Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania

poradniki
Znak
2021-09-15
2021-09-15
poradnik jesień zima zdrowie przepisy komfort

Dzięki Niej pokochałam jesień i zimę ♥

Dzięki Niej pokochałam jesień i zimę ♥

Brakuję mi konfrontacji z zimnem. Ta książka to celebracja ciepła. Trzymanie go kurczowo za rękę w wełnianych rękawicach. Chciałabym nauczyć się walczyć z podniesioną gardą z zimnem i wiatrem, nie chować się w narożniku okryta kocem.

Kupiłam tę książkę jako prezent świąteczny dla babci i chociaż sama nie jestem targetem i nie do konca rozumiem, o co chodzi z tymi doszami, to jednak niektóre z porad autorki wydają mi się całkiem do rzeczy. Ponadto sam sposób opowiadania o chłodniejszych porach roku trochę je odczarowuje.

Książka napisana z sercem i miłością. Ciepło czuć w każdym słowie i sposobie, w jaki sposób autorka zwraca się do czytelnika. Lektura daje wiele wskazówek, jak ułatwić sobie życie w okresie jesienno-zimowym. Polecam wszystkim zmarźluchom i nie tylko:)

Książka już po pierwszym przewertowaniu wygląda obiecująco. Piękne zdjęcia w stonowanych jesiennych kolorach są dobrym wprowadzeniem do treści książki. Jeśli u kogoś myśl o nadejściu jesieni i zimy wzbudza uczucia z obszaru niechęci, lęku i rozpaczy, to ta książka bez wątpienia podpowie, jak sprawić, by jesienno-zimowy czas był mnie uporczywy. Ciekawe i przystępnie zaprezentowane informacje z obszaru ajurwedy, proste przepisy - nie tylko kulinarne - oraz naprawdę duża porcja osiędbania także w innych obszarach. Myślę, że fajnie wracać do lektury co rok, gdy spadają kasztany.

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Książka miła, lekka, w sam raz na jesienno-zimowe wieczory. Nie jest zmieniającą życie czy bardzo porywającą, od której nie da się oderwać. Niemniej przybliża w przyjazny sposób tematykę ajurwedy oraz podaje różne współczesne sposoby jej zastosowania i radzenia sobie z obniżonym nastrojem podczas tego przygnębiającego okresu. Do tego jest ładnie wydana.

Bardzo ładnie wydana. Co do treści to mocno mnie znudziła. Widocznie tematyka nie do końca jest dla mnie. Często ją odkładałam, musiałam wracać do niektórych momentów. Część z przepisami za to bardzo na plus.

Książkę czyta się nadzwyczaj szybko. Nie jest głęboka, nie skłania do przemyśleń... ale może właśnie taka ma być. Przytulna, wyciszająca, idealna na jesienne wieczory...

Warto przeczytać, zostawia miły ślad w sercu <3

Warto przeczytać, zostawia miły ślad w sercu <3