Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny

Okładka książki Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny Steve Kloves, J.K. Rowling
Steve KlovesJ.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Fantastyczne zwierzęta (tom 3) fantasy, science fiction
Fantastyczne zwierzęta (tom 3)
Media Rodzina
9788382651904
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz

Co skrywa Dumbledore?

Uciekanie w świat Wizarding World
to jedno z najprzyjemniejszych
przeżyć.
Opinie o filmie jak i o scenariuszu są jasne nie wyszło najlepiej. Jednak jest to uniwersum Harrego Pottera, trzecia część Fantastycznych Zwierząt. Przeczytałam i oglądałam dwie pierwsze więc trzecią też przeczytam.
Czyta się lekko, szybko i przyjemnie a niektóre elementy są cudowne. Młoda Minerwa, Aberforth i Hogwart z dawnych lat. Lecz najcudowniejsze są zwierzęta Qilin, niuchacze i wiele innych.

Uciekanie w świat Wizarding World
to jedno z najprzyjemniejszych
przeżyć.
Czyta się lekko, szybko i przyjemnie a niektóre elementy są cudowne. Młoda...

Ostatni scenariusz na mojej półce książek.

Grindewald zamierza kandydować na Ministra Magii i nikt nie może go powstrzymać. Jednak Dumbledore, postanawia wystąpić przeciwko niemu, pomimo uczuć jakimi kiedyś go darzył. W tym mają pomóc mu: Newt i jego brat Tezeusz, Lally, Bunty, Tina oraz Jacob z Queenie.

Zwierzęciem wokół, którego toczy się akcja jest Qilin, który potrafi wyczuć kto ma dobre intencje. To właśnie to zwierzę jest zagrożeniem dla Grindewalda, podobnie jak Credence, który nie umie ujarzmić swojej mocy.

Byli przyjaciele i kochankowie, stoją po dwóch przeciwnych stronach barykady i muszą ze sobą walczyć. Jak to wszystko się potoczy i czy Grindewald zostanie pokonany, polecam przeczytać.

Z każdym kolejnym scenariuszem, podoba mi się ta seria. Jest to świetny pomysł do nawiązania do świata uniwersum Harry'ego Pottera, a jednocześnie przedstawienie nam, tego co było wcześniej przed młodym czarodziejem. Plusem jest bliższe poznanie Dumbledore' a i tamtych czasów.

Czekam na kolejną część scenariusza od Rowling. Nie ukrywam, że chciałabym, aby powstała seria o Huncwotach na podstawie książek, albo chociaż serial z ich udziałem.

Ostatni scenariusz na mojej półce książek.

Zwierzęciem wokół, którego toczy się akcja jest Qilin, który...

Jest gorzej niż w poprzedniej części. Znów jest mnóstwo nieścisłości , a na dodatek nie ma w zasadzie Tiny. I całkowite olanie postacie Naginii. Może i ten wątek mnie wkurzał w poprzedniej części , ale tu nie ma żadnego wyjaśnienia gdzie się podziała. Wkurzyło mnie też to , że w książkach o Harrym J.K.Rowling wielokrotnie pisała , że Albus i Gellert znali się przez kilka tygodni w wakacje , a potem spotkali się dopiero jak obaj byli dorośli i stoczyli legendarny pojedynek , a tu jakby nigdy nic spotykają się w kawiarni , a potem na końcu mimo , że to jeszcze nie jest ten pojedynek. I w sumie dobrze , że ta seria została skasowana , bo było coraz gorzej choć może autorka napiszę kiedyś książkowe zakończenie , bo cały koncept walki Albusa i Gellerta jest świetny , ale musi zostać dobrze opowiedziany. Na minus w sumie też to , że czytając miałem wrażenie , że pisarze nie mieli pomysłu na więcej tekstu , bo tak naprawdę fabuła jest jakaś dziwna , a na dodatek po każdej opisanej scenie mamy rysunek nawiązujący do tej właśnie sceny i to wygląda jakby chcieli zapełnić więcej miejsca w książce/scenariuszu

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a to trzecia część z cyklu rozgrywająca się w uniwersum Wizarding World.

Albus Dumbledore'a w młodości zawarł nierozerwalny pakt przymierza z Gellertem Grindelwaldem, który obecnie zamierza zniszczyć mugoli. Obaj nie mogą ze sobą walczyć. Jeżeli choćby spróbują ich magiczna więź doprowadzi do unicestwienia.

Z pomocą w ocaleniu świata przychodzi Newt Skamander z grupą magicznych przyjaciół i mugolem Jacobem Kowalskim.

Zaczyna się walka pełna tajemnic...

Książkę czyta się w tempie ekspresowym. Po pierwsze ze względu na to, że obrazy są jak żywe i wręcz się przez nie płynie, a po drugie dlatego, że to scenariusz. Mamy mnóstwo opisów miejsc, zdarzeń czy dialogów. Na stronach możemy zobaczyć szkice krajobrazów, miejsc, plakatów czy samych postaci. Jeżeli ktoś już oglądał film to z pewnością te obrazy ożyją w wyobraźni. U mnie tak było. Przeżyłam całość na nowo, ponad dwa miesiące po tym jak byłam w kinie. Całość dla fanów tego uniwersum będzie nie lada gratką. Mamy tutaj nawiązanie do pochodzenia Albusa i jego rodziny. Nie zabraknie również fantastycznych zwierząt, a w tej części jest to Qilin (wym. czilin). Wygląda jak jelonek z tym, że jego grzbiet jest pokryty złoto-brązowymi łuskami. Oczywiście ma pewną magiczną umiejętność. Jest istotą czystą, idealną i potrafi... Jeżeli chcecie wiedzieć co, to musicie przeczytać tę pozycję. Ja wam serdecznie polecam ❤

Z pomocą w ocaleniu...

