Kaprysy przeznaczenia. Tom 2

Okładka książki Kaprysy przeznaczenia. Tom 2 K. G. Lewis
Okładka książki Kaprysy przeznaczenia. Tom 2
K. G. Lewis Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Kaprysy przeznaczenia (tom 2) Seria: Przeznaczenie literatura obyczajowa, romans
Kaprysy przeznaczenia (tom 2)
Przeznaczenie
Wydawnictwo WasPos
2021-11-16
2021-11-16

W tej części coś się choć trochę dzieje. Wątek z porwaniem ciekawy, aczkolwiek niby ochrony pełno a bez problemu dają zrobić się w bambuko. Ivo nadal straszny mafiozo a jednak miękka buła. Delia dosyć fajna dziewczyna ale jest w niej coś irytującego.
W skrócie szału nie ma, mało mafii w mafijnej książce, za dużo "wanilii".

W skrócie szału nie ma, mało mafii w mafijnej książce, za dużo "wanilii".

Opinia dotyczy obu tomów
Właśnie skończyłam czytać drugi tom i... WOW 💥🤯
Książki nasycone miłością, nienawiścią i przede wszystkim namiętnością 🔥
“Delia Rossi – kobieta z charakterem oraz córka capo di tutti capi Cosa Nostry. Nie daje sobą pomiatać i zawsze ma swoje zdanie, nieraz podkreślane odgłosem tłuczonego szkła.💵
Iwo Accardi – pewny siebie playboy oraz następca przywódcy Camorry. Cechują go arogancja i bezwzględność.”
👁️
Choć ich wspólna przyszłość od początku jest przesądzona przez aranżowane małżeństwo to związek nie jest do końca pewna. Ich podchody ciągnęły się przez 800 stron tej historii. Ich emocje to idealna mieszanka wybuchowa, choć nie dla tych niecierpliwych.

Czytając ich historię, nie mogłam się od niej oderwać i nie poszłam spać póki nie skończyłam czytać drugiego tomu 🙈 Pełno zwrotów akcji, emocji i tego, co kocham w książkach – chemii między głównymi bohaterami ❤️

Jednak były dwa minusy:
1. Zdarzało się, że zachowanie bohaterów było irytujące i zdecydowanie przesadzone (choć jednocześnie zrozumiałe jak na mafijne rodziny)
2. Pod koniec zaskoczyło mnie kilka niedomkniętych wątków, ale domyślam się, że zostały one wyjaśnione w kolejnej książce – Niespodzianki przeznaczenia.

❗Ich historia zdecydowanie przypadnie do gustu czytelnikom, którzy uwielbiają motyw enemy to lovers, aranżowane małżeństwa i przede wszystkim wątek mafii ☠️🔞❗
Moja opinia – 9/10 – jak najbardziej polecam ❤️
⭐⭐⭐⭐⭐

Opinia dotyczy obu tomów
Właśnie skończyłam czytać drugi tom i... WOW 💥🤯
Książki nasycone miłością, nienawiścią i przede wszystkim namiętnością 🔥
Iwo Accardi – pewny siebie playboy oraz następca...

Nadal większą część książki po prostu przekartkowalam. Troszkę się działo, ale ogólnie szału nie ma. Wrażenia na mnie nie zrobiła i nie sprawiła, że chciałabym zatrzymać się tu dłużej.

Ojj.. taka sobie. 5/10
Beznadzieja. Główna bohaterka tak bardzo irytująca że szok. On tragedia. Ogólnie opisy i teksty żenada.

Ojj.. taka sobie. 5/10

Dosłownie pochłonęłam dwa tomy w jedendzień! Szybko się czyta, z ciekawością co dalej, dużo różnych akcji . Polecam!

„Czuję się pusta. Zupełnie jakby ktoś wyrwał mi nie tylko serce, ale i odebrał sens życia. Nawet Iwo nie jest wstanie nic poradzić na wyrzuty sumienia i szalejącą we mnie rozpacz, która z każdym oddechem przechodzi w coraz większą agonię”.

