Na tropie sensacji

Okładka książki Na tropie sensacji Victoria Black
Okładka książki Na tropie sensacji
Victoria Black Wydawnictwo: Amare Cykl: Związani lojalnością (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Związani lojalnością (tom 1)
Amare
2021-11-19
2021-11-19
9788382195873

Pierwsza i chyba ostatnia (na tą chwilę) książka autorki za mną. Autorka ma swobodę pisania, pisze nieźle, ale jej tekst jest mocno niedojrzały. Poza tym drażni mnie w nim nadmiar nieuzasadnionych scen emanujących seksem i słowa "fiut" i jemu pokrewnych. To chyba można zrzucić na karby niedojrzałości życiowej. W samej fabule sporo trywializmów. Jednak z uwagi na młody wiek autorki, za kilka lat dam jej jeszcze szansę i sięgnę po kolejną książkę. Moja ocena jest lekko na zachętę.

W książce poznajemy dwoje głównych bohaterów Chiara to 27-letnia dziennikarka śledcza, po przejęciu rodzinnej redakcji, aby uratować dzieło życia jej babci musi stworzyć artykuł, który przewyższy oczekiwania wszystkich, dlatego też decyduje się na szalony krok i postanawia napisać artykuł o nielegalnych wyścigach. W tym właśnie pomaga jej nasz drugi bohater Salvatore, to 35-letni mężczyzna który stracił swoją żonę a zarazem jest przyjacielem Chiary, który pomimo straty, podejmuje się nielegalnego wyścigu, by pomóc przyjaciółce.
Mogę przyznać, że ta książka to petarda! Idealna dla czytelników lubiących wątki romantyczne. Ale także lubiący sceny jak z filmu „szybcy i wściekli”.
Świat, w który wprowadza nas autorka jest pełen fałszu, rywalizacji oraz manipulacji, ale aby to odkryć trzeba wejść w głąb powieści. Dwoje skrzywdzonych przez los ludzi, którzy pomimo swoich dawnych doświadczeń stają się dla siebie kimś więcej niż tylko przyjaciółmi. Czy nielegalne wyścigi połączą tą dwójkę, czy Salvatore zapomni o bólu i stracie i zrobi miejsce dla wspaniałej Chiary?????
Tego już musicie dowiedzieć się sami sięgając po książkę🤭🤭🤭🤭🤭
Autorka stworzyła tak cudowną historię, od której ja osobiście nie mogłam się oderwać, dlatego też z czystym sercem polecam ją wam przeczytać 🥰🥰🥰

"(...) warto doświadczyć tej najgorszej strony miłości, po to, by wcześniej poznać jej najpiękniejszą stronę."

Chiara Gottardi po śmierci babci przejęła redakcję gazety. Niestety po kilku latach redakcja nie prosperuje tak jak powinna, aktualnie chyli się ku upadkowi. Młoda dziennikarka jest gotowa zrobić wszystko, aby jej firma odbiła się od dna. Kiedy wpada na trop nielegalnych wyścigów, zdaje sobie sprawę,że to jej jedyna szansa, aby wyciągnąć redakcję z długów. Postanawia zagłębić się w ten temat, 'rozgryźć' te całe wyścigi i wszystko opisać w swojej gazecie. O pomoc prosi swojego przyjaciela-Salvatore, który jakiś czas temu był kierowcą wyścigowym. Razem wpadają w sam środek niebezpiecznej i nielegalnej jaskini rozpusty. Czy uda im się osiągnąć cel? Co z tym wszystkim ma wspólnego były partner Chiary, który nagle powrócił do miasta? Czy uda im się uratować redakcję? A może wpadną w jeszcze większe tarapaty? W końcu wiele ryzykują.. Co się stanie, gdy Chiara i Salvatore przekroczą ustalone granice 'przyjaźni z korzyściami'?

