Gwiazda, która zgasła

Okładka książki Gwiazda, która zgasła Katarzyna Muszyńska
Okładka książki Gwiazda, która zgasła
Katarzyna Muszyńska Wydawnictwo: Amare Cykl: Squat (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Squat (tom 1)
Amare
2023-05-16
2023-05-16
gwiazdaktórazgasła romans katarzynamuszyńska wydawnictwoamare amare

BArdzo dobra książka, naprawdę zaskoczyła.

BArdzo dobra książka, naprawdę zaskoczyła.

Sobotnia Recenzja ❤️

❗️Gwiazda, która zgasł
⚠️Katarzyna Muszyńska
⛔️ Wydawnictwo Amare/Zaczytani

#Squat1

"W świetle reflektorów nawet mały błąd potrafi rzucić wielki cień."

Weronikę zwaną Erką poznajemy gdy zamiast na wozie znajduje się pod nim. Jej sytuacja finansowa i mieszkaniowa jest tragiczna. Ucieka przed przeszłością. Ukrywa się w ponurej ruinie bez prądu i wody z grupą innych bezdomnych, którzy tak jak i ona pogubili się w życiu i nie wiedzą jak lub nie mają motywacji, by wyjść na prostą. Erka ma dość takiej wegetacji, nie zapowiada się jednak, by miała możliwość zrobienia kroku naprzód. Sen z powiek spędza jej też dziwna relacja z Dzikim. Michał, to chłopak który z nią mieszka. Są sobie bliscy, jednak nie tak, jakby ona chciała. Gdy na jej drodze całkiem przypadkiem staje Damian dziewczyna ma nadzieję, że los się do niej uśmiechnął. Niestety szczęście nie trwa długo, a życie Werki znów bardzo się komplikuje...

Kim jest Damian? Dlaczego jest tak tajemniczy? Co ukrywa? Czy to on jest tym jedynym? A może powinna skupić się na sobie? Lub naprawić relację z Michałem? Co wydarzyło się w życiu dziewczyny, że woli marznąć i głodować niż wrócić do rodzinnego domu?

Zachwycajca historia. Tak bardzo życiowa. Fabuła to gotowy scenariusz filmowy. Jestem pod wrażeniem stylu i pióra autorki. Treść nie jest przekombinowana. Idealnie obrazuje życie na granicy. Świetnie odzwierciedliła myśli, uczucia, emocje, wątpliwości i rozterki osób, które sięgnęły dna i nie potrafią się od niego odbić. Lektura pięknie przedstawia przysłowie, że przyjaciół poznaje się w biedzie. Wątek zawirowań miłosnych Werki bardzo mi się podobał. Jej relacja z Michałem to coś, czego sama doświadczyłam, dlatego jej postać stała mi się tak bliska. Akcja jest dynamiczna. Nie pozwala na nudę. Dużo się dzieje. To lubię. Motyw bezdomności, trójkątów, nielegalnych interesów, bad boyów to coś, co zawsze przyprawia mnie o szybsze bicie serca i gęsia skórkę.

Polecam z całego serca i niecierpliwie czekam na kolejny tom.

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_zaczytani

Sobotnia Recenzja ❤️

❗️Gwiazda, która zgasł
⚠️Katarzyna Muszyńska
⛔️ Wydawnictwo Amare/Zaczytani

#Squat1

"W świetle reflektorów nawet mały błąd potrafi rzucić wielki cień."

GWIAZDA, KTÓRA ZGASŁA jest pierwszym tomem serii #SQUAT, romansem, zdecydowanie 18+, z bydgoskim półświatkiem w tle. Erka zmuszona jest mieszkać w squacie (tj. opuszczonym mieszkaniu),jej przyjaciele lubią wpadać w tarapaty, a do tego poznaje tajemniczego mężczyznę o muskularnym ciele pokrytym tatuażami. Dla mnie ten świat jest najbardziej magicznym z trzech wymienionych, tak odległy… a sęk w tym, że prawdziwy (lub prawdopodobny) i bliski.

