Zdobyta Forteca

Okładka książki Zdobyta Forteca Robert Anthony Salvatore
Okładka książki Zdobyta Forteca
Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: ISA Cykl: Pięcioksiąg Cadderly'ego (tom 4) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Pięcioksiąg Cadderly'ego (tom 4)
Forgotten Realms
The Fallen Fortress
ISA
1997-01-01
1997-01-01
Robert P. Lipski

Młody kapłan Deneira Cadderly Bonaduce wyrusza wraz z przyjaciółmi do Zamczyska Trójcy, by skończyć czasy terroru kultu Talony nad obszarem Gór Śnieżnych. Nie spodziewa się jednak ile przeciwności losu napotka po drodze. Starożytny artefakt, wskrzesi najgroźniejszego z Nocnych Masek, a czerwony smok, stanie się sprzymierzeńcem, czy może wrogiem?

Najważniejsze pytanie jednak to, jak konotacje rodzinne Cadderly'ego wpłyną na zakończenie tej historii?

Pełna humoru i wzruszeń część sagi. Już tak niedaleko do jej końca, a przygód jakby za mało :) Polecam!

Najważniejsze pytanie...

Naprawde dobra. Znow duzo humoru i ciekawie rozwinieta

Naprawde dobra. Znow duzo humoru i ciekawie rozwinieta

Jest pewien poziom powyżej którego jak już zdążyłem zauważyć książki Salvatore się raczej nie wznoszą. Ta część serii ma jednak jeden plus w stosunku do poprzednich trzech. Ona poniżej jakiegoś poziomu nie spada. W poprzednich częściach łatwo mogłem dostrzec te nierówności. Tym razem od początku do końca pewien poziom został utrzymany przez co czytało się to całkiem dobrze. Myślę, że dopóki autor trzyma się tego co mu wychodzi czyli opisów walk i pozwala sobie na spłycenie fabuły wszystko jest ok.

Książka jest cienka jak barszcz. Przekolorowana i przesłodzona.

Książka jest cienka jak barszcz. Przekolorowana i przesłodzona.

Czytałem dość dawno ale pamiętam że byłem pod wrażeniem

Czytałem dość dawno ale pamiętam że byłem pod wrażeniem

Cały cykl przeczytałem lata temu, chyba ze 3 razy. Całość zawsze bardzo podobała mi się i dlatego wysoka ocena. Historia/fabuła super, napisana wystarczająco dobrze. Ogólnie przyjemna lektura.

• Forgotten Realms

Dodaj cytat z książki Zdobyta Forteca