Szczypta magii

Okładka książki Szczypta magii Sandra Czoik, Ewelina Domańska, Natalia Hermansa, Katarzyna Jakubowska, Anett Lievre, Katarzyna Muszyńska, Camille O'Naill, Beata Sagan, Daria Smolarek, Paula Uzarek, Magdalena Wojtkiewicz
Okładka książki Szczypta magii
Sandra CzoikEwelina Domańska Wydawnictwo: Nie powiem fantasy, science fiction
Nie powiem
2023-11-14
2023-11-14
antologia fantasy romans

Ta pozycja mnie zaskoczyła, bo chociaż mam świadomość na ile różnych sposobów można ugryźć fantastykę, to dopiero tutaj w pełni doświadczyłam mnogości motywów. Chociaż może i nie w pełni, ale w dużym stopniu.
Autorki bowiem prezentują nam tu szerokie spektrum postaci magicznych od wiedźm, przez anioły, demony, po syreny i inne. Stajemy się świadkami spotkań postaci realnych z tymi nadprzyrodzonymi. Ich rywalizacji, porachunków, romansów. Mieszania magii w życie śmiertelników poprzez kontakty z zaświatami i próby wskrzeszania zmarłych. Zaprawdę powiadam wam - cuda i dziwy.

Do moich faworytów jednak zaliczę te spośród opowiadań z wątkiem miłości romantycznej. Po prostu łatwiej wczuwam się w sytuację bohaterów i przeżywam z nimi ich przygody.

W Pierwszej sprawie młoda asystentka biura detektywistycznego wyrusza ze swoim przystojnym szefem na rozpoznanie sprawy w terenie. Śledztwo dotyczy tajemniczej śmierci, a rozwiązanie jest zaskoczeniem dla czytelnika. Natomiast fascynacja i chemia rodzące się między bohaterami dodają fabule smaczku.

W Ostatnim pożegnaniu młoda wdowa niespodziewanie dostaje szansę ostatniego pożegnania z tragicznie zmarłym mężem. Musi się jednak przełamać i zaufać babie z lasu, o której mówią, że jest wiedźmą. Czy miłość i tęsknota przezwycięża strach? Czy nie grozi jej niebezpieczeństwo?

Natomiast Szkocki klan przedstawia historię młodej potomkini magicznego rodu obciążonej klątwą. Otóż jeśli do dnia 23. urodzin dziewczyna nie wyjdzie za mąż, jej magiczne moce przepadną. Cały klan ma jej za złe zaprzepaszczenie rodzinnego daru, gdy u jej drzwi staje strudzony wędrowiec. Czy pojawił się przypadkiem, czy ktoś go nasłał z zamiarem przejęcia magicznych mocy?

Chętnie poznałabym dalsze losy tych bohaterów, bo od pierwszych akapitów obdarzyłam ich sympatią i mam niedosyt, który chyba jest normą przy krótkich formach.

W zbiorze znalazły się opowiadania jedenastu autorek. Z tą krótką formą jest tak, że gdy nas wciągnie chcemy przecz więcej o bohaterach. Tym bardziej cieszy mnie to, że w dwóch przypadkach jest taka możliwość. Powiązaną z "Sercem anioła" "Amandę" Beaty Sagan można przeczytać na Wattpadzie a "Duchy przeszłości" są dodatkiem do "Ostatniej figury" Camille O'Naill.

W książce spotykamy cały wachlarz istot nadprzyrodzonych: wampiry, anioły, demony, wiedźmy...

Bardzo spodobał mi się "Ośrodek magicznej odnowy biologicznej", w którym pracują nieludzkie stworzenia. To jedno z opowiadań, w którym nie zabrakło humoru. Przewrotny kaprys losu dotknął także łowcę czarownic z utworu "Wszystko o wiedzmach". Najwyraźniej pomimo swoich "badań" łotr nie wiedział jednak wszystkiego.

Romantyczny "Szkocki klan" łączy dwójkę bohaterów ze zwaśnionych rodów i kończy się tam gdzie właściwa opowieść powinna mieć swój początek. Bardzo mnie interesuje co będzie dalej z Vereną i Loganem.

W "Poświęceniu" Nawojka rusza na misję, której celem jest uratoranie duszy ukochanego męża. W trakcie realizacji zadania dowiaduje się czegoś zaskakującego.

Ciekawe było także opowiadanie "Madrid" o dzieciach ze związków międzygatunkowych.

