Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania

poradniki
Znak
2021-09-15
2021-09-15
poradnik jesień zima zdrowie przepisy komfort

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Książka miła, lekka, w sam raz na jesienno-zimowe wieczory. Nie jest zmieniającą życie czy bardzo porywającą, od której nie da się oderwać. Niemniej przybliża w przyjazny sposób tematykę ajurwedy oraz podaje różne współczesne sposoby jej zastosowania i radzenia sobie z obniżonym nastrojem podczas tego przygnębiającego okresu. Do tego jest ładnie wydana.

Bardzo ładnie wydana. Co do treści to mocno mnie znudziła. Widocznie tematyka nie do końca jest dla mnie. Często ją odkładałam, musiałam wracać do niektórych momentów. Część z przepisami za to bardzo na plus.

Książkę czyta się nadzwyczaj szybko. Nie jest głęboka, nie skłania do przemyśleń... ale może właśnie taka ma być. Przytulna, wyciszająca, idealna na jesienne wieczory...

Warto przeczytać, zostawia miły ślad w sercu <3

Warto przeczytać, zostawia miły ślad w sercu <3

BARDZO podoba mi się słowo
❤️OSIĘDBANIE❤️.
W odróżnieniu od autorki jestem totalną wręcz miłośniczką jesieni, jesieniarą z krwi i kości, kocham te długie i ciemne wieczory, wiatr, deszcz czy śniegi za oknem, bo zimę też bardzo lubię. Męczące są dla mnie upały. Z wytęsknieniem czekam zawsze na wrzesień.
Dużo Vaty u mnie, stwierdzam po przeczytaniu.
Bardzo miła, spokojna i otulająca książka z cudownymi przepisami, które już sobie pozaznaczałam i będę to wszystko pichcić i celebrować, już czekam do następnej jesieni 😂 żeby w pełni móc z niej korzystać.

BARDZO podoba mi się słowo
❤️OSIĘDBANIE❤️.
Dużo Vaty u mnie, stwierdzam po przeczytaniu.
Bardzo miła, spokojna i...

By odnaleźć balans w życiu, zadbać o siebie i poznać sposoby jak czerpać więcej radości jesienią i zimą - WARTO PRZECZYTAĆ!

Twórczość Blimsien znam od naprawdę baaardzo dawna! Był taki czas, że czytałam bloga regularnie, potem stał się dla mnie za bardzo radykalny (np. w podejściu do wegetarianizmu). Po solidnych kilku latach zaczęłam ponownie obserwować Blimsien na Instagramie, bo mamy dość podobną sytuację życiową, a jej posty często są dla mnie jak takie wejście do wanny z ciepłą wodą. Kiedy pojawiła się jej książka kupiłam ją w ciemno. I faktycznie jest ona ciepła i miła, do czytania pod kocykiem, z jakimś dobrym ziołowym naparem. Bardzo fajnie została w niej przedstawiona filozofia ajurwedy - nie w taki "nadmiernie metafizyczny" sposób, tylko bardzo "użytkowy". Dla mnie Nina bardzo dobrze zrealizowała swój cel, aby pokazać, w jaki sposób można osiędbać by było nam cieplej w ciele i duszy.
Na pewno wrócę do niej kolejnej zimy.

Bardzo przyjemny Czasoumilacz, bez wydmuchanych teorii i szamańskich przesłań. Spokojna, miła książka, która poprawia humor i naprawdę sprawia, że człowiek chce otulić sam siebie. :)

Ładnie wydany i ciekawie napisany poradnik. Choć z wieloma rzeczami z autorką się nie zgadzam, a jej ścieżka nie jest moją ścieżką, bardzo podobał mi się język, jakim jest napisana książka, ilustracje oraz samo przesłanie.
Szkoda jednak, że w gruncie rzeczy jest to poradnik dla określonej grupy społecznej, który w wielu osobach wzbudzi jedynie zażenowanie. Wierzę, że autorka uważa, że każdy może sobie pozwolić na osiędbanie, ale niekoniecznie to czuć podczas czytania.

Do tej lektury przyciągnął mnie podtytuł - “Najprzytulniejszy poradnik osiędbania” - osiędbanie brzmi cudownie, zwłaszcza w ciemny, zimny zimowy czas. Autorka od lat jest blogerką i na Blimsien już od dawna promuje dbanie i ukochanie samej siebie wśród kobiet - też i do kobiet raczej zwrócony jest ten poradnik. Książka “Ciepło” to moje pierwsze spotkanie z Czarnecką, więc wcześniejszym czytelnikom bloga nie mogę powiedzieć na ile treści się powtarzają - sama autorka w tekście wspomina o tym, że niektóre z pomysłów i przepisów znane są z bloga, ale rozwinęła je - sami oceńcie w jakim stopniu ;). Sama książka jest prosta w odbiorze, autorka nie narzuca nam nachalnie swojego stylu życia, faworyzując konkretne sposoby życia. Cała treść oparta jest, raczej luźno, na filozofii ajurwedy - jako kompletny laik bardzo dużo mi ona w tej dziedzinie rozjaśniła - ale dla zupełnie niezainteresowanych i stroniących od sztywnych ram określania siebie - autorka sama nie jest całkowicie w ajurwedzie zatopiona, a jedynie czerpie niektóre z niej prawdy. Osobiście nie przekonałam się do zagłębienia tematu dosz i całej tej filozofii, ale cały poradnik zdecydowanie był miłą lekturą, na pewno wypróbuję niektóre z przepisów w nim zawartych :D

Dodaj cytat z książki Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania