Zwerbowana

Okładka książki Zwerbowana Patrycja Strzałkowska
Okładka książki Zwerbowana
Patrycja Strzałkowska Wydawnictwo: Edipresse Książki Seria: Dark Book kryminał, sensacja, thriller
Dark Book
Edipresse Książki
2021-04-14
2021-04-14

Poznałam w powieści twórczości autorki Patrycji Strzałkowskiej dwie siostry Maję i Agatę,jedna z sióstr Maja wyjeżdża do Łeby podejmuje pracę nauczycielki języka angielskiego.
Maja Sonik poznaje Klaudię bogatą,dobrą dziewczynę zamieszkuje w Warszawie,obie dziewczyny się zaprzyjaźniają zostają najlepszymi przyjaciółkami.
Pewnego dnia na imprezie zorganizowanej przez znanego celebruję Michała Pieli zostało znalezione ciało młodej kobiety,a okazało się,że zamordowaną była Maja Sonik.
Co łączyło Maję Sonik z Włodzimierzem Czerwińskim? Czy skrywana tajemnica,której najlepiej nie rozwiązywać ?
Każdy z gości jest podejrzanym w tym zabójstwie,zastanawiałam się kto mógłby być sprawcą.
Bardzo ciekawiło i intrygowało mnie w tej powieści,chciałam wiedzieć,czy ktoś z bohaterów był winny,czy był mordercą ktoś z nich.
Zaskakująca,intrygująca fabuła tego thrillera erotycznego,dużo się wydarzyło w książce i za działo bohaterowie świetni.
Akcja rosła z każdym rozdziałem czytanej książki zatraciłam się w lekturze,pochłonęłam ją całkowicie.
Trzyma w napięciu mocnym,zaskakującym mnie.
Nie można się było mi oderwać od czytania jej,sporo emocji tu było,wrażeń niesamowitych,ciekawych zagwarantowała mi autorka.
Język doskonały autorki i styl lekki,a pióro Pani Patrycji wspaniałe.
Czytało się mi bardzo dobrze.
Nie nudziłam przy lekturze autorka przekazała mnie cudowny,doskonały erotyk,zabieram się za drugą część książki❤️❤️

Pewnego dnia na imprezie zorganizowanej przez znanego...

Jedna z lepszych w tej serii.

Jedna z lepszych w tej serii.

Tę książkę przeczytałam w jeden poranek i wieczór. Wciągnęła mnie, przyznaję. Już od pierwszych stron zaczęłam się zastanawiać, kim tak właściwie są bohaterowie, kto stoi za morderstwem dziewczyny i jaką tajemnicę ona skrywała. Bardzo mi się spodobało, że wydarzenia poznajemy dzięki wspomnieniom bohaterów. Skaczemy, czasem zaglądając do przeszłości, a czasem do bieżących rozmów i spotkań.

Nie wprowadza to chaosu, a buduje szersze pole widzenia. Dużo bohaterów, zero lukru, może czasem tylko trochę naiwności. Znajdziesz tutaj ciekawą fabułę, która Cię wciągnie. Dobra książka, gdy szukasz lżejszego thrillera. Jeśli powstanie kontynuacja, to pewnie po nią sięgnę.

Zwerbowana tom 1 - Seria Dark Book -
Patrycja Strzałkowska

Książka zaciekawia, fabułą jest prowadzona bardzo wartko, dobrze się ją słucha. Maja i Agata to przyrodnie siostry, nie wychowywały się razem, ale obie wpadły w półświatek. Maja wyjeżdża z Łeby, udaje się do stolicy, jest zdolna, młoda i gotowa na życie na pełny gwizdek. Poznaje przypadkowo Klaudię, która jest córką znanego prominenta i dlatego nie liczy się z pieniędzmi, żyje pełną garścią, ale z tego powodu nie może nikomu ufać. Jedynie sympatie budzi Maja, i z nią się zaprzyjaźnia. Fabuła prowadzona jest na zasadzie naiwności młodych dziewczyn. Pierwsza część kończy się strzałem, kto do kogo nie napisze. Ocenę nie daje większą, bo było by to krzywdzące w stosunku do bardziej zawiłej i lepiej prowadzoną fabułę.