Wydarzenia z poprzedniego tomu wbiły mnie w fotel, a książka była pełna emocji i to samo było z tym tomem. Emocje i jeszcze raz emocje. Autorka dopieściła książkę na ostatni guzik. Nie dało się oderwać od czytania, dopóki się nie poznało zakończenia książki. Jeśli myślałam, że autorka niczym mnie nie zaskoczy, to się myliłam, bo jeden moment w książce wbił mnie w fotel. Dalej moje myśli są przy bohaterach. Historia pełna przeszkód oraz namiętności. Zapnijcie pasy, bo autorka zabierze Was w emocjonalną przejażdżkę, po której będzie chciało się więcej i więcej. Ja chce więcej.

Delia chciała dać nauczkę Iwowi, jednak on tak łatwo się nie poddaje. Dziewczyna nie sądziła, że się w nim zakocha i na każdym kroku walczy z uczuciami. Accardi nie pozwoli jej odejść. Ona należy do niego i będzie tylko jego. Dodatkowo ma przed nim tajemnicę, która sprawi, że jego życie wywróci się do góry nogami. Jaką tajemnicę ukrywa Delia? Czy Delia mu zaufa? Czy Accardi zdobędzie Delię? Czy pokonają przeciwności losu i niebezpieczeństwo?

Jestem pod wrażeniem tej książki. Świetna książka, od której nie mogłam się oderwać, a co dopiero złapać oddech. Książka jest przesiąknięta emocjami. Akcja dzieje się od początku i nawet się nie zatrzymuje. Każda kolejna strona to tak naprawdę niewiadoma. Do samego końca nie wiedziałam, jak potoczą się losy bohaterów i czym mnie zaskoczy autorka. I zaskoczyła i to nie jeden raz. Wielkie brawa dla autorki. Pięknie poprowadzona fabuła. Mafia. Pożądanie. Charakterni bohaterowie, przy których nie ma nudy. Oni razem to mieszanka wybuchowa. Od początku jest napięcie, ogień i tylko czekałam, aż przestaną grać w kotka i myszkę. Bardziej czekałam, jak Delia zrozumie, że go kocha i nie będzie z nim walczyć. Chociaż ta jej walka była urocza i pełna ognia. Accardi nie odpuszcza, a tym bardziej jej. Zrobi wszystko, by nosiła jego nazwisko. Zaczyna się między nimi gorąca gra. Sceny pełne ognia, pikanterii, aż moje policzki były czerwone. W pewnym momencie Accardi poznaje jej tajemnice i wow… Dopiero się zaczyna dziać. Również za zakrętem czeka niebezpieczeństwo i w pewnym momencie uderza. Siedziałam i mówiłam no nie. Nie byłam gotowa na taką akcję. Moje serce w tamtym momencie biło szybciej i trochę się bałam, jak się może zakończyć historia.

Historia o miłości, która musi pokonać przeszkody i niebezpieczeństwo. Historia o rodzinie, nadziei i walce. Walka o drugą połówkę. Przeznaczenie. Pragnienie. Historia, która nawet na chwilę się nie zatrzymuje. Zabawne, gorące dialogi. Książka, która wywołała wiele emocji, ale i zaskoczy. Jeden moment wzruszył mnie do takiego stopnia, że musiałam sięgnąć po chusteczki, bo nie widziałam liter. Teraz czekam na kolejny tom i już się nie mogę doczekać, bo dostałam w tym tomie przedsmak zapowiedzi kolejnej części.
Gorąco polecam!

Kaprysy przeznaczenia to coś na co długo czekałam ... już dawano nie czułam tego wielkiego WOW i rozczarowania, że to już koniec. Jestem zachwycona tym, że dużo i szybko się działo oraz językiem którym została napisana ta książka. Polecam,

Kaprysy przeznaczenia" tom 2 to kontynuacja losów Iva i Delii.

W pierwszej części, którą serdecznie polecam, mogliśmy wkroczyć w ich świat. Świat mafijnych porachunków i ciemnych interesów.

