Splątane sieci

Tłumaczenie: Paulina Lewandowska
Cykl: Światło i Cienie (tom 2) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Tangled webs

Wygnana ze swego domu piękna mroczna elfka Liriel Baenre przemierza ze swym towarzyszem Fyodorem krainy świata powierzchni. Lecz nawet z dala od mrocznych zakamarków Menzoberranzan, musi się lękać zemsty swego największego wroga. Teraz, gdy razem z przyjacielem przemierza niebezpieczne wody mórz Wybrzeża Mieczy, kapłanka drowów gotuje im straszliwy los. A w podziemnych czeluściach, królowa pająków Lolth, snuje własne sieci terroru i zdrady.

"Elaine jest jedną z moich ulubionych autorek. Nikt tak jak ona nie umie tworzyć nastroju, a jej postaci zawsze zachwycają"
- Troy Denning

źródło opisu: Wydawnictwo ISA, 2004

źródło okładki: http://isa.pl/

Drugi, a w zasadzie środkowy tom przygód drowki Liriel Baenre, która wraz z Fyodorem podróżuje w poszukiwaniu odpowiedzi.

Mówiąc szczerze, nie spodziewałam się fajerwerków, oklasków, i szału nie było. Książka ogólnie jest dobra, choć niejednokrotnie mnie nużyła. Wręcz odnoszę wrażenie, że autorka niemal celowo prowadziła fabułę w taki a nie inny sposób, by czytelnika zwyczajnie uśpić.

Akcja zaczyna się w Skullporcie, skąd Liriel uwalnia Hrolfa, kapitana statku o wdzięcznej nazwie "Elfica". I... tak, nie trzeba być już specjalnym geniuszem, by wiedzieć, że większa cześć przygód rozgrywać się będzie właśnie na morzu. Do całości dorzucamy jeszcze Ibna, pierwszego oficera statku, który ewidentnie próbuje zrobić wszystko,, aby Liriel zabić, gromadka morskich elfów, spośród których jeden zdecydowanie chce się nauczyć magii, Ruathym z jego tajemniczymi kształtowładnymi... No i oczywiście mamy wroga, który bardzo chce dostać w swoje łapy naszą drowkę - i nie, nie mówię tu o Lolth, która...

lukchmielus | 2011-04-06

To zakończenie... ech. Przypominają się czasy studenckie, kiedy zamiast na wykłady szło się do Empiku po następny tom :)

Elżbieta | 2014-02-15
Przeczytana: 13 lutego 2014