Ona ma siłę. Zaskakujący poradnik seksualności kobiet

Wydawnictwo: Buchmann
Come as you are
kobieta, seks
poradniki
joly_fh

Przełomowy poradnik o seksualności kobiet - o tym, czym jest pożądanie, o tym czego (i dlaczego) się wstydzimy, o współistnieniu typowych dla kobiet mechanizmów pobudzenia i hamowania seksualnego, o fantazjach erotycznych, o kontekście, czyli emocjach, które towarzyszą kobietom w chwilach intymnych, o roli stresu w łóżku i o wielu innych sprawach. Autorka poradnika, Emily Nagoski, obala liczne mity, pomaga kobietom oswoić własną seksualność i przede wszystkim pokochać własne ciało, czyniąc z różnorodności i niedoskonałości piękno i prawdziwą siłę. W książce znajdują się liczne arkusze do samooceny oraz interaktywne ćwiczenia.

Ona ma siłę jest najlepszym poradnikiem, który poprawił życie seksualne i samoocenę kobiet w wielu krajach.

źródło opisu: Buchmann, 2015

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/ona-ma...»

georgia93 | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Książka, która powinna być obowiązkową lekturą każdej kobiety, ale też każdego mężczyzny, który pragnie szczęścia swojej partnerki. Ja mam to szczęście, że mój partner chętnie słuchał, kiedy kilka rozdziałów czytałam nam na głos, a resztę zamierza doczytać sam.
Książka mówi to, co tak naprawdę każda kobieta chce usłyszeć w kontekście swojej seksualności: jesteś normalna. A jak wiele to znaczy w świecie, w którym kontekst kulturowy kobiety i ich seksualność tłamsi lub próbuje wcisnąć w jedne, uniwersalne ramy, zrozumieją z miejsca kobiety, które widzą wyraźnie, że w te ramy nie pasują, czyli tak naprawdę... każda kobieta. Bo każda prędzej czy później to zauważy. A ta książka jest zapewnieniem: to nie z tobą jest coś nie tak, to te ramy są wzięte z kosmosu.
Choć książka uświadamia, że świata i kultury, którą wbito nam do głów (wcale nie złośliwie, a w dobrej wierze z myślą, że przecież to jest najlepsza droga, bo nie zna się innej), nie zmienimy za sprawą jednej książki, ale...

Justyna_78 | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Bardzo ciekawa pozycja.
Pożądanie może być spontaniczne lub responsywne. Jak działa seksualność, anatomia, fizjologia, psychologia behawioralna i porównawcza, gender studies, badania nad mediami i inne tematy zostały omówione w książce Pani Nagoski aby przybliżyć zarówno kobietom jak i mężczyznom (jak mniemam) złożoność kobiecej seksualności.
Wszystkim dla których seks jest jeśli nie najważniejszą to jedną z najważniejszych dziedzin życia oraz tym dla których seks jest mniej ważny (po książce może się to zmienić, jak przekonuje autorka) polecam tę książkę. Ja myślałam, że wiem sporo na temat seksualności kobiet ale przyznam że kilka informacji okazało się nowych. Polecam

Sylwia | 2019-02-25
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam

Nie sposób nie porównać tej książki z "Radości z kobiecości" choćby z tego powodu, że zarówno z jednej jak i drugiej okładki dumnie patrzy na czytelnika różowa wagina. Obydwie niby traktują o tym samym, ale jednak każda w zupełnie różny sposób. "Radości z kobiecości" to książka skierowana absolutnie dla każdej czytelniczki, niezależnie od wieku - napisana przystępnie, lekko, naprawdę dobra w odbiorze. "Ona ma siłę" to pozycja ciężka do przejścia. Ciężka terminologia, symbole, mieszające się z anegdotkami z życia przeróżnych kobiet. Gdyby tego było mało - testy, skrótowce w postaci 'to zapamiętaj z rozdziału'. Kompletny misz-masz i bełkot, który choć naszpikowany wiedzą - nieziemsko trudny do przyswojenia.

trycha | 2018-05-24
Przeczytana: maj 2018

Świetna pozycja edukacyjna, mimo iż metafory autorki kompletnie do mnie nie trafiły. Pomijając ogromnie irytujący i zupełnie niepotrzebny ton feministyczny, książka w sposób świeży i bardzo czytelny objaśnia zasady funkcjonowania kobiecej seksualności (męskiej zresztą także - choć niezamierzenie raczej). Wyobrażam sobie, że dla wielu kobiet pozycja ta będzie, jeśli nie zmieniająca życie, to na pewno bardzo uwalniająca i wzmacniająca.

Moim zdaniem bardzo przydatna także dla mężczyzn. Zdecydowanie najlepsza edukacyjna pozycja w tej dziedzinie.

folle | 2017-08-11

Powiedziałabym,że to trochę bardziej podręcznik, niż poradnik. Bezdyskusyjnie powinna przeczytać go każda kobieta, nawet te nie mające problemów ze swoją seksualnością. Gwarantuję zmianę sposobu patrzenia o 180 stopni.

mysza | 2018-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Bardzo fajny poradnik! Świetnie opisana teoria, dużo ciekawostek i faktów do których warto czasem wracać, nawet po przeczytaniu.

redlime | 2016-05-19
Przeczytana: 18 maja 2016

bardzo ważna książka. Przedstawia wiele ciekawych teorii, które być może dla niektórych nie są obce jednak większość z nas ich nie zna.
Tłumaczy w sposób dość przystępny jak można zadbać o własny dobrostan seksualny.
Jedyną wadą jaką widzę jest ciągłe powtarzanie przez autorkę: "nauczymy się tego w rozdziale ..."

Jacek | 2019-03-11
Marta-i-ksiazki | 2019-03-03