Konflikt między tą parą ma jednak znacznie inne podłoże.
Delia nie jest w stanie wybaczyć swoich krzywd mężczyźnie, mimo uczucia jakim go darzy. Plan zemsty na byłym kochanku nie jest jednak taki jak sobie wyobrażała.
On zaś za wszelką cenę próbuje ją odzyskać..
Oboje mają trudne i mocne charaktery, a temperament płynący w ich żyłach wywołuje wiele sytuacji, w których serce czytelników zabije szybciej.
Emocje, potyczki wywołane starciami tej dwójki i ciągle niebezpieczeństwo czyhające na bohaterów, to kwintesencja tej powieści.
Autorka doskonale łączy dwa światy - uczuć i niebezpieczeństwa w jakim przyszło żyć bohaterom. Opisy jak i język, którym się posługuje z łatwością pozwala nam bez reszty zatopić się w lekturze.
Dlatego jeśli chcecie dowiedzieć się czy tajemnica Delii wyjdzie na jaw? Czy uda jej się dogadać z Iwo, oraz kto jest odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie, które dotykają ich bliskich? Śmiało polecam sięgnąć po tę powieść!

Mam to szczęście, by patronować tej historii z czego jestem niesamowicie dumna!
Już nie mogę doczekać się kolejnych dzieł autorki, której gratulacje kolejnej udanej publikacji.

Kaprysy przeznaczenia" tom 2 to kontynuacja losów Iva i Delii.

Konflikt między tą parą ma jednak znacznie inne podłoże.

Wydaje mi się, że każdy, kto przeczytał część pierwszą z pewnością nie mógł się doczekać kolejnego tomu. O tych bohaterach nie można zapomnieć, gdyż ich osobowości są bardzo zapadające w pamięć. Lubią przeklinać, aczkolwiek wtedy, kiedy ich nieporadność wzrasta, lub nie potrafią sobie poradzić z emocjami. Są nieprzewidywalni, bo choć wiemy co myślą i mówią, to nie zawsze współgra to z tym, co robią. Do tego również dochodzą uczucia chwili, które potrafią zawrócić w głowie. Tutaj niektórzy by sobie życzyli, aby ich pamięć w ogóle nie działała. Raz stracone zaufanie ciężko jest odzyskać tym bardziej, kiedy wciąż gdzieś tam historia w której to się stało miota nami od środka.
Mafia. Nic, co powinno się z nią kojarzyć nie może być piękne. Ordynarność z jaką rządzą swoimi prawami chwilami potrafiła mnie zadziwić. Śmiem nawet powiedzieć, że część druga zawiera więcej pieprzu niż pierwsza. Potrafi wbić w fotel i nie pozostawić dla nas żadnych tajemnic odnośnie uciech cielesnych. Taka nieco delikatniejsza wersja pani Bojar, lecz z większą dozą grozy i siły. Nawet kobiety posiadają tutaj męskie charakterki, choć właśnie wcześniejsze zawody miłosne je tak zmieniły. Bywają bohaterowie do których potrafią być miłe, ale są i takie, którym lubią dogryźć, by pokazać jak bardzo są silne. Gdzie w tym wszystkim jest miłość? Ano jest, tylko skrywa się za fasadą tych złych uczuć. Jedna z nich boi się, że jej sekret wyjdzie na jaw i nie będzie w stanie kogoś uchronić. Z kolei druga osoba zasługuje na poznanie prawdy, tylko nie da się przewidzieć jak na nią zareaguje. Każdy tak naprawdę pragnie szczęśliwego zakończenia, tylko czy wszystkim jest ono dane?
Podsumowując książka nie należy do grzecznych. Nie da się jednak przejść wokół niej obojętnie, gdyż historia jest bardzo wciągająca. Dodatkowo ma piękny styl, który uwodzi pomysłowością i niepowtarzalnością. Widać autorskie pióro na wysokim poziomie. Nie posiada zbędnych scen, które by nas dekoncentrowały, tylko wciąż coś się tutaj dzieje. Prawdziwa torpeda godna polecenia!

Super książka, wciągnęła mnie, zaciekawiła, sporo się dzieje. Polecam ten gorący mafijny romans.

• Przeczytane 2021
  • Mafia