Ale to było dobre! Wkręciłam się w tę historię od samego początku i wiedziałam, że z tymi bohaterami nie będę się nudzić! Co za charaktery! Ona- kobieta sukcesu, z temperamentem, nie dająca sobie w kaszę dmuchać, wiedząca czego chce, kiedy trzeba pokazująca pazurki. Zdeterminowana, aby ratować redakcję była gotowa wskoczyć w ogień, nie zważała na ryzyko, liczyła się tylko redakcja. On- przede wszystkim dobry przyjaciel, lojalny, pomocny, gotowy do poświęceń. Silny, stanowczy, ale także gdzieś tam w środku wrażliwy. Kibicowałam im od samego początku! Oboje skrzywdzeni, z żalem w sercu, ale to właśnie siebie potrzebowali nawzajem. Świetnie się razem dopełniali.

Autorka stworzyła naprawdę wciągającą fabułę. Z każdym kolejnym krokiem byli bliżej prawdy, jednak ciagle brakowało kilka elementów układanki. Z każdym następnym wyścigiem robiło się coraz ciekawiej i niebezpieczniej. Ryzyko było coraz większe, adrenalina rosła.

Emocji tutaj nie zabrakło- i to mi się właśnie w tej historii podobało. Takie historie właśnie lubię!

Od razu zabieram się za czytanie drugiej części! Nie chce rozstawać się z tymi bohaterami!

Jesteście gotowi na niebezpieczną i szybką jazdę bez przymanki z Chiarą i Salvatore?

Połączenie powieści sensacyjnej i romansu. I to bardzo udane połączenie. Dynamiczna, wartka akcja, lekkie pióro autorki i ciekawie postaci to duże plusy tej historii.
Bardzo mi się podobało. Rewelacja!

Bardzo mi się podobało. Rewelacja!

Mam tu dla Was szczególną polecajkę. Powieść niby traktującą o błahych sprawach takich jak rozstanie, rozwijający się romans, wyścigi samochodowe. Już sama sceneria każe nam się odprężyć, poczuć klimat Włoch, wszechobecnej zabawy, drogiego szampana i letnich, ciepłych nocy. Z drugiej strony jest to książka o żałobie, która trwa i trwa, pochłania, nie puszcza i nie pozwala się otrząsnąć, żeby żyć normalnie. Ile powinno się płakać po swojej drugiej połówce? Rok? Pół roku? Pięć lat? Są to pytania, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. To też książka o zdradzie, o tym czy można komuś ponownie zaufać ? Zbudować związek na zgliszczach spalonych serc?

Główna bohaterka jest dziennikarką i aby uratować wydawnictwo ukochanej babci- musi rozpocząć niebezpieczną grę - śledztwo, które zaprowadzi ją na nieznane terytorium, gdzie nie raz stanie na granicy prawa.. Adrenalina, ryzyko, szybkie samochody, szemrane towarzystwo, czyli nielegalne wyścigi . Jednym słowem gorący temat ! Chiara prosi o pomoc swojego przyjaciela, który kiedyś lubił się ścigać, dzięki niemu będzie mogła poznać temat od podszewki, z autopsji... Salvatore to ucieleśnienie marzeń niejednej kobiety, na tyle stateczny, żeby miał nad wszystkim kontrolę i na tyle szalony, żeby podejmować ryzyko i rzucać się w wir wydarzeń.

To opowieść o dwóch poranionych sercach, o ludziach, którzy jedną nogą tkwią w przeszłości. Jedno pogrążone w żalu i żałobie, drugie w nieprzepracowanej złości i rozczarowaniu. Sporo się tutaj dzieje zarówno na poziomie tekstu jak i emocji. Złość, urażona duma, strata, zdrada, żałoba, zemsta, niepewność, rozczarowanie. Przy tym duża dawka humoru i szczypta romansu, pierwszoplanowa narracja i odpowiednia dawka adrenaliny! Polecam ♥️

Recenzja z 24.12.2021
'Związani lojalnością'- Victoria Black

Zaintrygował mnie opis znajdujący się na okładce książki i to nie był ten pierwszy raz, gdy w ten sposób wybrałam sobie lekturę.
Niestety, historia była dla mnie w dużej mierze zbyt przewidywalna i dlatego ciężko było mi na niej skupić swoją uwagę. Mamy tutaj akcję, romans, tajemnice i szybkie samochody. Czyż nie brzmi to znajomo?
Od razu przyszła mi na myśl znana saga filmowa pt. "Szybcy i wściekli", a dlaczego? No cóż... Podobne charaktery, schemat rekrutacji na wyścigi, a nawet jedna postać ma takie samo imię jak słynna ukochana głównego bohatera Toretta, no tylko z tą różnicą, że akcja dzieje się tu we Włoszech.

