Moja zemsta

Okładka książki Moja zemsta Aleksandra Możejko
Okładka książki Moja zemsta
Aleksandra Możejko Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2023-06-20
2023-06-20
New Adult Hate-Love Zdrada umowa aranżowane małżeństwo

Całkiem niezła książka. Czyta się dobrze. Minusy wg mnie: zbyt szybko wybucha uczucie, a powód zemsty nie całkiem do mnie przemawia, fakt rodzice zginęli, ale czy to na pewno wina teścia?

Na samym początku muszę przyznać, że do lektury przekonała mnie okładka! Ognista, tajemnicza! Totalnie w moim stylu ❤️.
Poznajcie historię Marcello. Bożyszcza kobiet, świetna firma, pieniędzy tyle, że nie można sobie ich wyobrazić, przystojniak, odpowiedzialny.. ale ma jedną rysę w swej przeszłości. Rysę która kłuje go już dziesięć lat... I w końcu przyszedł czas zemsty!
Marcello zjawia się w domu Enza i proponuje, że uratuje jego firmy przed bankructwem, wystarczy że pójdzie z nim na układ gdzie jednym warunkiem wśród wielu jest ślub z córką Enza.. ta decyzja jest szokująca dla wszystkich... Ale cóż... Decyzje podejmowane pod wpływem chwili takie są.
Nie myślcie sobie, że Marcello to taki dobry biznesmen, który ratuje ludzi z kłopotów. To właśnie przez tego człowieka stracił rodziców, i musiał bardzo szybko dorosnąć. To właśnie dlatego zaplanował zemstę. Tylko czy podejmując decyzję o ślubie, wiedział co robi? Plan był inny, chciał mieć dodatkowego asa w rękawie... Żonę... Jednak nie spodziewał się, że ta żona tak zawróci mu w głowie.... No cóż.. 🤭

Książka nie jest długa, oraz przyjemny lekki styl pisania sprawia, że czyta się ją naprawdę błyskawicznie. 🥰 Nie jest to na pewno lektura która wniesie coś nowego, ale ja myślę, że każdy fan tego gatunku będzie zadowolony! Dostałam wszystko to czego oczekiwałam. Akcje, historie i bardzo fajnych bohaterów, których szczerze polubiłam i na pewno o nich nie zapomnę, a to już dużo przy takiej ilości książek! Oczywiście tutaj uczucie wybucha też szybko, więc jeśli ktoś z Was lubi szybką akcję to z całą pewnością to lektura dla Was ❤️😍

Czy uważacie się za mściwe osoby ? Długo chowacie urazę czekając na okazję do odpłacenia za swoje krzywdy ?

"Człowiek nie rodzi się potworem. To życie nas kształtuje. A moje właśnie nim mnie uczyniło."

Marcello Manfredo od śmierci rodziców, żyje planując zemstę. Tylko ona się liczy, tylko to jest dla niego istotne. Nie odpuści, nie podda się póki Enzo Monroe nie straci wszystkiego co dla niego ważne.

W zamian za "ratunek" przed bankructwem, Marcello żąda on Enza ręki jego jedynej córki. Elle zostaje sprzedana i nie ma pojęcia co czeka ją pod dachem Manfredo. Czy mężczyzna zamieni jej życie w piekło tak jak zaplanował ?

"Moja zemsta" to krótka książka Aleksandry Możejko, której akcja kręci się wokół... zemsty. Marcello uparcie powtarza jak to Enzo musi zapłacić za swoje czyny, jak to odbierze mu wszystko co ceni. Uważa, że Elle będzie idealnie się nadawać jako taki gwóźdź do trumny jego wroga. Jest świadomy, że to piękna kobieta ale gdy spotyka ją osobiście, jego zapał do zemsty zmienia się w zapał do ... częstych stosunków.

Nie jestem pruderyjna, bardzo lubię gorące książki z wątkami erotycznymi ale wszystko z umiarem. Zabrakło mi tu relacji między główną parą bohaterów. Mercello robi sceny zazdrości gdy widzi, że jego żona czuje się przy kimś swobodniej niż przy nim, a sam nie buduje z nią więzi. Jedyne co im wychodzi to ... kopulowanie. Nieważne jak podle zachowa się mąż, Elle po jednym geście z jego strony już jest mokra i gotowa.