W "Uciec z własnej głowy" Eignano słyszy głos mężczyzny, którego następnie spotyka. To opowiadanie też się prosi o kontynuację. Kobieta właśnie rusza w drogę i... co będzie dalej?

Chętnie przeczytałabym też kontynuację "Gdzieś pomiędzy" Darii Smolarek. Autorka wykreowała bardzo ciekawych bohaterów, których historię chciałabym poznać, bo czuję się jakbym wpadła w jej środek nie znając początku.

Opowiadania trzymają mniej więcej równy poziom, choć każde z nich przedstawia trochę inne magiczne realia. Zachęcam do przeczytania zbioru i wyrobienia sobie własnej opinii.

W książce...

„Gdzieś pomiędzy” - W pierwszą historię było bardzo trudno mi się wczuć, przez co moja ocena o niej jest nieco zaniżona. Nie jestem w stanie nawet do końca opisać, o czym było to opowiadanie. Ciężko było mi wyobrazić sobie to co opisuje autorka oraz zrozumieć do jakiego celu zmierza główna bohaterka. Jednak, jak najbardziej na plus oceniłabym tutaj wątek.
„Pierwsza sprawa” - Kolejna historia spodobała mi się już znacznie bardziej, przede wszystkim dzięki wprowadzeniu wątku kryminalnego. Mamy tutaj przedstawiony przebieg śledztwa, w którym udział bierze nasza główna bohaterka czarownica. Uważam, że jej postać mogłaby być znacznie bardziej rozbudowana, gdyż jej pochodzenie jest bardzo interesujące, jednak wiemy, że w tego typu opowiadaniach nie ma na to miejsca. Zakończenie zagadki nie było dla mnie zbytnio szokujące, co nie zmienia faktu, że bardzo dobrze bawiłam się przy czytaniu tej historii.
„Ostatnie pożegnanie” - To zdecydowanie jedno z moich ulubionych opowiadań! Hanka straciła męża i nie może się z tym pogodzić. Na ratunek przychodzi jej pewna czarownica, która umożliwi jej ponowne spotkanie z ukochanym. Ta historia była po prostu piękna i miała cudowne zakończenie. Ukazuje także żałobę oraz smutek i ból jaki towarzyszy po śmierci kogoś, kogo kochaliśmy. Mam wrażenie, że po stracie bliskiej mi osoby, zachowywałabym się dokładnie tak samo jak główna bohaterka i również skorzystałabym z oferty jaką dostała - bo chyba każdy z nas chciałby móc jeszcze ten ostatni raz spotkać się ze zmarłym i usłyszeć od niego wspierające słowa.
„Wszystko o wiedźmach” - Na to opowiadanie czekałam zdecydowanie najbardziej! Z twórczością tej autorki spotkałam się już przy „Światłach ślepego miasta” i jej pióro bardzo przyadło mi do gustu. Z tego powodu, miałam dość duże oczekiwania do tego rozdziału i oczywiście nie zawiodłam się. Historia jest napisana z dwóch perspektyw - sióstr wiedźm oraz mężczyzny, ktöry je zabija (dość ciekawe połączenie, prawda?). Swoje poczynania zapisuje on w dzienniku, do którego my jako czytelnicy oczywiście mamy wgląd, ale lepiej, żeby nikt inny do niego nie zaglądał. Zapewniam was, że niejednokrotnie uśmiechniecie się czytając te opowiadanie.
„Madrid” - Tytuł tego opowiadania brzmi dość tajemniczo. Nie wiemy czym lub kim jest Madrid, ze skojarzeniami również może być ciężko - moje pierwsze to Madryt. Okładka także nas na nic nie naprowadza, dlatego nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Klimat grozy tylko się nasila, kiedy bohaterka bierze udział w dość nietypowym zajściu i wydaje się, że tylko ona je widziała. Mamy tutaj motyw przemocy w rodzinie, śpiewania, a przede wszystkim aniołów i demonów. Cała historia jest bardzo tajemnicza i z przyjemnością przeczytałabym książkę o takim tytule, gdyż ma ona potencjał do wykorzystania.
„Ośrodek odnowy biologicznej” - Autorka tego opowiadania wpadła na genialny pomysł osadzenia istot nadprzyrodzonych w spa. Całym przedsięwzięciem kieruje wiedźma, zaś za swoich pracowników ma wampiry czy rusałki. Jak to zazwyczaj bywa, w każdym biznesie są jakieś problemy. Z tego powodu szefowa ośrodka trafia na dywanik do terapeuty. Jej relacja z czarownikiem, który wysłuchuje jej problemów jest dość zabawna, tak samo jak historie, które opowiada mu Przeborka. To taka miła odskocznia od tych nieco poważniejszych opowiadań.