To taka mieszanka sensacji z kryminałem, gdzie również pojawiają się nam tutaj elementy erotyczne.

Głównymi postaciami są Chiara, Letii oraz Salvatore, których losy tworzą jedną wielką całość.
Mają w sobie bardzo wiele bólu, utraty, zdrad i porzuceń, a to wszystko sprawia, że ich życie jest naprawdę ciężkie. Niemniej jest też przy nich miłość i przyjaźń, która to leczy negatywne doświadczenia.

Tak więc może teraz krótko o fabule;
Chiara, aby ratować od bankructwa odziedziczoną redakcję, decyduje się na naprawdę niebezpieczny temat, a mianowicie - nielegalne wyścigi we Włoszech. O pomoc w tej materii prosi też swojego przyjaciela i kochanka Sala.

Czasami jednak wierność może okazać się prawdziwym przekleństwem, no i tak mamy w tym przypadku, gdy główni bohaterowie zaczęli spędzać ze sobą coraz to więcej czasu niż to mieli to w nawyku.
Nie jest więc nic w tym dziwnego, że zrodziło się między nimi tak silne uczucie i to nie był tylko pociąg fizyczny, jakim do tej pory się kierowali. To ten wdowiec i ta zraniona kobieta dla których prosty układ seks - przyjaciel miał zagłuszyć wszystko.

Na jaką skale niebezpieczeństwa narażą się nasi bohaterzy?
Czy druga miłość może być tak samo silna jak pierwsza?
Jak silna może być lojalość wobec drugiej osoby?
Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tej oto książce.

Mimo to, iż pierwszy tom średnio mnie zainteresował, to naprawdę jestem bardzo ciekawa, co takiego wydarzy się w drugim tej serii pt. "Związani lojalnością",
Być może będzie tam coś o jej przyjaciółce, czy też może pojawią się postacie, które już wystąpiły w pierwszym tomie.
Zobaczymy czym uraczy nas autorka owej książki.
Serdecznie zapraszam do lektury.

Fragment książki:
Kocham ją - powiedział w końcu, patrząc na mnie z bólem. - Kocham i zawsze będę kochał. Ale kocham też Ciebie. I nie wiem jak mam to pogodzić. Jak mam przestać czuć się winny za każdym razem, gdy uświadamiam sobie, jak wiele dla mnie znaczysz. Jak mam przestać ranić ciebie, gdy tęsknię za nią. Chcę być z tobą, ale boję się, że nigdy nie będę mógł dać Ci tego na co zasługujesz. Mimo to nie potrafię dać Ci odejść.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu Na kanapie.pl. Dziękuję wydawnictwu Amare za udostępnienie pierwszego tomu do recenzji.

Recenzja z 24.12.2021
'Związani lojalnością'- Victoria Black

Chiara to 27-letnia dziennikarka śledcza, która, aby uratować dzieło życia jej babci musi stworzyć artykuł, który przewyższy oczekiwania wszystkich, a jedynym celem do tego jest wejście w świat nielegalnych wyścigów.

Salvatore to 35-letni mężczyzna, a zarazem przyjaciel Chiary, który słysząc jej niebanalny pomysł nie może zostawić jej na pastwę losu, a tym samym staje się kierowcą, który zabierze Chiarę na przygodę ich życia.

Z ręką na sercu mogę przyznać, że ta książka to petarda! Po prostu! Cóż ja mogę powiedzieć więcej. Kupiła mnie wszystkim, począwszy od fabuły poprzez bohaterów do wyjaśnień, których oczekiwałam. Świat, w który wprowadza nas autorka jest pełen fałszu, rywalizacji manipulacji, ale aby to odkryć trzeba wejść w niego bardzo głęboko. Jest to również historia o dwójce skrzywdzonych w przeszłości ludzi, którzy dla siebie staną się lekiem, jednak czy uczucia wystarczą, aby pokonać wewnętrzne demony jednego z nich.

