Zakochane święta

Okładka książki Zakochane święta P.K. Farion, Ewa Maciejczuk, Aleksandra Możejko, Alexandra Mroczkowska, Justyna Nowak-Wysocka
Okładka książki Zakochane święta
P.K. FarionEwa Maciejczuk Wydawnictwo: Plectrum literatura obyczajowa, romans
Plectrum
2021-12-06
2021-12-06
Antologia świąteczna

Zakochane Święta

Kochani wiem, że mamy już luty a ja wrzucam Wam tu książkę świąteczna ale tak mnie wzięło na coś świątecznego. Lubię wracam do magi Świat 😁.

Jest to antologia została stworzona, żeby sprawiać przyjemności czytelniczką i dla Fundacji.
Te jedenaście opowiadań jest formą okazania wsparcia osobom dotkniętym sa chorobą na raka.
"Myśl pozytywnie i uśmiechaj się szeroko, możesz być szczęśliwy nawet z rakiem! - Magda Prokopowicz, założycielka fundacji Rak`n`Roll"

Każde opowiadanie jest w klimacie świąt, niezależnie od tego, czy jest tradycyjnie czy nie. Pokazuja, że Boże Narodzenie to magiczny czas, w którym wszystko może się zdarzyć. Najczęściej wtedy spełniają się marzenia, niemożliwe staje się możliwe, a serca przepełnia nadzieja. Wrogowie stają się przyjaciółmi, niesnaski odchodzą w niepamięć, chęć niesienia pomocy staje się silniejsza niż kiedykolwiek.

Bardzo dziękuję za egzemplarz ❤️.
Współpraca reklamowa, barterowa

Zakochane Święta

"Myśl pozytywnie i...

"Zakochane święta" czyli zbiór opowiadań, których wydarzenia dzieją się w okresie magii, czyli świąt bożego narodzenia.
Przyznam, że dawno nie miałam takiego mętliku czy po prostu zakłopotania co sądzę o tej antologii. Uwielbiam takie tomiki i naprawdę sporo ich już przeczytałam. Tutaj dostałam wachlarz emocji i problemów społecznych, które zostały owiane świątecznymi światełkami. Muszę do nich podejść bardzo indywidualnie, ponieważ kilka z opowiadań wywołało u mnie skrajne emocje, oczywiście były też takie, które czytałam z przyjemnością i mogłam bez problemu powiedzieć, że tego oczekiwałam.
Do tych iście magicznych należy opowiadanie "Viscum" autorstwa K.Hellishdeer. Opowieść o zbiegu okoliczności, przypadku, który pozwolił na zapoznanie Wiktorii i Bartka. Urocza opowieść, pokazująca, że miłość jest na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko otworzyć oczy.
"Szkolna opowieść wigilijna" autorstwa Dakoty Arizony, pomimo poruszonego bardzo ważnego problemu społecznego, jakim jest życie dzieci, młodzieży w domach, w których panuje przemoc, alkoholizm i bieda, opowiadanie nie zatraciło swojego romantycznego i świątecznego uroku. Czyta się naprawdę przyjemnie i szybko.
Ewa Maciejczuk i jej "Świąteczny galimatias" jest dla mnie kwintesencją świąt i czasu, w którym wszystko jest możliwe. Niesamowity klimat, a także relacje i historia. Zakończenie zaskakujące, jednak opowiadanie potrafi przyjemnie rozgrzać i wywołać uśmiech.
Natomiast opowiadanie "Najgorsze czeka nas w przeszłości' było dla mnie bardzo ciężkie. Przyznam, że po prostu nie pasowało mi do całej antologii. Historia z porwaniem, gwałtem, tragedią i innymi nieszczęściami, zakończona syndromem sztokholmskim wywołało u mnie gęsią skórkę.
Aleksandra Możejko i "Asystentka na święta" to jedna z tych historii i motywów, które uwielbiam i czytam z przyjemnością.
Antologia z bardzo różnorodnym i dosyć ciekawym doborem opowiadań. Sama nie wiem czy jest ono w 100% w moim guście, jednak czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Niektóre historie zostawiają swoje piętno na dłużej po przeczytaniu. Warto również wspomnieć, że książka została stworzona, aby wspierać osoby zmagające się z rakiem, będące pod opieka fundacji Rak'n'Roll.

