Zakochane Zakopane latem

Okładka książki Zakochane Zakopane latem
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaDorota Milli Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Filia
2021-06-02
2021-06-02
9788381954822
literatura polska Zakopane opowiadania góry miłość

Pierwszy raz miałam do czynienia z taką konstrukcją: jeden temat i 7 autorów. Przy okazji majówki całkiem przyjemna lektura, a opowiadania wystarczająco długie, żebym się na przyszłość nie zniechęciła do tej formy.

W środku zimy, gdy za oknem pada śnieg miło czasem poczuć zapach lata. Sięgając po antologię "Zakochane Zakopane latem" oczekiwałam chyba trochę za dużo. Owszem akcja dzieje się w stolicy Tatr w okresie letnim, tylko jakoś tego lata nie czuć. A same opowiadania no cóż, nic nie mogę im zarzucić, jednak żadne nie przypadło mi specjalnie do gustu. Wszystkie historie są dobre, szkoda, że tylko dobre.

zbiór znanych już nam historii o konkursie pobytu w Zakopanem w Willi pod Jodłami. Różni autorzy wymyślili naprawdę zróżnicowane historie par, mamy małżeństwa, randki w ciemno, randki w jasno :p, przyjaźnie i miłości. czyta się lekko i przyjemnie i też bym chciała wygrać taki konkurs.

Książka jest zbiorem siedmiu opowiadań napisanych przez poczytnych, polskich autorów powieści obyczajowych. Wszystkie łączy wygrany przez bohaterów weekendowy pobyt w „Willi pod Jodłami” w stolicy polskich Tatr. Z kim tam pojadą? Co im się przytrafi? Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Wspaniałe opisy przyrody pozwalają choć na chwilę przenieść się w nasze piękne góry. Ciężko mi wybrać jedną historię, która zrobiłaby na mnie największe wrażenie, ponieważ każda jest piękna i wzruszająca. Serdecznie polecam ❤

Lekka i przyjemna. W sam raz do posłuchania przed snem.

Lekka i przyjemna. W sam raz do posłuchania przed snem.

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"Zakochane Zakopane latem" to zbiór siedmiu naprawdę interesujących opowiadań! Każde z nich ma w sobie coś pięknego. Najbardziej podobało mi się opowiadanie Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Piękna, wzruszająca historia. Niemniej każda jedna przygoda była nietuzinkowa i pełną wzruszeń, ciepła, nie tylko tego letniego, ale przede wszystkim tego, które rozgrzewa duszę i serce czytelników. Wydawnictwo Filia zebrało tutaj sześć fantastycznych autorek i jednego fantastycznego autora, którzy serwują swoim czytelnikom, mimo tak krótkich opowiadań, naprawdę cudowna, przepełnioną miłością lekturę. Nie miałam okazji wcześniej czytać powieści niektórych osób, mierzy innymi Pani Misołek oraz Pani Mili, ale po tym co otrzymałam od obu autorek tutaj, z przyjemnością sięgnę także po inne powieści. Właśnie za to bardzo lubię antologie. Można na krótkim opowiadaniu już troszkę zweryfikować czy twórczość danego autora trafia do naszego gustu!

Polecam serdecznie ❣️

Cześć książkoholicy 🎶❣️

Fajne lekkie opowiadanka na wieczór. Ale gdyby ktoś chciał poczytać o górach to niestety, gór tutaj malutko i słabiutko. Typowi Janusze z Grażynkami w górach :P no niestety takie jest moje odczucie.. Kocham góry i uwielbiam górskie szlaki, liczyłam ze z tą książką udam na chwilkę w Tatry poza urlopem ;P

