Randka z arlo

Gdy byłam na 50stronie myślałam że będzie koniec zaskoczenia, każda kolejna strona mnie zaskakiwała. Super książka:)

Przyjaciółki Elli próbują ją wyswatać. Minęło już odpowiednio dużo czasu od rozstania, pora od nowa się otworzyć. Ella z niechęcią wykorzystuje karnet do swatki i daje się umówić na randkę. Jako, że sama nie ma na to ochoty, postanawia sabotować spotkanie. Po interesującej wymianie zdań z kandydatem, okazuje się, że pomyliła stoliki i rozmawia nie z tym mężczyzną. W pośpiechu opuszcza restauracje, postanawiając, że już nie odezwie się do swatki.

Connor po szokującym spotkaniu z fanką superbohaterów z niewyparzonym językiem, postanawia zrobić wszystko, aby ponownie się z nią spotkać.

Historia jest pokazana z dwóch perspektyw. Zarówno Connor jak i Ella przeprowadzą nas przez ich mniej lub bardziej planowane spotkania, które zrządzeniem losu zawsze musi coś przerwać.

Książka opowiada również o relacjach rodzinnych, trudach wychowawczych, problemach z zaufaniem oraz przyjaźni, która nie zawsze okazuje się prawdziwa.

Na początku książki znajdziemy słowniczek dla niewtajemniczonych w świat Marvela. Także jeśli nie wiesz kto to Jane Foster lub Sokole Oko, nie pogubisz się tak bardzo 🤭

To moje pierwsze spotkanie z wydawnictwem jak i z samą autorką. Muszę przyznać, że dobrze się bawiłam. Była to przyjemna i lekka lektura na jedno popołudnie.

🍹 "Randka z arlo" Katarzyna Muszyńska;
WasPos 🍹

IJejku...chce zacząć od tego, że nawet nie wiecie jak dumna się czuje z faktu, że patronuję tą książkę. Owszem, moja recenzja pojawia się dość późno, ale to tylko po to, żeby po dłuższej przerwie na nowo przypomnieć Wam o Randce!

Zacznijmy sobie od tego, że głowni bohaterowie bardzooo mi się podobali. Elli to świetna kobieta, która jest fanką Avengersów, jest stety niestety "chodzącym pechem". Nie patyczkuje się, jest mocną kobietą, która nie da sobie czegoś zrobić. Connor natomiast to bardzo cichy, ułożony mężczyzna, prowadzi swój klub nocny i nie lubi zmian. Oboje są po nieudanych związkach, Elli po zerwaniu, a Connor po nieudanym małżeństwie i na dodatek z dorastająca córką, wiec obojgu jest bardzo ciężko. Kobieta odgradza się od mężczyzn murem, a mężczyzna znowu boi się wchodzić w jakieś związki. Połączyła ich randka w ciemno, którą zainicjowali przyjaciele, a jak się okazuje...trafiają do nie tych stolików co trzeba i jak się okazuje- to jest to! Dodatkowo- książka jest pisana z perspektywy i Connora i Elli, to dużo daje, bo możemy lepiej zrozumieć obu bohaterów

Książka pokazuje nam bardzo różne emocje- od smutku po radość. Autorka pięknie przedstawia nam sytuacje, gdy ktoś nas zranił i jak bardzo może to w nas siedzieć- może nawet już nigdy nie będziemy w stanie zaufać ludziom z powodów doświadczeń z przeszłości. Jest to piękne, a zarazem strasznie bolesne- wiecie o czym mówię, prawda?

Relacje rodzinne- tutaj tego jest bardzo dużo...jak już wcześniej napisałam, Connor ma dorastająca córkę z jego małżeństwa i teraz bardzo ciężko jest mu się z nią dogadać, podczas gdy wcześniej dziewczyna spędzała większość czasu z mamą. Próbuje na sile udowodnić Connorowi ile jest warta, przez bardzo, ale to bardzo nieprzemyślane i niebezpieczne zachowania. Gdy się o tym czyta- to boli...

