Kiedy nadejdziesz

Okładka książki Kiedy nadejdziesz Anna Karpińska
Okładka książki Kiedy nadejdziesz
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kolory szczęścia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kolory szczęścia (tom 1)
Prószyński i S-ka
2021-09-07
2021-09-07
literatura polska

Autorka przenosi nas w świat ciąży i pewne tematy z nią związane. Poznajemy rodziny i ich problemy. Opowieść wciąga i chcemy poznawać dalsze losy naszych bohaterów.

Przebrnęłam,(choć prostota języka aż raziła),tylko dlatego, aby poznać zakończenie, a to, jak się okazało było możliwe, ale dopiero na ostatnich stronach części drugiej.
Wymuszony watek, naiwność bohaterów, nierealne sploty wydarzeń, powtarzalność opisów, przewidywalnosc akcji.. Całość tak prosta, tak mało ambitna.. nawet jak na obyczajówkę.
Mnie nie ujęła. Nie polecam.

Mnie nie ujęła. Nie polecam.

Książka rewelacyjna, bardzo mocno oddziaływująca na psychikę i siedząca w głowie, jednocześnie czytająca się bardzo szybko i lekko. Gorąco polecam

Ciekawa książka z fabułą, której się nie spodziewałam. Nie da rady nie przeczytać teraz drugiej części...

Jedna z lepszych ksiażek Karpińskiej, fajne się czyta i temat tak bardzo aktualny,polecam

Cudowne zbiegi okoliczności i nagle wszyscy się znają i wszystko pięknie i ładnie się składa i układa.... Życiowe problemy, coś co lubię, ale zbyt piękne zbiegi okoliczności to już mniej. No nie porwała mnie.....

Bardzo lubię książki pani Karpińskiej. Tym razem też się nie zawiodłam. Temat bardzo ważny i super przedstawiony. Trochę mnie denerwowal mąż Marii.,ale w życiu nie jest przecież kolorowo. Szczerze polecam!!

Książka jak nic do polecenia tym, którzy twierdzą, że kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają sobie w szyję", aby zrozumieli wreszcie, że nie zawsze chcieć to móc. Bezspornym jest, że o macierzyństwie decydować powinna przede wszystkim kobieta wraz ze swoim partnerem życiowym i nikt inny; trzeba mieć równocześnie świadomość, że niemożność posiadania potomstwa to niejednokrotnie największy dramat nie tylko samej kobiety, ale także jej bliskich.

Temat niespełnionego macierzyństwa podjęła w swojej książce "Kiedy nadejdziesz" Anna Karpińska, która splotła w akcji swej powieści losy dwóch rodzin - Oli i Janka, którzy od lat starają się o dziecko, którzy mają praktycznie wszystko - pieniądze, wspaniały dom, wymarzoną pracę, przyjaciół, miłość, poza upragnionym potomkiem oraz Marii i Waldka, niezbyt dobrze sytuowanego małżeństwa z własnymi problemami, które marzy o jednym, aby ich 15-letnia córka znów stanęła na nogi po doznanym wypadku. Szansą na to jest specjalistyczna operacja, którą można przeprowadzić jedynie w Szwajcarii, ale to wymaga pieniędzy. Pewnego dnia los stawia na wspólnej drodze obie kobiety; jedna ma pieniądze, druga ich potrzebuje, jedna pragnie dziecka, druga szansy na normalne życie dla swojej córki, która wchodzi w dorosłość. Czy Ola i Maria spełnią swoje najgorętsze pragnienia, czy Maria podejmie rękawicę rzuconą jest przez los ...

Książka porusza ważny temat niezawinionej bezdzietności, trudny problem bezpłodności, podany w wyjątkowym stylu. Autorka w sposób prosty i przejrzysty ukazuje blaski i cienie zwykłego codziennego życia z jego dramatami, problemami, marzeniami. Porusza wiele tematów tabu, w naszym społeczeństwie kontrowersyjnych, problem poronienia nawykowego, matka zastępcza, in vitro ...

2089

Można mieć wszystko i nie być szczęśliwym,można mieć niewiele,ale można o szczęście walczyć.
Kolejna poruszająca powieść Anny Karpińskiej,tym razem autorka porusza temat macierzyństwa,chęci posiadania dziecka za wszelką cenę.
Główne bohaterki Aleksandra i Maria są skrajnie różnie,ta pierwsza ma wszystko oprócz dziecka,ta druga mieszka skromnie i walczy o zdrowie córki,która jeździ na wózku.Przypadek sprawia że Maria może być dla Oli ostatnią deską ratunku w kwestii posiadania dziecka.
Powieść wciąga od pierwszej strony,czujemy emocje razem z bohaterkami i kibicujemy im.Polecam!!

• Obyczajowe
  • Egzemplarz recenzencki