OCENA 7 /10
11/23
ilość stron: 320
data wyd 14.04.2021
Czas przewidziany czytania: 5 h 20 min.
czas słuchania: * 5 h 30 min
lektor - Empik -Staszuk Milena
Anastazja
Skończona 24.02.2023 (słuch ) tom 1

----------

Sięgnęłam po tę serie od drugiego tomu, po wysłuchaniu zaciekawiła mnie - jak się okazało seria i zaraz nadrobiłam pierwszy tom, a potem trzeci. Jak ktoś lubi kryminał, lekki i z nutą erotyku, to polecam. Nie jest to seria jakiś górnolotnych może lotów, ale dobrze się słucha, fabuła jak i lektorka dobrze intonuje. Lubię słuchać czegoś co ma dobrą interpretacje. Teraz co do po kolei tomów serii napiszę parę słów.
_______________

Zwerbowana tom 1 - Seria Dark Book -
Patrycja Strzałkowska

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Szczególnie ze względu, iż wiem, że autorka zajmuje się na codzień całą masą innych rzeczy - jest znaną Instagramerką, prowadzi własny biznes, mamą. Byłam ciekawa czy dobry thriller da się napisać w wolnym czasie. Thriller erotyczny to chyba mój ulubiony gatunek literacki. Wcale niełatwy. Trzeba cały czas budować napięcie, zaskakiwać czytelnika, wciągać w historię. I z tym Patrycja radzi sobie naprawdę super. Książkę czyta się szybko i z dużą przyjemnością. Uwielbiam też pisanie niechronologiczne, skakanie z przeszłości w teraźniejszość i łączenie wątków bohaterów pod koniec powieści. Czego zabrakło? Właściwie przyczepić mogę się tylko do tej obiecanej na okładce erotyki, bo tej mamy tu mało (a może szkoda, bo autorka ma na swoim koncie kilka romansów). W Zwerbowanej pikantna, długa, dobrze napisana scena erotyczny jest właściwie tylko jedna. I mój absolutnie subiektywny problem: Miałam nadzieję na bardziej zamkniętą formę. Książkę z cyklu: Najlepiej czytać w serii, ale poszczególne tomy są osobną historią, a tu żeby poznać rozwiązanie zagadki trzeba sięgnąć po kontynuację. Ja raczej sięgnę!

Nie ukrywam tego, że na hasło "erotyk" zapala się u mnie czerwona lampka. Nie czuję się dobrze w takich klimatach, dlatego unikam ich jak mogę. Jednak opis "Zwerbowanej" zainteresował mnie na tyle, że zignorowałam to, że na okładce było wyraźnie napisane, że to thriller erotyczny.
Muszę przyznać, że z reguły czepiam się tego, że książki są źle zakwalifikowane, tym razem zostałam pozytywnie zaskoczona. Czytałam wiele powieści, w których dużo bardziej epatowano seksem, a nie były niestety określane jako erotyczne.
Patrycja Strzałkowska serwuje nam niezwykle dynamiczną historię. Przypominała mi momentami pierwsze książki Pauliny Świst, ale w lepszym stylu, z ciekawszą intrygą, bez nadmiaru wulgaryzmów i seksu na co drugiej stronie. Dlatego też przy "Zwerbowanej" bawiłam się lepiej, oprócz czystej rozrywki ta książka skłoniła mnie też do kilku refleksji.
Celebrycki świat, szemrane interesy, a gdzieś w tym wszystkim zwyczajna dziewczyna, która przypadkiem znalazła się w samym centrum wydarzeń, o jakich do tej pory mogła tylko poczytać. Sieć powiązań między bohaterami jest spleciona bardziej niż się to początkowo wydawało, a tym samym poszukiwanie zabójcy okazuje się niezwykle trudne.
Jestem pełna podziwu, że w tak krótkiej powieści, autorce udało się rozwinąć naprawdę wiele wątków, a niektóre w pewnym sensie zapowiedzieć. Pewne jest to, że książki z tej serii stanowią nierozerwalną całość i należy je czytać po kolei, w innym przypadku trudno byłoby zrozumieć fabułę. Cieszę się, że mogłam czytać te thrillery jeden po drugim, bo oczekiwanie na kolejne tomy z pewnością ostudziłoby emocje, a bez nich wrażenia pewnie byłyby gorsze.
"Zwerbowana" to propozycja dla osób, którym z thrillerem nie po drodze, ale chciałyby spędzić po prostu jedno popołudnie z teoretycznie prostą lekturą. Uprzedzam jednak, że warto sobie zarezerwować od razu trzy wieczory, bo zakończenia są takie, że z pewnością będziecie czuli potrzebę, by szukać jak najszybciej odpowiedzi na pytania, które się po nim zrodzą.
Moje 6/10.

