Na zawsze i na wieczność

Okładka książki Na zawsze i na wieczność Monika Cieluch
Okładka książki Na zawsze i na wieczność
Monika Cieluch Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2024-05-08
2024-05-08

Są książki, które wywołują tak ogromne emocje, że nagromadzone wewnątrz muszą znaleźć ujście, bo inaczej rozsadzają człowieka od środka.
Są książki tak piękne, że nie można znaleźć słów, by to opisać.
Są bohaterowie tak cudowni, że rozstanie z nimi powoduje fizyczny ból.
To wszystko o najnowszej książce Moniki Cieluch "Na zawsze i na wieczność".
Nie ma nic bardziej rozdzierającego serce, niż poczucie straty, niż bezsilność i pustka, niż tęsknota za tym utraconym, za tym, co mogłoby być.
Nie ma piękniejszej miłości od takiej, która na pierwszym miejscu stawia tę drugą osobę, kiedy kocha się tak mocno, że jej marzenia stają się naszymi marzeniami. Nie ma nic piękniejszego, niż zatracenie się w tej drugiej osobie, z miłości.
O tym wszystkim pisze Monika Cieluch w "Na zawsze i na wieczność".
Brook i Matt, przyjaciele z dzieciństwa, których różniło wszystko: pochodzenie, status społeczny, sytuacja rodzinna. Łączyło natomiast to, że mieli marzenia, siebie i swoją miłość.
Jak potoczy się życie tych dwojga, kiedy okrutny los podda próbie te młodzieńcze plany i marzenia?
To w jaki sposób Monika Cieluch poprowadziła tę historię jest absolutnym majstersztykiem. Czułam całą sobą każdą emocję, czułam miłość i wdzięczność, bezsilność i pustkę, a później miałam nadzieję... Więc już chyba was nie dziwi, że się wzruszyłam.
Ta historia o walce o marzenia jest po prostu niesamowita. Skomplikowana, bolesna, a jednocześnie refleksyjna, piękna i momentami zabawna. To ostatnie określenie zdecydowanie zawdzięcza pewnej rezolutnej młodej damie, która skradła moje serce.
Ta historia udowadnia, że nawet w trudnych chwilach, kiedy los weryfikuje nasze marzenia, nie wolno się poddawać. I że to, co jest w życiu najważniejsze, jest blisko, wystarczy się rozejrzeć...

Są książki tak piękne, że nie można znaleźć słów, by to opisać.
Są bohaterowie tak cudowni, że rozstanie z nimi powoduje fizyczny ból.
To wszystko o najnowszej książce Moniki Cieluch "Na zawsze i na wieczność".
Nie ma nic bardziej...