Trzecia część Fantastycznych Zwierząt jest chyba najlepszą spośród swoich poprzedników. Idealne dialogi, scenariusz, kostiumy, itd. Wszystko jest ze sobą bardzo spójne. Czytanie sprawia wiele radości. Można poczuć się jak jeden z bohaterów. Nie mogę się doczekać kolejnych książek z Uniwersum Harry'ego Pottera.

Czy są tu jacyś Pottermaniacy? 😊
Tym razem to będzie coś dla Was! 🧨🧨🧨

„Tajemnice Dumbledore’a” bo o nich mowa nie są jedynie scenariuszem filmu.
To zdecydowanie MUST HAVE dla fanów Fantastycznych Zwierząt i Harrego Pottera <3

Albus Dumbledore wie, że potężny czarodziej Gellert Grindelwald zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go samemu powierza to zadanie Newtowi Skamanderowi i jego drużynie. W niebezpiecznej misji natkną się na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda.

Książka oprócz scenariusza filmu zawiera m.in.:
—>komentarze producenta Davida Heyman’a oraz aktorów: Eddiego Redmayne’a, Judego Law’a czy Madsa Mikkelsen’a,
—> wyobrażenia: zamku Nurmengard, Hogsmeade, gospody pod Świńskim Łbem, niemieckiego Ministerstwa Magii, Hogwartu, Orlego gniazda, Bhutan, piekarni Jackob’a Kowalskiego czy Lower East Side,
—> herb i drzewo genealogiczne rodu Dumbledore’ów,
—> szkice z notatnika Newta Skamandera,
—> szkice kostiumów głównych bohaterów,
—> projekt listu gończego za Grindelwaldem,
—> materiały wyborcze Grindelwalda,
—> projekty banerów wyborczych kandydatów Liu i Santos,
—> strony z „Proroka codziennego”,
—> wniosek o pozwolenie na odwiedziny w Erkstagu,
—> cenniki i bloczek paragonów piekarni Kowalskiego.

Uważam, że ta ostatnia część została przepięknie wydana – zarówno jeśli chodzi o okładkę, jak i dodatkowe elementy z ww. listy.

Muszę szczerze przyznać, że zdecydowanie jestem fanką HP, a jeśli o „Fantastyczne zwierzęta” to dla mnie to już nie jest Potter i chyba z założenia podchodziłam do nich z pewnym uprzedzeniem - „to nie to”.

Niemniej jednak fajnie było ponownie zanurzyć się w uniwersum Harrego.
Uwielbiam Judego Law’a w roli Dumbledore’a i postać Jacoba Kowalskiego <3.

„[…] większość z nas jest niedoskonała. Ale nawet jeśli popełniamy błędy, i to straszne, możemy się starać je naprawić. I to się liczy. Te wysiłki.”

Czy są tu jacyś Pottermaniacy? 😊
Tym razem to będzie coś dla Was! 🧨🧨🧨

„Tajemnice Dumbledore’a” bo o nich mowa nie są jedynie scenariuszem filmu.

Niedawno postanowiłam przeczytać Fantastyczne zwierzęta Tajemnice Dumbledorea J. K. Rowling. Jest to oryginalny scenariusz filmu o tym samym tytule. Opowiada on o losach Newta Skamandera i jego przyjaciół na drodze do udaremnienia przejęcia władzy przez Grindelwalda.

Co mogę powiedzieć o tym scenariuszu?
Na pewno jest ciekawy. Oglądałam film i średnio przypadł mi do gustu, jednak moja wyobraźnia podczas czytania ogarnęła temat lepiej i myślę że dałoby się zrobić ten film troszkę inaczej. Lubię historię ze świata Harrego Pottera i w tym przypadku także się nie zawiodłam. Bohaterowie to cała śmietanka towarzyska świata czarodzieji.

Jedyne co mnie boli w tej książce to okładka. Nie pasuje do pozostałych tomów Fantastycznych zwierząt. Nie wiem czy kupię własny egzemplarz.

Co mogę powiedzieć o tym scenariuszu?
Na pewno jest ciekawy. Oglądałam film i średnio przypadł mi do gustu,...

Piękne wydania zastąpiono zwykłym ale wzamnian opatrzyli je zbędnymi "ciekawostkami"
Historia sama w sobie trzyma poziom poprzedniczek

Historia sama w sobie trzyma poziom poprzedniczek

Zdecydowanie moja ulubiona filmowa część FZ i jedyny scenariusz, jaki posiadam. Skusiły mnie wspaniałe dodatki - projekty planów i rekwizytów, szkice kostiumów oraz komentarze twórców. Szkoda, że poprzednie części nie zostały o nie wzbogacone, być może wtedy znalazłabym na nie miejsce w biblioteczce.

Piękne wydanie, chociaż dalej nie jestem 100% fanem tej serii

Piękne wydanie, chociaż dalej nie jestem 100% fanem tej serii

Dodaj cytat z książki Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny