Dziewczyna, która czuła zbyt mocno

Okładka książki Dziewczyna, która czuła zbyt mocno Monika Cieluch
Okładka książki Dziewczyna, która czuła zbyt mocno
Monika Cieluch Wydawnictwo: Amare Cykl: Dziewczyna, która czuła zbyt mocno (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziewczyna, która czuła zbyt mocno (tom 1)
Amare
2022-07-27
2022-07-27
9788382198959

Chciałam się poddać po 200 stronach - coś mi było nie tak, coś nie pasowało, no było tak średnio. Bardzo się cieszę, że tego nie zrobiłam, bo im dalej tym lepiej. Kibicowałam bohaterom, nie mogłam się oderwać i tylko tuptałam nóżkami, żeby dowiedzieć się co będzie dalej. :D

"Dziewczyna, która czuła zbyt mocno" to bardzo przyjemna i interesująca powieść. Choć jest to romans, to historia trzyma się także na innych polach - relacjach między bohaterami, problemach i nieprzepracowanych traumach z przeszłości. Dodatkowo osadzenie akcji w nadmorskiej posiadłości nadaje dobrego klimatu. Dużym minusem jest jednak przegadanie powieści, w niektórych aspektach jest ona nadmiernie przeciągnięta. Mimo tego jest to pozycja godna uwagi, jeżeli ktoś lubi takie historie.

Po okładce spodziewałam się słodkiej historii, totalnie mnie zaskoczyła treść. Czytałam ją tak długo aż skończyłam. Wyprała mnie z emocji totalnie i nie wiem co mam ze sobą teraz zrobić. Zakończenie było totalnym zaskoczeniem i aż boję się podejść do kolejnej części.

Lekka książka ale jednocześnie nie nudna. Fajnie się czyta. Miłość dziewczyny z żołnierzem jest trudna ale bardzo ciekawa.

Średni romans, powieść o miłości, która została mocno rozwleczona na te 500 stron.
Było dużo wątków; ciekawych i zbędnych. Część z nich została jakby porzucona lub zapomniana przez autorkę.

Zupełnie przeciętny romans… rozważania bohaterów przegadane i przewulgaryzowane🥴 a mimo to pewnie sięgnę kiedyś po drugą część…

Powieść jest historia w której poruszane są wiele istotnych i ważnych tematów.Autorka dostarcza wiele emocjonujących chwil,które powodują nostalgię i wzruszenie.Inność w społeczeństwie budzi odrzucenie i śmiech.Ludzie nie potrafią patrzeć sercem tylko oczami.Warto poznać druga osobę a nie oceniać ją przez pryzmat wyglądu.Nasza London skrywa to pod grubą warstwą makijażu,by zatuszować swoje niedoskonałości.Dopiera poznanie braci-a szczególnie Jareda pozwala jej na otwarcie i zaakceptowanie siebie.Musi zaakceptować,a raczej zgodzić sie na miłość mężczyzny do misji wojskowych w których służy.Miłość do niej jest trochę stanowiane na drugim miejscu.
Postać Jareda mimo,że jest pozytywna i budująca to ogromnie sie na nim zawiodłam.Samolubności i patrzenie tylko na siebie spowodowało,że los był brutalny wobec niego…ale czy na pewno?

London jest bohaterka cudowna.Bezinteresownie pomaga,troszczy sie o innych,ale ucieka przed światem.Doznane cierpienia sprawiły,że nie umie pokochać.Gdy pokocha to całà sobą-bezwarunkowo i mocno!
Najbardziej było mi szkoda Taylora,który od zawsze był w cieniu swojego brata.Choć to po części zaakceptował to brakowało mu wsparcia ze strony najbliższych.Przelał swoją miłość na swoją córeczkę,którą wychowuła sam.

Historia jest jedna wielka niespodzianka wydarzeń,które zmieniaja sie w ekspresowym tempie.Ból rozstania,cierpienia i straty możemy poczuć i z nimi sie utożsamiać.Nie jest to proste gdy sie kogoś kocha.

Z całego serca polecam wam ta książkę.Połamie wasze serce na kawałki powodujac,że będziecie razem z bohaterami przeżywać wiele cudnych chwil.