„Serce anioła” - Przyszedł czas na moje ulubione opowiadanie, które skradło moje serce! Mamy tutaj motyw królestwa, który tak bardzo sobie cenię oraz anioła, który ma za zadanie chronić Amandę - nowo narodzone dziecko czarownicy i króla, które według przepowiedni ma odeprzeć złe elfy. Skrzydlaty Darius jest postacią, którą od razu polubiłam i kibicowałam mu do samego końca. Było tutaj dużo akcji, intryg, a zakończenie sprawia, że od razu ma się ochotę sięgnąć po więcej! Całe szczęscie, że jest to prequel do opowiadania „Amanda”, który obecnie można przeczytać na Wattpadzie.
„Szkocki klan” - „Szkocki klan” to opowiadanie z najbardziej rozbudowanym wątkiem romantycznym. Ukazana nam zostaje historia kobiety, która aby przedłużyć działanie mocy w swojej rodzinie, musi poślubić mężczyznę. Niestety dotychczas żaden z wybranków nie był wart uwagi, a dni na podjęcie decyzji jest coraz mniej. Niespodziewanie na jej drodze staje Logan, który nie będzie chciał dać jej spokoju. A żeby było jeszcze lepiej, autorka po mistrzowsku opisuje klimat Szkocji, w której wciąż pada deszcz i nie brakuje gór czy zamków.
„Duchy przeszłości” - To opowiadanie rozpoczyna się mrożącą krew w żyłach retrospekcją, w której dowiadujemy się, że jedną z wiosek zaatakowali najeźdzcy. W powietrzu unosił się czarny dym oraz swąd płonących ciał. Jednak nie wszyscy zgineli - Edgarowi udało się wtedy przeżyć. Mężczyzna do dnia dzisiejszego nie potrafi zapomnieć o tym wydarzeniu oraz swojej siostrze, dlatego wstępuje do Zakonu Księżycowych Sztyletów. Sama opowieść i główny bohater przypominają mi trochę „Wiedźmina”. Główna scena walki z Plu’rfi lub tak zwanym „duchem przeszłości” była świetnie opisana i warto przeczytać tę historię, choćby dla niej. Ukazana zostaje nam również dość skomplikowana relacja miłosna, która jest idealnym dopełnieniem do całości.
„Poświęcenie” - Nawojka już po przekroczeniu progu domu wiedziała, że coś jest nie tak. Przeczucie ją nie zawiodło, gdyż na podłodze znalazła swojego nieprzytomnego męża Lubasza. Okazuje się, że został on zaatakowany przez demona i pozbawiony duszy. Kobieta, aby go uratować musi wyruszyć na poszukiwania sprawcy, a następnie go zabić.
Tak jak pierwsze opowiadanie nie przypadło mi do gustu, tak z ostatnim jest podobnie. Myślę, że gdyby nie wątek smoków, to niestety straciłabym nim całkiem zainteresowanie. Sam zamysł mi się podobał, ale czegoś mi tu brakowało. Nie potrafiłam utożsamić się z bohaterami, ani zbytnio przejmować się ich losem. Przypadło mi natomiast do gustu dość pozytywne zakończenie, w którym prym wiedzie słowo „wolność”.
Jest to ostatnie opowiadanie z tej antologii, ale aby nie kończyć tej recenzji takim negatywnym wydźwiękiem, przygotowałam nieco dłuższą opinię na temat jednego z opowiadań.
„Uciec z własnej głowy” - Eingano właśnie wraca z Antarktydy, gdzie odbyła podróż służbową. W trakcie trwania lotu w jej głowie pojawia się władczy, męski głos. Początkowo myśli, że zwariowała, ale im dłużej to trwa, tym coraz bardziej przekonuje się, że prowadzi ona z nim rozmowę w myślach. Nagle zaczynają do niej wracać pewne wydarzenia z wyjazdu, których wcześniej nie była w stanie sobie przypomnieć. Kim okaże się ten tajemniczy głos? Czy po lądowaniu Eingano będzie wciąż bezpieczna?
Cóż to była za historia! Autorka niesamowicie zbudowała tutaj cały świat przedstawiony, a sam pomysł na fabułę był niezwykle oryginalny. Ze względu na swoje zamiłowanie do podróży, bardzo cieszyłam się, że zdecydowana większość akcji dzieje się w samolocie oraz na lotnisku. W pewnym stopniu pokazywało to, że główna bohaterka tak naprawdę nie miała gdzie uciec - chyba, że mowa tutaj o toalecie na pokładzie. Jeśli musiałabym wybierač, która historia jest moją ulubioną, to zdecydowanie postawiłabyn na tą. Jedyne co mi się nie podobało to zakończenie! Byłam pewna, że akcja dopiero się rozkręca, aż tu nagle w tak kulminacyjnym momencie historia się kończy. Mam jednak szczerą nadzieję, że autorka postanowi w niedalekiej przyszłości, kontynuować to co tutaj zaczęła.