Są chwilę gdy już myślałam, że bohaterka pokaże nieco charakteru, zbuntuje się. Ale nawet jak to robi, to czeka aż on ją odnajdzie i pada mu w ramiona szczęśliwa, że poświęcił jej uwagę. Nie wygarnie mu co jej nie pasuje, nie postawi się tak prawdziwie. Lubię bohaterki z ikrą, ta zdecydowanie taka nie jest. Albo autorka nie dała tego odczuć, bo gdy dochodzi do konfrontacji z inną bohaterką, dostajemy tylko informacje, że do niej doszło. Gdyby w tym miejscu był opis zajścia, dialog między nimi, z pewnością byłby on atutem tej książki i bohaterka też zyskałaby więcej wyrazu.

Wątki które z mojej perspektywy mogłyby wzbogacić tę książkę, sprowadzono tu wzmianek na dany temat, typu - wyjaśnili sobie daną kwestię, spędzili razem czas itp. Nie zostało to rozbudowane i nie mogłam przez to odczuć tych emocji jakie towarzyszyły istotnym wydarzeniom.

Nie powiem, że książka jest beznadziejna ale jednak jak dla mnie jest bardzo przewidywalna i zbyt mało w niej emocji innych niż pożądanie. Jest też słodko, za słodko. Marcello zachowuje się gorzej niż kobieta w ciąży. Ellie powinna albo się domyślić czemu zachowuje się ozięble, obojętnie, albo nie marudzić i czekać aż mu się odmieni. A jak już zmienia nastawienie do niej to rozpływają się wręcz w swoich ramionach zarazem unikając poważnych tematów w obawie, że czar pryśnie.

Cóż... Nie odradzam tej lektury, bo wiem, że są osoby, którym się spodoba. Każdy ma inny gust. W mój ta książka nie trafiła. Po okładce i opisie, liczyłam na coś mocniejszego, mroczniejszego. Jestem świadoma, że wysoko stawiam poprzeczkę autorom, czym więcej czytam tym więcej wymagam dlatego nie mam zamiaru tu ocenić książki jako tej nie wartej uwagi. Może inna historia tej autorki, zrobi na mnie lepsze wrażenia.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Nie podobała mi się ta książka.

Cała historia opiera się na zemście. Główny bohater - Marcello Manfredo żyje dobrze w luksusie z dobrze zarabiającą firmą. Jednak w tym jego życiu brakuje mu do szczęścia bardzo ważnej rzeczy – zemsty.

Kilka lat wcześniej pewien mężczyzna zabił jego rodziców, co mocno dotknęło głównego bohatera, no bo kogo by to jakkolwiek nie tknęło, dlatego on stwierdza, że już jest ten czas i chcę wymusić ślub z córką tego człowieka i tak to jest ta zemsta.

Uważam, że książka opisowo jest dobrze napisana, ale ta historia nie przypadła mi do gustu przez główną bohaterkę, która mnie bardzo wkurzała i momentami uważałam ją za głupią, przez to co robi i jak się zachowuje, w szczególności w ostatnich rozdziałach. Chociaż kiedy uciekła to zachowała się mądrze i nie używała kart, swój telefon zostawiła gdzieś, a sama żyła z gotówką i z innym telefonem. To było mądre i myślałam, że główna bohaterka nie zrobi tego, ale w tym przypadku mnie zaskoczyła. (Ona wkurzała mnie od pierwszych stron, więc już w połowie miałam o niej wyrobione zdanie, którego ostatecznie nie zmieniłam)

Brakowało mi w książce jakiegoś mocnego plot twistu, ponieważ ja osobiście nie wyczułam żadnego. Była jedna sytuacja, którą można przedstawić jako zwrot akcji, ale dosłownie na początku czytając tą książkę zgadłam jaki będzie ten zwrot, przez co czytając nie było jakiegoś efektu wow. (nie jest trudno zgadnąć co tam będzie się działo)

Czy polecam? Ciężkie pytanie. Dla jednych polecam, ponieważ jeśli lubi ktoś książki z takimi motywami no to lecimy, a dla drugich nie, ponieważ wiem, że dużo osób się nie odnajdzie w tej historii.