Zakochane święta to antologia do nie dawno bardzo nie lubiłam się z tego typu literaturą.

Lecz z biegiem czasu i próbami podjętymi zaczęłam naprawdę trafiać na niezwykłe perełki.
Tak jest także w tym przypadku.

Ta antologia posiada 11 bardzo intrygujących opowiadań, ich zróżnicowanie polega na tym w jakim kierunku były napisane.
Mamy tutaj romans,erotykę,obyczajówkę a także lekką nutę dramaturgii.

Każde opowiadanie jest odzwierciedleniem dyszy i tego co w niej gra.
W sercu zapadły mi te opowiadania :

Najgorsze czeka nas w przeszłości.
Agnieszki Kowalskiej Bojar
Jest to najbardziej moim zdaniem opowiadanie które zostawiło piętno po przeczytaniu. Naprawdę włożenie tego opowiadania jak dla mnie było genialnym zabiegiem i wiem że chciałabym więcej.

"Zakochane święta " to zbiór opowiadań autorek. Książkę napisały w inicjatywie jaką jest wsparcie fundacji RAK'N'ROOL
@k.hellishdeer_felix_fabian
@dakota_arizona
@aleksandramozejko_autorka
@alexandramroczkowska.autorka
@minikasawickapisarka

Wiem że jest już naprawdę grupo po świtach ale wierzcie mi lubię wracać do tych historii. A powiem wam jeszcze jedno że jak przeczytacie to raz to będziecie wracać dla własnego poprawienia samopoczucia.

Dziękuje za możliwość zrecenzowania wydawnictwu

Tak jest także w tym przypadku.

Mamy tutaj...

Zakochane Święta to niezwykła antologia, która składa się z jedenastu opowiadań i muszę przyznać, że są one bardzo zróżnicowane, znajdziemy tu troszkę erotyki, romansu, obyczaju ale zdarzają się również tragiczne momenty... Myślę, że w tej antologi każdy znajdzie coś dla siebie, w mojej pamięci najbardziej utkwiło to opowiadanie, którego byłam najbardziej ciekawa, czyli opowiadanie P.K.Farion pt. "(Nie)zapomniane Święta", autorka stworzyła nam tu niesamowitą opowieść o młodej kobiecie, która budzi się w szpitalu i uświadamia sobie, że nic nie pamięta... W szpitalu dowiaduje się, że uczestniczyła w wypadku drogowym  w skutek czego straciła pamięć i cierpi na przemijającą niepamięć całkowitą... Autorka stworzyła nam nieźle tajemniczy klimat, tylko dla czego z tak krótkim zakończeniem 🤔? To opowiadanie było tak rewelacyjne, że z miłą chęcią chciało by się więcej! Każde opowiadanie jest świetne, ale to jedno mnie urzekło na maxa ❤. Po mimo tego, że święta juz dawno za nami to mimo wszystko zachęcam was do sięgnięcia po tą antologię 💕.

Trudno mi ocenić tę książkę z uwagi na przyświecający cel jej wydania. Skupię się zatem tylko na treści zamieszczonych w niej opowiadań. Generalnie słaby poziom, z niewielkimi wyjątkami dającymi nadzieję na naprawdę dobrą literaturę w wykonaniu autorki. Kompletnie niezrozumiałe jest dla mnie umieszczenie w tym zbiorze opowiadania Pani Kowalskiej... Samo w sobie nie jest złe, dobrze napisane, ale w jaki sposób wkomponowuje się w "Zakochane święta" - nie mam pojęcia. Ogólne wrażenia dobre, ale bez rewelacji.

