Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów

Okładka książki Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów Joanna Tekieli
Okładka książki Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów
Joanna Tekieli Wydawnictwo: Lucky kryminał, sensacja, thriller
Lucky
2021-10-18
2021-10-18
sensacja kryminał thriller Kraków ofiara potwór bestia wampir morderca scytyjscy wojownicy

Fabuła nieco odklejona od rzeczywistości, ale książka jest napisana dobrym językiem, więc jeśli przymknąć oko na pewną absurdalność wydarzeń, to można mieć z lektury przyjemność na jeden wieczór.

"Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów" Joanna Tekieli
Nasze pierwsze spotkanie z twórczością Pani Joanny lecz z pewnością nie ostatnie.
Książkę czyta się błyskawicznie, ciekawa fabuła ukazująca do czego może doprowadzić wyrzadzana krzywda i obsesja... Ciekawe postacie, no i piękny choć upiorny Kraków w tle... Warto sięgnąć , zdecydowanie 💥 😁😁

"Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów" Joanna Tekieli

Moja pierwsza książka autorki, która wpadła w moje ręce. Całkiem niezły kryminał chociaż krew płynie tu nawet nie strumieniem a rzeką, mnóstwo morderstw i pogoda, która utrudnia prowadzenie śledztwa. I jest to kolejna pozycja, w której przeszłość ma ogromny wpływ na bohatera. Jego dzieciństwo go tak ukształtowało i brak reakcji ludzi, którzy wiedzieli o tym co się dzieje w jego, i nie tylko jego, życiu. Morderca jest nieuchwytny, nie zostawia śladów, nikt go nie widział. Co sprawiło, że w końcu popełnił błąd? I czy to prawda, że historia lubi się powtarzać? Przeczytajcie.

Rewelacyjny kryminał z elementami horroru. Ujęło mnie inne oblicze policjantów prowadzących sprawę, normalne, zwyczajne, pełne emocji, ale bez patologii.

Za możliwość poznania autorki dziękuję wydawnictwu Lucky, które przesłało mi książkę do recenzji. Przyznam się szczerze, że wcześniej nawet nie słyszałam nazwiska Tekieli. Czasem przeraża mnie fakt jak wielu nazwisk nie znam, a to mogą być naprawdę świetnie napisane książki. Tak było w przypadku mojej lektury, która okazała się rewelacyjną przygodą na dwa wieczory.

Akcja książki rozgrywa się w Krakowie, w jego ciemnych i niebezpiecznych zakamarkach. To właśnie w takich warunkach morduje Bestia, która bardzo brutalnie obchodzi się ze swoimi ofiarami. Pierwszymi ofiarami jest para nastolatków, których znalazł przypadkowy przechodzień. Sprawę przejmuje komisarz Alicja Starska i młody policjant Paweł Czerski. Parze pomaga cała komenda, bo Bestia zostawia za sobą bardzo dużo zmasakrowanych ciał. Policja czuje presję nie tylko wyższych szczeblem komendantów, ale także prasy i zwykłych obywateli.

Odnalezienie Bestii nie jest jednak proste. Na żadnym miejscu zbrodni nie ma wystarczających ilości dowodów, które wskazałyby mordercę. Dodatkowo w toku śledztwa okazuje się, że Starska i Czerski szukają potężnej postaci, która unosi się nad ziemią...
Kim jest tajemnicza postać, która stała się postrachem społeczeństwa?

Wow!!! To była naprawdę świetna książka! Akcja rozpoczyna się praktycznie od początku, od pierwszych stron. Nie zwalnia ani na moment. Ciągle gdzieś czai się mrok, morderca albo zmasakrowane ciało ofiary. Co sprawia, że książka jest właściwe nieodkładalna. ,,Moc krwi" napisane jest prostym, łatwo przyswajalnym językiem, co sprawia, że czyta się szybko i z rosnącym zainteresowaniem. Wprost nie można się oderwać od książki! Zakończenie... hmmm... Wg mnie jest otwarte, tak jakby Joasia miała zamiar napisać kolejny tom. Zobaczymy może kiedyś...

Książka przedstawia tak naprawdę chory umysł mordercy, dzięki któremu poznajemy odrobinkę historii. Joasia porusza historię scytów i ich wojowników. To ciekawe wątki, o których szczerze nie słyszałam wcześniej. Zawsze fajnie jest się czego nowego dowiedzieć nawet z krwawych kryminałów.

Na zakończenie polecam Wam tą książkę. A sama będę musiała coś jeszcze poczytać z dorobku Asi, bo czuję, że się polubimy.

Polecam

Akcja...

Zbyt krwawa, za dużo trupów, choć pomysł ciekawy. Miejscami niespójna.

Zbyt krwawa, za dużo trupów, choć pomysł ciekawy. Miejscami niespójna.

