Zakochane Zakopane latem

Okładka książki Zakochane Zakopane latem Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Magda Stachula, Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Zakochane Zakopane latem
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaDorota Milli Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2021-06-02
2021-06-02
9788381954822
literatura polska Zakopane opowiadania góry miłość

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Okładka książki Schronisko niechcianych żon Liliana Fabisińska, Natasza Socha
Schronisko nie... Liliana Fabisińska,...
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...
Okładka książki Mazurskie lato Tomasz Kieres, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Krystyna Mirek, Katarzyna Misiołek, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Mazurskie lato Tomasz Kieres, Agni...

Polecam 📚🥰❤️

Polecam 📚🥰❤️

W „Zakochane Zakopane latem”, podobnie jak w odsłonie zimowej, burmistrz miasta chce wypromować Zakopane. W tym celu zorganizowano konkurs dla par. Wylosowani wybrańcy mają możliwość spędzenia tygodnia w sierpniu w urokliwym pensjonacie, tuż u podnóża Tatr. I podobnie jak w pierwszej części, wylosowane osoby nie zawsze mają z kim jechać. Więc albo szukają partnera, albo przekazują voucher komuś innemu. Niemniej wymóg jest jasny: trzeba przyjechać z ukochaną osobą.

Latem Zakopane również ma wiele do zaoferowania. Mimo dużego tłumu turystów na Krupówkach, można zaplanować wyprawę w góry. Jeszcze da się w Tatrach znaleźć mniej uczęszczane szlaki. A dla prawdziwie zakochanych nic nie jest przeszkodą.

Niektóre pary po prostu spędzą uroczy tydzień w górach i tylko umocnią swoje uczucie. Inne będą musiały przekonać się, czy bycie razem wciąż jest dla nich odpowiednie. Osoby, które zdecydowały się spędzić ten czas z wybranymi w sumie losowo znajomymi, mogą się mile zaskoczyć. Nawet jeśli kontynuowanie znajomości nie jest oczywiste.

Tym razem zapoznałam się z opowiadaniami w formie audiobooka. Niestety, ta forma nie sprawdziła się przy wszystkich opowiadaniach. Lektorka bardzo wczuwała się w odgrywanie emocji. Zwłaszcza w dwóch pierwszych opowiadaniach, co sprawiło, że bohaterki brzmiały infantylnie, a sama treść była przesłodzona. Za to trzy ostatnie opowiadania bardzo przypadły mi do gustu. Ciekawym zabiegiem było połączenie romantycznej treści z kryminalnym podłożem. Alek Rogoziński nie zawiódł i jak zwykle dodatkowo okrasił fabułę humorem. Z chęcią dowiedziałabym się, jak zakończyło się spotkanie bohaterów.

"Zakochane Zakopane latem" to przyjemny zbiór opowiadań, akurat na letnie popołudnia. Można pochłonąć go na raz albo dawkować sobie przyjemność czytania. Ja miło spędziłam czas z lekturą.

Lekka książka na urlop idealna szczególnie jak się jedzie nad wodę a tęskni się za górami ...pan Alek rozbawił do łez jak zwykle, pamiętam jeszcze historię sióstr bliźniaczek, więc to najlepsze opowiadania

Książka, zbiór kilku opowieści, jest wręcz idealna na wakacje,
Proste historie, napisane przystępnym językiem, skupiające się na wszechobecnej w Willi pod Jodłami miłości.
Gorąco polecam w te gorące dni!

Książka, zbiór kilku opowieści, jest wręcz idealna na wakacje,
Gorąco polecam w te gorące dni!

Sympatyczne, choć niektóre historie miały niewiarygodne tempo (rozwój sytuacji od poznania do prawie małżeństwa w jeden weekend).

1965

Bajeczki dla dorosłych. Opowiadania o miłości, które zawsze dobrze się kończą. Lekkie i banalne, ale i takie są czasem potrzebne.

„Zakochane Zakopane latem” to zbiór bajek ze szczęśliwym zakończeniem, bo w bajkach są przeważnie takie. Opowiadania dają fałszywe przeświadczenie o tym, że zranione serce łatwo uleczyć, samotne serca łatwo sparować, a szczęśliwa miłość czeka na nas za każdym zakrętem. Dużo lukru w lukrze, ale z drugiej strony chyba to był główny cel tej antologii. Stwierdzam, że w stu procentach został osiągnięty.

Słabe. Słabe romanse, słabe Zakopane.
Można sobie darowac

Słabe. Słabe romanse, słabe Zakopane.
Można sobie darowac

Lubię Zakopane jeżdziłam tam jako dziecko, miło powrócić do wspomnień.

Lubię Zakopane jeżdziłam tam jako dziecko, miło powrócić do wspomnień.

Nie bardzo mi się ta książka podobała, może dlatego, że jako osoba uwielbiająca wędrować po tatrzańskich szlakach spodziewałam się więcej nawiązań do gór. A tymczasem gór nie ma, odniesień do samego miasta też niewiele, oprócz oczywiście Krupówek, bohaterowie przedstawieni w sposób stereotypowy, czyli wędrujący, ale główną granią Krupówek, opowieści bardzo przeciętne...

• Przeczytane w 2021