„Zakochane święta” jest to niezwykle klimatyczna antologia. Każde opowiadanie jest inne i naprawdę w różnym temacie. Na początku miałam problem z przedstawieniem się na krótkie historie.

Link:

Link:

RECENZJA!!!
"ZAKOCHANE ŚWIĘTA"🎁

Zbiór 11 opowiadań na święta. Książka powstała w celu wsparcia fundacji RAK'N'ROLL (działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka)
--------------------------------------------
1. "CUD"
Historia o cudzie, który pomógł Zuzannie i Janowi ponownie się odnaleźć.
2. "ASYSTENTKA NA ŚWIĘTA"
Nowa asystentka Alessandra zatrudniona przez Adama, oczarowuje go, jednak ukrywa tajemnice, która on chce odkryć.
3. "ŚWIĄTECZNY CUD"
Historia Madame i Boskiego, którzy ukazują jak urozmaicić swój związek poprzez wspólny flirt.
4. "NAJGORSZE CZEKA NAS W PRZESZŁOŚCI"
Wojtek chce się zemścić na oprawcy swoich cierpień, poprzez porwanie jego córki Weroniki.
5. "ŚWIĄTECZNY GALIMATIAS"
Kasia wpada na dawnego playboya z czasów szkolnych Kamila, w którym się podkochiwała i który ją zranił. Spotkanie trochę namiesza w ich życiu.
6. "NIE ZAPOMNIAŁEM"
Nikole porzucił chłopak Bastion już rok temu, ale ona nie może o nim zapomnieć... Jak się okazuje on również, dlatego powraca chcąc wyjawić powód zniknięcia i ją odzyskać.
7. "SZKOLNA OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"
Sierra i Hanter nie przepadają za sobą, ale przez karę od dyrektora muszą wystąpić razem w przedstawieniu. Wspólne chwile mogą wszystko zmienić ("Kto się czubi, ten się lubi")
8. "VISCUM"
Wiktoria przypadkowa uderza nieznajomego w nos, okazuje się być jej sąsiadem. Cała ta sytuacja połączyła ich, ale dochodzi między nimi do kłótni o VISCUM.
9. "MERRY CHRISTMAS MR. BLOOD"
Mr. Blood zostaje podłączony do maszyny i zaczyna śnić, ale jak się budzi dopiero rozumie, że największym darem i szczęściem jest rodzina i spędzanie z nią czasu.
10. "(NIE)ZAPOMNIANE ŚWIĘTA"
Magdalena zapomina kim jest, ale poznanie  Karola i jego córki, daje nowy początek.
11. "ŚWIĘTA Z FANEM"
Marta autorka opowiadań romantyczno-erotycznych poznaje swojego fana w pociągu, ale z którym spędza nie tylko podróż pociągiem.

Książkę napisało 11 różnych autorek, i takie różne są ich historię.
Ja po przeczytaniu książki mogę powiedzieć, że niektóre opowiadania mi się bardziej spodobały, a nie które mniej, dlatego warto przeczytać, aby odkryć swoje opowiadanie świąteczne, które Wam przypadnie. I pomimo, że już po świętach to Polecam ;D

RECENZJA!!!
"ZAKOCHANE ŚWIĘTA"🎁

--------------------------------------------
1. "CUD"
Historia o cudzie, który pomógł Zuzannie i Janowi ponownie się odnaleźć.
2. "ASYSTENTKA NA ŚWIĘTA"
Nowa asystentka Alessandra zatrudniona przez...

Cud: niespotykana historia, która potrafi rozgrzać nasze zimne serca i ponownie przeniesie nas w niedawny magiczny czas. Świetnie napisana opowieść, która idealnie pokazuje, że cuda czasem się zdarzają.

Viscum: czasem niefortunny wypadek, może zwiastować coś dobrego. Wiktoria i Bartek są doskonałym tego przykładem.

(Nie)zapomniane święta: zaskakująca i pełna zwrotów akcji powieść, która i również was bardzo zaskoczy.

