Mroczne jezioro

Feeria Young
2021-10-28
2021-10-28
Andrzej Goździkowski
thriller jezioro tajemnica mroczny sekret sprawa sprzed lat przyjaźń kobieta zemsta niebezpieczeństwo dziewczęta obozy młodzieżowe

"Mroczne jezioro" to kolejne porywające dzieło Natashy Preston, które z pewnością nie pozwoli czytelnikom oderwać się od lektury. Autorka znów doskonale balansuje pomiędzy tajemnicą a emocjami, tworząc historię, która mrozi krew w żyłach.

Głównymi bohaterkami są Esme i Kayla, które powracają do Obozu nad jeziorem po dziewięciu latach, by pełnić rolę opiekunek. Jednak idylliczne wspomnienia z dzieciństwa szybko zostają zaciemnione przez mroczny sekret, który dziewczyny skrywają. Tajemniczy prześladowca podszywa się podn ich życie, odsłaniając przeszłość, której chciały zapomnieć.

Preston buduje napięcie stopniowo, odsłaniając kolejne fragmenty zagadki, które prowadzą do przerażającego finału. Nie brakuje wątków romantycznych, które przeplatają się z grozą i niepokojem, tworząc dynamiczną narrację.

"Mroczne jezioro" to książka, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Jeśli lubisz thriller z odrobiną tajemnicy i mrocznych sekretów, ta pozycja z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

To było hmm to było ciekawe. Jak zawsze zostałam w zawieszeniu po zakończeniu ale mogę sobie wyobrazić co było dalej.

Uwielbiam twórczość Natashy Preston i jej różne historie. Czasami pomiędzy niektórymi da się zauważyć pewien schemat ale nie przeszkadza mi to w delektowaniu się lekturą. Co do tej historii, początek było lekko nudnawy , za wiele się nie działo tylko miałam zagwozdkę co takiego zrobiły dziewczyny gdy miały po 8 lat i nie mogą tego nikomu powiedzieć? W końcu się dowiedziałam i okazało się oczywiście że jest z tym powiązanych więcej osób. Potem książka strasznie mnie wciągnęła i bardzo odczuwałam wszystkie emocje głównej bohaterki. Czasami mam wrażenie że aż za bardzo bo strach towarzyszył mi zbyt często. Końcówka była naładowana akcją i wszystko się wyjaśniło. Nie jestem zbyt usatysfakcjonowana rozwiązaniem spraw i tym jak to się potoczyło.

Po połowie książki mnie wciągnęło i to mocno.....

Po połowie książki mnie wciągnęło i to mocno.....

Rzecz rozgrywa się, w zdawać by się mogło malowniczej scenerii, bo przecież jezioro i okoliczny las, to idealne miejsce na letni obóz, z dala od zabudowań i miejskiego zgiełku. Najlepsze przyjaciółki Esme i Kayla w wieku ośmiu lat spędzają beztroski, wakacyjny czas w Obozie nad Jeziorem. Jednak wracają z niego odmienione, ze skrywaną w sercach tajemnicą. Złożyły sobie przysięgę krwi, że nie zdradzą nikomu wspólnego sekretu.

Przypadkiem po kilku latach nastoletnie już dziewczyny wracają nad jezioro również jako obozowiczki, tym razem jednak w charakterze opiekunek, by zdobyć uprawnienia instruktorskie. Niestety ktoś poznał ich sekret i teraz chce ich ukarać, pragnie żeby Esmę i Kaylę dosięgła sprawiedliwość. Zaczynają dziać się niepokojące rzeczy, pojawiają się liściki i groźby budzące strach. Czy prawda w końcu ujrzy światło dzienne?

"Mroczne jezioro" to bardzo wciągający thriller, z gatunku tych że jak już zaczniesz, nie jesteś w stanie przestać, dopóki nie pojawi się ostatnia strona. Lekturę czyta się płynnie i z niesłabnącym zaciekawieniem. Niepokojąco duszna atmosfera tylko rozbudza w Czytelniku wyobraźnię, potęguje ciekawość i dostarcza dawki dreszczyku. Intrygująca fabuła rozwijająca się w nieprzewidywalnym kierunku ze strony na stronę, mnóstwo niedopowiedzeń i zagadek, które skutecznie zwodzą, i kapitalnie budowane napięcie angażują Czytelnika bez reszty, sprawiając że przepada w opowiedzianej przez autorkę historii. Zaskakujące, ale niedomknięte zakończenie świadczyć może o kontynuacji powieści, na którą nie ukrywam mocno czekam. A w międzyczasie z ogromną przyjemnością sięgnę po wcześniejsze pozycje Natashy Preston. To jak sięgniesz po "Mroczne jezioro"? Polecam! Fantastyczna Czytelnicza przygoda!

