Chłopak, który pragnął kochać

Okładka książki Chłopak, który pragnął kochać Monika Cieluch
Okładka książki Chłopak, który pragnął kochać
Monika Cieluch Wydawnictwo: Amare Cykl: Dziewczyna, która czuła zbyt mocno (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dziewczyna, która czuła zbyt mocno (tom 2)
Amare
2022-09-14
2022-09-14

Znacznie lepsza niż część pierwsza, dużo emocji. Bohaterowie się rozwinęli, bo dobra zabawa. :)

Najpiękniejsza historia, którą czytałam od bardzo dawna. Bardzo silne emocje mi towarzyszyły pod czas czytania tej historii. Każda kolejna sytuacja była bardzo popuszczają i emocjonalna.

Dalsze losy London zakochanej w żołnierzu. Prawdziwa miłość przetrwa wiele trudnych chwil i tak było w tej książce. Fajna, lekka książka.

Dopiero po przeczytaniu książki zorientowałam się, że to drugi tom, według mnie nie trzeba znać pierwszego tomu, żeby dobrze bawić się przy czytaniu i rozumieć całą sytuację. Pewnie, gdybym przeczytała oba to bardziej rozumiała bym bohaterów, ale książka jest na tyle dopracowana, że kompletnie nie odczułam przy czytaniu, że coś jest nie tak.

Jest to historia London, która pod swoimi drzwiami znajduje tajemniczy magnes na lodówkę. Ona już wie co to oznacza...a kiedy go widzi to już jest pewna, mimo że wszyscy myślą, że zwariowała. Po śmierci Jareda kobieta buduje wspaniałe małżeństwo z jego bratem. Oby dwoje bardzo przeżyli śmierć tak ważnego dla nich człowieka, bo Jared był ukochanym dla London, a rodziną dla Tylera... Teraz ich miłość zostanie wystawiona na próbę. Tylko czy London jest w stanie zapomnieć o przeszłości?

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, a podział na punkty widzenia różnych osób sprawia, że możemy poznać jeszcze lepiej całą sytuację. London jest bardzo zmieszana i czasem nie wie kogo woli, przez co sytuacja wcale nie jest oczywista.

Do tego intrygi osób trzecich w książce dobrze urozmaicają akcję, dzięki nim nie mówimy cały czas o jednym i tym samym temacie, czyli wyborze London.

Podobało mi się to, że wcale nie można było przewidzieć do końca, co zrobi London i jaką decyzję podejmie. Końcówka mnie nie zdziwiła, ale też nie rozczarowała. Była dokładnie taka jaką chciałam.

⭐⭐⭐✨/5

Jest to historia London, która...

“Chłopak, który pragnął kochać” to kontynuacja “Dziewczyny, która czuła zbyt mocno”.

London wiedzie uporządkowane życie, ma rodzinę, o jakiej zawsze marzyła i pracę, w której się spełnia. Pewnego dnia przed drzwiami jej domu znajduje przedmiot, który kojarzy jej się z dawną miłością. Niemożliwe, żeby chłopak z przeszłości nagle mógł zjawić się ponownie w jej życiu. Przecież on nie żyje…

Monika Cieluch po raz drugi porwała mnie historią do bólu emocjonalną. O ile pierwsza część opierała się na rozwoju uczucia dwojga bohaterów i próbach pogodzenia miłości do kobiety z miłością do wojska, o tyle druga część to historia trójkąta miłosnego, z którego pewne jest, że ktoś wyjdzie pokiereszowany. To książka o cierpieniu, na które żadne z bohaterów nie zasłużyło. W porównaniu do pierwszego tomu, w którym autorka zafundowała emocjonalną Energylandię, od szczęścia po cierpienie, to ta część jest złożona głównie z przytłaczającego starego wesołego miasteczka, z którego żadna z postaci nie potrafi się wydostać. Gdzieś w tle tli się szczęście, które zostało przykryte kurzem, uzewnętrzniając sytuację niemal bez wyjścia. Ale! Wychodzę z założenia, że takich sytuacji nie ma i z każdą można sobie poradzić. London się udało. Czy poszła za głosem serca? Nie wiem, nie wiem…musicie przekonać się sami.

Książkę czytało mi się równie dobrze, co pierwszą część. Może było w niej mniej młodzieńczej brawury i gorących uczuć, ale pamiętajmy, że od tego czasu minęło kilka lat, a bohaterowie są naznaczeni przykrymi doświadczeniami z przeszłości. “Chłopak, który pragnął kochać”, to taka, moim zdaniem, potrzebna kropka nad i tej serii.

Poprzednia część rozwaliła mnie emocjonalnie,a jej kontynuacja jest niemniej zaskakująca i skomplikowana.

