Klątwiarze: Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce

Okładka książki Klątwiarze: Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce Holly Black
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Klątwiarze: Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce
Holly Black Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Klątwiarze (tom 1-3) fantasy, science fiction
Klątwiarze (tom 1-3)
The Curse Workers. White Cat. Red Glove. Black Heart
Jaguar
2021-11-10
2021-11-10
Stanisław Kroszczyński, Zuzanna Byczek
klątwiarze magia zaklęcia Holly Black fantasy young adult fantasy young adult

Okładka książki Krew Holly Black, Ted Naifeh
Krew Holly Black, Ted Na...
Okładka książki Złota wieża Holly Black, Cassandra Clare
Złota wieża Holly Black, Cassan...
Okładka książki Znak Holly Black, Ted Naifeh
Znak Holly Black, Ted Na...

Wyróżniona opinia i

Klątwiarze: Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce

przeczytanych książek 65 napisanych opinii 59

Zaskakująca, intrygująca i poprostu mająca w sobie to coś mrocznego.

Zaskakująca, intrygująca i poprostu mająca w sobie to coś mrocznego.

Ta książka była cudowna pochlonelam ją w tydzień i choć na początku wydawała sie nudna i nie zrozumiała to potem zdecydowanie wciagla i nie mogłam sie oderwać

Zasnęłam z nudów. Niestety, nie polubiłam bohaterów, nie udało mi się wciągnąć. Szkoda, bo lubiłam Okrutnego księcia. Tu niestety niewypał, zabrakło spójności, fantazji i ciekawiej budowanych relacji

Częściowo mi się podobała, na przykład opisy starego domu; czasami jednak coś mi zgrzytało. Na początku bohater jest przedstawiony jako mało udolny kłamca, później jest już mistrzem przekrętów. Raz się tego wstydzi, a raz mu się to bardzo podoba. Dodatkowo relacja między nim, a "białą". Za słabo zbudowana, by nabrać realności. Przeczytałam tylko pierwszą część i właściwie tyle mi w zupełności wystarczy.

Nie... Dawno tak się nie męczyłam przy żadnej książce. Miałam ochotę ją porzucić i dotrwałam do końca tylko przez poczucie obowiązku. Nic mi tutaj nie grało. Bohaterowie byli irytujący, praktycznie żaden nie przypadł mi do gustu. Nie umiałam się z żadnym utożsamić czy chociażby komukolwiek kibicować. Wydarzenia były nudne i przewidywalne. Bardzo ciężko czytało mi się tę książkę. Brakowało jej polotu. Bardzo żałuję, że kiedyś się na nią skusiłam i ją kupiłam.

Skończyłam na dwóch częściach.

Skończyłam na dwóch częściach.

O matulu, czy ja nareszcie zebrałam się, żeby skończyć tą książkę? Tak! Czy zajęło mi to przeszło półtorej roku? Tak, tak, tak!

Pomysł na system magiczny jest świetny! Tak naprawdę lubiłabym tą książkę tysiąc razy bardziej, gdybym dostała trzy osobne tomy. I tak naprawdę jakby zliczyć dni, to zajęła mi ona jakieś 4-5 dni rozciągnięte na półtorej roku. Niestety, ale złożenie trzech tomów w jeden niejako wymusza na mnie ich czytania, a ja tego szczerze nienawidzę, stąd taka opieszałość. Nie do końca też podobała mi się druga połowa trzeciego tomu (choć sama końcówka już tak!).

No i mimo, że zajęło mi to tyle czasu, to przez większość tej książki naprawdę dobrze się bawiłam i trochę sobie przypomniałam, dlaczego tak bardzo kochałam książki Holly Black! Rozumiem też, czemu jest to jeden tom, bo to naprawdę czyta się jak jedną historię (nawet złapałam się na tym, że drugi się skończył, a ja nagle byłam gdzieś hen w trzecim i nawet nie wiem kiedy :D). Do tego mamy tu postacie, która naprawdę da się lubić, są różne i nie da się ich ze soba pomylić. Jako całość - jestem mega zadowolona, ale ta konkretna forma jednak do mnie nie trafia.

Dla mnie średniawka, przeczytałam, ale się męczyłam i nie umiałam wpasować się w świat, nie przeżywałam tej historii.
Plusy:
-świetny język, bardzo naturalny
-dokładnie opisane zdarzenia
-cała trylogia w jednej książce
Minusy:
-długie rozdziały
-brak punktów kulminacyjnych
-po prostu fabuła mi się niezbyt podobała
-akcja czasem się dłużyła

Plusy:
-świetny język, bardzo naturalny
-dokładnie opisane zdarzenia
-cała trylogia w jednej książce
Minusy:
-długie rozdziały
-brak punktów kulminacyjnych
-po prostu fabuła mi się niezbyt podobała
-akcja czasem się dłużyła

Dłużyła mi się ta cegiełka. Nie raz sięgałam w między czasie po inne pozycje, jakoś nie mogąc przebrnąć dalej przez pierwszą historię. Było w niej dużo chaosu i niewiadomych, które nie wzbudzały na tyle silnego zainteresowania, bym nie mogła się oderwać od lektury.

Wyszedł z tego całkiem całkiem kryminał. Miał ciężki początek, ale z upływem kartek zaczęło się rozkręcać, co mnie zaskoczyło po piórze Holly. Na pewno było to miłe zaskoczenie, a świat klątwiarzy zyskał moją aprobatę. Wkręciłam się już mocniej w drugą i trzecią historię, ale niestety bohaterowie mocno podziałali na niekorzyść tej książki. Główny bohater owinięty wokół palca każdego, potem odmieniony o 180 stopni, jego obiekt westchnień to po prostu chodzące nieporozumienie, a pozostali… nie wywarli na tyle pozytywnego bądź interesującego wrażenia, by uratować sytuację.

Ciekawy pomysł, ciekawy świat, ale wykreowane postacie odpychały mnie zamiast przyciągać. Jak na tak obszerną książkę jest to raczej spory minus, ale może to tylko ja mam o nich takie zdanie i ktoś inny jak najbardziej będzie zwolennikiem tych bohaterów.

Holly Black w takim wydaniu to istne spełnienie moich marzeń!! Osoby żyjące pośród nas rzucające klątwy, mroczny klimat i cała trylogia w jednej książce? Piszę się na to!
Nie spodziewałam się ze takiego grubasa przeczytam całkiem szybko. Jednak fabuła pochłonęła mnie do tego stopnia, że ledwo zauważałam kiedy kończy się jedna książka a zaczyna się następna. Mamy lekkie luki, ale gwarantuje wam, że nie zwrócicie na nue większej uwagi, bo Cassel skradnie wasze serca! Kłamca, ale i detektyw, od początku już czułam, że go bardzo polubię i voila! Uwielbiam tego chłopaka, porwał moje serce i ani myślę mu je odbierać! Samo klątwiarstwo i system magiczny są naprawdę ciekawe i w miarę dobrze przedstawione.
Czuć, że te książki były wydane ponad 10 lat temu, bo są tutaj stosowane rozwiązania fabularne charakterystyczne dla tamtych czasów, ale absolutnie nie ujmuje to tej trylogii. Przyjemnie wrócić do tych starszych książek bestsellerowych autorów o których już trochę zapomniano
Naprawdę jestem ogromnie oczarowana tą książką, pozwoliła mi się całkiem oderwać od rzeczywistości, zapomnieć o wszystkim i z przyjemnością śledzić losy niesfornego chłopaka!

Holly Black Klątwiarze: Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce Zobacz więcej