Wciągająca i niesamowita książka. Zakończenie mnie złamało, ale przyznam, że mimo czytania innych książek tej autorki, takiego bym nie obstawiała. Nienawidzę zakończeń jej książek! Ale wszystkie są porywające.

[recenzja z bookstagrama @slizgonka.czyta]

🌻| „Czasami miałam wrażenie, jakby mój umysł oddzielał się od reszty ciała. Walka, by nie zwariować z jednej strony, a z drugiej – przyzwolenie, by do głosu doszła histeria."

Esme i Kayla to najlepsze przyjaciółki, które przyjeżdżają nad jezioro jako kursantki na opiekunki dla dzieci na obozie. Nie wiedzą jednak, że oferta, którą dostały, została dokładnie zaplanowana, a najbliższe tygodnie zamienią się w piekło.

Książki – thrillery – tej autorki uwielbiam i zazwyczaj potrzebuję jednego popołudnia, żeby przeczytać całą historię; w tym przypadku nie było inaczej ❤️‍🔥

Przyznam, że z początku nie wciągnęła mnie ta historia tak bardzo, jak myślałam; powieści Natashy zazwyczaj zaczynają się praktycznie od razu akcją. Byłam trochę zawiedziona, ale nie zamierzałam przestać czytać z tak błahego powodu; parłam do przodu z myślą, że autorka i tak mnie nie zawiedzie 😌

W pierwszej chwili Esme jakoś mnie irytowała, nie pałałam do niej chęcią; po jej początkowych rozmowach z przyjaciółką miałam wrażenie, że jest nieco... Pusta? Z czasem jednak, na szczęście, przekonywałam się do niej coraz bardziej 😮‍💨

Jako że jestem fanką kryminałów, podejrzewałam wiele osób, bo Natasha włożyła im w usta zdania, które obudziły moją (czasem aż nazbyt) podejrzliwą stronę; udało mi się zgadnąć, choć w przypadku pewnego bohatera z innego powodu niż zakładałam – dziękuję, pani Preston, za namieszanie mi w głowie 🙈

Oczywiście nadal czekam na dzień, w którym Natasha Preston zakończy swój thriller szczęśliwie, ale mam wrażenie, że takowy moment nie nadejdzie 😫 Tymczasem jednak z całego serca polecam sięgnąć po jej książki właśnie z tego gatunku; a może już jakąś czytaliście? 👀

[recenzja z bookstagrama @slizgonka.czyta]

Kolejna przeczytana książka przeze mnie, która była średnia. Miałam nadzieję na coś lepszego, ale niestety tak nie było. Historia była tak absurdalna a bohaterki tak płytkie, że szok. Klimat był fajny obóz las dookoła jezioro, tajemnice i chwile strachu jednak było to tak nierealne, że nie mogłam uwierzyć w to co czytam. Od początku było wiadomo, że Esma i Kayla coś ukrywają i co stało się jak miały po 8 lat. One zawarły pakt, że nikomu nie powiedzą, ale ktoś im tego nie zapomniał no niw trudno było się domyślić kto. Wiadomo trauma straszne przeżycie może wywołać różne reakcje i wiem, że to tylko książka jednak no raziło mnie zachowanie wszystkich bohaterów tej książki. Pomysł fajny i mogło być to bardzo dobre jednak gdzieś się to rozjechało i wyszło marnie. A zakończenie to już był majstersztyk słabości tak jakby zabrakło pomysłu i nagle się urwało, przynajmniej ja to tak odebrałam. Ja nie wiem może ja się stałam wybredna, ale nie przemówiła do Mnie ta książka i żałuję, że brnełam w nią dalej mając nadzieję, że jednak będzie lepiej🤷🏼‍♀️

Książka bardzo wciągająca, szybko się czyta, naprawdę polecam!

Książka bardzo wciągająca, szybko się czyta, naprawdę polecam!

Niestety bardzo nudna, liczyłam że może chociaż zakończenie będzie zaskakujące - niestety ta książka to wielkie rozczarowanie😞 Szkoda było tracić na nią czas kiedy jest tyle interesujących książek do przeczytania.
Nie polecam.

Nie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to moja druga książka Natashy Preston. Muszę przyznać że jestem tą książką trochę rozczarowana. Sytuacje przedstawione w książce np:. czemu nie wezwać policji, albo milczenie na temat tego co się stało i nie wyznanie w końcu prawdy wydaje mi się nierealne, naciąganie i ze względu na powagę sytuacji niedorzeczne. Główna bohaterka irytująca. Irracjonalne zachowania. Co ratuje tą książkę to końcówka. Naprawdę mocna, w stylu Natashy Preston. I dlatego moja ocena jest wyższa. Mimo wszystko polecam tą książkę, szczególnie jeśli macie ochotę na książkę którą szybko się czyta, pełną akcji i z dreszczykiem.

• Natasha Preston