Chirurgia dla dorosłych

reportaż
Rebelka
2021-11-30
2021-11-30
Szpital medycyna chirurgia sor wspomnienia dziennik pamietnik reportaż operacje

Zero opisu okładkowego, więc tak naprawdę nie wiadomo, z czym będziemy mieć do czynienia, bierze się kota w worku. Na szczęście książkę wypożyczyłam z biblioteki, więc żałuję tylko spędzonego z nią czasu, a nie dodatkowo wydanych pieniędzy. Z tego co zrozumiałam, autorka jest jednocześnie właścicielem wydawnictwa, więc sama wydaje swoje książki, jednak chyba potrzeba jej kilkoro ludzi, by choć napisać porządne streszczenie, a nie iść na łatwiznę i wrzucać cytat z książki, co uważam za słabe- autor nie wie, co napisał?

W środku- kompletny misz- masz. "Jak pory roku Vivaldiego"- raz poezją go, raz prozą. Jak proza- to wstawki kompletnie bez związku z niewiadomokąd. Nie nadążałam za flow pisarki, kompletnie nie kupuję tego dzieła i tego stylu. Nie miałam względem książki oczekiwań, ale na pewno nie spodziewałam się takiej chały. Mam wrażenie, że autorka wydała swój pamiętnik, który pisała na potrzeby psychoterapii. Dałam radę dobrnąć tylko do połowy, co i tak uważam za swego rodzaju sukces; książka kończy jako DNF (do not finish).

Książka bardzo mnie rozczarowała. Miała chyba posłużyć jako autoterapia - sporo utyskiwania na rzeczywistość, pozycję kobiety w świecie, wyścig szczurów, ludzką niedbałość, a bardzo niewiele o przypadkach medycznych i kulisach pracy w szpitalu. Tekst momentami przybiera bardzo dziwną formę, która - gdyby ją wyciąć z treści - mogłaby udawać tomik poezji współczesnej...

Nie zachwyciła mnie mimo dobrych recenzji, minusem są dla mnie wstawki, których nie do końca rozumiem, taki strumien podświadomości i auto terapię sobie autorka zrobiła. Ale mniej niż 6/10 nie dam

• Do kupienia
  • Przeczytane w 2022
  • Literatura faktu, reportaż, pamiętnik, biografia
  • Do przeczytania
  • Na liście

Dodaj cytat z książki Chirurgia dla dorosłych