Wyspa

2023-05-31
2023-05-31
Joanna Sugiero
Young Adult Thriller

Muszę przyznać, że do książki podeszłam z niewysokimi oczekiwaniami - a doskonale się przy niej bawiłam. Akcja dobrze się toczy, trzyma w napięciu, jest dynamiczna. Nieco rozczarowała mnie jedynie sama końcówka książki. Poza tym spędziłam z nią czas naprawdę bardzo dobrze, polecam.

CZUJE TAKA MIESZANKE EMOCJII PO PRZEVZYTANIU! NIE WIERZE JAK TO SIE SKONCZYLO! ZDALAM SOBIE SPRAWĘ ZE JEDYNĄ OSOBĄ KTÓRA PRZEŻYŁA JEST REEVE! PAISLEY ZOSTALA ZATOPIONA PRZEZ ROBERTO-LIAMA????? SERIO AUTORKA DOBRZE UMIE PISAC THRILLERY

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super.

Super.

Recenzja:

Grupa influencerów zostaje zaproszona przez milionera na wyspę z parkiem rozrywki, który stworzył. Główna bohaterka jest zachwycona miejscem, gotycki styl i mroczny klimat to coś w jej stylu. Jednak wszystko się zmienia gdy ginie pierwsza osoba, a spokojny weekend na wyspie zamienia się w walke o przetrwanie.

Była to moja pierwsza styczność z książką Natashy Preston i nie żałuję. Pokochałam jej styl pisania i to jak wykreowała bohaterów. Nie znalazłam w tej książce nic co by mi się nie spodobało.

Główna bohaterka była zachwycona miejscem, a ja razem z nią, przez genialne opisy miejsca momentami czułam się jak bym tam była.

Szczerze powiem, że nie przewidziałam zakończenia ani tego kto był mordercą chociaż naprawdę próbowałam. Plot Twist pod koniec " zmiótł mnie z planszy". Zakończenie było otwarte co jednym może się spodobać, a innym wręcz przeciwnie.
Ja osobiście uważam, że takie zakończenie jest naprawdę dobre, a czytelnik może tylko snuć domysły co było dalej, przez co o tej książce szybko nie zapomni.

Czytając to czułam dreszczyk emocji. W niektórych momentach wczuwałam się aż za bardzo ale cóż się dziwić. Nie umiałam oderwać się od tej książki i wręcz ją chłonęłam, przeżywając wszystko co tam się działo.

Każdy bohater miał inny charakter, a niektórzy mnie irytowali jednak to wszystko było celowe i potrzebne fabule.

Po przeczytaniu tej książki odrazu zamówiłam dwie inne od tej autorki i planuje zamówić ich jeszcze więcej.

Jeżeli lubicie książki pisane prostym językiem, ciągłą akcje, dreszczyk emocji i zagadki, totalnie sięgnijcie po tą pozycje.
Bardzo dziękuję wydawnictwu za możliwość zrecenzowania tej książki bo dzięki temu w końcu poznałam twórczość Natashy Preston i pokochałam ją całym sercem.

Recenzja:

Była to moja pierwsza styczność z książką Natashy...

Oh wow...

Książka jest... bardzo dobra. Zostawiła u mnie ślad i po przeczytaniu trochę o niej myślałam. Jest typowo młodzieżowa, jednak nie brakuje u niej brutalnych scen.

Czytało mi się ją szybko, starczyła mi na jeden wieczór. Podobała mi się, niemniej jednak znalazłam kilka minusów. Na początku irytował mnie trochę content całych tych mediów. Tak, tak, wiem, pisałam się na to. Może są to poprostu skutki uboczne, że z nich nie korzystam. Mniejsza o to.
Kolejne co mi troszkę nie pasuje to fakt, że wszyscy biegają po wyspie jakby szukali jakiegoś skarbu, a nie mordercy. Chociaż sam fakt szukania go mnie dziwi, ja bym się raczej ukrywała.

Znalazłam też dużo dobrych stron lektury. Pomijając to, że szybko się ją czyta, akcja toczy się szybko. Nie ma obszernych opisów, są w sam raz. Końcówka robi swoje, ale tego już wam się powiem, bo nabawię was spoilerów.

Nie mniej jednak, polecam i sądzę, że nie pożałujecie.

Oh wow...

Miliarder na prywatnej wyspie buduje wielki kompleks rozrywki. Na przetestowanie i rozreklamowanie zaprasza grupę influenserów. Co mogło pójść nie tak ... morderca który krąży po wyspie, a nadciągająca burza utrudnia ucieczkę.
Pomysł dobry, wykonanie takie sobie. Generalnie mam wrażenie, że wszyscy biegają po wyspie jak opętani w poszukiwaniu mordercy widmo. Co kto lubi.

Oczekiwałam czegoś więcej po tej książce. Czytając, miałam wrażenie, że mam do czynienia z literaturą dla młodzieży i przyznam szczerze, że trochę mnie wymęczyła. Ale doczytałam do końca, żeby móc sobie wyrobić o niej zdanie. Generalnie samo zakończenie nie jest złe, chociaż inaczej poprowadziłabym akcję.

Książka bardzo wciągająca pełna intryg. Miejsce akcji można było sobie zoobrazowac co jest wielkim plusem. Cała historia opisana w taki sposób że łatwo można było utożsamić się z główna bohaterką. Bardzo polecam

Wciągająca książka.

Wciągająca książka.

,,Wyspa" Natashy Preston to historia, która już od pierwszych stron intryguje i podsuwa myśl, że będzie się działo.

Przenosimy się na wyspę a dokładniej Jagged Island, czyli ekskluzywny park rozgrywki stworzony przez niezwykle bogatego mężczyznę. Zaprasza on na nią szóstkę popularnych infuenserów, aby przetestowali atrakcje i opowiedzieli o parku swoim obserwatorom. Jednak już po dopłynięciu większość czuje dziwną atmosferę panującą na wyspie. Wszystko utrzymane w gotyckiej estetyce i dopracowane w każdym calu sprawia, że klimat jest jeszcze mroczniejszy i tajemniczy.

Świetnie zaplanowana akcja to coś, co absolutnie uwielbiam w książkach tej autorki. Od samego początku nie można się oderwać a im dalej w las, tym bardziej nie jesteśmy w stanie odłożyć książki nawet na sekundę. Tajemniczy klimat utrzymuje się tu od początku aż do samego końca i stale odczuwamy niepewność. W pewnym momencie czujemy to samo, co bohaterowie- Tu można ufać wyłącznie sobie.

Przechodząc do bohaterów, w tej książce momentalnie polubiłam kilkoro z nich, choć z tyłu głowy miałam myśl, że nie mogę się do nich zbytnio przywiązać, bo jeszcze mogą mnie zaskoczyć i jako, że jest to thriller, to niekoniecznie w tym pozytywnym sensie. Mimo to naprawdę dobrze czytało się historię, w której bohaterowie byli tak różnorodni, a mimo wszystko możliwi do polubienia.

Jako że jestem ogromną fanką Natashy Preston to większość jej książek czytam na bieżąco i jeszcze tylko jedna czeka na mnie do przeczytania. Dlatego też zwykle udaje mi się nieco ,,przechytrzyć" autorkę i odkryć zakończenie jeszcze przed końcem. W tym przypadku jednak zakończenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem i choć w pewnym stopniu je przewidziałam to i tak zakończenie wbiło mnie w fotel.

Książka była dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem i wspaniale było ponownie wrócić do jednej z moich ulubionych autorek.

• Młodzieżówki

Natasha Preston Wyspa Zobacz więcej