tej samej sekundzie. Zanim jednak zdążyła zlokalizować syna i cokolwiek zrobić, usłyszała za sobą ogłuszający dźwięk klaksonu i aż podskoczyła. Sekundę później dostrzegła zbliżający się samochód. Sparaliżowało ją natychmiast”.

Po urlopie się żegnamy to ciekawa, lekka, ciepła wakacyjna opowieść z romansem w tle i tajemniczym, owiany mrocznym klimatem wątkiem dość nieuprzejmego sąsiada z rottweilerem i zagadką, którą spróbują rozwiązać nastoletni bohaterowie, ściągając na siebie kłopoty, to dodaje opowieści nutkę adrenaliny.
Powiem, że rozwiązanie okaże się być bardzo zaskakujące i bardzo smutne, ale również wyjdzie z tego coś dobrego i pouczającego.
Nie zawsze na pierwszy rzut oka, wygląda, wszystko tak jak to widzimy, a może kryć się coś więcej. To my tworzymy maski i za nimi się kryjemy.
Książka przepełniona dobrym humorem, emocjami i wakacyjnymi przygodami i odpoczynkiem, chwilami niepewności.
Autorka pokazuje relacje między samotną matką a synem w bardzo naturalny sposób.

Wiecie, marzy mi się taki odpoczynek, z  daleka od telefonu, nad urokliwym jeziorem z rodziną.
Książka czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Bohaterzy świetnie wykreowani, różnorodni, są bardzo autentycznie nakreśleni.
Bardzo podobał mi się rezolutny, dojrzały dwunastoletni Maks. Jego bezpośredniość czasami zwalała z nóg i powodowała uśmiech na twarzy.

Martyna po śmierci męża samotnie wychowuję syna. Pracuje na półtora etatu, aby synowi zapewnić wszystko. Tylko w pogoni za pieniędzmi, zaczęła tracić z synem kontakt. W dodatku Maks zamknął się w świecie wirtualnym, spędzając czas na smartfonie zamiast rówieśnikami.  Kobieta postanawia wyjechać z synem na dwutygodniowy urlop do Niesulic nad jezioro Niesłysz, aby poprawić ich wspólne relacje. Wyjazd zaczyna się dość zaskakująco, ponieważ Martyna o mały włos nie zostaje potrącona przez przystojnego instruktora golfa. Tak zaczyna się ich  wakacyjna przygoda.

-Czy Martyna złapie dobry kontakt z synem?
-Co ich czeka w Niesulicach?
-Jak zakończy się wakacyjny romans?
-Czy Maks znajdzie znajomych i odsunie się od telefonu?
-Co wymyśli Maks z Dawidem i co z tego wyniknie?

Polecam.

RECENZJA BT

„PO URLOPIE SIĘ ŻEGNAMY”

AUTOR: ALEX SAND

WYDAWNICTWO: WasPos

• Przeczytane 2023
  • Romans
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Po urlopie się żegnamy