Na półkach: , , , , ,

"Zakochane Zakopane latem" to antologia od Wydawnictwa Fillia zawierająca opowiadania siedmiu autorów, w tym Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, Doroty Milli, Katarzyny Misiołek, Alka Rogozińskiego, Agnieszki Olejnik, Magdy Stachuli oraz Magdaleny Witkiewicz.
Tym razem właściciele Wilii pod Jodłami organizują letnią edycję konkursu, w którym wygrana to weekendowy pobyt dla dwóch osób w pensjonacie. Nagrodzeni zmierzają do urokliwego Zakopanego z planami i marzeniami. Z kim tam się wybiorą? Co ich tam spotka? i czy przeżyją tam tytułową miłość?
Bohaterowie "Zakochanego Zakopanego" są zupełnie różni. Różni ich nie tylko wiek, miejsce zamieszkania, ale i obecna sytuacja miłosna. Jednak każdy chce kochać, nieważne jak mocno stara się to ukrywać.
Opowiadania są lekkie, przyjemne i pokrzepiające, idealne gdy potrzebuje się chwili czystego relaksu z książką. Ich treść bywa romantyczna, bywa wzruszająca, lecz także zabawna.
Autorzy zgrabnie przenoszą czytelników do gór, dzięki czemu wyraźnie czuje się klimat i widzi oczami wyobraźni miejsca charakterystyczne dla Zakopanego.
Polecam szczególnie szukającym chwili wytchnienia, relaksu i odpoczynku.

Miłość, miłość w Zakopanem.... Każdy chyba kojarzy tą piosenkę. Ale czy rzeczywiście w stolicy polskich gór można się zakochać? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w książce, którą chcę Wam dziś przedstawić. #zakochanezakopanelatem, od @wydawnictwofilia to zbiór opowiadań napisanych przez naszych rodzimych autorów. Agnieszka Lignas-Łoniewska, @dorota_milli, Katarzyna Misiołek, @agnieszka.olejnik.official, @aleksanderrogozinski, @magdastachula oraz @magdalenawitkiewicz wspólnymi siłami stworzyli antologie z siedmioma gorącymi, letnimi opowieściami o miłości, która właśnie w Zakopanem rozwinęła swoje skrzydła. Mimo, że lato już za nami to z ogromną przyjemnością przeniosłam się w wakacyjny, górski klimat, gdzie miłość i wszelkie emocje jej towarzyszące wzniosły się ponad szczyty tych imponujących gór. Siedem niesamowitych historii, siedem rodzajów miłości i jeden czynnik, który spaja te historie w jedną całość. A mianowicie Willa pod Jodłami. Przyjazny, klimatyczny pensjonat, który zoorganizowal pewnien konkurs, w którym do wygrania był właśnie pobyt z Zakopanem. Każdy z bohaterów przyniósł ze sobą inną historię. Jednak wszystkie były fantastyczne i emocjonujące. Nie sposób wręcz jest mi wybrać spośród tej siódemki faworyta, gdyż każda naprawdę miała swój własny bieg i ciąg wydarzeń. Każdej towarzyszyły emocje. Od tych najtrudniejszych, aż po te najpiękniejsze. Zdecydowanie wszystkie zasługują na uznanie i na zatracenie się w nich. Klimat naszych gór jest niezaprzeczalnie fascynujący i chyba każdy w jakimś stopniu kocha to miejsce. Świeże, górskie powietrze, obcowanie z naturą i z regionalną kuchnią, a także zdobywanie szczytów to coś co potrafi przyspieszyć bicie serca. A jeśli to wszystko połączy się jeszcze z miłością i z drugim człowiekiem, wtedy wszystko staje się jeszcze piękniejsze.
#zakochanezakopanelatem to książka, która wciąga swoim klimatem, niemalże wyczuwalnym zapachem tego regionu i emocjami, które są bardzo realne i zatracające. Gorąco polecam Wam tę książkę i gwarantuje, że pokochacie ją równie mocno co bohaterowie te góry. ❤️

Bardzo przyjemne opowiadanka. Mogę śmiało powiedzieć, że każde było ciekawe i fajnie się czytało. Dla mnie pozycja zdecydowanie na plus. Brawa dla autorek.