Przeznaczona diabłu tom II

Okładka książki Przeznaczona diabłu tom II Aleksandra Możejko
Okładka książki Przeznaczona diabłu tom II
Aleksandra Możejko Wydawnictwo: Amare Cykl: Przeznaczona diabłu (tom 2) Seria: Przeznaczona Diabłu literatura obyczajowa, romans
Przeznaczona diabłu (tom 2)
Przeznaczona Diabłu
Amare
2023-05-08
2023-05-08

Coś lżejszego do poduszki po cienkim dniu. Na odstresowanie, lub odmóżedżenie😉 jak kto woli? Przeczytane, bynajmniej się nie dłużyło. Jeśli ktoś lubi/ potrzebuje to polecam

jak lubisz marnować czas to możesz przeczytać. może być ale nic ponad to.

jak lubisz marnować czas to możesz przeczytać. może być ale nic ponad to.

Dalsze losy bohaterów z pierwszego tomu w jeszcze bardziej emocjonalnym wydaniu.
Allesia po tym jak sfingowanie własną śmierć ponownie spotyka swoją miłość, jednak już nic nie jest takie jakim było. Jej decyzje niosą za sobą ogromne konsekwencje a świat mafii jest bezlitosny. Jednak miłość rządzi się swoimi prawami... nie można o tym zapomnieć.

Po zakończeniu pierwszego tomu miałam wrażenie że wyjdę z siebie. Drugi tom od razu obudził we mnie emocje, pierwsze łzy poleciały już na samym początku.
Czytając tę historię zarówno bardzo się cieszyłam ze znowu moge spedzic czas z bohaterami jak i miałam pewnien niedosyt, sama nie wiem od czego to było zależne. Może po tak dobrym wstępie w późniejszych rozdziałach brakło mi odrobinę emocji. Mimo to wiedziałam że chce przeczytać ją do końca i dobrze bo uważam że to dobra książka choć tak jak mówię brakło tego "czegoś"

Alessia to bohaterka która kocha całym sercem I dla miłości jest w stanie zrobić wszystko nawet udawać martwą !
To że główna bohaterka musiała podjąć decyzję która niosą za sobą pewne źle konsekwencje może wydawac się nieco oczywiste, jednak ja uwazam że tym sposobem autorka przedstawiła nam największe poświęcenie kobiety.

Jeżeli chodzi o naszego Diabła to w tym tomie jeszcze wyraźniej pokazane są jego oba oblicza. Sam jest w rozterce co wcale mnie nie dziwi.

Autorka pokazała nam świat mafii z dwóch stron zarówno od strony tej bardziej brutalnej jak i od tej rodzinnej gdzie każdy gotowy jest do poświęceń i wybaczenia dla swoich najbliższych.

Książkę czytało mi się niesamowicie lekko a to za sprawą na prawdę dobrego stylu autorki. Na pewno siegne po kolejne historie spod jej pióra i wam polecam zapoznać się z tą dylogią

Po zakończeniu pierwszego...

Ucieczka przed miłością jest równie niemożliwa, jak ucieczka z mafijnego świata.
Sfingowanie śmierci swojej i syna wydawało się Alessie jedynym sposobem ucieczki z piekła, do jakiego trafiła, wiążąc się z szefem mafii znanym jako Diabeł. Nie sądziła, że ich drogi jeszcze kiedyś się przetną, ale los bezczelnie z niej zakpił... Jedno spotkanie ponownie obudziło w niej wątpliwości. Czy kobieta ma prawo odebrać ojcu możliwość patrzenia, jak dorasta jego własne dziecko? Alessa postanawia wrócić z zaświatów i spróbować zbudować rodzinę na nowo. Ale czy Antonio, raz odrzucony i oszukany, da jej kolejną szansę? Czy i tym razem okaże się, ze Alessa przeznaczona tylko jemu?
Bardzo czekałam na tę książkę. Zakończenie pierwszego tomu rozwaliło mnie na łopatki i z niecierpliwością wyczekiwałam na dalsze losy Alessy i Antonia. No i się nie zawiodłam.
Cała gama emocji. Duża dawka niepewności i obaw. Rosnące pożądanie i namiętność. Chwile grozy. Momenty zaskoczenia. Nadzieja i radość. Fajnie wykreowani bohaterowie, z którymi polubiłam się już przy pierwszym tomie. Jednak muszę tu wspomnieć, że były momenty, w których Alessa mnie drażniła swoim zachowaniem. Antonio nadal pokazywał swoją siłę. Ciężko mu było pogodzić się z tym co go spotkało, jednak niezmiennie pozostawał sobą - Diabłem. Pikanterii całej historii dodawała postać pięknej znajomej mężczyzny. No i wątek Sam i Max. Jej, jak on mi się podobał, petarda. Ola, kiedy książka z ich historią? Ja czekam. :)
"Przeznaczona Diabłu 2" napisana została z perspektywy czwórki bohaterów, dzięki czemu mamy możliwość poznania ich bliżej. Bardzo mi się to podobało, ponieważ pozwalało zrozumieć wiele zachowań i sytuacji.
Całość napisana została w naprawdę dobrym stylu, dzięki czemu czyta się ją przyjemnie i szybko. Mnie ta historia mocno wciągnęła i nie miałam ochoty odkładać książki na później. Autorka z każdą kolejną książką podnosi swój poziom i poprzeczkę. Świetnie czyta mi się historie, które wychodzą spod jej pióra. Już czekam na kolejne premiery.
Gorąco polecam przeczytać serię "Przeznaczona Diabłu". Jeśli tak jak ja lubicie historie z silnymi bohaterami, z mafią i ognistym romansem, to jest to właśnie seria dla was. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Amare oraz Aleksandrze Możejko za egzemplarz. ❤️