Naprawdę autorka stworzyła naprawdę cudowną historię, od której ja osobiście nie mogłam się oderwać, a strony przelatywały mi jedna za drugą. I chyba mogę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych książek wydanych w 2021 roku, bo naprawdę chyba potrzebowałam nieco adrenaliny 😁 cóż mogę powiedzieć, jestem podobna do Salvatore'a 😎

Ta dwójka bohaterów sprawi, że będziecie śmiać się, denerwować, może nawet niektórzy będą płakać!

👍

👍

Biorąc książkę do ręki, nie miałam co do niej zbyt wielkich wymagań czy wyobrażeń.. Tak więc gdy zaczęłam czytać, to muszę przyznać, że bardzo miło się zaskoczyłam! Już od pierwszych stron tej historii zostałam wciągnięta w wir wydarzeń, co wcale nie było wymuszone, nie mogłam tej książki odłożyć! musiałam wiedzieć co będzie dalej!
Chiara to twardo stąpająca po ziemi dziennikarka, która ma swoją własną redakcję, którą odziedziczyła po Babci, niestety ma teraz bardzo poważne problemy finansowe i grozi jej bankructwo. Kobieta jest jednak zbyt dumna, żeby przyjąć pieniądze od swoich przyjaciół, wymyśla więc sposób na uratowanie swojej redakcji.. Musi napisać artykuł i to najlepszy w swoim życiu.. Proste prawda? W końcu z tego żyje i tak właśnie zarabia na życie.. Tylko skąd nagle wziąć temat, który zbije wszystkich z nóg? Otóż Chiara i jej szalona przyjaciółka zawsze znajdą sposób.. jest jeden mały kłopot.. potrzebują zawodowego kierowcy, który zgodzi się na ich szalony plan...
Salvatore to przyjaciel Chiary, znają się od lat, mężczyzna kiedyś ścigał się zawodowo, więc dla niego to powinna być bułka z masłem, oczywiście godzi się pomóc kobiecie, w końcu czego się nie robi dla przyjaciół!
W końcu znalazłam książkę w której było dużo wyścigów, informacji o samochodach! No po prostu raj dla mej duszy, uważam że Autorka świetnie poradziła sobie z tym tematem, oraz bardzo zgrabnie połączyła wszystkie wątki! Te związane z pracą jak i te łączące bohaterów, którzy zostali przedstawieni w bardzo korzystnym świetle.
Jak najszybciej będę czytać kolejny tom, jak się cieszę, że nie muszę już na niego czekać! Jeśli lubicie szalonych ludzi, adrenalinę, samochody, dziennikarstwo, przyjaźń i miłość, to ta książka jest dla Was!

Chiara to twardo stąpająca po ziemi...

No wiec sa ksiazki, ktorych sie nie chce odkladac i sa ksiazki, ktore odklada sie bez zalu by zajac sie czyms innym. Ta do takich nalezy. Poczatek tak mnie wyyyyynuuuuudzil, ze chcialam sie poddac. Poczatek nie zaslugiwal nawet na jedynke. Pozniej sie rozkrecilo i czytalam z zaciekawieniem. Aczkolwiek denerwujace bylo powtarzanie bez konca pewnych sekwencji jak np. ze dwie bohaterki sa szalone (to szalenstwo jakos nie bylo sprecyzowane),ze Chiara nie moze stracic redakcji, ze babcia bardzo kochala redakcje i dlatego, nie moze jej stracic, ze musi napisac jakis artykul by uratowac redakcje - serio - irytujace. czulam sie jakbym miala demencje i trzeby bylo mi pewne watki przypominac 😉Sprytnym chwytem Autorki bylo "owianie tajemnica" historii Letti by czytelnik siegnal po kolejny tom. ....... no i teraz nie wiem .. siegnac? 😀😀😁😉

• Współpraca recenzencka