Brawurowa pomysł, kulejąca realizacja.

Kraków pogrąża się w przerażeniu za sprawą krwawych zbrodni. Wszystko wskazuje, że popełnia je nieuchwytna zjawa. Próby zracjonalizowania działania seryjnego mordercy wydają się niemożliwe. Czyżby więc sprawcą rzeczywiście jest wampir?

Całkiem sprawnie zbudowana atmosfera niepewności i zagrożenia. O ile wprowadzenie jest więc solidnym thrillerem, to dalsza, „kryminalna” część dłuży się niemiłosiernie.

Brawurowa pomysł, kulejąca realizacja.

Zaskakująco wciągająca, z klimatem, z charakterem. Z innym obliczem policjantów, które, mnie osobiście, przypadło do gustu.

"Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów" Joanny Tekieli to kryminał, w którym krakowska policja poluje na wampira. Postać nazwana przez ludzi wampirem, diabłem lub bestią sieje strach wśród mieszkańców dawnego grodu Kraka. Co tak przeraża? To, że sprawca zabija dla krwi!

Fabuła opierająca się na motywie współczesnego, morderczego Draculi ma w sobie nutkę fantastyki. Kły, szpony, latanie i niewidzialność budują tajemniczy klimat. W połączeniu z magiczną aurą Krakowa i legendami o scytach wyszło genialnie. Choć paranormalność wisi w powietrzu, to jest to dobrze skonstruowany kryminał, który jak na taki pomysł jest bardzo rzeczywisty. Fachowe podejście policjantów do sprawy, stopniowe dochodzenie do prawdy, brak niespodziewanych zwrotów akcji oraz przyczyna i motyw sprawcy są świetnym wyważeniem tego, co dzieje się wokoło. Działania krakowskiego wampira doskonale obrazują, jak strach i niepokój wpływają na ludzką wyobraźnię, bo jak to się mówi "strach ma wielkie oczy".

Jak dla mnie to bardzo dobry kryminał. Świetne wprowadzenie czytelnika do rozwijającej się akcji oraz budowanie aury tajemniczości i strachu zachęcają do kontynuowania lektury. Ciekawie wykreowane postacie oraz perspektywa widziana oczami organów ścigania i mordercy to również dobre posunięcie. Podobało mi się, że autorka postawiła na zrównoważoną dynamikę bez zbędnych twistów wywołujących konsternację. Tu wszystko było tak jak trzeba, niczego nie brakowało, nic nie przeszkadzało. Zakończenie historii było takie, jakie oczekiwałam. Wyjaśniło sprawę, nie burząc całej tej wampirzej otoczki.

Oczywiście polecam "Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów", szczególnie teraz, bo pogoda za oknem idealnie wprawi nas w klimat tej książki. Będzie trochę legend, wierzeń, wiary we własne przekonania oraz oczywiście niewinnych ofiar, które są pożywieniem dla bestii z Krakowa.

Dziękuję @luckywydawnictwo za otrzymany egzemplarz.

Joanna Tekieli "Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów"
Książka to bardzo interesujący, mroczny i krwawy thriller. W nocy giną ludzie, zabijani przez Bestię, która żywi się ich krwią. Sprawę prowadzi para policjantów - doświadczona Alicja Starska i nowicjusz Paweł Czerski. Oboje zagłębiają się w sprawę makabrycznych zbrodni. W trakcie śledztwa odkrywają połączenie jednego z pacjentów szpitala psychiatrycznego z Bestią. Śledztwo jest długie i żmudne, ale cały czas bardzo ciekawe. Nie ma żadnych zbędnych opisów. Ukazana jest perspektywa mordercy oraz jego motywy jak i strona pracy policyjnej. A dlaczego ten konkretny człowiek postanowił zostać Bestią? Śledczy doszukują się przyczyn w jego dzieciństwie, które było okrutne i brutalne. Nikt nie zadał sobie trudu, aby poddać maltretowane dziecko odpowiedniej terapii. Mały człowiek poradził sobie sam, uciekając w swój własny świat, gdzie był wyjątkowy, a nie niepotrzebny nikomu. Potem dorósł i spotkał człowieka, który pokazał mu jak może realizować swoją wyższość nad innymi. Bestia jest przebiegła i szybka. Czy śledczym uda się rozwiązać sprawę i złapać winnego? Gorąco polecam przeczytać książkę, ale ostrzegam, że to nie jest łatwa lektura. Zawiera brutalne opisy, jednak sama fabuła jest poprowadzona bardzo dobrze, a zakończenie jest intrygujące.

Joanna Tekieli "Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów"

• Kryminał, sensacja, thriller

Dodaj cytat z książki Moc krwi. Zew scytyjskich kurhanów