Czekoladowe Zacisze

Okładka książki Czekoladowe Zacisze Monika Cieluch
Okładka książki Czekoladowe Zacisze
Monika Cieluch Wydawnictwo: Szósty Zmysł Cykl: Czekoladowe Zacisze (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Czekoladowe Zacisze (tom 1)
Szósty Zmysł
2021-11-24
2021-11-24

Historię piękną ma powieść,okładka się spodobała mi,że skusiłam się książkę wypożyczyć do domu.
Zaczęłam czytać lekturę i pochłonęłam bezgranicznie.
Fajni bohaterowie,zachwycona jestem tą książką.
Cudowna.

Zaczęłam czytać lekturę i pochłonęłam bezgranicznie.
Fajni bohaterowie,zachwycona jestem tą książką.
Cudowna.

Wysłuchałam w audiobooku lecz zawiodła mnie treściowo, zupełnie nie poczułam kawiarnianej atmosfery, a raczej oschłe i nieprawdopodobnie wydumane relacje. Jakoś zmogłam do poduszki z bólem irytacji ;)

Ta książka tak mnie irytowała głównymi bohaterami, że głowa mnie boli do dzisiaj.

Oj a zapowiadało się tak dobrze, niestety zapomniałam, że nie ocenia się książki po okładce!
Jeżeli chodzi o styl, to tragedia na całej linii. Książka napisana jakby przez amatora, całość nieskładna, chaotyczna, niespójna. Dużo wątków, a żaden dobrze nie rozwinięty, dialogi jak w szkole, sztuczne i nieautentyczne. Bohaterowie mocno wyidealizowani.
Porażka!

Porażka!

Pierwszy tom, mnie po prostu nie porwał. Początek faktycznie zapowiadał świetną lekturę. Kawa, ten obłędny zapach. Ciasta i smakołyki. Niewinna i krucha dziewczyna, która wie czego chce i do czego dąży. Jednak Jack w tej historii jest przedstawiony niczym rycerz na białym koniu. Ich relacja rozwija się bardzo szybko. Moim zdaniem, aż za szybko, dziwnie i bez emocji. Bez większych uczuć. Z fabuły, która z początku wydawała się magiczna, został sam schemat z piękną okładką. Nie wiem co się stało, ale liczę, że w drugim tomie, ponownie odnajdę magię 🤭🤭
Czytaliście? Jakie są wasze wrażenia?

Bardzo przyjemna, nastrojowa opowieść. Zanurzyłam się w ciepłej kawiarni, z książką i pyszna kawa lub herbatą. Z przyjemnością czytałam o rozterkach bohaterów, o tym jak bardzo jesteśmy różni i jak radzimy sobie z bliznami przeszłości. Jak łatwo i impulsywnie potrafimy popełniać błędy, a zarazem jak trudno otworzyć nam się na nowe.

W książce tej, pomiędzy zapachem i smakiem czekolady, znajdziemy miłość, porządnie i......

Książka stanowi pierwszą część nowego cyklu Moniki Cieluch „Czekoladowe Zacisze”.
Główna bohaterka Amy Smith nie zna swoich rodziców, gdyż została podrzucona do placówki wychowawczej. Ma jednak wspaniałych przyjaciół za pomocą których stworzyła klimatyczną kawiarenkę, w której nie tylko można raczyć się dobrymi wypiekami serwowanymi przez Amy, lecz również poczytać książkę. Pewnego dnia do kawiarenki na kawę zachodzi prawnik Jack Shron. Od pierwszego spotkania pomiędzy parą głównych bohaterów zaczyna iskrzyć.

Książka być może ma w sobie potencjał, jednak mnie rozczarowała. Początek zapowiadał się dobrze jednak później historia zaczęła się ciągnąć niemiłościwie co mnie najzwyczajniej znudziło. Czy sięgnę po kolejną część – nie wiem.
Tą oceniam na 5 pkt.

U mnie DNF, nie ma mowy że skończę tę książkę, szybko się czytam, jestem niemal że w połowie, ale tak męczy. Przesłodzone dialogii, nierealna fabuła, wszystko sie dzieje natychmiast, deklarują sobie miłość ledwo sie znając. Skusiłam się po ta książke po przeczytaniu "dziewczyna która czuła zbyt mocno" i "chlopak ktory pragnal kochac". Tamte książki też miały w sobie szybkość, cringowate dialogi, ale ta ksiązka to przesada.... nie polecam, przykro mi, bo "chlopak ktory pragnal kochac" to teraz moja ulubiona ksiazka

Powieść idealna na jesień. Jest pełna smaków i zapachów. Buzuje emocjami i skrywa wiele tajemnic. Zakończenie frustruje, dlatego warto już mieć na półce drugi tom.

• Romans