Zamieć

Okładka książki Zamieć Christian Unge
Okładka książki Zamieć
Christian Unge Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Tekla Berg (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Tekla Berg (tom 2)
Tekla #2
Wielka Litera
2021-04-14
2021-04-14
Agata Teperek, Diana Hasooni-Abood

Medyczna strona książki i lekarka Tekla bardzo dobre. W końcu bohaterka z charakterem. Tajemnicza kobieta z chłopcem jakoś tak powolnie i bez polotu zostali wpleceni do szpitalnego życia. A szkoda, bo widziałam ogromny potencjał w tej książce. Połączenie ostrego dyżuru z kryminałem zawsze jak dla mnie wypada nieźle.

Kolejna szpitalna opowieść. Lekarka Ratowniczka Tekla Berg ,ze szpitala Nobla w Sztokholmie, zagina lekarzy swoją wiedzą i zawstydza zaangażowaniem. Ponadto w szpitalu przeprowadza się reorganizację co bardzo destabilizuje pracę pracującego tam personelu. Zwalnia się ludzi. Głównie tych ze związków zawodowych. Pojawia się też kobieta z dzieckiem i.... nożem. Ma ona jakiś związek z dwoma mężczyznami, których przyjęto do szpitala po wypadku samochodowym. Kobieta z dzieckiem za rękę krąży po szpitalu i ich szuka. W dalszej części poznajemy historię kobiety i chłopca oraz motywy jej działania. Powoli treść układa się w sensacyjny scenariusz z mafijną Rosją w tle. Książka jest dobra. Dużo się dzieje. Jest dynamicznie i konsekwentnie. Tylko Tekla jest przejaskrawiona, taka bardziej z komiksu niż z życia. Ona ładuje się w każdą sytuację medyczną. A te sytuacje, ją chyba wyczuwają, bo hurtem do niej się zlatują a ona je przygarnia i opanowuje łamiąc po mistrzowsku wszelkie fiksacje funkcjonalne przedmiotów ja otaczających .😯
………………..
Lukrecja. Czy słodka czy słona. Błe.

Czytało się średnio. Zbyt dużo postaci i wątków . Może powinnam zaliczyć część l. ??? Chyba jednak dam sobie spokój.

Bardzo dobra! O wiele lepsza niż pierwsza część

Bardzo dobra! O wiele lepsza niż pierwsza część

Niesamowicie wciągająca.

Niesamowicie wciągająca.

Dostałam tą pozycję w prezencie, więc nie wiedziałam, że to jest druga część. Z racji wykonywania zawodu medycznego, bardzo lubie thrillery medyczne, mimo, że ksiażkę czytało się szybko to zarówno styl Christiana Unde jak i charakter głównej bohaterki Tekli nie przypadli mi do gustu.
Jak przeczytałam w jednej z recenzji, Tekla jest połaczeniem dr Housa i McGyvera, dodatkowo jest uzależniona od amfetaminy, wychudzona i wymeczona bo nie je i nie śpi, poniewaz musi ratować pacjentow za wszelka cene nawet oferujac swój kawałek wątroby mimo, że medycznie ani troche nie nadawała się na dawcę. Jednoczesnie nie interesuje jej rodzina czy umierajaca matka ,bo woli być bohaterką w pracy. Osobiscie nie identyfikuje sie z takim charakterem, ale ok nie odczuwałam nięcheci do niej, można bylo sie wciagnać. Leczenie rzucawki wywatami z lisci i cesarka na odludziu bez znieczulenia to jakies bzdury, aż dziwne, że to lekarz napisał. Tyle dramy, a wystarczylo wysłać helikopter aby ewakuwać do szpitala.
Niestety styl autora mi zupełnie nie podszedł, przez połowe książki nie bardzo rozumiałam co właściwie autor miał na myśli,, wszystko było rozciagniete i nijakie. Czekałam na kulminacje, ale tak naprawde nie bylo na co, ponieważ autor wszystko nam podał na talerzu za kulisami i tylko sie czekało na to kiedy Tekla z policjantem wpadną na rozwiazanie zagadki mimo, że czytelnik już dawno został o wszystkim poinformowany.
Pewne wątki nie zostały wyjasnione np. jak Julia z Saszą zostali otruci dioksynami.
Nie przeczytam raczej innych ksiązek tego autora, myśle, że w kategorii thriller medyczny znajde ciekawsze pozycje.

Bezkompromisowa, heroiczna, kontrowersyjna, błyskotliwa Tekla Berg w nowej odsłonie w niezłym stylu. Wyjaśnia kilka zagadek kryminalnych, przy okazji nie szczędząc nam ostrych, niewiarygodnych sytuacji z SOR, OIOM, sal operacyjnych i innych zupełnie niekonwencjonalnych miejsc.
Audiobook przeczytany przez znakomitego lektora Filipa Kosiora.

Audiobook przeczytany przez znakomitego lektora Filipa Kosiora.

Przeczytana i bardzo fajna książka ,medyczna

Przeczytana i bardzo fajna książka ,medyczna

No niestety, pomimo dobrych ocen na LC, nie przypadła mi do gustu Tekla. Nie wzbudziła we mnie sympatii jak i, w zasadzie, żadna z pozostałych postaci. Kilka wątków wplecionych, moim zdaniem, kompletnie bez powodu, nic nie wniosły a powodowały tylko i wyłącznie frustrację, o co chodzi, czekałam na jakieś rozwinięcie, ewentualnie, a tu nic. Kilka innych, wątków, urwanych i niezakończonych. Wygląda na to, że Autor wyznaje zasadę: im więcej tym lepiej, z którą nie mogę się zgodzić, bo jak wiadomo, choć to wyświechtany slogan, czasami mniej znaczy więcej.

Seria całkiem dobra.

Seria całkiem dobra.