Seria Przeznaczona diabłu przypadnie do gustu każdej romantyczce sięgającej po mafijne romanse. Polecam jednak rozpocząć przygodę z losami bohaterów od pierwszego tomu, ponieważ kontynuacja jest wynikiem wcześniejszych wydarzeń i chociaż na pewno odnajdziecie się w lekturze to cała przyjemność opiera się na zrozumieniu decyzji podejmowanych przez postacie.

Lubię styl autorki, ponieważ skupia się na konkretach i nie wprowadza na siłę dodatkowych wątków. Akcja jest więc dynamiczna, dzieje się może niekoniecznie dużo, ale w odpowiednim tempie, by przyciągać naszą uwagę a wszystko okraszone sporą porcją niebezpieczeństwa podbija emocje. Niestety drugi tom niesie ze sobą mocne skierowanie na losy Alessie, która już w pierwszej części była dla mnie słabym punktem, ponieważ jej nieracjonalne decyzje w ogóle nie pokrywały się z moim nastawieniem do sytuacji. Dziś było więc podobne - czytałam o jej losach bez chęci odłożenia książki, ale chętnie pokierowałabym nią w zupełnie inną stronę.

Alessia chciała dobrze, więc wymyśliła sobie, że sfinguje śmierć swoją oraz swojego syna. Chciała uciec przed mężem, który okazał się diabłem w czystej skórze. Przemyślała jednak sprawę i stwierdziła, że jednak niekoniecznie dobrze robi, bo przecież dziecko powinno mieć dwoje rodziców, niezależenie od tego jakim katem jest jego ojciec. Wraca więc z zaświatów i ponownie nawiązuje burzliwą relację z Antonio. Warto więc czytać całość z przymrużeniem oka, ponieważ logiki nie ma tutaj za wiele, ale jednocześnie poruszamy się schematem typowym dla gatunku i niech tak zostanie.

Czytając część pierwszą cieszyłam się, że mam pod ręką kontynuację. I dobrze, bo trzyma ona poziom swojej poprzedniczki pod względem dopracowania. Nie jest to zatem historia z najwyższej półki, ale ma w sobie coś co przyciąga uwagę i zatrzymuje przy losach bohaterów, nawet jeśli ich działania przeczą zdrowemu rozsądkowi. Nigdy nie miałam do czynienia z mafią, nie wiem jak to tam wszystko się rozgrywa, ale ja od brutalnego męża trzymałabym się z daleka. Ale co ja tam wiem? Czytamy więc o burzliwej miłości wystawionej na próbę, o wybaczaniu oraz drugich szansach w atmosferze uczucia świadomego tylko dla bohaterów.

Nie zrozumcie mnie źle, to naprawdę fajna historia. Do poczytania i odłożenia na półkę. Przeczy prawom racjonalności, ale trudno jednocześnie znaleźć powieść w tym gatunku, która silnie trzyma się ram prawdziwego życia. Bohaterowie podejmowali takie a nie inne decyzje a mi pozostało jedynie zgodzić się z tym i kontynuować czytanie, albo odłożyć książkę na półkę i nie dowiedzieć się co było dalej. A jestem zdania, że "Przeznaczona diabłu. Tom II" warto poznać i czytać do samego końca, więc fanom gatunku - polecam.

Lubię styl...

Alessa uważała, że zrobiła dobrze. Sfingowanie własnej śmierci miało dać wolność i szczęście zarówno jej samej, jak i jej synowi. Tylko w ten sposób mogła opuścić mafię. Nie przypuszczała tylko, że los ponownie postawi na jej drodze Diabła. A tym razem Antonio Bonettie jawi się jej jeszcze bardziej przerażająco, bowiem napędza go wściekłość.
Czy Antonio da jej szansę? Czy i tym razem Alessa będzie w stanie okiełznać Diabła? Czy może już na wszystko za późno a nić przeznaczenia pękła niczym mydlana bańka?