---
Ania

Kiedy Weronika w wypadku traci wszystko co kochala jej życie traci sens.
Dziewczyna postanawia odtąd zyc na tak zwanej ulicy i odciac sie od wszytkiego co ją do tej pory otaczało. Mysli ze ból ktory odczuwa jest w stanie stłumic tylko jeszcze gorszym bolem. Gdy okazuje się że nowo poznane osoby są kims zupelnie inhym niz sie spodziewała jest w szoku.
Czy dziewczyna bedzie w stanie zapanowac nad swoim sercem i umyslem ? Czy bedzie s tanie sie otworzyć przed lidzmi ktorych tak na prawde nie zna?

Ta historia chwyta za serce to na pewno, a to za sprawą bohaterów którzy są stworzeni w taki sposób że czytelnik wczuwa się w ich życie.
Weronika to bohaterka pełna bólu i niejednokrotnie miałam ochotę wyciągnąć ją z książki i przytulić. Same emocje które płyną z jej historię są na tyle silne że na długo zostaną w moim sercu.

Autorka doskonale.stqprzyla też relacje głównych bohaterów. Ich sekrety i obawy sprawiają że ich przeszłość odkrywana jest stopniowo i tym samym chemia między nimi która również pojawia się powoli jest wręcz namacalna.

W tej książce poruszane są dość trudne tematy takie jak bezdomność czy trauma po stracie. Niewątpliwie to ciężka historia jednak czyta się ją błyskawicznie ponieważ wciąga już od samego początku.
To co bardzo mi się podobało i jest niezmiernie bliskie mojemu sercu to tak jakby morał, który mówi abyśmy nie oceniali innych po tak zwanej okładce.
Każdego z bohaterów coś ukształtowało, jednak aby dowiedzieć się coś wieje i ich losach polecam przeczytać te książkę.

Jeśli macie ochotę na historię pewną emocji, gdzie do końca nie macie ochoty jej odłożyć to polecam gorąco !!!

Kiedy Weronika w wypadku traci wszystko co kochala jej życie traci sens.
Czy dziewczyna bedzie w...

Po tragicznym wypadku, życie Weroniki straciło sens. Dziewczyna chciałaby zniknąć i dlatego świadomie, postanawia zacząć nowe życie na ulicy. Kobieta ma nadzieję że głód i strach przed nieznanym pozwoli ukoić jej ból.

"Weronika wierzy, że musi doświadczyć większego bólu, aby zdusić tamten".

Jednak gdy na swojej drodze spotyka dobrych ludzi i znajduje bezpieczne schronienie, a do serca drzwi zapuka szansa na miłość, Weronika zaczyna zdawać sobie sprawę że ucieczka to nie najlepsze rozwiązanie na ból i zapomnienie.

"Gwiazda która zgasła" to pierwszy tom cyklu "Squat". To historia którą trochę inaczej sobie wyobrażałam. Myślałam że będzie to cukierkowy romans do lekkiego poczytania na hamaku. Jakie było moje zdziwienie kiedy leżąc w cieniu, miałam łzy w oczach czytając losy Weroniki, byłam pełna podziwu jak ta dziewczyn radzi sobie z tymi wszystkimi emocjami.
Cała historia porusza wiele wartości takich jak przyjaźń, próba radzenia sobie z bólem, miłość czy akceptacja.
Cudowna opowieść szczera do bólu i niebanalna. Istny rollercoaster emocjonalny od złości do miłości poprzez śmiech, ból i strach. Bohaterowie o nich dużo rozpisywać się nie będę, były chwile kiedy mnie irytowali, a były też takie chwile kiedy chciałam przytulić Weronikę.
Zakończenie no cóż skoro to pierwszy tom to i zakończenie musi zwiastować nadejście kolejnego. No i oczywiście doczekać się nie mogę aż po niego sięgnę.
Także polecam kochani sięgajcie, czytajcie i dajcie znać jak Wam podobała się historia Weroniki.

"Weronika wierzy, że musi doświadczyć większego bólu, aby zdusić tamten".

Jednak gdy na swojej drodze spotyka dobrych ludzi i znajduje bezpieczne...