Kiedyś byli najlepszymi przyjaciółmi, dziś nie wypowiadają nawet swoich imion. Chcą o sobie zapomnieć i nie wracać do tego do było. Nie chcą wiedzieć nic, na temat tego drugiego.
Ale jako że w życiu nie zawsze idzie po naszej myśli, prędzej czy później ich ścieżki znów się przecinają. Los daje im drugą szansę, ale czy oni z niej skorzystają?
Ta historia była CU-DO-WNA! Sama fabuła, bohaterowie, sceneria... Kocham!
To znaczy nie powiem, głowni bohaterowie byli czasem uparci jak osły i aż korciło iść nimi potrząsnąć albo chociaż umieścić ich w jednym pomieszczeniu... Ale to była część ich uroku, ten upór, to dążenie do własnej racji... i do spełniania własnych marzeń.
Mamy tutaj do czynienia z dwoma liniami czasowymi i ten kontrast pomiędzy tym, co było kiedyś, a tym co było teraz... Zachodziłam w głowę co takiego poróżniło tę nierozłączną dwójkę, że po latach nawet nie chcą słyszeć imienia tej drugiej osoby. Ale na wszystko przyszedł czas i w miarę odkrywania bieżącej historii, poznawałam też ich przeszłość, aż w końcu poznałam prawdę.
Kurcze, jakby nie patrzeć, to wcale nie jest ot sielankowa opowieść. Ta historia momentami jest... trudna. A ta trudność wynika z wypadku Brooklyn, poniekąd właśnie wokół tego kręci się większość fabuły.
Na swój sposób "Na zawsze i na wieczność" to historia wielowątkowa. Jest to jednocześnie opowieść o pokonywnaiu trudności i odnajdowaniu siebie na nowo. O marzeniach - tych utraconych i tych, które dopiero można zrealizować. O przyjaźni, miłości. O drugich szansach. I wiele więcej. Z jednej strony może się wydawać, że coś za dużo tych wątków, ale wierzcie mi - tak nie jest. Monika Cieluch zebrała to wszystko i uplotła z tego przepiękną, wciągającą historię... o życiu. Każdemu trafiają się wzloty i upadki, ale nawet w te najbardziej wymagające dni słońce wschodzi, a później zachodzi.
Pokochałam zarówno Matta, jak i Brooklyn - są to postacie z krwi i kości, które mają swoje przeżycia, ale mają też marzenia. Tak, znów te marzenia, ale ta książka pokazuje, jak dużą mają one moc. Relacja tej dwójki była niesamowita, ta chemia aż wisiała w powietrzu, a ja byłam taaak bardzo ciekawa, co z tego finalnie wyniknie.
Oh, nie mogłabym nie wspomnieć także o Bessie - ta dziewczynka wniosła naprawdę wiele dobrego do tej historii. Ona jest taka cudowna! I uparta, jak jej Tata. Ale może właśnie dlatego tak bardzo ją polubiłam? A może, a całokształt! Jeśli to wszystko, co napisałam wyżej, was nie przekonało, to niech przekona Was Bessie - po tę historię warto sięgnąć choćby dla niej!
Tak naprawdę mogę Wam mówić o tej książce w nieskończoność, ale niekoniecznie taki jest mój zamiar. Dlaczego? Bo obawiam się, że powiem kilka słów za dużo i niechcący zaspoileruję coś. Dlatego powiem tylko tyle - KONIECZNIE sięgnijcie po "Na zawsze i na wieczność", nie pożałujecie! Ta książka to mieszanka cudownych motywów - przyjaciele z dzieciństwa, small town, druga szansa, single dad... Nie dajcie się długo namawiać, po prostu sięgnijcie i dajcie się porwać Matthew, Brooklyn i Bessie.

Ta historia była CU-DO-WNA! Sama...

"Na zawsze i na wieczność" Moniki Cieluch to historia pewnej przyjaźni o smaku słodko-gorzkiej lukrecji.
Pięknie napisana opowieść o pierwszej przyjaźni, która przeradza się w pierwszą miłość, opowieść o walce o swoje marzenia, nawet te najmniejsze. Czytałam, wruszałam się, śmiałam. Jedynie czego nie robiłam podczas czytania, to nie nudziłam się ani przez chwilę. Książka skłania do refleksji nad własnymi wyborami. Po przeczytaniu długo jeszcze myślami byłam wciąż w świecie stworzonym przez autorkę, zaczęłam wspominać swoje stare przyjaźnie, uśmiech błąkał się na moich ustach, gdy przypomniały mi się moje stare, dziecięce marzenia. Polecam z całego serca tą mądrą, chwytającą za serce powieść.

Monika Cieluch i jej książki... Mamciu! 🥹
Za każdym razem jestem tak samo zachwycona. W przypadku "Na zawsze i na wieczność" nie mogło być inaczej! Jest to czwarta powieść spod pióra @monikacieluchautorka którą miałam przyjemność przeczytać. I po odłożeniu jej na półkę wiem, że chce więcej...

🏁 Brooklyn ▪️ Matt 🏁

Piękna, trudna i niebanalna historia o miłości, pasji do tańca i marzeniach. Marzeniach, o które warto walczyć! Jednak zdecydowanie nie za wszelką cenę...

