Złote kolczyki

Albatros
2015-06-12
2015-06-12
Anna Dobrzańska

Umiejętnie opowiedziana historia trzech kobiet, zawierająca nieoczekiwany zmiany w informacjach, które wydają się czytelnikowi już znane, związana głównie z Hiszpaniią w ciekawych i trudnych czasach pierwszej połowy XXw. Możemy się z niej również dowiedzieć nieco m.in. o hiszpańskiej wojnie domowej czy kulturze tańca flamenco.
Książka uwrażliwia na istotę i wagę prawdy oraz szczerości w relacjach międzyludzkich.

Książka uwrażliwia na istotę i wagę prawdy oraz...

Zainteresowana opisem postanowiłam sięgnąć po "Złote kolczyki". Wciągająca fabuła rozgrywająca się w Barcelonie i tajemnica z przeszłości. Do tego historyczne tło Hiszpanii i opisana sytuacja ludności żyjącej w biedzie. Chwilami powieść trochę za długa, czasem mialam wrażenie, że czytam to samo po kilka razy razy jednak wiele momentów mnie wzruszyło. Wątek miłości gdzie spotyka się z odrzuceniem z powodu statusu społecznego. Chętnie poznam inne powieści autorki.

Zaskakująca.I wciągająca.Trochę historii i tajemnic.

Zaskakująca.I wciągająca.Trochę historii i tajemnic.

Świetna powieść, której jednak nie przeczytałam jednym tchem, raczej powoli ją smakowałam. Fabuła toczy się w Paryżu, w roku 1975 oraz w Hiszpanii od 1908 roku. Dwie rodziny bardzo bogata i wpływowa rodzina Montella oraz biedna rodzina Sanchez. Mimo iż są jakby z dwóch innych bajek, ich losy ciągle się przeplatają. Są tajemnice, jest miłość, zdrada, przyjaźń i wojna w Hiszpanii. Wszystko to splata taniec najsławniejszej tancerki flamenco La Rusy oraz świat baletu opery paryskiej do której próbuje dostać się Paloma Barton. Pięknie napisana, naprawdę polecam. Na pewno sięgnę po kolejną książkę tej autorki "Toskańska róża".

Przepiękna książka, Hiszpania, którą kocham, taniec, teraźniejszość i przeszłość, tajemnice. Polecam

Wspaniała opowieść, którą czytałam jednym tchem.

Wspaniała opowieść, którą czytałam jednym tchem.

Doskonała

Doskonała

Czytałam ją jakiś czas temu. Historia bardzo ciekawie przedstawiona, wciągająca i porywająca.

Jest duch, jest ciekawa historia z przeszłości, jest rewolucja. Lubię takie nieoczywiste książki.

Hiszpania, wojna, rodzina, miłość i taniec.
Bardzo dobra książka ❤

Hiszpania, wojna, rodzina, miłość i taniec.
Bardzo dobra książka ❤

• 2015