Świat nie jest taki zły

Wydawnictwo: Otwarte
literatura polska
Ag2S

„Świat nie jest taki zły” to rozmowa pełna poruszającej szczerości, z ogromnym ładunkiem emocjonalnym ukrytym za subtelnie opowiedzianą historią. Wyśpiewała setki piosenek. Występowała na scenach, na których stały Edith Piaf i Marlena Dietrich. Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Została uwieczniona w wierszu Zbigniewa Herberta. Przeżyła miłość do utraty tchu. Po śmierci...

Wyśpiewała setki piosenek. Występowała na scenach, na których stały Edith Piaf i Marlena Dietrich. Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Została uwieczniona w wierszu Zbigniewa Herberta. Przeżyła miłość do utraty tchu. Po śmierci Lucjana Kydryńskiego założyła teczkę „Żeby coś ze sobą zrobić”.

Nosiła spódnicę uszytą z tetry, tak jak to robiły modne Polki w czasach, gdy w sklepach świeciło pustką. Oddała hołd zwyczajnej kobiecie, śpiewając „Dwanaście godzin z życia kobiety”. Przyrządzała na obiad zielone warzywa i mówiła: „o nie!” na widok niektórych dziewczyn syna Marcina. Po śmierci Lucjana Kydryńskiego przez trzy miesiące żyła w przygniatającej rozpaczy…

Halina Kunicka. Niezwykle elegancka i piękna dama polskiej piosenki. A zarazem zwyczajna kobieta, niedoskonała, z troskami i niełatwymi wyborami, z rolami trudnymi do pogodzenia: piosenkarki, żony, matki, kobiety. „Świat nie jest taki zły” dla wielu będzie powrotem do czasów, kiedy byli szczęśliwi, czasów młodości, którym towarzyszyły piosenki śpiewane przez Halinę Kunicką.

„To się liczy i jest ważne to, że się było w drodze, że się pięknie szło”.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Anna | 2015-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2015

Książka „Świat nie jest taki zły” to wywiad rzeka, w której Kamila Drecka rozmawia z Haliną Kunicką.
Słynna piosenkarka opowiada o swoim dzieciństwie, młodości i o tym jak trafiła na estradę.
Dzięki mamie. Nigdy nie ukończyła studiów muzycznych, a jednak stała się jedną z najpopularniejszych piosenkarek w kraju.
Dużo koncertowała również za granicą. W wywiadzie rzeka wspomina swoje pierwsze spotkanie z Lucjanem Kydryńskim, późniejszym mężem.
Ta książka przybliża czytelnikowi postać Haliny Kunickiej, wspaniałej polskiej wokalistki, ale także daje nam garść informacji o Lucjanie Kydryńskim, charyzmatycznym konferansjerze, krytyku muzycznym,
autorze licznych publikacji o kompozytorach.
Halina Kunicka i Lucjan Kydryński mieli jednego syna. Marcin Kydryński to dzisiaj znana osobowość.
Bardzo ciekawy człowiek żyjący z pasją, z wieloma pasjami. Również o nim opowiada Halina Kunicka.
O jego życiu i o relacjach z jedynym synem. Czyta się dobrze. Z kart książki wyłania się piękna kobieta o...

Mysza_99 | 2015-03-16
Przeczytana: 15 marca 2015

Lubię poznawać muzykę od kuchni. Książkę znalazłam na półce brata i postanowiłam sprawdzić, jaka tak naprawdę jest pani Halina Kunicka, co mówi o sobie, o swojej rodzinie, o występach i robieniu kariery. Na okładce znalazłam informację, że "Świat nie jest taki zły to rozmowa pełna poruszającej szczerości, z ogromnym ładunkiem emocjonalnym". Zazwyczaj takie opisy są mocno przesadzone, ale tym razem...

Tym razem ta rozmowa właśnie taka jest. Kamila Drecka poprowadziła ją w cudowny sposób, a piosenkarka odpowiadała szczerze, skromnie i wywołując ogromne emocje w czytelniku. Książka zaczyna się wspomnieniami dzieciństwa i rodziców, są tam bolesne momenty, trudne chwile, które oczami dziecka wcale się takie nie wydawały. Jest ból i śmierć, ucieczki i szukanie swojego miejsca na ziemi. A także miłość, ogromna miłość rodzicielska, walka o rodzinę. Piękny obraz mamy pani Haliny, cudowne wspomnienie ojca i ojczyma.

W dalszej części pani Kamila podpytuje o początek kariery. Jak to się...

Anna | 2015-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2015

autorze licznych publikacji o kompozytorach.

Elżbieta | 2015-08-17
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Bardzo słaba biografia, w zasadzie to tak jakby iść do kawiarni i sobie pogadać ze znajomym tak ogólnie o d....maryni. Darzę wielką sympatią Panią Halinę Kunicką bo to bardzo sympatyczna i kulturalna osoba, z repertuarem, którego może pozazdrościć jej nie jeden wykonawca, ale biografia to raczej marna. Żadnych konkretów i wcale nie chodzi mi bynajmniej o życie prywatne bo czytając np. biografię świetnego aktora Pana Janusza Gajosa o życiu prywatnym było ledwo co a całość była bardzo interesująca. No cóż wielkie rozczarowanie, a szkoda. Bez żalu oddam swój zakupiony egzemplarz do biblioteki.

Piotr Pluciński | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Wydawca nazywa Kunicką „niezwykle elegancką damą polskiej piosenki”, a 300-stronicowa rozmowa piosenkarki z Kamilą Drecką pokazuje, że nie jest to hasło użyte na wyrost. Już sam tytuł - „Świat nie jest taki zły” - jest dobrą reklamą jej treści. Jakież to odświeżające przeczytać tak szczerą, pozytywną i bezpretensjonalną książkę w czasach, gdy każda dłuższa rozmowa artysty z dziennikarzem rości sobie prawo do bycia „rozliczeniową”, „demaskującą”, „szczerą do bólu”, „spowiedzią” czy innym „wywiadem-rzeką”. Tutaj tej pretensji nie ma, jest za to silna afirmacja życia – swoista deklaracja zrealizowanej kobiety, która jesień swojego życia przemierza z podniesioną głową.

Marek0228 | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Jedna z gorszych ksiazek biograficznych jakie czytalem!
Napewno nie znajdziecie zapowiadanej tu szczerosci.
Tak sie wkurzylem ze az zdecydowalem sie wypowiedziec po raz pierwszy w tym serwisie.
Osoby wczesniej sie wypowiadajace o tej ksiazce, to chyba zaslepieni fani pani Kunickiej. Po pierwsze tytuł kompletnie nie odzwierciedla tresci oraz przekazu jaki pani Kunicka przekazuje w tej ksiazce. Z jej wypowiedzi mozna odczytac jak by piosenkarka ta cierpiala na depresje a nie jak glosi tytul ksiazki, ze swiat nie jest taki zły. Przez wiekszosc ksiazki biadoli ze jest zle czy ubolewa nad czyms, a co jakis czas, powiedzmy w nastepnym rozdziale ni z tego ni z owego wypowie sie iz swiat jest piekny, cudowny itd. No kompletne zaprzeczenie poprzednich wypowiedzi. Ale okey, to mogl bym jeszcze przebolec, gdyby nie jedno, a mianowicie to iz jesli juz zdecydowala sie na biografie, czy tez wywiad ktory ma charakter biograficzny, to oczywistym jest to iz beda w nim nie wygodne pytania lub tez...

Ilona | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Lektura obowiązkowa dla celebrytów

wenght | 2018-11-15
Przeczytana: 2017 rok