Snując zmierzch

Okładka książki Snując zmierzch Elizabeth Lim
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Snując zmierzch
Elizabeth Lim Wydawnictwo: We need YA Cykl: Krew Gwiazd (tom 2) fantasy, science fiction
Krew Gwiazd (tom 2)
Unravel the Dusk
We need YA
2022-02-09
2022-02-09
2020-07-07
Kaja Makowska
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura dla młodzieży magia mistyfikacja nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo odwaga rywalizacja tajemnica wędrówka

Wyróżniona opinia i

Snując zmierzch

przeczytanych książek 936 napisanych opinii 800

Po opiniach spodziewałam się, że będzie słabiej, ale na szczęście nie było. Co prawda zakończenie jest trochę zbyt proste i niektórych może nie satysfakcjonować, ale dla mnie zupełnie wystarczyło. Bardzo dobra młodzieżowa seryjka, rewelacyjnie napisana i niezwykle wciągająca. Myślę, że z pewnością mogę polecić!

CUDOWNE

CUDOWNE

to była jedna z lepszych dylogii jaką miałam przyjemność przeczytać, świetna główna bohaterka, zwroty akcji i duża konsekwencja w działaniu, nie było absolutnie nic do czego mogłabym się przyczepić, była mega przyjemna i bardzo polecam sięgnąć po obie części.

Ta część jest tak zakręcona, że ledwo dobrnęlam do końca. Dużo nielogicznych wątków, można było się pogubić.

Czytałam opinię, że drugi tom zbyt bardzo skupił się na wątku miłosnym, niż samej akcji i sensacji i jest to prawda, jednak ja jako największa romantyczka, odbieram ten fakt jako duży plus. Urzekł mnie wątek legendy o przeznaczeniu i czerwonej nitce, co bardzo dobrze wpasowuję się w tematykę krawiectwa. Pomimo niektórych złych aspektów, bardzo podobała mi się ta książka i napewno kiedyś do niej wrócę.

Zakończenie dylogii 📚

Baśń o odważnej dziewczynie i aroganckim chłopaku oraz... magii ✂️ Choć Maia nie wierzyła w magię, to magia wierzyła w nią 💫

W "Snując zmierzch" jest więcej akcji niż w pierwszym tomie, szybsze prowadzenie bardziej mrocznej fabuły. Dodatkowo jest walka o człowieczeństwo, zjednoczenie północy i południa, a także nowe początki 🖤

A cała dylogia "Krew Gwiazd" to:
✂️ azjatyckie klimaty
✂️ retelling Mulan, czyli opowieść o dzielnej dziewczynie, która kryje się za męskim przebraniem
✂️ silne bohaterki
✂️ motyw krawiectwa, podróży, przeznaczenia i magii
✂️ wyjście poza wyznaczoną ścieżkę
✂️ wątek romantyczny z powolnym rozwojem relacji

Polecam, jeśli masz ochotę na młodzieżowe baśniowe fantasy z nienachalnym wątkiem romantycznym oraz fajnym klimatem - ja miło spędziłam przy niej kilka dni 😊

Zakończenie dylogii 📚

A cała dylogia "Krew...

O matko, jak mi się ten tom podobał! Przy pierwszym bawiłam się świetnie, ale przy tym jeszcze lepiej ♡. Kocham absolutnie całym serce wszelkie wariacje na temat baśni i mitologii, tym bardziej tych, które znam słabiej, bo zawsze mogę odkryć coś nowego. Początek trochę mi się ciągnął, bo też nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać, ale tak od 30% do końca? Jazda bez trzymanki, bo i się śmiałam i płakałam i wzruszałam i gdyby tak było od samego początku, byłaby to bez wątpienia topka tego roku. Ale nawet pomimo ciężkiego początku bawiłam się naprawdę świetnie, cieszę się, że w końcu dotarłam do tej dylogii i już nie mogę doczekać się kolejnych książek autorki, które wpadną w moje łapki.

No nie. Po prostu nie. Jak pierwszy tom był czymś świetnym, tak drugi nie ma dla mnie racji bytu. Świetnie zapowiadająca się historia, zmieniła się w łzawą opowiastkę romantyczną. Jak dla mnie pełno tu absurdów i mocy kompletnie z tyłka. No i oczywiście jak ma się potoczyć coś zgodnie z losem to nagle coś musi się zmienić i odwrócić nadciągającą katastrofę. Ok trochę to zjechałam, ale były też dobre strony. Np. wątki intrygi politycznej i to, że nie każdy bohater był jednowymiarowym czarnym albo białym charakterem. Nie mniej zawiodłam się i to bardzo.

Edan - ciepłe kluchy, momenty walk - za krótkie. Niewykorzystany potencjał. Szkoda bo pomysł oryginalny.

Wspaniałe zakończenie tej historii. Kolejne spotkanie z tymi bohaterami było ogromną przyjemnością. Autorka zadbała o kolejne przygody Mai, o zwroty akcji i trudne decyzje do podjęcia przez naszych bohaterów