Niedawno odkryłam książki z serii Dark Book. Do tego cyklu należy również " Zwerbowana ". Powieść, trochę inna niż te, które do tej pory czytałam, ale również krótka forma, bogata w szybką akcję, bez zbędnych ozdobników czy wypełniaczy. Bardzo dobrze się sprawdza, gdy ma się mało czasu, a chce się poznać całą historię szybko.

Fabuła umieszczona jest w dwóch ramach czasowych, kiedyś i teraz. Dzięki temu zdarzenie bieżące są uzupełniane faktami z przeszłości.

Książka zakwalifikowana jest jako thriller erotyczny. Jednak, według mnie jest to powieść wielogatunkowa. Dość szybko dowiadujemy się, że główna bohaterka Maja Sonik, zostaje odnaleziona martwa w sypialni, znanego aktora Michała Płochy. Na pytanie, kto zabił, stara się znaleźć odpowiedź warszawska policja na czele z komisarzem Wójcikiem. Świadkowie i podejrzani są przesłuchiwani. Niestety niewiele z tego wynika.

Naprzemiennie, śledzimy losy Mai, od chwili, kiedy podejmuje decyzję, aby wziąć życie w swoje ręce i wyprowadza się z Łeby do stolicy, oraz wydarzenia po jej śmierci.

Maja jest młodą nauczycielką języka angielskiego, pełna marzeń i nadziei na lepszą przyszłość. Zaprzyjaźniła się z Klaudią, córką biznesmena. Chcąc się jej przypodobać, w opowieściach naciąga swoje pochodzenie. Pewnego dnia, podczas pobytu w jednym z klubów, zapoznaje parę małżeńską, Sylwię i Aleksandra. Od razu zostaje wciągnięta w ich erotyczny związek. Bardzo podoba jej się nowe życie, pełne barwnych i bogatych ludzi.

Wplątuje się również w szemrany świat wpływowego Włodzimierza Czerwińskiego. Ta znajomość przysporzy jej wiele kłopotów.

Jak widać, dużo się tu dzieje, a skutki podjętych wcześniej decyzji są przerażające. Fabuła, na bogato. Każdy ma coś na sumieniu i wiele do ukrycia.

To, co mi się nie podobało to potraktowanie pewnych spraw pobieżnie. Zabrakło emocji związanych z thrillerem, a wątek kryminalny potraktowany drugoplanowo.

Zakończenie zachęca po sięgnięcie po kolejny tom. Książka do przeczytania na raz, dla niewymagających czytelników.

Fabuła umieszczona jest w dwóch ramach...

Bardzo słaba książka🙁 Do połowy przepełniona masą słabych, erotycznych scen. Po połowie dopiero zaczyna się wątek kryminalny.

Gdybym od razu nie kupiła 2 części, to na pewno już bym nie kontynuowała tej serii. A tak czeka mnie przeczytanie jeszcze drugiej części🤦‍♀️😐

Okładka fajna, ale co do treści, to zdecydowanie za dużo scen erotycznych, a za mało thrillera, do którego gatunku książka jest zaliczana.

Najpierw przeczytałem drugą część. Napisałem, że nieznajomość pierwszej części mi nie przeszkadzało. Warto było poświęcić parę chwil na pełne poznanie kulisów. Nie wiem dlaczego zakwalifikowano te książki do thrillera erotycznego?

Maja Sonik wyjezdza z rodzinnego miasteczka do miasta, aby rozpocząć nowe lepsze życie. W klubie poznaje Klaudię, córkę właściciela klubu , kobieta i Maja zaprzyjaźniają się. Swiat Maji zmienia się o 180 stopni, tylko niestety cala jej historia ktora powiedziala Klaudii jest kłamstwem.
Dziewczyna przypadkiem a może wcale nie zostaje zwerbowana przez Czerwińskiego do wykonania pewnych zlecen !
Maja Sonik .... zostaje znaleziona martwa a córka Czerwinskiego zostaje podejrzana o zabójstwo... jakiś czas później odkrywa kim jest morderca....
Polecam i lecę do 2 części....

• Kryminał
  • Przeczytane 2021