Każdy dzień jest cudem

Okładka książki Każdy dzień jest cudem Kamila Drecka, Joanna Kurowska
Okładka książki Każdy dzień jest cudem
Kamila DreckaJoanna Kurowska Wydawnictwo: Otwarte biografia, autobiografia, pamiętnik
Otwarte
2022-01-17
2022-01-17

Okładka książki Bez oklasków Kamila Drecka, Jan Englert
Bez oklasków Kamila Drecka, Jan ...
Okładka książki Aktor musi grać, by żyć Artur Barciś, Kamila Drecka
Aktor musi gra... Artur Barciś, Kamil...
Okładka książki Pamiętam... Kamila Drecka, Szewach Weiss
Pamiętam... Kamila Drecka, Szew...
Okładka książki Świat nie jest taki zły Kamila Drecka, Halina Kunicka
Świat nie jest... Kamila Drecka, Hali...

Świetna biografia o aktorce komediowej wszeczasow

Świetna biografia o aktorce komediowej wszeczasow

Książka jest kolejnym, wspaniałym wywiadem przeprowadzonym przez autorkę z wybitną, polską aktorką Joanną Kurowską. Dzięki tej książce mamy możliwość poznania kawałka życia zawodowego i prywatnego Pani Kurowskiej.
Pytania jakie zadawała autorka były trafione i mądre. Pani Joanna dała się poznać jako osoba mądra, wyważona i inteligentna. Książkę przeczytałam z największą przyjemnością.

Prawdziwa...

Strzeliste akty westchnień

Trzeba wstać

Pomimo

...

"Każdy dzień jest cudem" - rozmowy Kamili Dreckiej z Panią Joanną Kurowską to kolejne rozmowy ukazane w formie książki, z którymi miałam okazję się zapoznać dzięki uprzejmości wydawnictwa Otwartego. Rozmowy czyta się bardzo lekko, przyjemnie i szybko. Autorka książki przedstawia cudwone usposobienie wybitnej aktorki, przedstawiając również jej intymne życie, które czasami były pełne trudności. Okładka książki bardzo przyciąga uwagę i pomimo słodkiego różu to w życiu Pani Joanny nie zawsze było tak słodko i kolorowo. Życie tej cudownej aktorki jest obfite w przeróżne doświadczenia, które tylko pozwoliły jej na ukształtowanie swojej osobowości. Autentyczność Pani Joanny pozwala nam uwierzyć, że to co widzimy na deskach teatru czy na szklanym telewizorze nie zawsze jest zgodne z tym co się dzieje w życiu prywatnym. Pan Joanna jest jedną z nas. Przeszła wiele trudów w życiu, jej dzieciństwo nie było łatwe - zabrakło w nim bliskości z rodzicami, której każdy z nas tak bardzo potrzebuje. Niezależnie jednak od trudów życia ta wspaniała aktorka idzie przez życie z uśmiechem, bo każdy dzień jest cudem ....

Kolejna pozycja z serii wywiad rzeka, prowadzonych przez Kamilę Derecka. I kolejna niezwykle udana. Pozwalają one przybliżyć czytelnikowi świat artystyczny i pokazać go od kulis i strony, której na co dzień nie znamy. Jak zawsze wnikliwa, empatyczna autorka przybliża nam postać aktorki Pani Joanny Kurowskiej. Ten wywiad jest niezwykle poruszający z uwagi na życiorys Pani Joanny, ale z drugiej strony uzmysławia nam, że właśnie, każdy dzień jest cudem i należy doceniach każdą chwilę, nawet te trudniejsze. Świetna lektura na zimowe wieczory, trudno się było oderwać.

Książka bardzo emocjonująca,pokazująca Joannę jakiej nie znamy. Wciągająca i wzruszająca historia życia aktorki.Bardzo polecam

Wydawnictwo Otwarte razem z Kamilą Drecką tworzy ciekawą serię wywiadów rzek ze znanymi osobami ze świata artystycznego. Są to wywiady przenikające powierzchowność artysty, którą najczęściej znamy z telewizji, teatru czy magazynów plotkarskich (zawsze mnie zastanawiało jakimi wartościami trzeba kierować się w życiu, aby marnować życie na takie portale jak Pudelek, Plotek czy SE).

Tym razem dzięki uprzejmości wydawnictwa trafiła do mnie najnowsza książka “Każdy dzień jest cudem”. Wywiad rzeka z Joanną Kurowską. Nie da się stworzyć obrazu człowieka tylko na podstawie doniesień prasowych i ról, jakie zagrał. Aby stworzyć obraz człowieka trzeba oddać mu głos, aby opowiedział o samym sobie.

Kamila Drecka oddaje głos Joannie Kurowskiej, aby przez serię dociekliwych pytań stworzyć pełny portret aktorki. Dowiemy się jak Kurowska wydarła życiu tak wiele, o dorastaniu w trudnych warunkach, o sławie, ale również o śmierci i żalu. Dowiemy się jak radzić sobie z depresją i samobójstwem oraz że każdy potrzebuje terapeuty. Z tej książki da się wyciągnąć wiele mądrości życiowych.

Kamila Drecka jak zawsze sięga w rejony życia, których nie widzi się na co dzień.

Już sam tytuł może zachęcić do czytania i zachwycić, bo przecież tak powinno traktować się każdy dzień, jakby był cudem. I o tym właśnie jest ta książka są to rozmowy z Joanną Kurowska, aktorką życiu, o szczęściu, o traumqch, o odwadze, o odkrywaniu siebie.

To bardzo szczera rozmowa o życiu, trudnych relacjach z ludźmi, osobistych przygodach, trudnościach i radości. Bo choć aktora przeżyła w życiu wiele przykrych chwil nadal traktuje każdy dzień jakby był cudem. Jak to robi? Tego właśnie dowiecie się z tej książki.

Myślę że powinny starać się zachowywać tak samo, oczywiście bywa ciężko, świat niekiedy nas przytłacza, problemu się piętrzą, ale obok tego wszystkiego co przykre, są też piękne chwile i to na nich warto się skupiać.

Forma ozmowy jest dość lekka i przyjemna w czytaniu, a do tego ciekawa, więc szybko się czyta. To trochę tak jakby czytało się wywiad lub pamiętnik autorki z którego poznać można je myśli. Jeśli lubicie taka tematykę, życiowe refleksje, prawdziwe wydarzenia, to książka dla was.

Pięknie opisane życie aktorki, choć nie łatwe. Wciągająca książka od której nie mogłam się oderwać. Czasami uśmiech na twarzy człowieka może być ogromnie mylny z tym jakie rozterki nosi i dusi w sobie. Polecam do przeczytania w te ostatnie zimowe wieczory.

• Przeczytane w 2022
  • @ SZUKAM PILNIE (za te wymienię moje z półki: sprzedam)
  • Niedoczytane
  • PRZECZYTANE 2022 - wyzwanie 52 książki