„Pierwsza sprawa”...

Szczypta Magii - Antologia opowiadań fantasy ✨

Macie przed sobą 11 opowiadań które wciągną Was w niesamowity świat potworów, magi, miłości czy poświęcenia.
Nie dawno pokazywalam Wam cześć świetnych cytatów które dosłownie wdzieraja się w umysł i na długo pozostają w pamięci. Istoty nadprzyrodzone które tu znajdziecie poniekąd zamieściłam w rolce by oddać Wam klimat jaki tu panuje.
Czy istnieje miłość demona który ratując swoją miłość oddaje ukochanej cześć swojej mrocznej duszy by juz na zawsze mogła być z nim.
Czy szalony wampir będzie bezkarnie terroryzować i napadać ofiary by zemścić się żonie przyjaciela?
Co oznacza symbol sierpa na skórze i jak można wykorzystać magię Nocy Kupały by pożegnać się z ukochanym?
Dręczące myśli, przeczucia, niemożliwa prawda o upadłym aniele..
Magiczne przysięgi, mroczne tajemnice, świat wiedźm, czarownikow..co się dzieje na Łysej Górze?
Elfy które w cale nie są takie świetliste, uczynne i dobrotliwe.. Skrywaja wiecej mroku niż nam się wydaje..
Co ma do przekazania smok i jakim symbolem jest Gargulec?
Czy duchy przeszłości potrafią namieszać mimo iż zostały juz pomszczone i nie chcą odejść..
Co tak naprawdę oznacza poświęcenie?
Znajdziecie tutaj taka różnorodność i postaci że sądzę ze nawet najbardziej uprzedzona dusza do antologii znajdzie tu cos pokrzepiającego dla siebie.
Ja czytałam opowiadania 2 razy i jestem nimi oczarowana, sily nadprzyrodzone, mroczne czeluście duszy, tajemnice, intrygi, kłamstwa i jeszcze wiecej magii ✨

Szczypta Magii - Antologia opowiadań fantasy ✨

@magdalenaa_wojtkiewicz_

Wydawnictwo :Nie powiem
@niepowiem_wydawnictwo

🪄🔮🪄🔮🪄🔮🪄🔮🪄🔮🪄🔮

"Szczypta magii" to zbiór opowiadań, który przenosi czytelnika w niesamowite światy pełne istot nadprzyrodzonych.. Każde opowiadanie w tej antologii jest jak mała petarda, która wywołuje różnorodne emocje..

Antologia zawiera także opowiadania różnych autorów, co sprawia, że można odkryć nowe talenty i różnorodne style pisarskie.. To świetna okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty czytelnicze..

Autorzy tego zbioru świetnie balansują pomiędzy magią, romansem i grozą, co sprawia, że lektura jest jeszcze bardziej ekscytująca.. Czytelnik może poczuć się jak w wirze czarów, gdy przechodzi od jednego opowiadania do drugiego..

Opowiadania w "Szczypta magii" są różnorodne, każde z nich oferuje unikalny świat i historię..

Cała antologia jest napisana w sposób, który trzyma czytelnika w napięciu.. Z każdym opowiadaniem chciałam poznać więcej i więcej, zgłębiając tajemnice tych fantastycznych światów..

Ponadto, autorzy wspaniale oddają atmosferę i charakterystykę każdego świata, w którym osadzone są opowieści.. Można poczuć się jakbyśmy sami przenosili się do tych fantastycznych miejsc i spotykali się z niezwykłymi istotami..