Poza tym w książce jest pełno humoru. Bardzo podobał mi się motyw tego, że nasza bohaterka jest fanką Avengersów. Było to tutaj świetnie przedstawione. Elli to mistrzyni wpadania w tarapaty, wiec to też zapewne przyniesie Wam masę uśmiechu ❤️Dodatkowo tytuł, "arlo" to drink- to ciekawy element i zabieg, który dodaje fajny plusik do całej powieści.

Bardzo podobał mi się również motyw, w którym Elli jest architektką, dostaje duuuzy projekt i jak się okazuje- jest to w domu Connora. Świetny element!

Fajny jest też słowniczek różnych wyrazów, których możemy nie znać, jeśli powiedzmy nie znamy Avengersów. Uważam, że to świetny zabieg, który pozwoli dużo bardziej wczuć się czytelnikowi w lekturę.

"Randka z Arlo" to przyjemny romans, który pozwoli Wam miło spędzić wieczór. Przy czytaniu nie zabranie Wam śmiechu, wzruszeń i całej gamy różnych emocji, które lubimy czuć, gdy czytamy. Ja bardzo każdemu z Was polecam tą książkę, jest naprawdę cudowna! ❤️

⭐️5/5
🍹10/10
❤️18+
🌶2/5

📖stron: 264
🍹seria: ❌
🔡wielkość liter: bardzo przyjemne do czytania
📍gatunek: romans

🍹 "Randka z arlo" Katarzyna Muszyńska;
WasPos 🍹

"Może więc zamówimy butelkę dobrego wina i przystawki, po czym zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi?"

Każdy z nas marzył, bądź marzy o prawdziwej miłości, prawda? O osobie, która będzie nas rozumiała bez słów, która będzie nas akceptowała w stu procentach takimi jacy jesteśmy ze wszystkimi naszymi dziwactwami, która po jednym telefonie rzuci wszystko i popędzi nam na pomoc.
Przyjaciółki Elli wiedziały, że ona na pewno marzy o takiej właśnie miłości, nawet jeśli ona sama o tym nie wiedziała, więc w solidarnym przyjacielskim geście, z dobrego serca zgłosiły ją do swatki i umówiły na randkę w ciemno. Któż by pomyślał, że oprócz sabotowania własnej randki i ubrania się w luźną bluzę z motywem Marvela i trampki, Ella pomyli także stoliki i usiądzie do kolacji z nie tym przystojniakiem co trzeba, po czym ucieknie z restauracji ze spuszczoną głową i pustym żołądkiem?
Cóż, na pewno właśnie tak pomyśleliby jej starsi bracia i ojciec, którzy od dziecka uważają ją za niezdarę i bardzo umniejszają jej wartość i inteligencję.
Na szczęście przystojny, tajemniczy i "pomylony" partner randkowy postanawia odszukać tę dziwną dziewczynę, która zaintrygowała go swoimi dziwactwami na tyle, że postanawia zlecić jej rodzinnej firmie budowlanej remont własnego salonu, byle tylko się do niej zbliżyć.
Jak mu to wyjdzie? Czy spodoba się to Elli? Jak na ich relację wpłyną ich wzajemne demony z przeszłości?
Zachęcam was do przeczytania i odnalezienia odpowiedzi na te pytania.
I nie martwcie się! Nie znajdziecie tu głupiutkiej, infantylnej głównej bohaterki, na które sama mam uczulenie. Nie znajdziecie tu głównego bohatera w formie podstarzałego lovelasa lecącego na każdą krótķą spódniczkę.
Zapewniam was, że czeka was naprawdę przyjemna lektura, pełna różnych, czasem skomplikowanych a czasem wspaniałych relacji rodzinnych, przyjacielskich i siostrzano-braterskich. I co najlepsze! Czeka na was przepis na kuszącego drinka Arlo!

Witam, dziś mam recenzje książki Randka z Arlo ❤️ autorki Katarzyny Muszyńskiej ❤️❤️.