#nazawszeinawiecznosc to kopalnia przepięknych cytatów, życiowych rad i przestróg dla nas czytelników.
Narracja dwuosobowa z perspektywy Brooklyn i Matta, a do tego dwie płaszczyzny czasowe. Czyli tak jak lubię! 🥵 Ciekawa fabuła, ciągłe zwroty akcji przeplatane zabawnymi dialogami.
FENOMENALNA postać Bessi jej charakterek i długi jęzorek! No uwielbiam! ♥️

ɴᴀ ᴢᴀᴡꜱᴢᴇ ɪ ɴᴀ ᴡɪᴇᴄᴢɴᴏść to powieść, która wzrusza, bawi (głównie dzięki Bessi) i genialnie się czyta! Polecam tak jak poprzednie powieści od autorki.

Monika Cieluch i jej książki... Mamciu! 🥹

🏁 Brooklyn ▪️ Matt 🏁

Piękna, trudna i niebanalna historia o miłości, pasji do...

2077

Książka „Na zawsze i na wieczność” Moniki Cieluch zabiera nas do mądrej i ciekawej opowieści, którą warto poznać.
Poznajemy Brooklyn i Matta, którzy przyjaźnią się od dzieciństwa. Niestety ich drogi rozchodzą się.
Dziewczyna to utalentowana tancerka, która po wypadku samochodowym wraca do swojego domu. Na jej drodze ponownie staje przyjaciel z dzieciństwa.
Dużo rozterek, ważnych kwestii, walka o powrót do sprawności, wiele wspólnych momentów, które są zakazane, miłość i przyjaźń.
Książka lekka, mądra i warta uwagi. Z przyjemnością przeczytam inne książki autorki. Świetnie pociąga za struny emocjonalne dawkując czytelnikowi wachlarz pełen kolorów i uczuć.

Dużo rozterek,...

Czekając na tą książkę liczyłam na to, że to będzie kolejna perełka od tej autorki. Czułam to czytając opis i patrząc na tą uroczą okładkę. Nie pomyliłam się, książka jest cudowna.

Autorka stworzyła historię dwojga ludzi, którzy przyjaźnili się od dziecka i bardzo szybko zorientowali się, że będą dla siebie ważni bez względu jak w przyszłości potoczą się ich losy. To książka o miłości tak dużej, życzeniu drugiej osobie wszystkiego co dla niej najlepsze tak bardzo, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko, żeby druga osoba była szczęśliwa.

Brook i Matt znali się od dziecka, a ich relacja z czasem zmieniła się w pierwsze miłosne uniesienia. Ona uczyła go marzyć i przekonywała, że w życiu trzeba mieć marzenia. Ona miała marzenie ogromne, chciała tańczyć, zdobywać trofea i to marzenie się spełniło, dotarła na szczyt. Jedna chwila jednak wystarczyła, żeby jej kariera tancerki prysła jak bańka mydlana. Został żal, poczucie straty i ogromnej niesprawiedliwości. Brook znowu poczuła jak to jest stracić cel w życiu, jak to jest stracić kawałek serca.. Wróciła do domu rodziców, znowu była blisko Matta, mężczyzny, z którym obiecali sobie wzajemnie, że na zawsze o sobie zapomną.

Książka od początku mnie oczarowała. To książka z tych co po kilkunastu stronach zdobywa nasze serce, po której wiemy, że możemy się spodziewać pięknej historii i dużej dawki emocji. Książka z którą siada się z błogim uśmiechem i filiżanką aromatycznej herbaty, delektując się każdym przeczytanym rozdziałem. Przyznaję, że przepadłam. Nie miałam ochoty jej kończyć, z drugiej strony miałam swoje podejrzenia w pewnych kwestiach i czekałam na koniec, żeby się potwierdziły. Dużo mądrości z tej książki płynie, dzieci nie krzywdzą tylko rodzice patologiczni, krzywdzą je również Ci, którym się wydaje, że jeśli kierują się w swoim mniemaniu dobrem dziecka to mają prawo kierować życiem dziecka nawet wtedy, gdy już samo dokonuje swoich wyborów. Wielu ludzi chociaż bardzo kochają swoje dzieci zapomina, że nie wychowują ich dla siebie tylko dla świata. Przepiękna książka!