Święta z fanem: inna opowieść, której nigdzie indziej niż w tej książce nie znajdziecie. Dlaczego? Ponieważ ona jest wyjątkowa i jedyna w swym rodzaju. 🧡

Moje wrażenia: tak wiem, że już jest po świętach, 😅 ale moje obecne przeziębienie nie pozwoliło mi, abym przed świętami wzięła się za tą książkę. 🙈 Również też wiem, że powinno się całą antologię przeczytać, ale ja lubię jak robię coś inaczej. 🤭😉 Te cztery opowiadania, które z przyjemnością przeczytałam, były fantastyczne i czuć w nich naprawdę było, że są tam święta. Każde się różniło, jedne mi się bardziej podobały, drugie mniej, ale jedno najbardziej skradło moje całe serce. "Cud" autorstwa Karoliny Zielińskiej wiedział, jak całkowicie mnie zdobyć. 😍 Jest to historia, która dzieje się w Bieszczadach i nie tylko, a że one są moją miłością, to inaczej tutaj nie mogło być.🧡

Podsumowanie: ta książka jest kolejnym przykładem tego, że u każdego Boże Narodzenie wygląda inaczej. U jednych jest rodzinnie, a u drugich samotnie, czy tylko we dwoje. Na koniec mogę tylko powiedzieć, że nie żałuję przeczytania tych historii i szczerze dziewczynom gratuluję. 🧡 Serdecznie polecam wam przeczytać nie tylko te opowiadania, a całą książkę. 🥰

(Nie)zapomniane święta: zaskakująca i pełna zwrotów...

Kupując książkę „Zakochane święta” wspieracie fundację Rak n Roll.

„Zakochane święta” to zbiór 11 opowiadań różnych autorek.
Najbardziej podobały mi się historie:
• Karoliny Zielińskiej „Cud” – poznajemy tutaj Zuzę i Janka. Magiczna opowieść.
• Aleksandry Możejko „Asystentka na święta” – Adam i jego młoda sekretarka Alliea. Co z tego wyniknie?
• Agnieszki Kowalskiej-Bojar „Najgorsze czeka nas w przeszłości” – Czy zemsta zawsze jest słodka? Chyba najbardziej mocne i mroczne opowiadanie. Będziecie przerażeni. 😉
• Justyny Nowak-Wysockiej „Merry Christmas Mr. Blood” – Niesamowite opowiadanie. Chłopak, który wyszedł z bidula próbuje spełnić świąteczne marzenia innych dzieci. Czy mu się to uda?
• P.K. Farion „(Nie)zapomniane święta” – bardzo przyjemna historia. Czy będzie szczęśliwe zakończenie?

Inne historie również zasługują na przeczytanie. Jednak najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania wymienione wyżej. Czytając to dzieło przeżyjecie niesamowite emocje. Będziecie się śmiać razem z bohaterami. Będziecie również w głębokim szoku. Popłyną wam łzy szczęścia jak i wielkiego smutku. Czy wszystkie opowiadania kończą się pozytywnie? Zachęcam do przeczytania.

Kupując książkę „Zakochane święta” wspieracie fundację Rak n Roll.

„Zakochane święta” to zbiór 11 opowiadań różnych autorek.
Najbardziej podobały mi się historie:
• Karoliny Zielińskiej „Cud” – poznajemy tutaj Zuzę i Janka. Magiczna opowieść.
• Agnieszki Kowalskiej-Bojar...

W "Antologii" ukazano jedenaście opowiadań tak zróżnicowanych charakterologicznie i emocjonalnie, połączone jedną nitką, czyli Wigilią. Każda autorka podeszła do tematu zupełnie indywidualnie, jedna ukazała historię delikatną i przesadnie słodką, zaś inna - mroczną i dającą nadzieję. Opowiadania kończą się morałem, a te z kolei, niekiedy zaskakują. Opowiastki są idealną historią na święta. Wiem, że już "po" świętach, a ja jak zawsze wstrzeliłam się w odpowiednie ramy czasowe.

• Świąteczne
  • Przeczytane 2022
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Zakochane święta