Elli to kobieta, która ma niechęć do słowa randka, ucieka wtedy, byle nikt nie namawiał ją na spotkania. Pracuję w firmie ojca, gdzie próbuje zdobyć jego uznanie. Ta kobieta uwielbia filmy z superbohaterami, pakuje się w kłopoty, a jej język jest niewyparzony.
Connor to mężczyzna, który jest po rozwodzie, unika poważnych relacji z kobietami. Prowadzi klub nocny, a zmiany to coś, czego nie lubi, uwielbia mieć wszystko, tak jak sobie zaplanuje, a czas wolny spędza w domowym zaciszu.
Jedno przypadkowe spotkanie, które tak naprawdę było pomyłką, ponieważ Elli została umówiona na randkę w ciemno, trafia przypadkiem do stolika Connora, ich życie wywraca się do góry nogami. Czy oboje będą umieć sobie zaufać i zmienić swoje poukładane spokojne życie? Czy zdaży się jednak na ich drodze coś, co na mąci w ich związku? Przeczytajcie sami 😉.

Randka z Arlo to historia można powiedzieć z życia wzięta, jest wiele osób, które na słowo randka zamykają się w sobie, nie chcą w ogóle słyszeć, a tym bardziej myśleć o tym, by związać się z kimś, a co dopiero chodzić na randki i czekać, aż coś się rozwinie lub nie. Lecz co zrobić, kiedy znajomi, przyjaciele namawiają i nie potrafią odpuścić, by dana osoba poszła na randkę w ciemno? Najlepsze to to, co przeżyli na takiej randce w ciemno nasi bohaterowie, bo jak się zachować, kiedy okazuje się, iż pomyliło się stoliki? 😂😂.
Ta historia jest troszeczkę pokręcona, lecz w pozytywnym słowa znaczeniu, ponieważ, kiedy zaczyna coś się dziać między naszymi bohaterami, wyskakuje coś, co krzyżuje im plany i wspólną przyszłość 😉.
Szczerze wam powiem, jak zajrzałam do książki, kiedy do mnie przyszła, powiedziałam nie, nie czytam jej 😂😂. Nie, to nie dlatego, że mi się nie podobała, tylko dlatego, że ten MARWEL normalnie mnie prześladuje 😂. Mój mąż 😁(choć nie jest nim jeszcze 😂😉) notorycznie ogląda filmy MARWELA, nie to, że mi się nie podobają, ale jestem na niego skazana 😂🙈 i tak nasza bohaterka książkowa również uwielbia te filmy 😂, więc tak prześladuje mnie nawet w książkach 😉. Ale wracając do naszej historii, jest świetna, ponieważ pokazuje nam życie, które co rusz zaskakuje nas nowymi niespodziankami, jeśli chcielibyśmy żyć w spokoju i w końcu poukładać sobie wszystko, tak jak sobie życzymy, coś zawsze pójdzie nie po naszej myśli, ale każdy z nas musi sobie poradzić z przeciwnościami losu ❤️😍.
Uwielbiacie MARWELA tak jak nasza bohaterka? Czy jednak lubicie inne gatunki filmu bez takich z superbohaterami? Przeczytajcie tę historię i podzielcie się opiniami 😁😘❤️.

Connor to mężczyzna, który...

Poznajemy losy Elli Clarke i Connora Graham.
Ella jest architektką wnętrz, pracuje w firmie rodzinnej. Dziewczyna nie ma szczęścia w miłości i wróżka "swatka" umawia ją na randkę.
Idzie na nią i tam poznaje Connora właściciela klubu "The Fortune", myślą że są swoją randkę ale Connor i Ella byli umówieni z kimś innym.
Connor nie mogąc wytrzymać że nie zatrzymał Elli przeszukuje social media gdzie wpada na jej konto i wymyśla remont salonu.
Ella trzyma się na uboczu nie mówiąc o swoich uczuciach do siebie.
Jednak wszystko się zmienia kiedy Connor pomaga jej przy małym wypadku 🤭...

Historia też dwójki podobała mi się, poznajemy losy dwójki skrzywdzonych ludzi przez życie i los.
Uważających na wejście w nowy związek...

Polecam 😍!
Łezka w oczy się kręciła niejednokrotnie 😍

Poznajemy losy Elli Clarke i Connora Graham.
Connor nie mogąc wytrzymać że nie zatrzymał Elli...

„Niestety nie było idealnej porady, która gwarantowała odzyskanie swojego życia. Ból stanowił nieodłączną część długiego procesu dochodzenia do siebie. Pierwszym krokiem było zaakceptowanie nowej rzeczywistości”.

Randka z arlo to powieść pokazująca historię kobiety, która przeżyła nieudany związek, odmieniając jej postrzeganie facetów do których czuła uraz i najchętniej odgrodziłaby się od nich murem. Poznajemy także mężczyznę, który ma za sobą rozwód i wkraczającą w dorosłość córkę, którą wywaliła mamuśka za drzwi i kazała iść do ojca, co było dla niego nie małym zaskoczeniem. Tych dwoje połączyła randka w ciemno na którą obydwoje nie chcieli iść, a omyłkowe pomylenie stolików sprawiło, że odnaleźli coś czego nawet nie szukali.

Autorka w swojej powieści pokazuje nam jak trudno jest zaufać drugiej osobie, kiedy zostaliśmy wcześniej zranieni, zawsze to jakoś zostaje w naszej głowie i powoduje nasze wahania w stosunku do drugiej osoby. Czasami przypadki, które chodzą po ludziach, nie zawsze są złe, bo życie rządzi się swoimi prawami, wywracając nasze życie do góry nogami.

Także ukazane są tutaj relacje rodzinne, córka próbująca udowodnić ojcu, że jest warta zdecydowanie więcej i może robić coś więcej, niż tylko przekładanie papierów. Także dwie różne więzi z braćmi ta silniejsza łączyła nasza główną bohaterkę z bratem bliźniakiem, a słabsza z najstarszym z nich, który był faworyzowany przez ojca.

Książka pełna humoru, zabawnych perypetii, budowaniu relacji rodzinnych, przyjaźni, wsparcia, pracy, budowaniu zaufania, pożądania i miłości.

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę książkę, która wciąga od samego początku i zdecydowanie nie będziecie się przy niej nudzić, a wręcz zostawi was z kacem czytelniczym. Jak skończyłam, to myślałam, że zabrakło mi stron, mówię, co już koniec, ale jak to... chciałam więcej i więcej. Idealna na letni wieczór z lampką winka, po ciężkim dniu pracy.

Całość opinii znajdziesz na blogu Świat książkowy Mali 💙

Ella to kobieta pracowita, zakręcona i wpadająca w kłopoty. Ma dwóch nadopiekuńczych braci i ojca. Do tego jest po nieudanym związku i ma problem z zaufaniem mężczyźnie.

Connor to dojrzały, spokojny mężczyzna, właściciel klubu, rozwodnik.z dorosłą córką.

Czy tych dwoje ma szansę na stworzenie związku i szczęście?

Bardzo miło spędziłam czas z bohaterami. @kmuszynska_strona_autorska ma bardzo przyjemny i lekki styl pisania przez co książkę się pochłania. Bohaterowie bardzo fajnie wykreowani, oboje nie byli wkurzający, wręcz przeciwnie polubiłam ich bardzo. Connor to taki typowy rycerz na białym koniu 💓 Zauroczył mnie sobą.
W książce znajdziemy również zabawne momenty za sprawą Elli i jej talentu do wpadania w tarapaty.
Historia pokazuje nam, jak trudno zaufać drugiej osobie po zawodzie miłosnym, a miłość potrafi wprowadzić zamieszanie do naszego poukładanego życia 😉
Książka idealna na wieczór, nie ma w niej zbędnych dramatów, jakiejś zawiłej akcji, czy scen uniesień co rozdział. Co jest wg mnie na duży plus.
Super, że jest napisana z perspektywy obu bohaterów, dzięki temu możemy dowiedzieć się co każde z nich myśli i odczuwa.
Jedynie koniec pozostawił lekki niedosyt. Liczyłam na bardziej konkretne zakończenie 😉
Polecam wybrać się na Randkę z arlo.

Czy tych dwoje ma szansę na stworzenie związku i szczęście?

Bardzo miło spędziłam czas z bohaterami....

Elli po swoim poprzednim traumatycznym związku unika randek jak ognia. Niestety przyjaciółki za każdym możliwym razem umawiają ją w ciemno. Wywijanie się w trakcie nieudanej randki, opanowała do perfekcji, lecz nigdy wcześniej nie zdarzyło się jej pomylić osoby, z którą ją umówiły. Właśnie przez taki przypadek Elli poznała Connora. Mężczyznę przystojnego, ciekawego i dojrzałego, i aż dziwne, że nikogo nie miał.
Tych dwoje to zupełne przeciwieństwo. On jest człowiekiem opanowanym i rozważnym, a Ona pakuję się w kłopoty na każdym kroku. Jak wiadomo przeciwieństwa się przyciągają. Connor zadba o to, by ponownie spotkać się "przypadkiem" z kobietą, która wpadła mu w oko, mimo że nie była w jego typie.
------
Książkę "Randka z arlo" zaliczam do przyjemnego romansu z nutką problemów życiowych, błędów przeszłości i zawirowań. Dzięki lekkiemu pióru autorki historia się nie dłuży, a wręcz przeciwnie, czytasz ją jednym tchem. Główni bohaterowie bardzo przypadli mi do gustu, bo każde z nich jest zupełnie inne, a jednocześnie wyraziste i nie nudne.
Wciągamy się w historię zarówno o Elli jak i o Connorze. Bardzo lubię takie rozwiązania, bo pozwalają poznać postacie z każdej strony. Dawką humoru autorka również nas uraczyła. Idealna i lekka historia na jeden wieczór.

Chodźcie, lubicie randki? Jaki jest Wasz stosunek do randek w ciemno? Ryzyko, zabawa, emocje? Para głównych bohaterów nie lubi, a zwłaszcza Ella, która to jest w stanie wymyślić wszystko, byleby tylko się z takowej wykręcić. Jednak spotkanie z Connorem wiele zmienia w podejściu dziewczyny do randkowania. Oboje nie mogą o sobie zapomnieć. Czy coś z tym zrobią? A jeśli tak, to jak potoczy się starcie tak różnych charakterów?

"Życie nauczyło mnie tego, że nie należy nigdy ufać drugiej osobie, że każdy może zdradzić, gdy zbyt blisko go do siebie dopuścimy, a ludzie są mistrzami w zatajaniu prawdy."

Ogromnie polubiłam Ellę. No bo tak nie polubić tak przezabawnej, zwariowanej, roztrzepanej, mającej talent do pakowania się w kłopoty, ale i pracowitej osoby? Jej postać pozwala czytelnikowi oderwać myśli od przyziemnych spraw i problemów. Jeśli jesteście fanami filmów z superbohaterami Marvela, Avengersów, z pewnością odnajdziecie z nią wspólny język i pasję. I to nieważne ile macie lat. W środku każdy z nas ma tyle, na ile się czuje. Z kolei Connor... fajny z niego facet. Nie tylko dlatego, że nie wyśmiewał się z pasji Elli, ale potrafił uważnie jej słuchać (faceci często mają z tym problem) i tym sposobem krok po kroku wkradał się do jej serca. Mojego zresztą też. A pewien podstęp w jego wykonaniu - rewelacja! Ale żeby nie było tak wesoło, to Katarzyna Muszyńska troszkę namiesza w ich relacji.

"Dwa ostatnie lata robiłam wszystko, aby zrazić do siebie potencjalnych kandydatów na partnerów. Raz się sparzyłam i wystarczyło, abym pilnie strzegła dostępu do swojego serca. Tamten zawód mnie złamał, poważnie poturbował i zniszczył wiarę w drugiego człowieka. Mówiło się, że niepowodzenia czynią nas silniejszymi. Hartują nas do dalszej walki, ale w moim przypadku stało się odwrotnie. Odpuściłam, wolałam zrezygnować z szukania bratniej duszy..."

Autorka ukazuje budowanie relacji między rodzicem a dorosłym dzieckiem, potrzebę uznania i docenienia przez rodzica czy wystawioną na próbę przyjaźń. Po niektórych wątkach oczekiwałabym większego rozwinięcia lub mocniejszego domknięcia.

"Randka z arlo" to okraszony dużą ilością dobrego humoru romans o tym, jak jedno przypadkowe spotkanie może zmienić nasze życie. To historia, w której superbohater nabiera realnych kształtów... To co, wybierzecie się na randkę z arlo?

• Patronat
  • Romans
  • Plik recenzencki
  • Wydawnictwo WasPos

Dodaj cytat z książki Randka z arlo