Po pierwszym tomie tej serii zostałam w ogromnym szoku i niedowierzaniu. Zaczynając kontynuację natomiast drżałam pełna obaw o to, co się wydarzy tym razem.
Antonio w dalszym stopniu przerażał i budził rozmaite emocje. Był niepewny, mroczny i władczy. Macho jak malowany. Boss jak prawdziwy. Autorka bardzo dobrze poprowadziła tą silną osobowość.
Podziwiałam w dalszym ciągu główną bohaterkę. Jej odwagę i wolę walki. Determinację. Empatię i krystaliczność uczucia.
Super, że i w tej części udało się dołączyć Maxa i Sam. Świetnie było móc spotkać ich jeszcze raz, mimo iż ich historia również była totalną huśtawką emocjonalną.
Akcja zdecydowanie była dynamiczna. Elementy sensacyjne budziły elementy grozy i zaskoczenia. Dostarczały adrenaliny i niepewności. Spiski i intrygi trzymały w napięciu. Do samego wręcz końca była ogromna niepewność o finał tej historii - wszak świat mafii bywa zaskakujący i totalnie nieprzewidywalny.
Świetna książka. Dostarczyła mi wielu wrażeń. Przeczytana na raz i oczywiście zachęcam do lektury - z zachowaniem chronologii.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo AMARE

#recenzja

Czy Antonio da jej szansę?...

Po bardzo emocjonującym zakończeniu 1 tomu szybko sięgnęłam po drugi tom. Wpadamy od razu w wir dalszych wydarzeń które od początku są bardzo emocjonujące. Autorka nie zwalnia tempa tylko jeszcze bardziej podkręca całą historię. Alessa po sfingowaniu śmierci swojej i synka liczyła że uda jej się uwolnić od mafii i zapewnić bezpieczne i szczęśliwe życie dziecku. Zapomniała o jednym, z mafii nie ucieka się od tak. Zresztą od miłości również. Kiedy na jej drodze ponownie staje Antonio kobieta postanawia zawalczyć o swoją rodzinę. Tylko czy da się okiełznać Diabła i odbudować jego zaufanie? Szczególnie kiedy na nowo pochłonął go mrok po rzekomej stracie ukochanej.
Książka tak wciąga że przeczytałam ją w 1 dzień. Nie szło się oderwać. Autorka tak świetnie manewrowała emocjami i wydarzeniami że musiałam natychmiast wiedzieć co dalej. Super że książka jest pisana z perspektywy kilku bohaterów. Miło było wiedzieć co myśli Antonio ale również poznać losy Sam i Maxa. Chociaż ta dwójka akurat zasługiwała na osobną książkę. Te ich kłótnie i temperament Sam bardzo mi się podobały. Wracając do głównych bohaterów Antonio podobał mi się jeszcze bardziej. Taki zraniony duży szalejący Diabeł 💓💗 ale dla syna gotowy zrobić wszystko. O tej dylogii mogłabym pisać i pisać tak zachwycona jestem ale nie dość że za wiele nie chcę zdradzać to pewnie zaczęła bym się powtarzać 😅 Także polecam bo warto przeczytać

Bardzo ciekawa książka pełna zwrotów akcji, nawet na samym końcu. Zakończenie jest po prostu idealne. Świat w tej książce jest tak przedstawiony, że czytając można przenieść się do niego i zapomnieć na chwile o rzeczywistości. Polecam.

Po niepewności jaką zasiała autorka po pierwszej części nie było wiadomo czego się spodziewać. Tymczasem fajne zwienczenie historii Alessy i Diabła. Fajne lekkie pióro na jedno po południe czyta się dobrze i to nietypowa historia mafijna. Ja polecam

Fingując śmierć swoją i syna, Alessie myślała że uda jej się uciec z piekła. Jednak los bywa przewrotny. Jedno spotkanie wzbudza w dziewczynie wątpliwości. Czy ma prawo odebrać ojcu możliwość wychowywania dziecka.
Dziewczyna wraca z zaświatów aby spróbować na nowo, poskładać swoją rodzinę.
Ale czy jest to jeszcze możliwe?
Czy oszukany Antonio będzie potrafił wybaczyć kobiecie oszustwo?

"Będę diabłem, tak jak widzi mnie cały świat. Tak jak ona mnie widziała, kiedy ją poznałem".

"Przeznaczona Diabłu" tom 2 to kontynuacja losów bohaterów. Pierwsza część autorka zakończyła tak, że zostawiła czytelników z otwartą buzią. Nie mogłam się doczekać aż poznam dalsze losy Alessie i Antonia. Nie brakowało tu emocji, oraz pikanterii 😉 Oczywiście książkę pochłonęłam w jeden dzień. Bohaterowie jak zawsze fajnie wykreowani, chodź Alessie trochę mnie irytowała momentami ale to taki malutki minus. Fabuła nie zostawia miejsca na nudę, napisana jest z perspektywy każdego z bohaterów, dzięki czemu możemy bardziej wczuć się w ich uczucia. Za dużo pisać Wam nie będę, bo te emocje trzeba przeżyć samemu i poczuć na własnej skórze 🤭
Polecam moim zdaniem nie pożałujecie 😉

Dziewczyna wraca z zaświatów aby spróbować na nowo, poskładać swoją rodzinę.
Ale czy jest to jeszcze możliwe?
Czy oszukany Antonio będzie potrafił wybaczyć...

• Mafia
  • Romans