Nie podobała mi się ta książka.

„Moja zemsta” bardzo zachęciła mnie swoim opisem, więc nie mogłam się doczekać aż ją przeczytam, bo szczerze mówiąc uwielbiam motywy, które znajdują się w tej książce.

Niestety ogromnie się zawiodłam. Bardzo ciężko było mi przejść przez tą książkę dlatego jej nie skończyłam i dałam dnf. Chciałam dać tej książce drugą szansę dlatego na miesiąc ją odłożyłam i spróbowałam znów, ale niestety nic to nie dało. Nie potrafię jej skończyć.

Zachowania głównych bohaterów były dla mnie strasznie dziwne. Zachowywali się jakby byli bipolarni. W sekundę potrafili zmienić nastawienie do danej sytuacji albo danej osoby co było nierealne i źle mi się o tym czytało.

Zachowanie Marcello w pewnych momentach było dla mnie obrzydliwe i wprawiało mnie w dyskomfort. Jego zachowanie wobec Ellie było dziwne i go nie rozumiałam. Z jednej strony chciał ją wykorzystać i jest dla niej cudowny, a sekundę później jest dla niej oschły i okropny. Nie czytało mi się tego przyjemnie.

Ellie moim zdaniem zachowywała się głupio i nie potrafiłam czytać o tym jak najpierw boi się Marcello, a sekundę później pragnie go jak nikogo innego. Było to dla mnie po prosu nierealne.

Szczerze mówiąc nie podobała mi się ta książka, ale pamiętajcie, że każdy ma swoje gusta i może komuś z was się to spodoba, więc jeśli tylko chcecie się przekonać czy ta pozycja jest dla was to sami po nią sięgnijcie.

Zamysł fajny ale opisy i te powtorzenia na badzo niskim poziomie. Płaskie dialogi- miałam wrażenie, że czytam dialogi pisane przez osoby w podstawówce. Nie znam autorki, ale czytając książkę miałam wrażenie że czytam coś kiepskiego z wattpad.

Fabuła nuda, przewidywalna aż do bólu. Bohaterowie nie ciekawi.

Fabuła nuda, przewidywalna aż do bólu. Bohaterowie nie ciekawi.

Współpraca reklamowa z @editiored @wydawnictwohelion

"Moja zemsta" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Aleksandry Możejko. Do sięgnięcia po jej książkę zachęciła mnie przede wszystkim przyciągająca oko okładka, która jest owiana pewną nutą tajemniczości. Bo czy chwytliwy tytuł w zestawieniu z intrygującą okładką nie zwiastuje sukcesu? Mogłoby się wydawać, że tak, ale, jaka jest rzeczywistość? Muszę przyznać, że mam nieco mieszane uczucia.

Główny bohater — Marcello Manfredo to człowiek sukcesu. Biznesmen, który poza doskonale prosperującą firmą, może pochwalić się również kilkoma drogimi samochodami i luksusowymi rezydencjami. Jak sam zwykł mówić, ma już tyle pieniędzy, że choćby chciał, nie byłby w stanie wydać ich do końca swoich dni. Czy zatem można uznać, że ma już wszystko? Niekoniecznie, bowiem jedyne czego Marcello pragnie najbardziej na świecie to zemsta.

Kilkanaście lat wcześniej mężczyzna stracił oboje rodziców. I chociaż wielu uznałoby tę śmierć, jako niefortunny wypadek Marcello zna prawdę. Za wszystko odpowiedzialny jest partner biznesowy ojca — Enzo Monroe. Marcello, który musiał wziąć na swoje barki odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za młodszego brata poprzysiągł zemstę... Ale jak wiadomo, ta najlepiej smakuje na zimno. Ponad dziesięć lat od wypadku wreszcie nadarza się okazja, aby pozbawić Enzo wszystkiego, zarówno pieniędzy, wpływów, jak i ukochanej córki Elizabeth, którą Marcello postanawia poślubić, a następnie zamierza zmienić jej życie w piekło. Czy jego niecny plan ma szansę powodzenia? Tego dowiecie się, sięgając po najnowszą książkę Aleksandry Możejko.