Życie potrafi w jednym momencie rozkruszyć spokój po latach względnej ciszy.Ponowne spotkanie przynosi nie tylko ból,ale również rozczarowanie i niezrozumienie.Codzienność nigdy nie jest prosta,ponieważ ciagle coś w życiu bohaterów się dzieje.Troski,zmartwienia,diagnozy sprawiają,że trudno wytchnąć w ciszy.Dodatkowo miłość wcale nie jest pewna,bo burze w związku sprawiają naruszenie zaufania.Trwały związek jest zbudowany na ogromnym zaufaniu,jednak powrót miłości z przeszłości narusza jej fundament.Czy wybór jest wtedy prosty?

Wcale nie spodziewałam się takich zwrotów akcji w powieści.Nie da się ani na chwile wytchnąć,bo za moment pojawiają się nieprzewidziane kłopoty z osobami przeszłości.Bałam się o Tyler’a i jego psychikę.Demony powracają do niego.Walka będzie niemniej ciężka niż wcześniej.Postawa London była zrozumiała.Chce dla każdego dobrze,niestety raniąc niestety bliska osobę .

Historia jest walką o prawdziwą,szczerą i dozgonną miłość.Zbudowana na fundamentach zrozumienia,cierpliwości i oddania.Serce wybierze najlepiej,bo czas pokazuje kto tak naprawdę szczerze kocha licząc się z rodziną.Nie patrząc na swoje potrzeby,bo one w gronie rodzinnym są odkładane na dalszy plan.

Na zmianę będziecie czuć rożnego rodzaje emocje.Dlatego z całego serca polecam wam zarówno tą ksiazje jak i „Dziewczyna,która czuła zbyt mocno”,która jest początkiem historii bohaterów.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Tak naprawdę drugą część przeczytałam równie szybko i z ciągłym biciem serca jak pierwszą. Po prostu nie mogłam się oderwać. Ciągle zadawałam sobie pytanie czy jeden człowiek jest w stanie znieść tyle cierpienia… Kibicowałam Tylerowi i London, mimo że na ich drodze ponownie pojawił się Jared i rozbudził cały porządek, który zdołali unormować. W tym bolesnym trójkącie miłosnym cierpieli wszyscy. Zakończenie uznałam za słodko gorzkie, ale uważam, że nie dało się tego zrobić inaczej.

Nie ukrywam nie było to zakończenie o którym marzyłam, ale je rozumiem. Pozostaje gorzko-słodki posmak, pełen uczuć.

„Na wszystko potrzeba czasu. Na zapomnienie, na wybaczenie, na pokochanie i na zrozumienie.”

London i Tyler starają się przejść przez żałobę po Jaredzie. Po kilku latach Tylerowi udało się okiełznać kobietę i stworzyć z nią szczęśliwe małżeństwo. Pani Witkowska prowadzi butik z sukniami ślubnymi, natomiast Ty niezmiennie pracuje w aptece.

Chwile szczęścia zaburza magnes, który London znajduje pod domem. Podarunek sprawia, że wspomnienia o Jaredzie ożywają na nowo. Jest rozdarta. Niewątpliwie kocha Tylera, jednak jej cząstka (choć za wszelką cenę próbuje się przed tym bronić) nadal wierzy, że żołnierz jednak żyje. Kiedy jej córka Scarlett wspomina pewnego dnia o tajemniczym przyjacielu London nabiera przekonania, że to nie jest tylko jej paranoja, ale prawda. Wtedy też Jared postanawia się ujawnić i zawalczyć o córkę i swoją pierwszą i jedyną miłość.

Dwóch braci – jedna ukochana. Czy będą w stanie się porozumieć? Którego z braci wybierze London?

Najbardziej pokrzywdzony w całej historii jest Tyler. Powrót Jareda wywraca jego świat do góry nogami. Czuje, że traci grunt pod nogami. Wie, że powinien być pewny uczuć żony wobec niego, jednak wciąż ma poczucie, że jest „tym drugim”, który wypełnił pustkę po stracie ukochanego. Boi się także o swoje relacje ze Scarlett po powrocie jej biologicznego ojca. Na domiar złego matka Mii przypomniała sobie o jej istnieniu..

Jest to naprawdę bardzo przejmująca powieść. Historia London i Tylera nie jest łatwa, a już z pewnością nie należy do lekkich i przyjemnych. Jest przesączona bólem, żalem i rozczarowaniem, ale na pewno jest wyjątkowa. Autorka zapewniła czytelnikom sinusoidę emocji. Dylematy bohaterów i problemy z którymi się borykają się naprawdę przytłaczające. Jednak na końcu krętej ścieżki zawsze są najpiękniejsze widoki ;). Napisana równie dobrze co pierwsza część cyklu. Mądra i wartościowa pozycja, polecam!

Chwile szczęścia zaburza magnes,...

• Audiobooki