Dla wszystkich miłośników fantasy i magii, "Szczypta magii" to doskonała lektura.. To wybuchowa mieszanka emocji, która nie pozwoli ci się nudzić.. Gorąco polecam..

🔮🪄🔮 Recenzja 🪄🔮🪄

@darka_latarka_
Paula Uzarek
@paula.pisze
Magdalena...

Antologia11 różnych opowiadań fantasy napisanych przez 11 Autorek.
- "Gdzieś pomiędzy" Darii Smolarek to historia o miłości i poświęceniu, spotykamy tu mroczną, tajemniczą atmosferę, kobietę i demona.
- "Pierwsza sprawa" Katarzyny Jakubowskiej opowiada o śledztwie w sprawie tajemniczych zajść na pewnej farmie. Jest mrok, istoty nadprzyrodzone i zagadka kryminalna
- "Ostatnie pożegnanie" Magdaleny Wojtkiewicz - smutna i przejmująca opowieść o wdowie, która nie potrafi pogodzić się ze stratą
- "Wszystko o wiedźmach" Natalii Hermansa - przewrotna i zabawna opowieść o łowcy i badaczu czarownic, który wpada we własne sidła
- "Madrid" Eweliny Domańskiej - intrygująca opowieść o tytułowej Madrid, która odkrywa zaskakującą tajemnicę dotyczącą jej samej
- "Ośrodek magicznej odnowy biologicznej" Pauli Uzarek - nieco zabawna historia o kłopotach w "wiedźmim" spa
- "Serce anioła" Beaty Sagan - historia pewnego anioła, który ma ważną misję do wypełnienia. Moje ulubione opowiadanie wątek antologii❤
- "Szkocki klan" Katarzyny Muszyńskiej - historia pewnej czarownicy, która nie ma ochoty wypełnić spoczywającej na niej rodzinnej tradycji
- "Duchy przeszłości" Camille O'Naill - opowieść o mężczyźnie, który musi uporać się z demonami przeszłości
- "Uciec z własnej głowy" Anett Lievre - historia kobiety, która usiłuje odnaleźć własne wspomnienia i pozbyć się pewnego głosu z głowy.
- "Poświęcenie" Sandry Czoik to opowieść o zwykłej kobiecie, która żyje w magicznym otoczeniu
Spędziłam z tą antologią bardzo przyjemne chwile. Opowiadania są bardzo różne, traktują o przeróżnych istotach fantastycznych. W każdym znalazłam coś dla siebie. Czasami czułam niedosyt - że za krótko, za szybko, czegoś mi brakowało, ale tak to już jest z nowelkami. Najbardziej spodobało mi się "Serce anioła" Beaty Sagan

Antologia11 różnych opowiadań fantasy napisanych przez 11 Autorek.
-...

RECENZJA

„SZCZYPTA MAGII”

AUTOR: Daria Smolarek, Katarzyna Jakubowska, Magdalena Wojtkiewicz, Natalia Hermansa, Ewelina Domańska, Paula Uzarek, Beata Sagan, Katarzyna Muszyńska, Camille Onaill,  Anett Lievre, Sandra Czoik.

WYDAWNICTWO: NIE POWIEM.

„Byliśmy dla siebie wszystkim. Wiecznie spragnieni swojej obecności wyczekiwaliśmy wspólnych chwil w ciągu dnia. Nienasyceni dotykiem, celebrowaliśmy co wieczór dar, jakim byliśmy dla siebie nawzajem, a teraz... Teraz jest tylko pustka. I cierpienie”.

„Szczypta magii” to zbiór jedenastu opowiadań fantasy, okraszone szczyptą magii i magicznych i nadprzyrodzonych istot.
Fascynujące, wyjątkowe pełne wrażeń i emocji historie, które pozwoliły mi oderwać się od rzeczywistości.
Każde inne, pełne różnorodności opowiadania, które tworzą spójną całość i są, dynamicznie poprowadzone. Zbiór zawiera opowieści zróżnicowane pod względem formy, treści i bohaterów. Wszystkie historie napisane są lekkim i przyjemnym stylem, dzięki czemu książkę czyta się zaskakująco szybko.
Zaskoczą zwrotami akcji, poruszą i wciąganą w wykreowany świat fantasy, który został doprawiony szczyptą magii, romansu, grozy, prawdziwej miłości, przyjaźni, walki dobra ze złem.
Nie umiem wybrać, opowiadania, które wywarło na mnie największe wrażenie, każde z nich było wyjątkowe na swój sposób.
Zasmakowałam, dałam się oczarować, porwać i wkroczyłam do wyjątkowego świata stworzonego przez jedenaście niesamowitych autorek.
Nie będę opisywać zawartych tu historii, pozwolę, abyście sami odkryli, co każda z nich skrywa.

