Córka pszczelarza

Świat Książki
2021-11-10
2015-06-17
Tomasz Wyżyński

* Z pozoru jest to opowieść o miłości z wyższych sfer .Oto na pewnym angielskim dworze , mieszka atrakcyjny syn właścicielki Rufus i w ogrodzie pracuje pewna Grace , w której tenże Rufus się podkochuje a ona nie jest na jego zamiary całkowicie obojętna .To są lata 40 , w przededniu wybuchu drugiej wojny światowej .Ale Grace wie , że ich zauroczenie , nie przerodzi się w związek stały .Ponieważ są z innych światów .Ona zajmuje się pszczołami a on jest synem lorda .Obok mieszka Fredie , chłopak w jej wieku , któremu ta Grace się podoba .Burzliwa relacja , pomiędzy Grace i Rufusem , ulega zakończeniu , gdy Fredie poprosi ją o rękę a ona się zgodzi .Ale zaczyna się wojna i obaj chłopcy , służą obok siebie i robi się gęsto od uczuć .No, mimo wszystko , zaintrygowało mnie .—(---ocena 7/10--)

"Córka pszczelarza", to powieść o tym jak historia potrafi zatoczyć koło i to co było udziałem matki, stało się również udziałem jej córki... te same uczucia, ta sama rodzina, ta sama przepaść społeczna. Fatum? przeznaczenie? przypadek? Świetnie ukazane relacje między pokoleniowe, jak również dobrze odmalowany obrazek podziału na sfery, oraz grajdołka jednej wyspy, gdzie wszyscy wszystkich znają.
Santa Montefiore, to autorka, której książki będą królowały na moich regałach zawsze. Jak nikt inny potrafi napisać powieść, która gra na emocjach czytelnika, umiejętnie splata romans z wątkiem obyczajowym, sekretami sprzed lat, niełatwymi losami bohaterów. A przy tym jej książki nie są przesłodzone, wylukrowane i koniec nie zawsze zmierza do- żyli długo i szczęśliwie. Moja znajomość z tą autorką zaczęła się od książki "Spotkamy się pod drzewem Ombu" i poprzez kolejne jej powieści trwa do dziś. I gdybym miała wybierać pomiędzy Moyes, Hoover, czy Monetfiore, z pewnością wybrałabym tę ostatnią.

Piękna historia. Polecam fanom gatunku.

Piękna historia. Polecam fanom gatunku.

Wspaniała, wzruszająca i wciągająca historia napisana pięknym językiem. Polecam.

Nuuuda. Sięgnęłam pi książkę zachęcona pozytywnymi komentarzami a tu taka niespodzianka. Szkoda czasu.

Jednowymiarowi, nijacy bohaterowie, a ich historie nie trzymają się kupy. Autorka może miała pomysł na książkę, ale realizacja wyszła kiepściutko. Ciężko nazwać tą powieść harlequinem, raczej kulawą jej imitacją.
Nie polecam, ponieważ jej lektura jest stratą czasu.

Nie polecam, ponieważ jej lektura jest stratą czasu.

Przygnębiająca.

Przygnębiająca.

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

"Córka pszczelarza" jest to historia, która opowiada o matce i córce, które przeżyły nieszczęśliwą miłość i pomimo tego, próbowały żyć dalej.

Grace, mieszka w chatce pszczelarza. Jej ojciec zajmuje się pszczołami i projektuje ogrody u lorda. Pewnego razu Grace poznaje Rufusa, następcę obecnego lorda i zakochuje się w nim. Jej przyjaciel Freddie, który żywi uczucia do swojej przyjaciółki jest zazdrosny. Jednak ojciec Grace uświadamia jej, że Freddie będzie idealnym mężem dla niej. Freddie i Grace pobierają się, a po wojnie wyjeżdżają do Tunessecket.

Trixie, córka Grace, spędza wakacje z Jasperem, chłopakiem, który ma zespół muzyczny i wielką karierę przed sobą. Jednak wypadek jego brata sprawia, że Jasper opuszcza wyspę i wyjeżdża do Anglii. Trixie tęskni za nim i jest rozczarowana, kiedy Jasper pisze jej, że między nimi to koniec. Trixie ma złamane serce i wyjeżdża do Nowego Jorku.

Kiedy znajduje w szopie listy Grace, uświadamia sobie, że nie zna swojej matki. Tak więc, udaje się do Anglii w celu poszukiwania odpowiedzi na swoje pytania. Czy Trixie pozna historię swoich rodziców i odnajdzie siebie? Tego dowiecie się już w książce.

Jest to przyjemna książka, którą czyta się szybko, chociaż pod koniec już mnie nużyła. Jeśli jednak szukacie czegoś lekkiego to ta książka będzie dla was w sam raz.

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

Nie przekonała mnie ta książka.

Nie przekonała mnie ta książka.

Nudna, przewidywalna i taka napisana jakby na sile. Historia jakich wiele.

Nudna, przewidywalna i taka napisana jakby na sile. Historia jakich wiele.

• Santa Montefiore
  • 2017