Monika Cieluch jest autorką, której pióro bardzo sobie cenię. jej twórczość jest niezwykła, bo potrafi dotknąć moich najczulszych strun i trafić głęboko do serca.

"na zawsze i na wieczność" to powieść, którą przeczytałam na jednym wydechu, bo nie mogłam się od niej oderwać nawet na moment. mogę śmiało powiedzieć, że zaparła mi dech w piersi.

autorka stworzyła historię, która zawiera zarówno te szczęśliwe i piękne momenty z życia, które można wspominać z uśmiechem na ustach, jak i te trudne i bolesne, które potrafią rozedrzeć serce na pół. emanuje z niej ból, cierpienie, nienawiść, ale i tęsknota, szczęście i miłość. jednak przede wszystkim wybrzmiewa z niej nadzieja, która motywuje do działania i daje wiarę w lepsze jutro.

to jedna z piękniejszych książek, które czytałam. odnalazłam w niej bezpieczną przystań i wiem, że jeszcze nie raz do niej wrócę, by otuliła mnie niczym ciepły koc.

to wzruszająca opowieść o przyjaźni, która przerodziła się w miłość.
to opowieść o złamanych obietnicach, które potrafią wybrzmiewać przez lata i ranić.
to opowieść o tym jak przewrotne bywa życie i jak w jednej chwili potrafi zniszczyć to na co pracowało się przez lata.
to opowieść o odnalezieniu siebie na nowo i przewartościowaniu swojego życia.
to opowieść o gonieniu za spełnianiem marzeń.

"na zawsze i na wieczność" to wartościowa pozycja, która koniecznie powinna trafić do szerokiego grona odbiorców. uwierzcie mi, że wniesie ona wiele dobrego w wasze życie.

autorka stworzyła historię,...

"Wiesz, czym jest magia? (...) Magia to miłość. Ta skomplikowana i ta dziecięco prosta. I szkopuł tkwi w tym, że na świecie jest niewielu magików, którzy potrafią prawdziwie czarować"

A dla was czym jest magia? Dla mnie jest siłą, która napędza do działania spełniając najskrytsze pragnienia jak i marzenia. Tylko trzeba uwierzyć. Magia jest w każdym z nas!
W przypadku książkowej bohaterki Brooklin magia jest w niej samej w sile, która w niej drzemie, która ją napędza do działania oraz do zmierzenia się z przeszłością. Dziewczyna po poważnym wypadku wraca w rodzinne strony. Jedna tragiczna chwila spowodowała, że może zapomnieć o karierze tanecznej. Zdana na rodziców nie potrafi pogodzić się ze swoim losem na domiar złego dają o sobie znać duchy przeszłości. Jednym z nich jest Matt, jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa. Najgorsze jest to, że Matt jak i Brooklin lata temu przyrzekli, że o sobie zapomną. Co się mogło wydarzyć?

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, której pióro uwielbiam. Pokochałam tę historię już od samego początku, która jest o miłości, poświęceniu i walce o szczęście. Autorka w sposób bardzo realny i pełen emocji opisuje relację między bohaterami, ich życie, radości i smutki. Przeplata teraźniejszość z przeszłością więc możemy poznać co takiego wydarzyło się między bohaterami w przeszłości. Historia pisana jest z perspektywy Matta i Brooklin więc znamy przemyślenia bohaterów. Ich historia porusza serce i skłania do refleksji nad własnymi relacjami z bliskimi, Matt niestety nie miał oparcia w rodzinie. Książka pokazuje, że nawet najtrudniejsze chwile mogą być przezwyciężone, jeśli tylko istnieje między dwojgiem ludzi prawdziwa więź. Dodatkowo jest jeszcze jedna barwna postać, która zasługuje na brawa. Mała, słodka dziewczynka Bessi, która dodała tej książce barw i kolorów. Miejscami nie mogłam powstrzymać śmiechu, dzieci potrafią być bardzo pomysłowe.

#nazawszeinawiecznosc to wzruszająca, ciekawa, pełna humoru opowieść o miłości i poświęceniu, które przetrwało wszystkie próby. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom romansów oraz tym, którzy szukają pięknych i poruszających historii.

