Podejdź bliżej

Okładka książki Podejdź bliżej Scott Cawthon, Elley Cooper, Andrea Waggener
Okładka książki Podejdź bliżej
Scott CawthonElley Cooper Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights (tom 4) Seria: Five Nights at Freddy's horror
horror
Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights (tom 4)
Five Nights at Freddy's
Five nights at freddys Fazber frigths Step Closer
Feeria Young
2021-06-30
2021-06-30
2020-07-07
Joanna Lipińska
animatroniki książki na podstawie gier horror młodzieżowy

Okładka książki Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andrea Waggener
Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Five Nights at Freddys. Pięć koszmarnych nocy. Oficjalna książka filmowa Scott Cawthon, Andrea Waggener
Five Nights at... Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Submechanofobia Scott Cawthon, Kelly Parra, Andrea Waggener
Submechanofobia Scott Cawthon, Kell...

Bardzo fajna książka przeczytałam w cztery dni

Bardzo fajna książka przeczytałam w cztery dni

polecam

polecam

Bardzo ciekawa czwarta część serii! Polecam naprawdę każdemu kto kocha horrory i temu, który kocha je trochę mnie (jak ja haha)

Bardzo mi się spodobała pierwsza opowieść,, Podejdź bliżej,, . Druga była w porządku, zaś trzecia, o morderstwie małej Susie całkowicie do mnie nie trafiła

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

fajna, czytałam jak miałam jakieś 10 lat ale szkoda ze william się powiesił w 1 historii:(właściwie Oswald jako jedyny był wystarczająco ogarnięty żeby nie zaliczyć zgona)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Kończąc tę książkę czułam się... Wolna. Ale to tylko dlatego, że przeczytałam pierwsze 5 tomów pod rząd (zmieniając kolejność 4 i 5, ale ciii) i nie mogłam się doczekać, kiedy zabiorę się za coś nowego. Nie miało to jednak nic wspólnego z samą książką, ponieważ generalnie nie była zła.

Pierwsze opowiadanie "Podejdź bliżej" jest przerażające jako koncept tego, jak zostaje się piratem, chociaż nie specjalnie kupuję to, jak dotarliśmy w ogóle do tej wiedzy... Tańczenie wokół spojlerowania jest trudne, ale no inaczej nie wiem, jak to ująć. Nie kupuję po prostu nagłego przypływu ciągania wkurzającego brata w takie miejsce.

Z kolei "Zatańcz ze mną" jest intrygującą historią, którą chętnie przeczytałabym w szerszym wydaniu. I myślę, że to powinno być najlepszą opinią dla tego segmentu.

Natomiast "Powrót do domu" sprawił, że szczęka mi opadła w pewnym momencie. Nie spodziewałam się tego, co zostało ujawnione, chociaż przykro było mi, że kiedy tylko zaczęły się domysły, to opowiadanie od razu wywarzyło drzwi, mówiąc "Tak, tak właśnie jest" i przez to tajemnica straciła swój urok.

Czarne strony znów pokazały coś ciekawszego, więc byłam zadowolona, co tu więcej mówić.

Kolejna książka z uniwersum fnafa. Pierwsze opowiadanie świetne, drugie dość średniawe, ale trzymające poziom całego zamysłu. Trzecie ciekawe, ale dla mnie dość mieszające w głowie, musiałam kilka razy czytać by zrozumieć w jakim punkcie widzenia jest pisany. Ostatnich chwilach było sporo przeskoków. A ostatnie dość okey, ale nie do końca pamiętam co się działo w ostatnich częściach, więc tak średnio czułam klimat tego opowiadania.

Zbiory opowiadań z FNAFa czytam na bieżąco, lubię wracać do tego uniwersum! Jeśli chodzi o najnowszy tom, jak zwykle dobrze się przy nim bawiłam, jednak niestety nie każde opowiadanie mi przypadło do gustu. Pierwsze opowiadanie na prawdę ciekawe, myśle ze najlepsze, ciekawa fabuła i do końca nie wiedziałam jak się skończy. Drugie mnie totalnie zawiodło, fabuła była dla mnie nudna i nie wciągająca. Trzecie i już ostatnie było takie „średnie” początek ciekawy, było pare skomplikowanych rzeczy, jednak wciągnęło, za to końcówka mnie lekko zawiodła. Całość jednak oceniam dość pozytywnie, ponieważ ogólnie lubię klimat panujący w tych książkach.

po więcej recenzji zapraszam tu https://www.instagram.com/secret_chapter/

Czwarta część i dalej nie zmieniam zdania, że opowiadania trzymają swój poziom. Pierwsze opowiadanie, gdzie Pete miał własne Oszukać przeznaczenie doprowadziło mnie prawie do łez, drugie opowiadanie, gdzie złodziejka Kasey została zmuszona do zmian w swoim życiu przez pewne okulary stanowiło przyjemną odskocznie na pewne złapanie oddechu, a trzecie opowiadanie miało bardzo przykrą bazę pod całą historię. Jednak w przypadku 3 opowiadania czuję pewien niedosyt, bo mimo że było ono najdłuższe w tej części, to uważam, że powinno być jeszcze dłuższe, żeby mogło w pełni wybrzmieć. Miałam wrażenie, że tempo trochę tam nagle przyspieszyło. Plus był pewien wątek, który mógłby zainteresować osoby, które nie siedzą w grach i nie bardzo się orientują, o co chodzi. Dla osób zaznajomionych jest raczej oczywiste co się stało, mniej więcej dlaczego i co to ma wspólnego z tym konkretnym animatronikiem, ale dla osób niezorientowanych są to szczątkowe informacje i pewnie chcieliby przeczytać na ten temat więcej (ja właściwie też). Trochę mnie zdziwiło, że wspomnienia matki z tamtego dnia były dość ubogie.

Ale z satysfakcją stwierdzam, że dalej nie przestaję się dobrze bawić. Przyjemna książka do pochłonięcia w jeden, maksimum dwa dni z pewnymi swoimi morałami.

!SPOILERY!
Mam parę jednak dodatkowych zarzutów do 3 opowiadania. Właściwie nie wyłapałam, dlaczego Chica nie chciała, żeby lalka została znaleziona. Mam też mieszane uczucia co do tego, że Samantha nagle wyśniła, gdzie ta lalka jest. Wydaje mi się, że jednak sama by doszła do tego, że musi szukać w tamtym miejscu. I oczywiście intensywnie myślę o nierozbudowanym wątku morderstwa. Wydaje mi się, że jednak wiele osób, jakby przeczytało, że dziecko padło ofiarą seryjnego mordercy, to byłoby jednak ciekawe czy wiadomo kto to był, w jakich okolicznościach, co się właściwie stało i ile dzieci zginęło w takim wypadku. Ale jak wspomniałam wcześniej, informacje są szczątkowe i wiadomo tylko, że był seryjny morderca i że dziewczynka została ‘’zwabiona’’. Szkoda.
!KONIEC SPOILERÓW!

• Fnaf
  • Horrorki ;3
  • Groza

Dodaj cytat z książki Podejdź bliżej