Tego potrzebowałam ♥️ Książki Kasi zawsze poprawiają mi nastrój. Z utęsknieniem czekam na historię Miśki i Fabia.

Zaskakująco mocna historia, nie jest to cukrowy romans, ale pogłębiona historia dwójki ludzi, z wieloma wyzwaniami i trudnościami. Mnie urzekła, autorka pokazała że nie tylko w fantasy potrafi

Sięgając po powieść Katarzyny Muszyńskiej nie liczyłam na nic wielkiego. Przyznaję, że szukałam prostej, lekkiej opowieści na leniwe popołudnie a jednak bardzo miło się rozczarowałam, gdy okazało się, że historia mnie pochłonęła a codzienne obowiązki odeszły na drugi plan.

To opowieść o bohaterce z którą bardzo łatwo potrafimy się utożsamić, dlatego od samego początku śledziłam jej losy z dużym zaangażowaniem. Autorka porusza ciekawe kwestie, pokazuje jak działa ludzki mechanizm obronny i sięga po konkretne, dobrze przedstawione emocje, więc całość prezentuje się naprawdę lepiej niż dobrze. Nie jest to typowe romansidło ze słodkim wydźwiękiem a zwykła historia życiowa, w której trudy codziennego dnia odciskają piętno na głównej postaci.

Czytamy o Weronice, która po tragicznym upadku marzyła tylko o tym, by uciec od przeszłości. Straciła wszystko, więc nie było jej żal rozpocząć życie na ulicy, gdzie czuła się anonimowa i pozostawiona sama sobie. Miała nadzieję, że strach przed nieznanym i pojawiający się głód zamaskują inne negatywne emocje. Jednak los miał dla niej inny scenariusz i szybko okazało się, że niektórym przeznaczone jest odbić się od dna w najmniej spodziewanym momencie.

Bardzo podobały mi się poruszane wartości moralne, próba sił narzucona Weronice a także uchwycenie ogromu tragedii odbijającej się na jednostce. Zrozumianym był strach wobec tragedii oraz reakcja obronna w postaci ucieczki, ponieważ wielu ludzi reaguje podobnie. Bohaterce udało się jednak to wszystko przekuć na własną korzyść, ale droga do tego była wyboista i usiana zakrętami. Na szczęście poruszane motywy nawiązywały również do siły miłości, przyjaźni i potrzeby akceptacji, więc w książce znalazło się wszystko co niezbędne, by uwiarygodnić wydarzenia oraz narzucić odpowiednie emocjonalne tempo.

"Gwiazda, która zgasła" na pierwszy rzut oka wydaje się prostą historią do poczytania leniwym popołudniem, ale szybko zyskuje na wartości i pochłania czytelnika na całego. Autorka w bardzo ciekawy oraz wiarygodny sposób uchwyciła przeżycia głównej bohaterki i to przełożyło się na atuty jej książki, ponieważ czytałam całość z rosnącym zaciekawieniem. Emocje nie były łatwe a finał niepewny, ale czy po burzy nie wychodzi słońce, dla każdego?

„W świetle reflektorów nawet mały błąd potrafi rzucić wielki cień...”

„Gwiazda, która zgasła” autorstwa Katarzyny Muszyńskiej stanowi pierwszy tom serii Squat. Spokojnie, nie jest to przesłodzony romans, w którym wszystko układa się od początku do końca - to historia pełna bólu, wyzwań oraz trudnych decyzji. Nie sądziłam, że lektura tej pozycji będzie dla mnie tak trudna - liczyłam na lekką powieść, która pozwoli odpocząć mi od codziennych trosk, jednak im więcej stron miałam za sobą, tym więcej refleksji pojawiało się w mojej głowie.