W przypadku...

„Jego wzrok był tak intensywny,że nie byłam w stanie się ruszyć.Mówić też nie umiałam.Moglam co najwyżej siedzieć i gapić się na niego.
I to właśnie robiłam”

🪞Aż trudno mi opisać,co przeżywałam podczas czytania tej książki.
Odnalazłam w niej ogrom emocji,strachu,lęku,tajemnic oraz utraconą prawdziwą przyjaźń,która była wyjątkowa.
🪞Dwoje poranionych przez życie osób w najmłodszych latach stało się dla siebie bratnimi duszami.Mogliby przenosić góry,nauczyli się marzyć o małych rzeczach i wierzyć w osiągnięcie trudnych celów.Tworzyli team godny pozazdroszczenia…aż nagle wszystko runęło…

🪞Rozdziały z teraźniejszości oraz przeszłości pozwalają nam zobaczyć wydarzenia z życia bohaterów,które wyryły w ich sercu znamię nie do zapomnienia.Obojga walczą o lepszą przyszłość i urzeczywistnienie marzeń dotąd nie zrealizowanych.Dzięki walce i nie poddawaniu się przynoszą efekty.Ich rozterki były tak realne,że niejednokrotnie łezka poleciała podczas czytania.Autorka znakomicie opisała emocje buzujące w bohaterach.

🪞Historia pokazuje czym jest prawdziwa przyjaźń oraz obietnice złożone bliskiej nam osobie.Potrafią dać moc do działania,ale także złamać serce.Muszę wspomnieć o uroczej osóbce,którą pokochałam całym sercem.Jest wyjątkowa i unikatowa.I love❣️

🪞Książka jest znakomitą opowieścią o miłości,przyjaźni i walce,by marzenia zostały zrealizowane.Udawadnia,że dla ukochanej osoby zrobi się wszystko.To również historia o walce z samym sobą po upadku na samo dno.

🪞Jest to cuuuudowna powieść,która powinniście przeczytać
P O L E C A M

I to właśnie robiłam”

🪞Aż trudno mi opisać,co przeżywałam podczas czytania tej książki.
🪞Dwoje poranionych przez życie osób w...

"Na zawsze i na wieczność " to książka jedyna w swoim rodzaju. Opowiada historię niegdyś dwóch najbliższych sobie osób, które teraz mają swoje życie, priorytety i niestety usilnie próbują siebie unikać. To historia, która rozczuli czytelnika i sprawi, że na jego ustach pojawi się uśmiech. To przede wszystkim opowieść o dziewczynie, która z pomocą odpowiednich ludzi, miała szansę stanąć na nogi.

Brooklyn wraca do rodzinnego domu po wypadku samochodowym. Dziewczyna nie chce żyć, bo właśnie zakończyła się jej wymarzona przyszłość. Wie, że już nigdy nie wróci do pełnej sprawności fizycznej i jest to dla niej koniec kariery. Nagradzana tancerka nie ma sił, by walczyć. Rodzice nie są w stanie jej pomóc, a nawet jeśli próbują, dziewczyna nie przyjmuje do wiadomości tego, że to nie jest dla niej definitywny koniec. Dopiero przeszłość, od której usilnie próbowała się odciąć, pobudza jej połamane serce. Pojawia się Matt - pierwszy najlepszy przyjaciel i bratnia dusza. Tylko co jeśli łączy ich obietnica? W końcu przyrzekali, że już na zawsze o sobie zapomną...

Ta książka niesie nadzieję na to, że nawet podeptane marzenia da się spełnić. Że życie potrafi zaburzyć wszystko to, na co pracowaliśmy, ale nie należy się poddawać. Trzeba walczyć o siebie i swoich bliskich. To historia pełna emocji, którą się czyta przez łzy - te ze smutku i radości. Porywająca, niosąca nadzieję, opowiadająca o mocy prawdziwej przyjaźni i miłości! Polecam z całego serca! Jestem pewna, że pokochacie Brook i Matta, a także ich bliskich.

• Przemoc domowa
  • E-BOOK