Polecam 🥰🥰❤️❤️.

RECENZJA

„SZCZYPTA MAGII”

WYDAWNICTWO: NIE POWIEM.

Kto ma ochotę na odrobinę fantastyki? W antologii "Szczypta magii", autorki zebrały dla nas jedenaście opowiadań ze świata fantasy. Jak to u Was jest? Lubicie krótkie historie czy nie koniecznie do Was przemawiają? Ja zazwyczaj czuję po nich niedosyt, czasem irytuje mnie fakt, że historia wydaje się wyrwana z kontekstu, a bywają również takie które pochłaniają do reszty i gwarantują chwilę rewelacyjnej przygody.

W przypadku tej antologii towarzyszyły mi wszystkie wspomniane emocje. Trafiłam na opowiadania które mnie nudziły, takie które były tak dziwne, że aż zabawne, ale również te które mogłyby się nie kończyć. Moi ulubieńcy to "Szkocki klan" Katarzyny Muszyńskiej oraz "Duchy przeszłości" Camilli O'Naill. A Wy macie już książkę za sobą? Które z opowiadań stało się tym ulubionym?

Gdybym zapytała was o to, które istoty magiczne są dla was najbardziej fascynujące i o których chcielibyście czytać jak najwięcej, to co byście mi odpowiedzieli? Zapewne wymienilibyście wampiry, anioły i demony, duchy, wiedźmy a być może i smoki. Te wszystkie niesamowite stworzenia spotkać możecie w antologii „Szczypta magii” wydanej nakładem @niepowiem_wydawnictwo
Dzięki temu, że jest zbiór niepowiązanych z sobą opowiadań, to możemy czytać w dowolnej kolejności lub zaczynając od autorów, którzy są naszymi ulubionymi. Z racji tego, że opowiadania są bardzo krótkie i złożone jakby z urywków wydarzeń ciężko mi było zaangażować się emocjonalnie w wydarzenia. Były opowiadania, który podobały mi się bardziej i to właśnie je chętnie zobaczyłabym w pełnowymiarowej, książkowej formie ("Ośrodek magicznej odnowy biologicznej”, „Madrid”). Były też takie, które nie wywołały u mnie żadnych emocji („Gdzieś pomiędzy”, „Inna sprawa”) lub były zwyczajnie przeciętne bądź niewytłumaczalnie dziwne (wszystkie pozostałe).
Nie jestem w stanie powiedzieć wam w tym momencie czy taki zbiór, zestaw próbek jest dobrym pomysłem na zachęcenie czytelnika do sięgnięcia po dzieła danych autorów. Musiałabym przeczytać te opowiadania raz jeszcze, jednak z wiadomych względów nie zrobię tego. Duży plus za okładkę – jest przepiękna i przyznam szczerze, że to właśnie w niej jest najwięcej magii i czaru. Czy jestem fanką antologii? Nie jestem. Czy poczułam magię? Zgodnie z tytułem mogę odpowiedzieć, że jedynie… szczyptę. Na pewno jednak poczułam głód i ochotę na więcej tego typu historii, jednak w formie innej niż króciutkie opowiadania.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @niepowiem_wydawnictwo

Dzięki...

Antalogia, która składa się z jedenastu wspaniałych opowiadań, jakże różnych, napisanych przez jedenaście fantastycznych autorek, łączy je jedna rzecz, a mianowicie szczypta magii, która przyciąga niczym magnes. Choć te opowiadania są krótkie, są też wspaniałym przeżyciem, aż trudno wybrać, które opowiadanie jest lepsze. Każde z nich czyta się przyjemnie i szybko. Dostarczają też wiele emocji, jak i zaskoczeń. Aniołowie, demony, wiedźmy, wampiry i wiele innych istot, które czekają tylko, aby je poznać. Polecam!

• Biblioteka domowa
  • 2023 ROK
  • Współpraca recenzencka
  • Chce mieć książka
  • #Polski autor
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Szczypta magii