Weronika Sawicka zna odpowiedź na to pytanie. Tragiczny wypadek sprawił, że straciła wszystko, co było dla niej ważne, a jej życie z dnia na dzień zamieniło się w koszmar. Dziewczyna postanawia zniknąć. Świadomie wybiera życie na ulicy – przecież nic gorszego niż to, co ją spotkało, nie może jej się już przydarzyć. Zakazane zaułki i niebezpieczne zakamarki miasta, strach i ubóstwo – Weronika wierzy, że musi doświadczyć większego bólu, aby zdusić tamten.
Gdy jednak niespodziewanie spotyka życzliwych ludzi, znajduje bezpieczne schronienie, a w końcu w jej życiu pojawia się także nadzieja na miłość, zaczyna rozumieć, że wieczna ucieczka to nie panaceum na cierpienie. Ale czy po tym wszystkim, co przeszła, będzie potrafiła otworzyć się na prawdziwe uczucie?

Twórczość Katarzyny Muszyńskiej ma to do siebie, że kobieta ta potrafi przelać na kartki papieru całą gamę emocji. Lektura jej najnowszej książki udowodniła mi po raz kolejny, że nie wszystko to, co na pierwszy rzut oka wygląda na dobre, jest takie w rzeczywistości. Dostajemy tutaj kilku bohaterów, którzy mają swoje za uszami oraz skrywają trudną przeszłość, o których każdy z nich pragnie zapomnieć.

Tak jak pewnie każdy z Was wie, życie uwielbia się z nami bawić i rzuca nam pod nogi różne kłody - to samo zrobiła Muszyńska swoim bohaterom. Kiedy do głosu doszła przeszłość Weroniki, wylałam kilka łez - podziwiam, że ta dziewczyna była w stanie stanąć na nogi i powoli, na swój własny sposób, zbudować swoje życie od zera. Może i jej postać nie jest bez wad i jej postępowanie miłosiernie mnie irytowało, to jednak w pewnym momencie udało mi się w pełni ją zrozumieć i razem z nią przeżywałam niektóre wydarzenia.

Na koniec kilka słów o zakończeniu. Daje one furtkę na kolejny tom, na którego premierę czekam z wielką niecierpliwością. Czemu? Ponieważ moja intuicja podpowiada mi, że pani Katarzyna wystawi swoich bohaterów na jeszcze trudniejsze decyzje, które zmienia ich życie o sto osiemdziesiąt stopni.

Czy książkę polecam? Tak, „Gwiazda, która zgasła” nie jest przesłodzonym romansem, to słodko-gorzka historia o prawdziwym życiu. Przed bohaterami tej książki czeka wiele wyzwań, trudności oraz skomplikowanych decyzji, jednak czy wyjdą z tego cało? Tego już musicie dowiedzieć się sami.

„W świetle reflektorów nawet mały błąd potrafi rzucić wielki cień...”

„Gwiazda, która zgasła” to pierwszy tom serii #squat autorstwa @kmuszynska_strona_autorska
Przyznam, że sama okładka zachęciła mnie do przeczytania tej powieści. Okazała się strzałem w samą dziesiątkę.
Nie spodziewałam się tyłu emocji, które mi dostarczyły, zadając ból, cierpienie po zaufanie, przyjaźń i miłość.
Nieraz nawet nie byłam w stanie zrozumieć, ile przykrości spadło na Weronikę. Życie pod dyktando despotycznej matki odbiło piętno na jej życiu.
Katarzyna Muszyńska stworzyła genialną książkę, która swoim przekazem potrafi otworzyć oczy. Do czego zdolny jest człowiek. Jak szybko potrafi się przystosować do zaistniałej sytuacji.
Najważniejsze nigdy nie oceniajmy ludzi po wygładzie bo nie wiemy, ile przeszli w życiu.
Świetnie wykreowane postacie, których pokochasz lub znienawidzisz. Jednak ich wszystkich łączy trudna przeszłość.
Z niecierpliwością wyczekuję kolejnej części, bo ogromnie jestem ciekawa co wydarzy się dalej.

Bardzo polubiłam tę lekkość pióra autorki i, pomimo że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością @kmuszynska_strona_autorska
z wielką przyjemność nadrobię zaległości

Nieraz nawet nie byłam w stanie zrozumieć, ile przykrości...

• Patronat
  • Serie
  • Proza

Dodaj cytat z książki Gwiazda, która zgasła