Historia zawarta w książce sprawiła, że nie potrafiłam jej odłożyć, więc przeczytałam od deski do deski. Po prostu nie mogłam nie wiedzieć co będzie dalej! Miłość London i Jareda jest miłością, która zdarza się raz i zostaje z nami na zawsze, jednak nie znaczy to, że również nie rani. A w ich przypadku zraniła i to bardzo, wręcz razem z nimi pękało mi serce. Każda strona wypełniona była emocjami. Dalsza część książki związana z London i Tylerem na nowo obudziła jakąś nadzieje, jednocześnie otwierając serce i pokazując, że można kochać kogos równie mocno.

Osadzenie akcji w nadmorskiej miejscowości Torguay dodaje opowieści uroku i atmosfery. Monika Cieluch mistrzowsko oddała klimat małego miasteczka, gdzie każdy zna każdego, a plotki i stereotypy mogą mieć ogromny wpływ na życie bohaterów. Wprowadzenie dwóch braci, Jareda i Tylera, stanowi ciekawy element kontrastu – młody żołnierz i wrażliwy ojciec, obaj zatopieni w poszukiwaniach prawdziwej miłości.

Najbardziej spodobał mi się jednak przekaz, który niesie ze sobą powyższa pozycja. Powieść analizuje ludzką potrzebę akceptacji i miłości w obliczu własnych niedoskonałości. Główna bohaterka, London to dziewczyna, która zdaje się być ukryta pod maską, a czytelnik ma okazję odkryć każdy jej sekret i uczucia. Brakowało mi jednak realizmu i autentyczności. Mimo że London toczy wewnętrzny konflikt, co symbolizuje jej tarcza w postaci warstwy makijażu i ubrań ukrywających jej ciało, znika on zupełnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki za sprawą Jareda. Nie przypadł mi do gustu sposób, w jaki autorka porusza trudne tematy, takie jak akceptacja siebie i miłość. Mimo że te zagadnienia są ważne i wartościowe, ich przetworzenie w powieści może wydawać się zbyt nachalne lub schematyczne.

Kolejną rzeczą jest fakt, że w wielu momentach opowieść może wydawać się przeładowana różnymi wydarzeniami i zawiłościami, co utrudnia czytelnikowi pełne zrozumienie i pogłębienie relacji między bohaterami. Akcja toczy się naprawdę szybko, lecz w tym przypadku nie jest to zaletą. Po raz pierwszy przeszkadzała mi wielowątkowość fabuły i przyspieszone tempo. Choć dynamika może wydawać się atrakcyjna, jeden wątek pochłaniał drugi, przez co odczucia ze stworzonej przez Monikę Cieluch historii się ze sobą mieszały.

Po ciąg dalszy i więcej recenzji zapraszam na bloga tzczytelnika! ❤
Link: https://www.czytelnika.pl/2023/07/kanion-smierci-lisa-gardner.html

London przeprowadziła się do nadmorskiego miasteczka Torguay w poszukiwaniu spokoju i z chęci odnalezienia swojego miejsca na ziemi. Przez niektórych uznawana jest za dziwaczkę. Nie wychodzi z domu bez makijażu, nie nawiązuje bliższych relacji. Jej życie zaczyna powoli obracać się o 180 stopni w momencie poznania Jareda, żołnierza, który akurat przyjechał na przepustkę i jego brata Tylera, rozsądnego i samotnie wychowującego ojca, który ze wszystkich sił nie chce dopuścić, aby London cierpiała przez jego młodszego brata. Dziewczyna, powoli zaczyna angażować się w związek z Jaredem. Związek, który jest obarczony ryzykiem, cierpieniem, niepewnością, ale i ogromnym uczuciem…

To książka z rodzaju tych, po której przeczytaniu trzeba sobe przysiąść i pomyśleć. Autorka zaserwowała całe spektrum skrajnych emocji. Od szczęścia, po totalne cierpienie. Z kart tej historii wyziewa smutek i niepokój. Z jednej strony czujesz, że happy end jest już blisko, a z drugiej masz świadomość, że za moment wszystko runie jak domek z kart.

Monika Cieluch stworzyła postaci do bólu prawdziwe. Każda z nich złożona jest z solidnych uczuć i emocji. Ale jednocześnie stworzyła przepiękną historię o miłości, naznaczeniu przez życie, straconych szansach, ogromnym żalu, niezrozumieniu, ale też o szczęściu i nadziejach.

Coraz częściej spotykam się ze stwierdzeniem, że książka złamała serce. Ta łamie je wielokrotnie. Za każdym razem, kiedy skleja się je solidnym plastrem Compeed, to ono pęka w innym miejscu. Przepiękna historia. Przepiękna. Intuicja mnie nie myliła.

• Audiobooki