Muszę przyznać, że jestem nieco zawiedziona tą publikacją. Liczyłam na naprawdę dobrą historię, napędzaną tytułową zemstą, która w miarę zagłębiania się w nią ukaże, jak przebywanie z drugim człowiekiem i uczucia mogą wpłynąć na zmianę zachowania i życiowych priorytetów. Niestety poniekąd musiałam obejść się smakiem, bo o ile przemiana głównego bohatera miała miejsce, to niestety zemsty było tutaj jak na lekarstwo. Marcello od początku miał plan, który za wszelką cenę pragnął wprowadzić w życie. Wszystko zmieniło się, jednak gdy poznał Elizabeth — kobietę, która miała być narzędziem w jego rękach. Ostatecznie mam wrażenie, że było zupełnie odwrotnie. Dziewczyna nieświadomie owinęła sobie mężczyznę wokół palca i właściwie, gdyby nie dziwne zbiegi okoliczności i miejscami brak komunikacji ich wspólne życie od samego początku byłoby niekończącą się sielanką. Szkoda, bo myślę, że jeżeli książka byłaby nieco dłuższa, a wątek zemsty zostałby rozwinięty, mogłaby to być naprawdę świetna historia.

Niemniej jednak jestem przekonana, że książka Aleksandry Możejko przypadnie do gustu osobom, które lubią nieskomplikowane i nieco przesłodzone historie miłosne z motywem aranżowanego małżeństwa. Myślę, że idealnie sprawdzi się na leniwy wieczór oraz na wyjście z czytelniczego zastoju.

Współpraca reklamowa z @editiored @wydawnictwohelion

Aleksandra Możejko ma świetny styl pisania. Po przeczytaniu serii #Dziecimafii oraz #Przeznaczonadiabłu wiedziałam, że nie odpuszczę jej kolejnej ksiązki. Tym razem w moje ręce wpadł romans mafijny pt: 'Moja zemsta"

Pragnienie zemsty napędza ludzi do działania. Tak też się stało w przypadku Marcello Manfredo. Mężczyzna żądny pomścić śmierć rodziców układa plan zniszczenia wroga. Podstępem pogrąża Enzo Monroe a w zamian za pomoc oczekuje ślubu z jego córką Elizabeth by zniszczyć jej życie i odegrać się na jej ojcu.
Mężczyzna zawsze osiąga zamierzony cel, tak stało się i tym razem. Czy plan jaki ułożył zostanie zrealizowany?

Mówią że nienawiść od miłości dzieli zaledwie jeden krok ale czy miłość w ich przypadku będzie aż tak silna żeby wybaczyć błędy?

Książka jest krótka ale to co się w niej dzieje to prawdziwy sztos. Autorka zaskakuje nas z każdą kolejną stroną. Mimo, że zakończenie jest przewidywalne z wielką chęcią i zaciekawieniem śledziłam losy głównych bohaterów. Napięcie jakie między nimi buzuje jest wielkie. Marcello silny i bezwzględny, Elizabeth z kolei ufna i delikatna. ta dwójka dzięki sobie przejdzie pełną przemianę. Dostajemy tą historie lekko "od kuchni" Widzimy emocje jakie targają bohaterami. Jest miłość, nienawiść, pożądanie ale trochę mało według mnie mafii.

Mimo to "Moja zemsta" jest bardzo dobrą książką na jeden wieczór, którą polecam wszystkim lubiącym motyw aranżowanego małżeństwa. Olu czekam na kolejną książkę Twego autorstwa.

Ksiazka srednio mi sie podobala, chociaz mnie wciagnela i przeczytalam ja na jeden raz. Szczerze, ksiazka byla dobra, lecz bola mnie te niepociagniete watki i czuje niedosyt.
Ksiazka nie porusza zadnych waznych i trudnych watkow, jest to po prostu pokazanie zycia Ellie-zmuszonej do zostania zona wielkiego biznesmana, oraz Marcello-biznesmana, ktory zawsze dostaje to czego chce.
Ksiazka pokazuje ze milosc jest ponad zemste i nie wolno karac kogos za winy jej bliskiego.

• Romans
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Moja zemsta